Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2017 očima závodníků? (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
MČR v atl. fit. a fitness dětí: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto

Jaké byly kondiční soutěže 2017 (I.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v předešlém článku, kde se o zážitky podělili Veronika Müllerová, Nikola Hvorková, Krystyna Raszková a Lukáš Pergr.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců s dojmy ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.

Příspěvky ve slovenštině byly ponechány v původním a neupraveném znění.


David Gašpar

Letos jsem byl po 5 letech na své druhé a třetí soutěži v kondiční kulturistice. Byly to soutěže Golem Classic v Kutné Hoře a GP Ronnie.cz v Březnici. Obě tyto soutěže byly organizačně velmi, velmi dobře zvládnuté a vše bylo přehledné. Co se týče zákulisí, tak atmosféra, alespoň podle mě, byla mezi závodníky velmi vlídná a vstřícná. Bylo vidět, že si to všichni přijeli užít a začínající závodníci poznat, jak to vlastně na soutěžích chodí.

Ačkoliv může být v dané kategorii vítěz jen jeden, velké uznání a obdiv si zaslouží všichni závodníci, kteří si prošli týdny tvrdé dřiny v posilovnách a tvrdé diety v posledních dnech přípravy. Všichni víme, kolik nejen fyzických, ale i psychických sil nás celá příprava stála, o penězích ani nemluvím. Každopádně já osobně jsem si to neskutečně užil a přál bych si, pokud okolnosti dají, jet zase někdy na nějakou soutěž, ať už v kondiční kulturistice, nebo třeba na nějakou pohárovku.

S pozdravem
David Gašpar


Silvia Tanková

Tak zopar slov k mojej jesennej sutaznej sezone 2017. Celkovo som sa zúčastnila 3 sútazi, prvy bol Smartlabs Cup v Brne následne GP Ostrava a skončila som na Golem Classic v Kutnej Hore. A kde začat? Vždy som tuzila sutazit a postavit sa na podia, kedže cvicim uz dlhsiu dobu, ale nikdy som sa k tomu nejako neodhodlala. Zrazu jedno poobedie prisiel moj priatel s tym, ci nezacnem s pripravou na sutaze, ze by som sa na jesen postavila na podia. Suhlasila som, takze mi hned poslal treningy a jedalnicek a islo sa na vec. Na pripravu som mala cca 4 mesiace. Sice niektore dni boli strasne tazke hlavne v tom zavere, ist bez sacharidov a s tazkymi treningami, ale nelutujem ni jednu minutu toho, co som tomu obetovala. Uzivala som si kazde jedno jedlo, každý jeden trening az do konca.

Potom prisiel ten den D - sutaz, od rana som mala skvelu naladu, už jako som sa doma pripravovala, od mojej polovicky som dostala za odmenu moje oblubene donutky z Mr. Donut v Brne. Rano sme prisli do Babylonu, odprezentovala som sa a islo sa dorobit farba, make up atd., s ktorým mi pomáhala moja kamarádka Deni, ktora ma prisla odporit aj s priatelom. Celú pripravu zo zakulisia mam aj vo videu na YT. Zrazu prisiel ten moment ist na podium, ten pocit je nepopisatelný a je neskutocne tam stat a vidiet v hladisku svojich kamaratov a hlavne svojho priatela, ktorý to so mnou prezival od zaciatku. Zrazu sa Vam před ocami premietne cely cas pripravy a co ste tomu vsetkemu obetovali. Sutazenie ma naučilo zodpovednosti a discipline. Sutazenie nie je len o diete a fitku, ale o tom, ze tam stretnete vela uzasnych ludi a kamaratov, aj ked vždy tam bude ta rivalita a konkurencia. Uz teraz sa neviem dockat dalsej sutaznej sezony - jar 2018.

S pozdravom
Silvia Tanková


Eliška Nezvalová

Jsem teprve začínající závodnice v kategorii bikiny fitness, a proto nejsem nijak zvlášť znalá, jak to na jednotlivých soutěžích probíhá, takže ani zde nijak nechci hodnotit či kritizovat organizaci soutěží, jejich průběh či výsledky, které byly dány.

Letos jsem šla na kondiční soutěž s účelem jistého "rozkoukání" se a zjištění, jak to probíhá na soutěžích z pozice závodnice, a ne jen jako pozorovatelky přímých přenosů z vašeho webu. Protože se fitness aktivně věnuji již nějakou dobu, také jsem to brala jako motivaci při dlouhodobějším cvičení a jako takovou "odměnu" pro mě samou vůbec se tohoto procesu zúčastnit a stoupnout si na závodní prkna.

A teď už tedy konkrétněji. Plánovala jsem zúčastnit se více soutěží než jen jedné, když už zde ta dřina byla, nicméně okolnosti mi umožnily se zúčastnit pouze kondiční soutěže GP Ostrava v bikiny fitness juniorek a žen do 164 cm. I tak mám na tuto soutěž velmi milé a jen pozitivní vzpomínky. Jak na organizaci průběhu soutěže, tak především na tým, který zde zajišťoval nátěr, tedy Filandr Team. Ti mě, dá se říct, zachránili a dokázali vytvořit ze "zpackaného" něco úžasného. Díky tomuto týmu jsem si opravdu na ta soutěžní prkna stoupla s radostí a chutí užít si tento kratičký soutěžní moment a vytvořit si tak další krásné vzpomínky.

Teď už vím, že to nebylo naposledy, co jsem si zasoutěžila, a že až přijde ten správný čas s tou správnou formou, tak si na ně stoupnu znova. Hlavně již budu vědět, co je potřeba vše obstarat a na co se mám připravit. Nevím, zda je to článek, který jste očekávali, nicméně tak se ohlížím za podzimní soutěžní sezónou já.

S pozdravem
Eliška Nezvalová


Jakub Vavrys

Na letošní první kondiční soutěž jsme jeli 5. 11. 2017, byl to Smartlabs Cup v Brně. Byla to moje úplně první soutěž, nikdy jsem nebyl na soutěži ani jako divák, proto jsem vůbec netušil, co mě čeká, a moje nervozita a napětí byly obrovské. Nakonec se mi podařilo dostat se do finále a obsadit 2. místo ve physique juniorů a 3. místo ve physique mužů do 180 cm.

Na druhou a zároveň poslední soutěž jsme vyrazili do Ostravy na GP Ostrava. Tady bych řekl, že všechno bylo ještě o úroveň výš než v Brně. Prostor, organizace, zázemí, stánky, občerstvení. Nečekal jsem takovou úroveň a byl jsem mile překvapen. Opět se mi podařilo probojovat se do finále a následně obsadit v obou kategoriích 1. místa. Potom se rozhodoval ještě absolutní vítěz. Když jsem se umístil druhý, nebyl jsem vůbec zklamaný, dvě první místa byly dostatečná útěcha.

Konkurence byla obrovská, všichni kluci vypadali skvěle, moc si tohoto úspěchu vážím a je to velká motivace do další práce.

Pokud někdo chce začít závodit, určitě bych mu doporučil kondiční soutěže, potkal jsem tu spoustu kluků, kteří začínali jako já. Vyměnili jsme si zkušenosti a navzájem se podpořili.

S pozdravem
Jakub Vavrys


Eliška Žežulářová

Jmenuji se Eliška Žežulářová, je mi 15 let a k posilování jsem se dostala před dvěma lety. Předtím jsem jako následek anorexie cvičila doma, a to každý den úplně bezvýznamně. Poté, co jsem si uvědomila, že to k ničemu nevede, začala jsem chodit do posilovny Fitnesscentrum B + M v Pelhřimově, kde jsem se seznámila se svým trenérem, který se mi od té doby věnoval, psal mi tréninky i jídelníčky a já opravdu měla pocit, že jde vše správným směrem. Před půl rokem jsme se společně rozhodli, že bych si mohla vyzkoušet kondiční závody. Příprava byla hlavně v posledních měsících dost náročná, striktní dodržování jídelníčku, večerní přípravy jídla na druhý den, tréninky, taneční, první rok na gymnáziu. To vše zkombinovat a vůbec stíhat bylo opravdu unavující. Ale i tak můžu říct, že jsem to zdárně zvládla až do konce.

Přišel můj den - 4. 11. 2017. Mojí první soutěží v kategorii bikiny fitness byly závody Granite Muscles v Hlinsku. Byl to nepopsatelný zážitek, skvělá organizace, dodržení harmonogramu, úžasná atmosféra jak na pódiu, tak v zákulisí. I přes nízký věk a mou neznalost jsem se umístila na krásném 10. místě. Závody se mi opravdu líbily, velmi jsem si je užila a domů jsem jela s nepopsatelným pocitem a obrovskou motivací dát do dalších závodů ještě více.

Za dva týdny - 18. 11. 2017 jsem se zúčastnila soutěže Golem Classic v Kutné Hoře. Obsazenost ve všech kategoriích byla opravdu veliká, ale i tak panovala přátelská atmosféra. A opět jsem stála na pódiu. Tentokrát rovnou dvakrát, a to za juniorky i ženy. Byl to úžasný pocit. I když jsem se na finálové příčky neprobojovala, zklamaná určitě nejsem. Ba naopak, mám teď mnohem více motivace a zkušeností do jarních závodů.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, co se mnou vydrželi celou dobu přípravy, moje změny nálad a nepřestali mě podporovat a věřit mi. Velké poděkování patří také mé rodině, která mě samozřejmě rovněž podporovala, a to ve všech směrech. Ovšem nejvíce bych chtěla poděkovat mému trenérovi, bez jehož pomoci, motivace, rad a trpělivosti se mnou bych se opravdu nedostala tam, kde jsem.

Jsem šťastná, že mám kolem sebe tak úžasné lidi.

S pozdravem
Eliška Žežulářová
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie