Reklama:

EVLS Prague Pro 2018
- výsledky a fotografie

107.119 zhlédnutí
 VÍME PRVNÍ 
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


EVLS PRAGUE PRO 2018 - 29. 9. 2018, Česká republika
Čeští profesionálové před EVLS Prague Pro:
Lukáš OsladilPavel BeranSlavoj BednářVojtěch Koritenský Ondřej KmošťákMiroslav Přibáň • Filip Šteflovič • Miroslav Juríček
Před EVLS Prague Pro:
programsemináře
tipovačkasoutěž o vstupenky
Info z EVLS Prague Pro:
tiskovka a Meet & Greetz místa děnívýsledky a foto
semifinále fotofinále fotozákulisí I.zákulisí II.zákulisí III.zákulisí IV.zákulisí V.zákulisí VI.
semifinále: video openvideo 212video bikinyvideo physique
finále: video openvideo 212video bikinyvideo physique

EVLS Prague Pro 2018
- online report
Video z EVLS Prague Pro 2018: kulturistika mužů do 212 liber - semifinále
Video z EVLS Prague Pro 2018: kulturistika mužů open - semifinále
EVLS Prague Pro 2018
- fotogalerie finále
EVLS Prague Pro 2018
- fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2018
- fotografie ze zákulisí (I.)
EVLS Prague Pro 2018
- fotografie ze zákulisí (II.)
EVLS Prague Pro 2018
- fotografie ze zákulisí (III.)
EVLS Prague Pro 2018
- fotografie ze zákulisí (IV.)
EVLS Prague Pro 2018
- fotografie ze zákulisí (V.)
EVLS Prague Pro 2018
- fotografie ze zákulisí (VI.)
EVLS Prague Pro 2018: Meet & Greet a tisková konference - fotogalerie
"PVA Expo Praha je nejmodernější a největší veletržní areál v hlavním městě ČR. Je místem pořádání veletrhů, výstav, sportovních akcí, koncertů, konferencí, seminářů, workshopů, kongresů a firemních prezentací." Tak zní oficiální informace o těchto prostorách, které je možné najít na internetu. Dost možná by se ale hodilo do tohoto popisu ještě konkrétně uvést, že se jedná o dějiště velkolepě pojatého power a fitness festivalu EVLS Prague Showdown, který v Evropě nemá obdoby. A pokud jste tam byli, tak to jistě víte!

Letos se zde tato akce konala ve dnech 28. a 29. září a první, co diváka upoutalo, byl určitě veletrh EVLS Prague Expo, na němž nejenže vystavovatelé prezentovali své výrobky a služby, ale také zde dostaly prostor zajímavé doprovodné sporty.

Ze stánků vystavovatelů byl určitě k nepřehlédnutí ten Extrifitu, když sem slovo stánek vlastně ani nepatří. Bylo to pořádně velké a velkoryse koncipované stanoviště nabité hvězdami současné scény a pořádně naložené suplementy. V permanenci jsme byli také my u stánku Ronnie.cz, kde jsme pro Vás měli připravený bohatý program.

Pořádný náboj na letošním EVLS Prague Showdown měla amatérská soutěž v kulturistice a fitness EVLS Prague Amateur, na níž se bojovalo o profesionální karty. Zejména účastníci souboje o absolutní vítězství měli svou kvalitu a v některých kategoriích se představilo dokonce několik závodníků, kteří nastoupili ve formě opravdu hodné budoucích profíků. Vrcholem festivalu se potom stalo klání sportovců z profesionální ligy IFBB Jima Maniona EVLS Prague Pro, které se tentokrát konalo už posedmé!

Na něm letos byly vypsány hned čtyři kategorie (kulturistika mužů open, kulturistika mužů do 212 liber, bikiny fitness žen a poprvé také physique mužů), v nichž se bojovalo už o kvalifikaci na Olympia Weekend 2019.

Podle jakého klíče? To vedení Manionovy profesionální ligy dosud neupřesnilo. Dá se ale předpokládat, že bude podobný jako v letošním roce, a v takovém případě kulturisté k postupu na Olympii budou potřebovat vítězství ze soutěže a bikiny fitnessky i borci nastupující v mužském physique budou muset nasbírat dost bodů v kvalifikačním žebříčku na to, aby se v něm umístili v top 20.

Na výsledky EVLS Prague Pro 2018 jste si mohli vsadit v naší tipovací soutěži.
Ve hře tentokrát byly ceny věnované společností Extrifit v celkové hodnotě převyšující 27.000 Kč!
Výsledky tipovačky Vám na Ronnie.cz přineseme v nejbližších dnech.

EVLS Prague Pro 2018 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Beran, De Asha, Osladil, Winklaar
2.Bednář, Dauda, Hollingshead
3.Barzinskas, Illés, Kefalianos, Olejniczak, Rea, Wolski, Gebhardt
4.Beran, De Asha, Osladil, Winklaar

Před letošním EVLS Prague Pro se toho hodně namluvilo o tom, že tentokrát nedorazilo tolik hvězd, které závodily na letošní Olympii. Ale víte co? První minuty semifinále ukázaly, že je to úplně jedno! Borci, kteří na Olympii nikdy nezávodili a v Praze si třeba dokonce připsali profesionální debut, na pódium totiž nastoupili v takové formě, že se zkrátka bylo na co dívat! Navíc zde i při neúčasti zraněného Shawna Rhodena (v Praze byl, ale nezávodil), stále byli Roelly Winklaar, Nathan De Asha a Lukáš Osladil, kteří patří do současné absolutní profesionální špičky. Vždyť Roelly letos na Olympii vybojoval třetí místo!

Publikum se bavilo od prvních okamžiků semifinále, bouřilo a hnalo fantastické závodníky dopředu. Jak tomu na soutěžích v kulturistice a fitness bývá, i zde o osudu jednotlivých závodníků výrazně napovědělo první semifinálové vyvolávání. V tom prostor dostali favorizovaní Osladil, De Asha a Winklaar, které možná poněkud překvapivě, avšak zcela zaslouženě doplnil mezi profíky debutující Pavel Beran. Podle rozestavení závodníků na pódiu se zdálo, že o první dvě místa bojují Nathan a Roelly, oba čeští borci sváděli souboj o poslední medailovou příčku.

Vlastně to možná ale není úplně přesné. Roelly disponující gargantuovskými pažemi, famózními rameny a obdivuhodně vylepšeným středem těla si na letošním EVLS Prague Pro šel jasně pro své druhé vítězství v řadě a bylo tak zřejmé, že to bude právě on, kdo získá nejvýraznější podíl z finanční odměny, která pro tuto kategorii byla stanovena na skvělých 83.000 dolarů! Své kvality měli také oba dosud zmínění čeští kulturisté. Lukáš Osladil působil celkově mohutněji, Pavla Berana pak zdobila o trochu větší elegance postavy a nepřehlédnutelné pak byly jeho neskutečně vydrátované hýždě!

Finále to, jak byly rozdané karty po prejudgingu, jenom potvrdilo. Roelly Winklaar v sále zcela zaplněným 3.000 diváky (celkem si jich cestu na festival našlo 7.500) s jistotou obhájil loňské vítězství, když mu v cestě za triumfem nezabránila ani zlomenina prstu na noze, kterou utrpěl během semifinále při sestupování z pódia. Nutno podotknout, že Roellyho chodidlo bylo viditelně nateklé, a bylo zřejmé, že ho to při chůzi musí pěkně bolet. Stříbro bral výbornými tvary a pěknými kulatými svaly disponující Nathan De Asha, který na vítěze ztrácel zejména v zadních postojích. Třetí místo pak vybojoval Lukáš Osladil, kterému bronzovou medaili na krk pověsil Shawn Rhoden. On a Jay Cutler asistovali ostatně při dekorování všech medailistů!


Finanční odměny:
1. místo40.000 $
2. místo20.000 $
3. místo10.000 $
4. místo5.000 $
5. místo2.500 $
6. místo1.500 $
7. - 10. místo1.000 $
celkově83.000 $

Lukáš na soutěži předvedl svou už standardně skvělou volnou sestavu, za kterou byl odměněn cenou za nejlepší pózing. Ve chvíli, kdy se volná vystoupení na většině profesionálních show nehodnotí, jej ale k medaili dovedly jiné přednosti. Třeba jedny z nejlepších zadních postojů na současné scéně anebo působivá póza most muscular. Čtvrté místo při svém profesionálním debutu vybojoval absolutní šampión předloňského EVLS Prague Amateur Pavel Beran, jenž se kromě již zmíněných předností prezentoval nejenom perfektní formou, ale také výrazným zlepšením celkových objemů a zajímavým potenciálem. Bude zajímavé sledovat, kam až se mu podaří v jeho kariéře dosáhnout ve chvíli, kdy na svou 183 cm vysokou kostru nabalí ještě několik dalších kilogramů svalové hmoty.

Kulturistou s nejelegantnější postavou na pódiu jednoznačně byl britský profesionální nováček Samson Dauda, jenž zaslouženě bral poslední volné místo v první pětici. Byli jsme při tom, když rozhodčí v čele se Stevem Weinbergerem krátce po soutěži Samsonovi chválili jeho tvary a úzký pas s tím, že jediné, co musí do budoucna udělat, je přidat několik dalších kilogramů svalové hmoty. Daudu tahle chvála očividně a vcelku pochopitelně těšila.

Šestý skončil ve své nejlepší letošní formě závodící James Hollingshead, na cenné umístění v první polovině startovního pole dosáhl při svém profesionálním debutu Slavoj Bednář, jenž se prezentoval výbornou připraveností, pěkně oblými svaly, napuhovanými kvadricepsy i perfektními stehny z boku. Prožívá fantastickou sezónu! Osmou příčku si ze soutěže odváží masivní a superžilnatý Igor Illés ze Slovenska.


Výsledky EVLS Prague Pro 2018 - kulturistika mužů open:

  1. Roelly Winklaar
  2. Nathan De Asha
  3. Lukáš Osladil
  4. Pavel Beran

  5. Samson Dauda
  6. James Hollingshead
  7. Slavoj Bednář
  8. Igor Illés
  9. Marek Olejniczak
  10. Krystian Wolski
  11. Michael Kefalianos
  12. Kevin Gebhardt
  13. Dainius Barzinskas
  14. Victor Rea

* kvalifikace na Mr. Olympia 2019 (podle pravidel pro sezónu 2018, pravidla pro sezónu 2019 mohou být ještě upřesněna)


Kulturistika mužů open na EVLS Prague Pro 2018

Stovky dalších snímků z objektivu fotografky Ronnie.cz
Hany Hudcové najdete v naší semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 29. září 2018*

jméno stát soutěž um.*
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2018 1.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2018 2.
Roelly Winklaar Curaçao Mr. Olympia 2018 3.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2018 4.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2018 5.

Kulturistika mužů open - žebříček pro sezónu 2019 k 29. září 2018

p. jméno stát body
1. Nathan De Asha Velká Británie 8
2. Lukáš Osladil Česká republika 7
3. Pavel Beran Česká republika 6
4. Samson Dauda Velká Británie 5

Pravidla, která platila pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2018, najdete detailně rozepsaná v tomto článku. Jak to bude s pravidly pro nominaci na Olympia Weekend 2019, bude teprve upřesněno.


EVLS Prague Pro 2018 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Adzeivski, Baharlou, Frias, Lopez, Koritenský, Tabačiar, Troudi
2.Frias, Tabačiar

Ve dvěstědvanáctce o podíly z finanční odměny v celkové výši 10.500 dolarů bojovalo sedm závodníků. Průběh semifinále ukázal, že rozhodčí jediného českého kulturistu v kategorii Vojtěcha Koritenského o nejvyšší příčky bojovat tentokrát nenechají, a tak souboj o medaile sváděli jiní. V prvním semifinálovém vyvolávání, ve kterém dostali prostor všichni členové startovního pole, uprostřed řady pózovali Angel Calderón Frias, Tomáš Tabačiar a Samir Troudi. Ve druhém a zároveň posledním vyvolávání přímý souboj o vítězství svedli Frias s Tabačiarem. Oba měli své přednosti, triumf samozřejmě ale nešlo nepřát slovenskému profíkovi!

Angelova robustnost nakonec zřejmě rozhodla v jeho prospěch a španělský profík se tak ve své nováčkovské sezóně v Manionově profesionální lize hned může radovat z vítězství. K tomu mu dopomohly i nejlepší prsní svaly ve startovním poli. V životní formě závodící Tomáš Tabačiar tak bral druhé místo, oba borci si ale pozice ve výsledkové listině klidně mohli vyměnit. Slovenský profík byl totiž jednoznačně nejlépe připraveným borcem v kategorii, a pokud by zvítězil právě on, nikdo by nemohl říci ani popel.

Plné, oblé svaly, kterých navíc bylo opravdu hodně, k medaili dovedly i za Švédsko závodícího Samira Troudiho. Pokud by na pódium přinesl více detailů a větší dotaženost v zadních postojích, klidně by mohl i zvítězit. Nepopulární čtvrté místo patří íránskému kulturistovi Vahidu Baharlouovi, jenž v Praze prokázal, že je dobrým profíkem. První pětici pak ve výsledkové listině uzavírá jméno Vojtěcha Koritenského, jenž jistě doufal v lepší výsledek. Ani tak ale své účasti na EVLS Prague Pro nemusí litovat. Jednalo se o jeho první start mezi profíky před domácím publikum a to i během jeho vystoupení bylo skvělé.


Výsledky EVLS Prague Pro 2018 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Angel Calderón Frias
  2. Tomáš Tabačiar
  3. Samir Troudi
  4. Vahid Baharlou
  5. Vojtěch Koritenský
  6. Oliver Adzievski
  7. Victor Lopez


* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2019 (podle pravidel pro sezónu 2018, pravidla pro sezónu 2019 mohou být ještě upřesněna)


Kulturistika mužů do 212 liber na EVLS Prague Pro 2018

Stovky dalších snímků z objektivu fotografky Ronnie.cz
Hany Hudcové najdete v naší semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 29. září 2018*

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis** Velká Británie Olympia 212 Showdown 2018 1.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2018 2.
Kamal Elgargni Libye Olympia 212 Showdown 2018 3.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2018 4.
Jose Raymond** USA Olympia 212 Showdown 2018 5.
Hadi Choopan Írán Asia Grand Prix Pro 2018 1.
David Henry USA Olympia 202 Showdown 2008 1.
Angel Calderón Frias Španělsko EVLS Prague Pro 2018 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Kulturistika mužů do 212 liber - žebříček k 29. září 2018*

p. jméno stát body
1. Tomáš Tabačiar Slovensko 8
2. Samir Troudi Švédsko 7
3. Vahid Baharlou Írán 6
4. Vojtěch Koritenský Česká republika 5
6. Meysam Keshvari Írán 3
7. Shaun Clarida USA 1

* podle pravidel pro sezónu 2018, pravidla pro sezónu 2019 mohou být ještě upřesněna


EVLS Prague Pro 2018 - physique mužů

Soutěž ve physique mužů se ukázala být atraktivní novou součástí EVLS Prague Pro, k čemuž pomohla vysoká účast českých závodníků na pódiu. Skvělí diváci borcům z mužského physique fandili podobně jako našim kulturistům a závodníci tak o přízeň rozhodčích bojovali ve skvělé atmosféře. Už od semifinále bylo zřejmé, že si pro vítězství jde dvojnásobný účastník Olympia Men's Physique Showdown Ondřej Kmošťák, jenž pravděpodobně závodil v ještě lepší formě než před dvěma týdny právě na Olympii.

Naši k medailím nikoho dalšího nepustili. Stříbro tak vybojoval Miroslav Juríček a bronz bral Filip Šteflovič. Čtvrtý český profík ve startovním poli Miroslav Přibáň při svém profesionálním debutu obsadil osmé místo.


Výsledky EVLS Prague Pro 2018 - physique mužů:

  1. Ondřej Kmošťák
  2. Miroslav Juríček
  3. Filip Šteflovič

  4. Sanad Al-Sanad
  5. Luca Biolo
  6. Tamás Csernoch
  7. Florian Wolf
  8. Miroslav Přibáň
  9. Bryan Burns


Physique mužů na EVLS Prague Pro 2018

Stovky dalších snímků z objektivu fotografky Ronnie.cz
Hany Hudcové najdete v naší semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 29. září 2018

jméno stát soutěž um.*
Brandon Hendrickson USA Olympia M. P. Showdown 2018 1.
Raymont Edmonds USA Olympia M. P. Showdown 2018 2.
Ryan Terry Velká Británie Olympia M. P. Showdown 2018 3.
Jeremy Buendia** USA Olympia M. P. Showdown 2018 4.
Andre Ferguson USA Olympia M. P. Showdown 2018 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Physique mužů - žebříček pro sezónu 2019 k 29. září 2018:

p. jméno stát body
1. Ondřej Kmošťák Česká republika 16
2. Lindon Bond USA 8
2. Jamal Everette USA 8
2. Carlos DeOliveira Brazílie 8
2. Mehdi Sherafat USA 8
2. Miroslav Juríček Česká republika 8
7. Mohammad Kashanaki Írán 7
7. Filip Šteflovič Česká republika 7
9. Sanad Al-Sanad Kuvajt 6
10. Luca Biolo Itálie 5
11. Devon Lindner USA 4
11. Mark Sindayen USA 4
11. Edvan Palmeira Brazílie 4
14. Ashwin Lucas USA 3
14. David Odom USA 3
14. Khodadad Shafiepour Írán 3
14. Juan Faro Španělsko 3
18. Khali Quartey USA 2
18. Ranzino Valentine USA 2
18. Vinicius Matheus Brazílie 2
18. Tran Tuan Anh Vietnam 2
18. Andre Smith USA 2
23. Jeremy Grant USA 1
23. Mykeelo Mcmurry USA 1
23. Mike William Lima Brazílie 1
23. Patrick Fulgham USA 1
23. Joseph Lee USA 1

Pravidla, která platila pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2018, najdete detailně rozepsaná v tomto článku. Jak to bude s pravidly pro nominaci na Olympia Weekend 2019, bude teprve upřesněno.


EVLS Prague Pro 2018 - bikiny fitness žen

Upřímně, pokud by mi před EVLS Prague Pro někdo řekl, že v bikiny fitness žen zvítězí Švýcarka Priscila Leimbacher, měl bych ho za pořádného střelce. Ale přesto se stalo. Priscila na druhé místo odsunula i hvězdnou Američanku Jennifer Ronzitti, o další místa v první pětici se pak rozdělily Karina Skowronska, Breena Martinez a Cristobalina Pajares Torres. Slovenská profesionálka Sabina Pleváková při svém vstupu do sezóny dosáhla na osmé místo.


Výsledky EVLS Prague Pro 2018 - bikiny fitness žen:

  1. Priscila Leimbacher
  2. Jennifer Ronzitti
  3. Karina Skowronska
  4. Breena Martinez
  5. Cristobalina Pajares Torres
  6. Kim Gutierrez
  7. Phoebe Hagan
  8. Sabina Pleváková
  9. Victoria Harbuz
  10. Egle Eller-Nabi
  11. Helga Stibi
  12. Alexandra Braun
  13. Nathalie Schmidt


Bikiny fitness žen na EVLS Prague Pro 2018

Stovky dalších snímků z objektivu fotografky Ronnie.cz
Hany Hudcové najdete v naší semifinálové a finálové fotogalerii.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 29. září 2018

jméno stát soutěž um.*
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2018 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini Olympia 2018 2.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2018 3.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2018 4.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2018 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - žebříček pro sezónu 2019 k 29. září 2018:

p. jméno stát body
1. Priscila Leimbacher Švácarsko 20
1. Jennifer Ronzitti USA 16
3. Monica Ellis USA 12
3. Camile Periat USA 12
3. Casey Samsel USA 12
6. Narmin Assria USA 11
7. Jessica Palmer USA 10
7. Jourdanne Lee USA 10
9. Michelle Hurst USA 8
10. Marcia Goncalves Brazílie 8
10. Breena Martinez USA 8
12. Amy Landry USA 7
12. Karina Skowronska Velká Británie 7
14. Cristobalina Pajares Torres Španělsko 5
15. Mahsa Akbarimehr USA 4
15. Katherine Alcantara USA 4
17. Natalie Richards USA 3
17. Fernanda Saggin Brazílie 3
17. Sheena Jayne Martin USA 3
17. Francesca Lauren USA 3
17. Alyssa Blessing USA 3
17. Liu Chenqi Čína 3
17. Monica Ellis USA 3
17. Jodi Akins USA 3
25. Jodi Riley USA 2
25. Juliana Dantas Brazílie 2
25. Jamie Collins USA 2
25. Amanda Cabal Filipíny 2
25. Carla Garthwaite USA 2
25. Allison Vaeth USA 2
25. Melissa Saavedra Chile 2
32. Mia Sanchez USA 1
32. Naiara Schubert Brazílie 1
32. Alessia Facchin Itálie 1
32. Jasmine Williams USA 1
32. Barbara Ludwig USA 1
32. Soohyun Bae Korea 1
32. Kaylie Fountain USA 1

Pravidla, která platila pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2018, najdete detailně rozepsaná v tomto článku. Jak to bude s pravidly pro nominaci na Olympia Weekend 2019, bude teprve upřesněno.


Foto:
Hana Hudcová, Ronnie.cz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.10.20:29peto123 - Nie preto,že som slovák ale Tomáš mal proste vyhrať....mal..
02.10.14:27Zodiak411 - Díky za info :)
01.10.23:15deiw - Kulturistiky*, myšleno open a 212.
01.10.23:14deiw - Kategorie, ve kterých je moc soutěží (nad 20, nebo 25, nej..+1
01.10.22:52Zodiak411 - Co se stalo, že Kmošťák nemá kvalifikaci na Olympii?
30.09.23:24Spazik - Tu 212 pěkně posrali, Tabačiar jasný vítěz...+3
30.09.13:53dzordn2 - Nevím, neviděl jsem ho...
30.09.10:42Arnold Strong - A dennis james v roli trenéra byl také ?
30.09.10:40Geolupos - Mně se na Lukášovi strašně líbí jeho přístup. Každá druhá ..+4
30.09.10:30willy666 - pred Lukasom absolutny respekt...neuveritelne mu drzim pal..+2
30.09.10:11dzordn2 - Jasně, že tu byl. :-) https://kulturistika.ronnie.cz/c-..
30.09.10:04Arnold Strong - Byl tam Kevin Levrone jako host nebo vůbec nedorazil ?
30.09.09:20Milan A. - Po prvním dni jsem tu psal trochu přísně, ale po sobotě mu..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie