Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2017 očima závodníků? (IV.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
MČR v atl. fit. a fitness dětí: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto

Jaké byly kondiční soutěže 2017 (I.)
Jaké byly kondiční soutěže 2017 (II.)
Jaké byly kondiční soutěže 2017 (III.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v tomto článku, kde se o zážitky podělili Veronika Müllerová, Nikola Hvorková, Krystyna Raszková a Lukáš Pergr. Druhá část přinesla dojmy Davida Gašpara, Silvie Tankové, Elišky Nezvalové, Jakuba Vavryse a Elišky Žežulářové, třetí pak příspěvky Kataríny Halagovcové, Pavla Havelky, Jany Cidlíkové, Miloslava Krále a Jitky Martínkové.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců se zážitky ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Tereza Jakubcová

Přeji hezký den všem čtenářům. Jestli se ptáte na moje pocity a zkušenosti z podzimní sezóny, tak mám jedno slovo, které vystihuje vše. Bylo to dokonalé! Můj první závodní den probíhal v Ostravě, kdy jsem stála poprvé na prknech, jak se říká. A i když jsem skončila sedmá, byla jsem pohlcena.

Další ráno probíhal závod GP Jalex Krnov. Celkově útulno a se zbytkem závodnic kategorie bikiny fitness byla ohromná legrace, žádná rivalita. Jednoduše super kolektiv. Pro mě přišla ta největší legrace, když přišlo vyhlašování v kategorii bikiny fitness juniorek a my zůstaly dvě. Nejsem povrchní a nemám ego do oblak, takže jsem si říkala "budeš druhá, to je pecka"! Jenže první místo tak nějak zbylo na mě. A já nemohla ani dýchat, přišel pláč radosti, kdy mě musel i sám pořadatel uklidňovat. Poté přišly ženy, kdy jsem byla na třetím místě, což mě rozplakalo dvojnásob. Když jsme odcházely z pódia, pořadatel na mě zakřičel: "Slečno! Ještě absolutka!" Moji odpověď asi nečekal, jelikož jsem odpověděla: "Cože?! Já už nechci, já se chci vybrečet." :-)

Další víkend po další superkompenzaci, kdy moje tělo už nezvládalo. V těch nejhorších chvílích jsem používala kapky proti bolesti, ale co člověk neobětuje pro to, co ho naplňuje. Tak nám nastal den Golem Classic v Kutné Hoře, když jsem na prezentaci jen valila oči. Taková top konkurence, tak krásné slečny či ženy. Jelikož bylo okolo 200 závodníků, tak jsem našla flek na chodbě. Všechno probíhalo, jak má, a moje naděje na placku byly pryč už při příchodu. Takže můj cíl byl užít si to a prodat se, co nejvíc to půjde. Jenže při vyhlašování jsem dosáhla na třetí místo, což jsem absolutně nečekala s takovou konkurencí. Abych pravdu řekla, myslela jsem si, že to mám asi za to, jak jsem ležela na chodbě. :-)

Další závodní den přišel v Březnici na GP Ronnie.cz, byla jsem zničená a naměkko, že už to končí. Proč těch závodů není víc. A tak jsem si to užívala naplno, moje forma už byla dle mě horší, ale nelámala jsem si hlavu, prostě jsem byla šťastná, že tam můžu být. Závodnice opět úžasné, krásné, velká konkurence. Prostory byly naprosto super, bylo dost místa pro všechny a všechno (bikiny mají hodně krámů). :-) Vyhlášení dopadlo zase neskutečně. V juniorkách znovu na třetím místě a v ženách na pátém. Nečekaně zase ukápla slza a upřímně mě to celkově rozhodilo. Byla jsem vážně mimo, nevnímala jsem svět okolo.

Co víc říct, nasbírala jsem mraky zkušeností, udělala jsem si nové přátele. To nejdůležitější pro mě bylo zjištění, že tenhle sport je to, co mě naplňuje, a že další podzimní sezónu se na to vrhnu znovu.

S pozdravom
Tereza Jakubcová


Ondřej Martinovský

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny fanoušky kulturistiky a fitness. Jmenuji se Ondřej Martinovský, cvičím už téměř 6 let, z toho se 2 roky věnuji jen kulturistice. Jako malý jsem byl celkem baculatý, ale když mi bylo nějakých 12 - 13 let, rozhodl jsem se s tím něco dělat. Začal jsem sledovat různá motivační videa, díky kterým jsem cvičil a nevzdával se svého snu mít lepší postavu. Když jsem po nějaké době viděl výsledky, tak mě to začalo bavit víc a víc. Hledal jsem si na internetu různé rady ohledně jídla a cvičení, abych byl větší a silnější. Postupem času se z toho stala závislost, cvičil jsem převážně doma a na workoutových hřištích. Uplynula nějaká doba a začal jsem chodit do posilovny, kde jsem se seznámil s mnoha lidmi, kteří se tomu věnovali více naplno a užívali různé doplňky stravy atd. Časem jsem k tomu přilnul i já, začal jsem to brát víc vážně a začal jsem i já s doplňky stravy. Po 2 letech v posilovně mi bylo řečeno, že v tom celkem vynikám a že vypadám dobře. Tak jsem si říkal, proč to nezkusit a nepostavit se na pódium s ostatními. Rozhodl jsem se najít si trenéra, který má praxi v oboru, naštěstí ve fitku jeden pracoval. Je jím Dominik Trkan, domluvili jsme se, co a jak, a vzal si mě pod svá křídla. Vybrali jsme soutěže, na které se s jeho pomocí připravím, a probrali přípravu. Přihlásil jsem se rovnou na čtyři podzimní kondiční závody, a to na Grand Prix Ostrava, Grand Prix Jalex Krnov, Golem Classic a Grand Prix Ronnie.cz. Na všech čtyřech kondičních závodech jsem se umístil na úžasném 2. místě. Celková atmosféra na všech soutěžích byla tak skvělá, že to ani nejde vyjádřit slovy, tohle si musí člověk zažít. Soutěže byly organizačně i časovým harmonogramem skvělé. Jediné, co bych vytkl, je to, že jsme se málokdy vešli do rozcvičoven, ale to je jen takový detail. Když vezmu zvlášť každou soutěž, tak bych to popsal asi takto...

Grand Prix Ostrava

Vše probíhalo tak, jak mělo, budova VŠB posloužila skvěle. Bylo velké pódium i hlediště, kam se všichni vešli. Neviděl jsem, že by si někdo nemohl sednout. Mé první pocity, když jsem poprvé vkročil na pódium, jsou nepopsatelné, dokázal jsem to, co jsem dokázat chtěl. Byl jsem hned v prvním vyvolávání, což mě hodně překvapilo. Postoupil jsem do finále. Na konci během vyhlášení, když jsme byli na pódiu, jsem nechápal, že jsme vzadu zůstali už jen tři z šesti. Nevěřil jsem, že bych se až tak umístil. Nakonec jsem se na GP Ostrava umístil na úžasném 2. místě. Měl jsem ohromnou radost, byl to moc hezký pocit.

Grand Prix Jalex Krnov

V Krnově byla budova Music Clubu Kofola malá, na pódium jsme se vešli těsně. Co se týče diváků, tak hlediště bylo plné lidí, diváci se do budovy vešli jen tak tak. Já s ostatními závodníky a závodnicemi jsme měli zázemí mimo budovu, která byla propojena s budovou dění pouze postaveným stanem. V zázemí závodníků byla na začátku strašná zima, my, co jsme šli na nástřik, bych si dovolil říct, že jsme málem umrzli. Sice se tam topilo plynovými bombami, ale ty celou budovu vytopily během 3 - 4 hodin. Semifinále i finále, do kterého jsem opět postoupil, proběhly skvěle. Jelikož GP Ostrava a GP Krnov byly během 2 dnů, tak více závodníků, kteří byli na GP Ostrava, jelo i sem. Nakonec jsme se umístili, co se týče 1. - 3. místa, stejně jako v Ostravě.

Golem Classic

Kutná Hora - skvělá atmosféra, spousta místa v hledišti pro diváky, více místností, které sloužily jako rozcvičovny pro závodníky. Mnoho závodníků, velká konkurence v mé kategorii, ale i tak jsem se opět skvěle umístil na 2. místě. Rád bych psal dále, co se týče pozitivního ohlasu k této soutěži, ale už bych se jen opakoval.

Grand Prix Ronnie.cz

Opět vše probíhalo suprově, jediné mínus soutěže byly malé rozcvičovny, někteří závodníci i závodnice museli být o patro níže, kde byly toalety, neboť původní rozcvičovny byly opravdu malé. Ale nikdy nic není dokonalé, poradili jsme si. Stále se budu opakovat, že i zde byla super atmosféra, prostě super.

Zkráceně Vám řeknu, že každé závody měly své kouzlo, a věřím, že si je každý zúčastněný užil naplno.

Když bylo po vyhlášení na poslední soutěži (GP Ronnie.cz) a já vycházel z budovy ven, tak jsem se ohlédl a bylo mi líto, že už je konec závodů. Došlo mi, že tohle je to, co chci dělat, tohle je to, co mě baví a naplňuje. Poznal jsem mnoho lidí, získal nové zkušenosti a načerpal motivaci na příští závody.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat rodině za pevné nervy s mým protivným já v dietě. Trenérovi Dominiku Trkanovi za kvalitní služby a motivaci, kterou mi dodával. Mým nejbližším kamarádům a přátelům, kteří mě podporovali a byli mi oporou. Ještě jednou všem mockrát děkuji.

S pozdravem
Ondřej Martinovský


Markéta Pítrová

Jmenuji se Markéta Pítrová a mám za sebou první sezónu v kategorii bikiny fitness, kdy jsem se zúčastnila celkem pěti kondičních soutěží. S cvičením jsem měla zkušenosti už dříve, protože můj bratr Honza Pítr, který je úspěšným kulturistou, mě toho v posilovně dost naučil. K přípravě na závody mě ale přivedl můj trenér a teď už také přítel Tomáš Vykydal. S Tomem jsem se seznámila v brněnské posilovně Fitness Blue Gym, kde oba trénujeme. Slovo dalo slovo a najednou jsme spolu začali cvičit. Ačkoliv jsem si myslela, že budu potřebovat alespoň rok pravidelného tréninku a dodržování stravy, Tom mi řekl, že půjdu závodit už na podzim, že na to mám a že alespoň naberu zkušenosti na jarní soutěže.

Začali jsme tedy s pravidelným tréninkem, nastavil mi stravu a výsledky se začaly ukazovat dříve, než jsem čekala. Co se týká diety, dovolím si říct, že jsem v podstatě asi ani žádnou neměla, mám totiž štěstí a tuk mi jde dolů jen po lehkém ubrání sacharidů, a to bez aerobního tréninku a nějakého hladovění s tím, že jsme se s Tomem šli každý víkend normálně najíst do restaurace.

Co se týká samotných závodů, soutěžila jsem na všech kondičních závodech kromě úplně prvních v Hlinsku a odvezla jsem si čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili, což je pro mě veliký úspěch na vůbec první závody v životě. Myslím si, že všechny závody byly moc hezky zorganizované. Jsem velmi ráda, že jsem se těchto závodů mohla zúčastnit, jelikož jsem poznala spoustu fajn lidí a nasbírala nové zkušenosti. V následujících měsících plánuji zapracovat na hlavní slabině, kterou je šířka zad, a na jaře bych se ráda zúčastnila mistrovských soutěží.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří mi fandili, ať už osobně na závodech, nebo psali zprávy. Především děkuji mé rodině, která mě ve všem podporuje, a také mému příteli a trenérovi v jedné osobě za to, jak mi celou přípravu pomáhal a staral se o mě.

Tak držte palce do další přípravy. :-)

S pozdravem
Markéta Pítrová
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie