Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2017 očima závodníků? (III.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
MČR v atl. fit. a fitness dětí: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto

Jaké byly kondiční soutěže 2017 (I.)
Jaké byly kondiční soutěže 2017 očima závodníků? (II.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v tomto článku, kde se o zážitky podělili Veronika Müllerová, Nikola Hvorková, Krystyna Raszková a Lukáš Pergr. Druhá část přinesla dojmy Davida Gašpara, Silvie Tankové, Elišky Nezvalové, Jakuba Vavryse a Elišky Žežulářové.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců se zážitky ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Katarína Halagovcová

V Kutnej Hore a Březnici som absolvovala svoje prvé dve súťaže v živote. Celé som to prežívala v dosť veľkom strese, keďže som nevedela, čo ma čaká. Všetky zlé pocity však zmizli preč, keď som vystúpila na pódium a užívala si tu super atmosféru. V obidvoch dňoch som vyhrala prvé miesto v dvoch kategóriách, takže tento víkend hodnotím iba pozitívne. :-) Musím vyzdvihnúť veľmi priateľskú atmosféru či už v šatniach, zákulisí, alebo hľadisku. Záverečný raut pre víťazov bol krásnou čerešničkou na torte a určite by sme ho privítali po každej súťaži. :-)

S pozdravom
Katarína Halagovcová

Příspěvek ve slovenštině byl ponechán v původním a neupraveném znění.

Na videotrénink této sympatické slečny se můžete těšit v nejbližších dnech!


Pavel Havelka

Zdravím všechny čtenáře a příznivce našeho sportu. Jmenuji se Pavel Havelka a měl jsem tu čest zúčastnit se dvou posledních podzimních soutěží Golem Classic v Kutné Hoře a GP Ronnie.cz. Na Grand Prix Ronnie.cz mě odměnili rozhodčí 2. místem a na Golem Classic absolutním vítězstvím v kategorii physique. Byly to mé první starty na soutěžích, jejichž úroveň stále roste, počet závodníků se zvyšuje. V Kutné Hoře jich bylo dokonce kolem 200. Plné sály čítající stovky návštěvníků jen dokládaly, že si někdo dal skutečně záležet, a tímto bych svá slova přenesl spíše k pořadatelům a organizátorům zmíněných akcí, kterým tímto děkuji. Vůbec jsem totiž nečekal takovou noblesu, synchronizaci a skvělou organizaci, vše bylo pojato naprosto profesionálně. Trvalo by 10 minut, než bych vyjmenoval všechny lidi podílející se na nevšedním zážitku od ředitele soutěže přes rozhodčí, pořadatele, organizátory.

V zákulisí panovala přátelská atmosféra, se všemi soupeři nebo i dalšími závodníky a závodnicemi si člověk popovídá, skamarádí se. Celá řada hostů, kulturistických hvězd je v zákulisí k dispozici a někteří si Vás sami všimnou, povídají si s Vámi a jsou velice skromní a přátelští. Hodiny jsem tak prokecal s Jakubem Šubrtem, měl čest si povídat s Pavlem Vackem, pozdravit se s Tomášem Burešem nebo prohodit slova s Lukášem Topinkou a dalšími. A to je právě ta přidaná hodnota, kvůli které se vyplatí na soutěž přijet a vidět vše naživo, je to parádní show, kterou objektiv fotoaparátu nebo přímý přenos ve své velikosti plně nezachytí.

Závěrečným slovem bych chtěl samozřejmě poděkovat i všem přátelům, kamarádům, rodině, kteří fandili a podporovali, nesmírně si toho vážím. Závodníci byli skvělí a vzkázal bych jim, aby nezapomněli přistupovat k tomuto sportu zodpovědně i mimo soutěžní prkna. V době arogantních pupkatých nebo narcistických floutků, kteří dělají našemu sportu po fitkách a na koupalištích ostudu, je prezentace fitness scény v dobrém světle důležitá dvojnásob a bez ohledu na roční období. Být na své první soutěži a vyhrát hned absolutku je možná mimořádné, ale já si cením všech, kteří tam byli a měli odvahu na pódium vůbec vylézt. Pokud jste se poctivě a svědomitě připravovali, jste všichni vítězové. Pro mě vyhráli všichni.

S pozdravem
Pavel Havelka


Jana Cidlíková

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz, jmenuji se Jana Cidlíková, pracuji jako osobní trenérka a výživová poradkyně v Třebíči. Minulý rok jsem úspěšně absolvovala trenérský kurz kulturistiky a rozhodla se veškeré nabyté a získané informace a zkušenosti zúročit. Být dobrým trenérem pro mě neznamená pouze získat "papír", ale dokázat to, že teorii umím převést do praxe. Proto bylo mou milou povinností projít celkovou přípravou a nachystat se na svou první kondiční soutěž v kategorii bikiny fitness. Zároveň jsem tímto rozhodnutím šla naproti svému dlouholetému snu. Má příprava začala v lednu 2017. Vyzkoušela jsem si různé tréninkové a výživové postupy, pečlivě sledovala, jak mé tělo reaguje, a setkávala se s různými názory a doporučeními od několika trenérů a trenérek. Celková příprava byla ale pouze v mé režii. Došla jsem k názoru, že sebe znám nejlíp a neexistuje žádný univerzální a zázračný postup, který by fungoval na každého stejně, protože každý z nás jsme originál.

Mé první závody proběhly na Smartlabs Cupu v Brně. Jako naprostý laik s doprovodem dvou kamarádek jsem nevěděla, co očekávat. Podařilo se mi udělat hned první zásadní chybu, a to takovou, že místo registrace má první cesta vedla na nástřik, kde jsem strávila téměř hodinu a půl. Se službami společnosti Filandr Team jsem byla naprosto spokojená, líbilo se mi rozdělení stanů pro ženy a muže, soukromí a pečlivý servis během celé soutěže. Pak má cesta vedla na registraci, kde jsem s hrůzou zjistila, že už je téměř ukončená. Naštěstí byli rozhodčí vstřícní a jako poslední si mě zapsali do počítače. Se zázemím jsem byla docela spokojená, ale nelíbil se mi časový harmonogram, protože do poslední chvíle jsem nevěděla, kdy půjdu na řadu a kolik je závodnic v mé kategorii. V semifinále se nás nakonec setkalo 20 a já se mezi velkou a hlavně početnou konkurencí probojovala do finále. Mé první závody skončily šestým místem. Byla to pro mě ohromná zkušenost a zároveň motivace na další soutěž.

Druhá volba padla na závody Golem Classic v Kutné Hoře. Obohacená o plno zážitků a informací jsem jela na další a pro mě zároveň poslední soutěž s větší jistotou a klidem. Časový harmonogram byl dán dva dny dopředu a já si mohla více vychutnávat celkovou atmosféru a dění závodů. Nelíbilo se mi však zázemí pro závodníky. Malé, chladné a stísněné prostory, které ani nebyly rozděleny pro muže a ženy jako v Brně. Zklamaná jsem byla i ze služeb společnosti Pro Tan Czech. Celkový servis a kvalita nebyly dle mých představ. Ve společných stanech mi bylo oznámeno, že nezáleží na čase, který jsem měla předem objednaný, ale že nejdříve budou mít přednost závodníci, kteří jdou na pódium jako první, což je celkem logické, ale pak tedy nechápu, proč při vyplnění objednávkového formuláře volíte i čas nástřiku… Po hodině a půl čekání se na mě dostala řada, kde mě nastříkali během 5 minut, a já se šla "sušit" do stanu s dalšími třemi závodnicemi. V porovnání se společností Filandr je to neskutečný rozdíl a propříště vím, že se raději natřu sama a nebo objednám u Filandr Teamu.

Na závodech se opět setkal velký počet závodníků a v mé kategorii bikiny fitness nad 168 cm nás bylo celkem 18. Mé druhé semifinále bylo ale mnohem sebejistější než v Brně. Dokázala jsem se víc uvolnit, být svá, usmívat se na diváky a porotu. Užívala si každou vteřinu na pódiu a při odchodu vnitřně věděla, že finále mám jisté. A vyšlo to. :-) Druhé závody, opět finále a tentokrát krásné čtvrté místo.

Kdybych měla zhodnotit moji celkovou přípravu, dojmy a zkušenost z obou dvou závodů, tak pro mě jsem jasný vítěz já sama. Se svou formou jsem byla naprosto spokojená, protože se nechci podobat nějakému "předepsanému" ideálu krásy. Každému se totiž líbí něco jiného a kategorie bikiny fitness je dle mého názoru hodně subjektivní. Vím, že má velká slabina je v celkové prezentaci, a na té se také budu snažit co nejvíce zapracovat, abych na pódiu působila více přirozeně a hlavně sebejistě.

Tímto článkem bych chtěla poděkovat všem, kteří byli mou součástí, provázeli mě na celé mé cestě, podporovali, motivovali a především mi věřili. Není to jen můj úspěch, je to vítězství nás všech. Děkuji Vám!

S pozdravem
Jana Cidlíková


Miloslav Král

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Kulturistice se aktivně věnuji od střední školy a v posledních letech i jako instruktor fitness. V loňském roce jsem se pod profesionálním trenérským vedením Petra Vaniše rozhodl připravit na svoje první kondiční závody. Na všech čtyřech soutěžích, které jsem absolvoval v Brně, Skutči, Ostravě i Krnově, se mi podařilo v kategorii mužů do 30 let získat první místo. Nejcennější trofej absolutního vítěze mi však unikla a cíl do letošní závodní sezóny byl tak jasný.

Od jara jsem se začal znovu s Petrem Vanišem připravovat tvrdým tréninkem a dietou na letošní soutěžní klání. Ve stejné době jsem měnil zaměstnání a čekaly mě i náročné zkoušky policejního potápěče, které s kulturistickým tréninkem nešly vždy dohromady, proto byla letos příprava obzvlášť složitá a prožil jsem si v tréninku perné chvilky. Nakonec se mi však hned na úvodních závodech v Hlinsku povedlo splnit svůj cíl a sen a kromě prvního místa ve své kategorii mužů do 30 let jsem se stal i absolutním vítězem této soutěže. Na dalších závodech letošní sezóny v Brně, Ostravě i Krnově se mi podařilo obsadit jednou stříbrnou a dvakrát bronzovou příčku.

Kvůli pracovním povinnostem jsem se již nemohl zúčastnit posledních závodů v Kutné Hoře a Březnici, ale v dalším roce bych rád zkusil štěstí a poměřil své síly a svaly na pohárových, případně mistrovských soutěžích. Asi každý ze závodníků mi dá za pravdu, že soutěžní atmosféra člověka zcela pohltí, a i když je období přípravy na soutěže dost tvrdé a bolí a často je to velká zkouška sebeovládání a pevné vůle, těžko si už bez toho všeho dokážeme svůj život představit. Režim spojený s kulturistikou nám přináší řád a disciplínu, což se hodí i v jiných oblastech našeho života.

Závody navíc nevnímám jen já - ale jak jsem měl možnost poznat i ostatní závodníky, tak i oni - pouze jako místo vzájemného drsného soupeření, ale hlavně jako příležitost k setkání s dalšími lidmi se stejným životním stylem, výměnu zkušeností a navázání nových kontaktů a přátelství.

Chci tak poděkovat všem svým spoluzávodníkům, se kterými jsme se na pódiu i v zákulisí potkávali, rozhodčím, kteří vůbec nemají snadnou roli, i organizátorům za uspořádání těchto závodů i za krásné a zajímavé ceny, publiku a všem, kteří nám a tomuto sportu fandí, a věřím, že se s řadou z Vás další rok opět uvidíme…

S pozdravem
Miloslav Král


Jitka Martínková

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny fanoušky kulturistiky a fitness. Moje cesta na závodní prkna nebyla vůbec jednoduchá. Psal se rok 2015, vážila jsem 85 kg (v těhotenství jsem přibrala 30 kg), synovi diagnostikovali poruchu autistického spektra a vývojovou dysfázii... Uvědomila jsem si, že se sebou musím něco udělat. Začala jsem chodit do posilovny, jíst zdravě, dala jsem se do čtení časopisů o kulturistice a sledování instruktážních videí, podle kterých jsem pak cvičila, absolvovala jsem kurz instruktora fitness... Fitness mi zkrátka učarovalo. Najednou jsem se cítila skvěle, zvýšilo se mi sebevědomí, stala se ze mě silná a vyrovnaná máma. Ze svého progresu jsem byla nadšená. Navíc jsem zjistila, že mi cvičení neuvěřitelně psychicky pomáhá při každodenní péči o syna.

Časem jsem začala přemýšlet o účasti na závodech v kategorii bikiny fitness. Zintenzivnila jsem tréninky a upravila jídelníček. Vše probíhalo nad očekávání dobře, včetně přípravy. Na řadu přišla registrace na některou ze soutěží. Pro mě jakožto začínajícího závodníka byly jasnou volbou soutěže kondiční. Vybrala jsem si Smartlabs Cup konaný 5. 11. 2017 v Brně. Závodníků se sešlo obrovské množství. Jen má kategorie čítala 37 závodnic. Atmosféra byla úžasná, soupeřky nádherné, užívala jsem si to. Skvělá byla možnost profesionálního nástřiku barvy, kterou jsem využila. Z výsledku jsem byla nadšená. Před vystoupením na pódium jsem byla nervózní, ale na pódiu to ze mě spadlo. V ten moment jsem si uvědomila, jak obrovskou cestu jsem ušla. Do finále jsem se bohužel neprobojovala, ale to mi vůbec nevadilo. Už jen samotná účast byla pro mě splněným snem a já se jen utvrdila v tom, že tohle je přesně to, co mě baví a naplňuje. Příští rok bych se moc ráda opět nějakých závodů zúčastnila.

Závěrem bych moc ráda poděkovala pořadatelům a rozhodčím, kteří tuto soutěž zorganizovali, lektorce Katce Duškové za její vstřícnost a trpělivost při nácvicích pózingu a v neposlední řadě všem lidem, kteří mi fandili a drželi palce.

S pozdravem
Jitka Martínková
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie