Reklama:

Jakub Prchal: "S předvedenou
formou jsem opravdu spokojený!"

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2016 - 9. - 12. 12. 2016, Dominikánská republika
Češi před MS juniorů a masters:
Jitka VorlováEva Dlabajová • Jakub Prchal • Lucie Jakešová
Milena Koudelková (video) • Pavel Brožek • Milan JenšíkMilan Ecler

Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 2 medaile! relax v ráji
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty:
Jakub PrchalJitka Vorlová

MS juniorů a masters 2016: kompletní výsledky s body
MS juniorů a masters 2016 - zprávy z místa dění!
Odměna za dřinu po MS juniorů a masters 2016: relax v ráji!

Mistrovství světa juniorů a masters se každoročně koná také za účasti českých reprezentantů. K nim se letos řadil i Jakub Prchal, který se na šampionátu probojoval ke stříbrné medaili v klasické kulturistice juniorů, když nestačil pouze na vítězného Michala Zaukolce ze Slovenska. Pro Jakuba se přitom jedná již o jeho druhou medaili ze světového šampionátu.

Tu první, mající stejnou hodnotu, vybojoval před dvěma lety v Mexiku. Jaké mistrovství světa, které se konalo ve dnech 9. až 12. prosince v hlavním městě Dominikánské republiky Santo Domingu, bylo jeho očima, se dočtete v následujícím rozhovoru!


Jakub Prchal na Mistrovství světa juniorů a masters
v letech 2014 a 2016 (foto: Igor Kopček, Eastlabs.sk)

Jakube, gratuluji vám ke druhému titulu vicemistra světa! S předvedenou formou i dosaženým výsledkem zřejmě budete spokojený, je to tak?

Nejprve vám moc děkuji! S předvedenou formou jsem opravdu spokojený, vyšla mi přesně tak, jak jsem si přál. Letos jsem se chystal na závody sám, a to odlišným způsobem než na předchozí soutěž, proto mám velikou radost, že všechno postupovalo přesně tak, jak jsem si rozplánoval. Předvedl jsem tam svou dosavadně nejlepší soutěžní formu.

Dá se říci, kterého stříbra si ceníte více? Zda toho letošního, nebo předloňského?

Pokud bychom se bavili o medaili, tak z té první jsem měl samozřejmě větší radost, byly to mé první mezinárodní závody a takový výsledek byl pro mě obrovským úspěchem. Letošní závody pro mě rozhodně nejsou žádným zklamáním a jsem pyšný, že jsem v tak silné konkurenci získal stříbro. Přece jen mě ale pár bodů dělilo od silnějších emocí. Přesto jsem teď (po zhlédnutí fotek a při pohledu zpět) velmi šťastný za to, jakého výsledku jsem dosáhl. Nejvíc si cením toho, jak jsem se za ty dva roky dokázal zlepšit. Obrovskou odměnou pro mě je vědět, že když na něčem usilovně systematicky pracuji, je vidět výsledek, který jsem očekával.

Zejména v zadních postojích to opticky působilo, že jste mezi mistrovstvím světa konaným před dvěma lety a letošním šampionátem musel výrazně nabrat. Jak je tomu v řeči čísel? Vážil jste skutečně více?

Dobrý postřeh! Dalo by se říct, že podle čísel na váze jsem na tom byl podobně jako na MS v Mexiku, ale přesto je asi viditelné, že jsem se svalovým rozvojem posunul o krok dál. Příprava na soutěž a závěrečná superkompenzace jsou velmi zajímavé téma. Letos jsem dělal jinou superkompenzaci, než tomu bylo na minulých závodech, a díky ní jsem měl den před soutěží o něco nižší váhu. Dalším důležitým faktorem bylo, že vážení a prezentace proběhly v pátek už ráno, díky čemuž jsem měl ještě větší váhovou rezervu. No a posledním faktorem jsou detaily. Za ty dva roky se mi svalový reliéf poměrně prohloubil, a jelikož mi superkompenzace dobře zafungovala, výsledná forma vypadala i mohutněji než na MS v Mexiku.

Snad z každé fotografie, která do České republiky ze Santo Dominga dorazila, bylo cítit, že v našem reprezentačním týmu panovala skvělá nálada. Jak na pobyt v Dominikánské republice budete vzpomínat po této stránce?

Jakub Prchal (v pokleku) s dalšími českými reprezentanty po šampionátu v Dominikánské republice

Měli jsme skvělou partu. Opravdu. Ať už bych začal každodenní společnou snídaní v hotelovém bufetu, kde náš den vždy začínal a vyprávěly se vtipy doslova o "hov...", nebo když jsme spolu trénovali někdy i dvakrát denně v posilovně se značně přecukrovanou náladou. (úsměv)

Nejlepší byly ale naše výlety. Na pobřeží jsme si našli jeden úžasný rezort, kde jsme bývali prakticky sami. Byla tam krásná čistá pláž, od rána do setmění jsme se tam mohli koupat v teplém Karibiku, shazovat z palem kokosy a hrát na pláži s plnými břichy volejbal, na který byla, myslím, výborná podívaná. A navíc Burák hrál jako profík. (smích)

Pokud se nemýlím, tak vám v juniorské kategorii zbývají ještě dvě sezóny. Na čem bude podle vás ještě potřeba zapracovat, aby se to třeba už v příštím roce povedlo a vy jste na mistrovství světa dosáhl na zlato?

Ty dva roky, které mi zbývají v juniorech, mě dost motivují. Budu dál pokračovat v nabírání hmoty na svých ramenech a taky se budu snažit co nejvíce odseparovat krejčovský sval od kvadricepsu, aby zepředu působila má stehna ještě hlubším dojmem. No a v neposlední řadě udělám všechno proto, abych neměl v den soutěže problém s barvou, ta musí být perfektní, pokud chci předvést perfektní výsledek.

Sice to ještě není úplně na pořadu dne, ale ten čas jednou přijde a vy budete muset kategorii juniorů opustit. Plánujete pak dále závodit i mezi muži?

Určitě ano, chci znovu závodit v klasické kulturistice, a to na Světových hrách.

Je někdo, komu byste chtěl po letošní sezóně poděkovat za podporu nebo pomoc?

Michal Zaukolec, tebe, slovenský kamarát, ďakujem za to, že si mi ukázal, ako sa pekne tá zlatá medaila na krku blyští!
Jakub Prchal

Poděkování patří mojí podporující přítelkyni, rodině, kamarádům a taky mým super "fitness pacientům" - klientům, kteří chápali mou přípravu na závody. Chtěl bych rovněž poděkovat svým sponzorům, a to především společnosti Nutrend, která mě celoročně zásobuje hromadou špičkových suplementů, s nimiž jsem více než spokojený, a našemu skvělému týmu BARBAŘI a Benovi Cristovaovi, kteří mě v přípravě silně podpořili!

Další lidé, kteří si zaslouží mé poděkování, jsou: návrhář plavek Pavel Filandr, kadeřník Daniel Pašek, videokameraman Martin Fulin, světový fotograf Pepa Adlt a taky náš profesionální kulturista a můj šéf z fitka Tomáš Bureš, který se o mě na závodech do poslední chvíle staral. Vám všem se ctí děkuji za podporu, kterou jsem od vás dostal!

A vlastně je tady ještě jeden člověk.

Michal Zaukolec, tebe, slovenský kamarát, ďakujem za to, že si mi ukázal, ako sa pekne tá zlatá medaila na krku blyští!


Jakub Prchal na Mistrovství světa juniorů a masters 2016


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra