Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Jaké byly kondiční soutěže 2017 očima závodníků? (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
MČR v atl. fit. a fitness dětí: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto

I letos na podzim jsme zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

Součet všech, kteří se zapojili do bojů na pódiích, se pohyboval nad číslem 300, ale nikoho jsme nechtěli vynechat, proto byly e-maily rozeslány všem. Děkuji opět těm, kteří si stejně jako závodníci z jarních soutěží našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst první část příspěvků těch, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěžemi v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness, či přidali i pohled do svého života. Na další se můžete těšit v následujícím článku.


Veronika Müllerová

Moje zážitky z letošního ročníku kondičních soutěží jsou pro mě neuvěřitelné a nečekané. V loňském roce jsem závodila poprvé a myslela jsem si, že je to náramná sranda. Realita mě přesvědčila o opaku a skončila jsem dvakrát předposlední. Ráda ale dělám práci pořádně, a tak jsem se rozhodla letos svůj omyl napravit. Mým cílem bylo posunout se někam blíž k finálové šestce, a tak je pro mě velkým překvapením, že jsem se v této šestce ocitla třikrát ze čtyř soutěží.

Při mém povolání zdravotní sestry je div, že jsem vůbec došla až tak daleko, navíc mi přípravu komplikovalo dokončení školy a dva dny před první soutěží jsem dělala státnice. Takže abych to shrnula, od letošního listopadu je mým heslem nikdy neříkej nikdy, nemůžu a nezvládnu. :-) Vážím si podpory ze strany všech mých přátel a rodiny, kteří mi fandili a drželi pěsti, a nesmím zapomenout zmínit, že mi celá tato záležitost přivedla do života skvělého kamaráda Michala Kropáčka, který mě celou přípravou vedl a podporoval mě i ve chvíli jeho vlastní přípravy na soutěže. Dalším příjemným zážitkem bylo setkání se Slávkem Vinogradovem, je to velice příjemný člověk. Organizace soutěží byla skvělá všude a vše probíhalo plynule.

Doporučuji tento sport všem, kteří na sobě chtějí zapracovat a posunout svoje hranice, posílit vůli, disciplínu, trpělivost a dokonale poznat rezervy a reakce vlastního těla. 

Přeji Vám a všem závodníkům hodně zdaru a síly a těším se na další výzvy.

S pozdravem
Veronika Müllerová


Grand Prix Ronnie.cz 2017


Golem Classic 2017


Granite Muscles 2017


Lukáš Pergr

Zúčastnil jsem se soutěže Golem Classic 2017 v kategorii physique juniorů do 23 let. Byla to má první soutěž a dala mi mnoho zkušeností.

Soutěž probíhala hladce, pořadatelé byli příjemní a vstřícní k jednotlivým závodníkům. Vše bylo v pořádku. Za mě super soutěž.

S pozdravem
Lukáš Pergr


Golem Classic 2017 - Lukáš Pergr (č. 73)


Nikola Hvorková

Letošní sezóna kondičních závodů pro mě byla velmi úspěšná. Vlastně to ani lépe dopadnout nemohlo. Předčila mé očekávání nejen co se umístění týče. Sešla se skvělá parta holek, nepanovala mezi námi žádná rivalita, nikdo si nestříhal plavky a nelámal podpatky. :-) Celé to bylo na přátelské úrovni. Organizace taky super, i když některé prostory byly malé nebo méně dořešené. Ale to bylo to nejmenší.

Zúčastnila jsem se třech závodů, a to Smartlabs Cupu, Grand Prix Ostrava a Grand Prix Jalex Krnov. A tyhle tři dny se vryly do mého života a budu na ně dlouho vzpomínat. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem měla čest poznat tak skvělé lidi. Užívala jsem si každou chvíli. Co je víc než se s holkami na šatně nebo v zákulisí vzájemně podržet a popřát si upřímně hodně štěstí se slovy: "Tak jdeme na to! Pojďme si to užít!" Celý čas strávený na závodech byl ten nejlepší v tomto roce - to opravdu asi pochopí jen ti, kteří tento sport milují stejně jako já.

Fitness se věnuji rok a půl. Začala jsem v červnu 2016 především ze zdravotních a osobních důvodů. Chtěla jsem dokázat, že některé věci jdou řešit jinak... a chytlo mě to natolik, že jsem se už za 5 měsíců účastnila svých prvních závodů v kategorii bikiny fitness, a to v Ostravě a Krnově. Výsledky nebyly nic extra, ale o to nešlo. Dala jsem si cíl a dotáhla to do konce. Stála jsem na pódiu, najednou jsem to všechno vnímala z druhé strany. Dalo mi to tolik nových zkušeností a lásky k tomuto sportu, že jsem si stanovila další cíl. Postavit se na závodní prkna znovu, LEPŠÍ.

A cíl, který byl jen pouhým snem, se splnil. A to doslova! Probojovat se mezi top 6 do finále, top 3 nebo VYHRÁT. To je přání každého závodníka. Mně se to podařilo hned třikrát a co víc, stala jsem se absolutní vítězkou v Krnově.

Ty pocity, to, co se mi honilo hlavou, to štěstí, radost, dojetí... tohle všechno se prostřídalo během jediné sekundy. A hlavně to pro mě bylo osobní vítězství a důkaz toho, že jsem to dělala správně a především s láskou. Protože když do toho dáš srdce, veškerá ta tvrdá dřina se zúročí na maximum! Vrátí se ti. Letošní přípravu jsem si užila na maximum. A už teď se těším na jarní sezónu, kde se pokusím bojovat na mistrovství Moravy, a dá-li bůh, na mistrovství ČR.

Držte palce. :-)

S pozdravem
Nikola Hvorková


Krystyna Raszková

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny milovníky kulturistiky. Jmenuji se Krystyna Raszková, je mi 28 let a jsem hrdá maminka dvou dětí. Ke cvičení mě přivedl můj přítel Robert Blatoň. Celkově cvičím již tři roky. První rok jsem se seznamovala s technikou cvičení a posilování bylo spíše jen rekreační, poté následovala pauza a druhé těhotenství. Posilování mi velmi chybělo a také jsem byla nespokojená se svou postavou, tak jsem se rozhodla, že začnu znovu a na 100 %.

Na jaře 2015 jsem byla poprvé na soutěži jako divák. Uchvátilo mě to natolik, že jsem si řekla, že tohle chci zažít na vlastní kůži! Hlavně dokázat sama sobě, že na to mám, stát na těch velkých prknech. Dřela jsem v posilovně tak, aby ani jeden trénink nebyl zbytečný a abych si přes všechny překážky (a že jich bylo) svůj velký sen splnila. Příprava byla pro mě velmi náročná, když jsem ji musela skloubit s péčí o rodinu a se zdravotními komplikacemi, ale myslím si, že když má člověk takto silnou motivaci, zvládne i nemožné.

Letos jsem se poprvé zúčastnila rovnou dvou soutěží - Grand Prix Ostrava a Grand Prix Jalex Krnov. Moc jsem si přála být ve finále a nakonec jsem se umístila dvakrát na nádherném druhém místě. Před prvním nástupem na pódium jsem měla obrovskou trému, chvěla jsem se nervozitou. Naštěstí tam byla velmi empatická soupeřka Michaela Procházková, která mě uklidnila a dala mi sebedůvěru, za což bych jí chtěla poděkovat. Finále jsem si poté už velmi užila, přijeli mě podpořit kamarádi z našeho klubu i náš trenér Zbygniew Martynek, čehož si velmi vážím.

Soutěž byla dobře zorganizovaná, všechno šlapalo, jak mělo. Nebyly dlouhé časové prodlevy, což je pro závodníky velké plus z důvodu čekání. Ostrava se konala v krásných prostorách vysoké školy, Krnov sice nebyl v tak luxusních prostorách, ale zase to bylo vykompenzováno daleko hodnotnějšími cenami. Byl to nádherně strávený víkend, na který nikdy nezapomenu, a pevně věřím, že to nebylo naposledy, co jsem na soutěžních prknech stála. Hlavní motivací pro mě bude získat to vytoužené zlato.

Tímto bych chtěla poděkovat celému mému týmu, bez kterého bych se soutěží nezúčastnila, a to mému příteli, který mě od prvních krůčků v posilovně dobře vedl a byl největší oporou v celé mojí přípravě, mojí mamince za to, že nám hlídala děti, paní Silvii Bausanové, že mě naučila správnému držení těla a ladné chůzi na podpatcích, mojí fyzioterapeutce Bc. Gabriele Hladké za to, že mi napravila bolavé tělo. Dále kamarádům, kteří mě drželi psychicky nad vodou, když mi bylo nejhůř, a panu Zbygniewu Martynkovi za cenné rady a podporu. Také bych moc chtěla poděkovat mojí trenérce Michaele Kohutové, která nám pomohla v konečné fázi přípravy, zlepšila techniku cviků a naučila mě naprosto nádherný pózing, a hlavně za to, že se o mě celý první závodní den starala.

S pozdravem
Krystyna Raszková
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.11.21:33Arnold Strong - Není na tech kondičních soutezi lepší kvalita physique a b..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie