Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Závodníci v kulturistice - rozhovory a formy před MS juniorů a masters 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2016 - 9. - 12. 12. 2016, Dominikánská republika
Češi před MS juniorů a masters:
Jitka VorlováEva Dlabajová • Jakub Prchal • Lucie Jakešová
Milena Koudelková (video) • Pavel Brožek • Milan JenšíkMilan Ecler

Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 2 medaile! relax v ráji
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty:
Jakub PrchalJitka Vorlová

Závodnice v bodyfitness - rozhovory a formy před MS juniorů a masters 2016

Mistrovství světa juniorů a masters se letos koná 9. - 12. prosince v Dominikánské republice. Loni se úspěšné devítičlenné reprezentační výpravě podařilo přivézt z MS hned šest medailí. Kolik jich asi bude letos, když budeme mít o jednoho zástupce méně?

Po bodyfitnesskách si dnes můžete přečíst také rozhovory se dvěma z našich kulturistů, kteří si v přípravě našli čas, aby nám odpověděli na několik otázek. Po šesti letech na kulturistická pódia znovu vkročí Milan Jenšík v rámci masters mužů nad 90 kg, v kategorii kulturistů mezi 60 - 64 lety bude bojovat o medaile Milan Ecler.


jménokategorie
Milan Jenšík kulturistika masters 40 - 49 let nad 90 kg
Milan Ecler kulturistika masters 60 - 64 let
Jakub Prchal klasická kulturistika juniorů
Pavel Brožek klasická kulturistika masters 40 - 49 let


Milan Jenšík

Vybrané úspěchy:

Grand Prix Ostrava 2009 - 2. místo v kulturistice mužů nad 30 let
Erasport Cup 2008 - 3. místo v kondiční kulturistice mužů nad 30 let

Milane, kdo Vás potká osobně, asi se nemusí ptát, proč máte přezdívku Godzilla. Kolik měříte a kdy Vám takhle začali říkat? Byl jste vždycky větší než Vaši vrstevníci?

Měřím 199 cm a vážím normálně do 124 kg. Teď před soutěží se váha pohybuje kolem 116 kg. Zkoušel jsem jít s váhou i níž, ale bohužel to nejde. Přezdívku Godzilla jsem dostal v roce 1995 od kluků z Hanuman Gymu Petra Macháčka, kde jsem dělal thajský box. Podařilo se mi vybudovat nějaké ty svaly, k tomu moje výška, takže asi proto Godzilla. Do 17 let jsem měl 180 cm, růst jsem začal  až později. Proto jsem také začal cvičit, abych nebyl tyčka. Cvičení mě bavilo a baví mě pořád, je to můj životní styl. Neumím si představit, že bych nešel alespoň čtyřikrát týdně do fitka. 

Vnímáte svou výšku v kulturistice jako výhodu, nebo spíše jako hendikep? Potkal jste někdy ještě vyššího kulturistu?

Svoji výšku v kulturistice vnímám spíše jako hendikep, musím makat, aby se na mě nalepily svaly. Na druhou stranu jsem nepřehlédnutelný a v životě mi to přináší spoustu výhod. Osobně jsem vyššího kulturistu nepotkal, ale určitě mezi dnešními mladými kluky někdo bude.

Pokud vím, v kulturistice jste závodil naposledy v roce 2009. Co Vás přimělo se teď znovu k závodění vrátit a proč zrovna MS?

Naposledy jsem závodil ještě v roce 2010 na Mr. Universe v Hamburgu. Zpátky k závodění mě přivedlo to, že když jsem začal dělat osobního trenéra, tak abych šel příkladem cvičencům, nasadil jsem režim a dietu. Na konci srpna mě oslovil Tomáš Bureš, že mám docela formu, jestli bych se nechtěl připravit a zkusit nějaké závody. Zprvu se mi moc nechtělo, jelikož mám doma rodinu a malého syna a vím, co příprava obnáší. Potom u mě ale převážilo to, že mám rád výzvy a chtěl jsem si ještě někdy zazávodit. A proč MS? Bylo několik závodů, které přicházely v úvahu. Nejvíc mě zaujalo MS masters, protože je to pro mě něco nového. Poté, co jsem byl nominován v říjnu v Čelákovicích, vše směřuji k datu 9. prosince 2016.

Věnoval jste se také zápasům MMA. Dají se vůbec MMA a kulturistika na nějaké vyšší úrovni skloubit dohromady?

MMA jsem se věnoval v letech 2012 - 2015. Tyhle dva sporty se spolu absolutně nedají ani skloubit, ani srovnat. Na soutěž, nebo na zápas je absolutně jiná příprava. Při MMA jsou důležité síla, technika a kondička, postava není tak důležitá. V kulturistice je vše o svalech, připravenosti a vyváženosti postavy.

Chtěl byste v budoucnu dál závodit? Jaké jsou Vaše plány na příští sezónu.

Do budoucna se ještě určitě hodlám zúčastnit nějakých závodů, ale všechno budu řešit až po této soutěži.

Je někdo, komu byste chtěl poděkovat za podporu nebo pomoc v přípravě?

Za pomoc v přípravě bych chtěl poděkovat Tomášovi Burešovi a Láďovi Kurčíkovi. Za podporu v přípravě bych rád poděkoval pizzerii Nominanza, autoservisu Elpeko, realitní kanceláři JK Top Reality, značkovým dámským a pánským oděvům Magic Helena, tuningové společnosti VH Import, mobilnímu ručnímu mytí BezVody.cz, mikroutěrkám Mandy, tiskárně Daniel, Doucime-Naucime.cz, všemu pro úklid EudorexProdukty.cz, ABC dietě, Filicori Zecchini Caffe a kamarádům Danovi, Radimovi a Tomášovi ("Jezzovi"). A speciální poděkování mé manželce, která se na všem podílela a měla se mnou trpělivost.


Milan Jenšík před MS juniorů a masters 2016

Zpět na přehled


Milan Ecler

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa juniorů a masters 2015 - 8. místo v kulturistice mužů 60 - 65 let
Mistrovství České republiky mužů 2015 - 5. místo v kulturistice mužů nad 60 let
Mistrovství České republiky v kulturistice - 3. místo v kulturistice mužů do 60 let

Milane, loni jste se vrátil k soutěžení po osmileté pauze a zmiňoval jste, že najet na soutěžní přípravu nebylo po období pouze kondičního cvičení jednoduché. Jak probíhala letošní příprava? Šlo vše podle plánu?

Na přípravu na letošní soutěž jsem se vcelku těšil, ale nic není tak jednoduché - podařilo se mi natrhnout rotátorovou manžetu a hned tu byl velký problém. Od června do konce srpna skoro bez tréninku. O to byla moje příprava náročnější.

Milan Ecler na MS juniorů a masters 2015
(Foto: Igor Kopček / EastLabs.sk)
Loni se MS konalo v El Salvadoru, letos je to pro změnu Dominikánská republika. Jak se Vám líbí takové destinace pro pořádání MS?

Je pravdou, že za poslední čtyři roky je mistrovství světa v exotických zemích, já s tím problém nemám.

V kulturistice působíte nejen jako závodník, ale i jako rozhodčí. Mají pro vás zkušenosti rozhodčího přínos i jako pro závodníka? Jakou radu byste jako rozhodčí dal začínajícím kulturistům?

Z pohledu rozhodčího vidím i u sebe některé chyby, o to lépe je dokáži posoudit při soutěžích začínajících závodníků i dospělých. Radit někomu mladému je velice ošemetné. Někdy se to ale povede, pak z toho máte radost i jako trenér.

Na MS budete závodit v kategorii masters 60 - 64 let. Cvičíte dnes jinak než třeba před 20 lety? V čem jsou největší změny?

Víte, začal jsem cvičit v polovině 70. let. Do revoluce to v malých oddílech bylo o přežívání a teprve od 90. let je cítit změna - informace, suplementace, tréninkové systémy, to vše přispívá k velkému rozvoji tohoto sportu.

Chtěl byste někomu poděkovat za podporu nebo pomoc v přípravě?

V první řadě bych chtěl poděkovat své manželce Janě, bez ní by nic nebylo. Jsem vděčný za její morální podporu a hlavně kontrolu životosprávy. Bez ní bych to nezvládl. Dál bych chtěl poděkovat majiteli Cardio Fitness v České Lípě Radkovi Procházkovi za jeho materiální podporu.


Milan Ecler na Mistrovství ČR mužů 2015

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.12.22:21Arnold Strong - No u Milana na 199 cm 116 kg neni moc ma postavu na phy..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 95 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra