Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Závodnice v bodyfitness - rozhovory a formy před MS juniorů a masters 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2016 - 9. - 12. 12. 2016, Dominikánská republika
Češi před MS juniorů a masters:
Jitka VorlováEva Dlabajová • Jakub Prchal • Lucie Jakešová
Milena Koudelková (video) • Pavel Brožek • Milan JenšíkMilan Ecler

Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 2 medaile! relax v ráji
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty:
Jakub PrchalJitka Vorlová

Již tento týden se bude 9. - 12. prosince v dalekém Santo Domingu konat Mistrovství světa juniorů a masters 2016, jedna z posledních soutěží tohoto roku. Po dobré zkušenosti z loňského MS v San Salvadoru vsadila IFBB opět na Karibik, přesněji tedy na Dominikánskou republiku. A kdo nás pojede reprezentovat? Celkem je nahlášeno osm závodníků v kategoriích bodyfitness, bikiny fitness, physique žen, kulturistika a klasická kulturistika mužů a masters. V dnešním článku si můžete přečíst rozhovory s Jitkou Vorlovou a Lucií Jakešovou, které nás budou reprezentovat v kategorii bodyfitness juniorek, respektive masters. Jak jsou připraveny a jaká mají očekávání? Čtěte níže!


jménokategorie
Jitka Vorlová bodyfitness juniorek
Lucie Jakešová bodyfitness masters 35 - 44 let


Jitka Vorlová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky dorostu a juniorů 2016 - 2. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2016 - 2. místo v bodyfitness juniorek
FFF Cup 2016 - 2. místo v bodyfitness

Na soutěžních pódiích budete příští rok začínat čtvrtý rok, jak jste letos zatím se svými výsledky spokojená?

Tento rok byl velice vydařený a všechny předchozí pokusy beru jako dobrou zkušenost do začátků. Vlastně jsem ale musela zapomenout vše, co jsem si myslela, že dělám dobře, když jsem se svěřila do rukou skvělé a zkušené trenérky Lídy Čížové.

Začínala jste v kategorii bikiny fitness, ale dobrá umístění pro Vás začala až po změně na bodyfitness. Co Vás ke změně vedlo?

Kategorie bikiny fitness mi přišla jako dobrý start, protože jsem byla spíš hubená a šlachovitá. I tak jsem ale měla na začátku nesouměrný svalový rozvoj a nohy byly dominantní. Proto jsem se poslední roky v tréninku zaměřila na horní polovinu těla. Pózing v kategorii bodyfitness je mi mnohem bližší a vždy jsem vzhlížela spíše ke kategoriím s větším svalovým rozvojem, kde není nutnou podmínkou tzv. povolený doping ve formě silikonů.

Jaký máte cíl na MS v Dominikánské republice?

V dietě jsem prakticky bez přestávky od prosince loňského roku, snažím se každou soutěží zlepšovat formu, a tak s trenérkou věříme, že budu konkurenceschopná a mezi světovými závodnicemi v juniorské kategorii vyniknu, když jsem již na několika soutěžích vybojovala dobré umístění i mezi ženami.

Jak probíhal Váš trénink, liší se nějak od předchozích let? Jak často jej případně obměňujete?

Trénink byl po celý rok zaměřený na těžké váhy se zacílením na slabiny. Přednost měla vždy ramena, zadek a břicho - partie, na kterých budu muset i v nadcházejících letech hodně pracovat. Trénink nyní výrazně neobměňuji. V předchozích letech jsem cvičila hodně intervalových tréninků a k tomu těžké váhy, což vedlo spíš k přetrénování než k pokrokům.

Komu byste touto cestou chtěla poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Jednoznačně mému partnerovi nejen ve fitku, ale i v životě Petru Hůrkovi. Potom Lídě Čížové, která mi otevřela oči a dokázala ze mě dostat to nejlepší. Skvělé partě z Fitness City Plzeň, protože na místě, kde trénujete, opravdu záleží! Sponzorům - obchodu Taurus Fitness Store a plzeňské radnici. A v neposlední řadě rodině a přátelům, kteří to se mnou neměli po tento rok vůbec lehké, ale i tak při mně stáli.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Jitka Vorlová na EVLS Prague Amateur 2016

Jitka Vorlová před MS juniorů a masters 2016

Zpět na přehled


Lucie Jakešová

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm a masters + absolutní
Mistrovství Čech mužů a žen 2015 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm + absolutní

Před pár týdny jste se zúčastnila MS v Polsku, jaké jsou Vaše dojmy z této soutěže?

Zdravím všechny své přátele a fanoušky. Z MS v Polsku jsme se vrátili před dvěma týdny a dojmy z těchto závodů jsou velmi pozitivní, i když jsem nedopadla podle svých představ. Pro mne to byly za čtyřleté období, co závodím, nejhezčí závody. Ubytování, organizace, prostory, prezentace... vše super. Co se týče mého umístění, byla jsem v semifinále, ale na finále to nestačilo. Vím o svých nedostatcích a pracuji na nich. Závody každopádně super, parta super, státní trenéři Martin Novotný a Zdeňka Razýmová jedním slovem úžasňáci. Pomohli nám a starali se o nás, stejně jako Slávek Vinogradov.

Počítám, že MS v Dominikánské republice bude Vaší poslední letošní soutěží, jak se těšíte na závěr sezóny?

Na MS masters a juniorů do Dominikánské republiky se moc těším. Bude to završení mojí letošní přípravy a původně jsem tam vlastně ani neměla v úmyslu startovat. Uvidíme, jak se zadaří, odlétáme za 10 dní.

Jaké jsou Vaše plány pro příští rok? Chystáte se nadále soutěžit?

Co se příštího roku týče, ještě ráno jsem s jistotou věděla, že si určitě odpočinu, ale kolem 15. hodiny jsem dostala soutěžní nabídku od člověka, kterého si velmi vážím. Je to velký sportovec a úžasný srdcař v tomto sportu, takže jsem teď trošku na vážkách, jestli se nenachystat. Je to výzva, ale nechci předbíhat, přeci jen 5 let po sobě v dietě je pro tělo velký zápřah. Kdo závodí, tak ví, o čem mluvím. Takže uvidíme. Nejsem stoprocentně rozhodnuta o odpočinku. (smích)

Kdo Vás v přípravě nejvíce podporoval, komu byste chtěla poděkovat?

Jak jsem několikrát zmínila, mé největší díky patří mému trenérovi Martinu Novotnému, člověku, kterého si vážím nade vše. Dále mému příteli Martinu Kasalovi, který snáší mě nálady nenálady, ale jelikož je to zkušený závodník a zná mě, tak už mě nechává. Velké díky patří sponzorům, které jsem zmiňovala před MS v Polsku, bez nich by to nešlo a bylo by to o moc těžší. Děkuji Vám všem. A na konec všem svým přátelům a fanouškům. Velké díky patří Petrušce Matíkové a Kačence Opatrné, tyhle dvě dámy jsou mi velikánskou oporou, prožívají se mnou již několikátou dietu a pomáhají mi. Ale největší dík z mých přátel patří Milce Koudelkové, mé sparigpartnerce a přítelkyni, říkáme, že jsme jako dvojčata rozdělená při porodu s pětiletým rozdílem. (smích) Díky za vše, Milu.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Lucie Jakešová před MS juniorů a masters 2016

Lucie Jakešová na MS ve fitness 2016

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra