Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Jitka Vorlová: "Mistrovstvím světa jsem završila juniorskou kariéru."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2016 - 9. - 12. 12. 2016, Dominikánská republika
Češi před MS juniorů a masters:
Jitka VorlováEva Dlabajová • Jakub Prchal • Lucie Jakešová
Milena Koudelková (video) • Pavel Brožek • Milan JenšíkMilan Ecler

Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 2 medaile! relax v ráji
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty:
Jakub PrchalJitka Vorlová

MS juniorů a masters 2016: kompletní výsledky s body
MS juniorů a masters 2016 - zprávy z místa dění!
Odměna za dřinu po MS juniorů a masters 2016: relax v ráji!

Koncem loňského roku se v Dominikánské republice konalo Mistrovství světa juniorů a masters. Ze Santo Dominga, hlavního města Dominikánské republiky, jsme Vám po soutěži přinesli kompletní reportáž, doplněnou o fotky z místa dění a fotogalerii výpravy ze zaslouženého odpočinku na pláži po soutěži v tomto článku.

Česká výprava vybojovala celkem dvě medaile. S Jakubem Prchalem, který získal stříbro v klasické kulturistice juniorů, jsme Vám rozhovor již přinesli. Stříbrnou medaili přivezla také juniorská bodyfitnesska Jitka Vorlová. Jak se jí na soutěži líbilo a jestli se chystá závodit i v příštích letech, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.


Blahopřeji ke krásnému druhému místu, jaký to pro Vás byl pocit?

Děkuji, celý letošní rok jsem se na soutěžích při oceňování cítila jako Alenka v říši divů nebo ošklivé káčátko, které se stává labutí. Mnoho lidí nevěřilo, že bych se kdy mohla postavit na pódium s adekvátní formou. Tento rok ukázal, že sebezapření, morálka a velká dávka motivace spolu se skvělým vedením a podporou dokáží změnit prakticky nemožné. Celé je to spíš o tvoření a dolaďování formy, těch pár minut na pódiu pak uteče tak rychle, že pokud to není doslova wow-moment, který jsem zažila na své první letošní soutěži, nejsem schopná adekvátně reagovat a spíš tak stojím a říkám si: "Tak a je to!"

Pokud se nepletu, tak to byla Vaše první zahraniční soutěž. Chystáte se příští rok po tomto úspěchu na další?

Potřebovala jsem více tréninku se zahraniční konkurencí a posunout formu ještě o něco dál, startovala jsem tedy i na pohárové soutěži v Berlíně. Tento rok jsem startovala na sedmi soutěžích a prošla celkem deseti superkompenzacemi. Příští rok bude ve znamení odpočinku a regenerace těla. Chtěla bych se také více věnovat blízkým a přátelům.

Jaká byla cesta? Do Dominikánské republiky to je přece jen pár hodin... Jaká vládla v českém týmu atmosféra?

Kvůli financím jsem odlétala spolu s Evou Dlabajovou dříve než zbytek výpravy. Umožnilo nám to doladit superkompenzaci přímo v místě konání, což v mém případě hrálo důležitou roli v připravenosti. Cesta trvala i s přestupy 19 hodin a proběhla bez problémů, na ubytování jsme nečekaly, a tak jsme byly hned ve středu - druhý den po příletu - schopné jít trénovat a pokračovat plynule v přípravě. Po příletu zbytku skupiny a společných kontrolách formy jsem byla šťastná, jaká skvělá parta jsme se sešli.

Pocítila jste nějaký výraznější rozdíl mezi soutěží v ČR a v Dominikánské republice? Byla organizace a vše okolo v pořádku?

Vše bylo stejně chaotické jako u nás nebo v Berlíně. S nohama nahoře a obalená spacákem jsem zaslechla mezi španělskými slovy "bodyfitness junior", vystřelila jsem ze spacáku, a když jsem si obouvala boty, tak mě Tomáš mazal olejíčkem. Prakticky nerozcvičená nástup na pódium. Ale naštěstí jsem to vždy stihla, ne jako soutěžící ze slovenské výpravy.

Před pár týdny jste uvedla, že jste prakticky již rok v dietě. Budete v ní pokračovat, nebo se chystáte "odpočívat"?

Jak jsem již zmínila, chystám se dát tělo do servisu, neznamená to ale prasečí objem nebo dohánění všeho, co mi tento rok "uteklo". Letos v létě jsem měla "volnější" režim a znamenalo to pro mě jen pár kilo navíc, pravděpodobně se vrátím k tomuto. Zdravě, vyváženě a chutně! V dietě jsem sledovala mnoho pořadů o pečení, takže plánuji zavést tradici nedělního dortu. (úsměv)

Jak byste zhodnotila letošní rok? Čtyřikrát druhé místo, z toho jedno na mistrovství světa, to je pěkný úspěch!

Díky trenérům Lídě Čížové a Petru Hůrkovi jsem dokázala prakticky nemožné. Měla jsem také štěstí, pod křídla mne vzal Taurus Fitness Store, se kterým je skvělá spolupráce. Letošní rok byl jedním z těch, co utečou až příliš rychle, a myslím, že až vzpomínání na něj bude tou pravou odměnou a radostí!

Uvidíme Vás na soutěžích i příští rok? První místo po téhle sérii druhých musí být pořádná motivace.

Mistrovstvím světa jsem završila juniorskou "kariéru". Odpočinek a snaha posunout se ještě o kus dál vyžadují čas, ten já si nechám. Těšte se na comeback, ale příští rok se nemáte čeho bát. (úsměv)


Jitka Vorlová na Mistrovství světa juniorů a masters 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra