Reklama:
100 % Whey Protein + EAA aminokyseliny ZDARMA
Špičkové složení a 16 vyladěných příchutí. Navíc dárek za 440 Kč zdarma. Objednávejte zde.

Nikol Raszyková - rozhovor po vítězství na EVLS Prague Amateur 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

EVLS Prague Amateur 2016 - výsledky a fotografie
EVLS Prague Amateur 2016 - videozáznamy (I.)
EVLS Prague Amateur 2016 - fotogalerie (III.)
EVLS Prague Amateur 2016 - fotogalerie (I.)

V pátek 30. září a v sobotu 1. října se v pražské Tipsport Areně odehrála vrcholná amatérská soutěž EVLS Prague Amateur. Ta byla příležitostí pro závodníky a závodnice z kategorií kulturistika, physique a bikiny fitness, jak se dostat mezi profesionály. Bylo k tomu ovšem třeba stát se ve své kategorii absolutním vítězem. Letos se to v Praze podařilo hned dvěma našim závodníkům!

Kromě oblíbeného juniorského kulturisty Pavla Berana si možnost zažádat o profesionální kartu vysloužila také bikiny fitnesska Nikol Raszyková, která si letos odnesla zlaté medaile jak ze své první soutěže, kterou byl Diamond Cup, tak z následné Olympia Amateur Spain. Poté, co v Praze ovládla svou kategorii do 169 cm, stala se v superfinále i absolutní vítězkou. Prožila tak opravdu nesmírně úspěšnou sezónu.

Jak Nikol svůj úspěch prožívá, jak si užila EVLS a kdy bychom ji mohli opět vidět na pódiu? Na to všechno jsme se jí zeptali v následujícím rozhovoru.


Nikol, gratuluji Vám k dalšímu úžasnému soutěžnímu úspěchu. Během pár měsíců jste získala již pět zlatých medailí, a to z prestižních mezinárodních soutěží. Které vítězství je pro Vás osobně nejcennější?

Moc děkuji. Nejcennější je samozřejmě absolutní vítězství na EVLS Prague Amateur 2016 a s tím spojená možnost získání profi karty. Jsem opravdu šťastná, že se mi to podařilo v tak relativně krátkém čase.

Před závody v Praze jste říkala, že se ohromně těšíte, ale jste také nervózní před domácím publikem. Jak jste si užila samotnou soutěž? Byla dobře zorganizovaná? A jaká byla nakonec odezva publika?

Soutěž jsem si velmi užila, ostatně jako každou soutěž, kterou jsem absolvovala. Jsou to zážitky, které Vám nikdo nevezme. Navíc se člověk vždy setká se spoustou fajn lidí naladěných na stejnou notu. Vše probíhalo, alespoň podle mě, naprosto v pohodě. I co se organizace týče. Velmi mile mě potěšila odezva publika - že mi vítězství opravdu přáli a že si myslí, že bylo zasloužené.

Stát se profesionálkou IFBB je snem řady závodnic, které o to ale většinou usilují celá léta. Bylo to něco, k čemu jste ve svých myšlenkách směřovala i Vy?

Jak jsem se zmínila výše, je to opravdu úžasné, že se mi tohle podařilo už na třetí soutěži - v časovém rozmezí pouze čtyř a půl měsíců. Nesmírně si to cením. Nicméně i když soutěžím relativně velmi krátce, tak se tomuto sportu věnuji již řadu let, od svých téměř 18 let. V podstatě mi to tedy také trvalo celá léta. Přiznám se ale, že po úspěších v soutěžích jsem hluboko v srdci měla touhu završit závodění profi kartou. Jak říkáte, je to snem asi každé závodnice.

Uvažovala jste už o dalších závodech? A bude to už mezi profesionálkami?

Samozřejmě uvažuji o dalších závodech. Po téhle dávce energie to snad ani jinak nejde. A zda to bude již mezi profesionálkami, nebo ještě amatéry, to se nechte překvapit.

Různé závodnice mají různé silné i slabší stránky. Ideálem je samozřejmě dokonale vyvážená a harmonická postava. Jak vnímáte svoji postavu v tomto ohledu Vy?

Myslím, že je naprosto přirozené, že závodník, a to nejen v tomto odvětví, má pořád potřebu se zlepšovat. Vždy si dáte cíl a po jeho dosažení si metu posouváte zase dál. Nikdy nemůžete být se sebou stoprocentně spokojený, protože pak začnete stagnovat a někdo Vás předběhne. Každý chce totiž vítězit. V době, kdy Vy jste se sebou spokojen, někdo jiný na sobě tvrdě pracuje, aby byl lepší než Vy. Stejně tak i já na sobě pořád vidím nedostatky, které bych chtěla odstranit.

Měla jste čas se na EVLS podívat i na ostatní kategorie?

Bohužel na to čas nebyl, což mě trochu mrzí.

Sledujete sama nějaké domácí či zahraniční závodnice? Anebo i závodníky, každý si jistě vybaví Vašeho někdejšího oblíbence Pavola Jablonického. Objevil se někdo nový?

Určitě sleduji domácí i zahraniční scénu, je potřeba být trochu v obraze. Sleduji, kterým směrem se tato kategorie ubírá. Trendy se totiž neustále mění.

A co se týče nového objevu? Jsem asi konzervativní. Nemám nikoho nového, to ale neznamená, že nemám žádného závodníka nebo závodnici, kteří se mi líbí. Je jich naopak spousta, ale protože je v současné době závodníků strašně moc, tak bych asi vypisovala více jmen.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu nebo pomoc v přípravě.

Určitě bych na prvním místě chtěla poděkovat své rodině, mému manželovi a dceři za jejich podporu a trpělivost v mé přípravě. Za to, že se mnou vydrželi i ty krušnější chvíle přípravy a že chápali mou časovou vytíženost. Samozřejmě i Ekaterině Abramové a Slávkovi Vinogradovi za podporu a rady v přípravě. A firmě Karnabel za krásné a vítězné plavky.

Děkuji za rozhovor a ještě jednou gratuluji!


Nikol Raszyková v superfinále bikiny fitness žen
na EVLS Prague Amateur 2016

Nikol Raszyková ve finále bikiny fitness žen do 169 cm
na EVLS Prague Amateur 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Zodiak411 (16:41) • Já je mám oba rád, ale Walker je mi sympatičtější. Bohužel jsem nepochopil, jak mohl bý...
magazínPravidla pro kvalifikaci na Olympia W...
LOPO (16:24) • To je pravda 👍.Dufam ,ze niekedy nenastane na Mr.Olympia v open situacia a bude tam 10...
magazínPravidla pro kvalifikaci na Olympia W...
jari (16:07) • Je to víceméně logické vyśtění, protože celá akce má jiné dimenze, než tomu bylo dříve....
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Mikuc (16:00) • Já osobně na Labradovi moc extra nevidím. Možná má na pódiu nějaký wow efekt, že ho div...
magazínPravidla pro kvalifikaci na Olympia W...
LOPO (15:39) • Je to blbosť len víťaz . Ja by som to dal ako voľakedy z Arnolda prvých 5 a z ostatných...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie