Reklama:

Přiznání Adolfa Burghardta:
"Tu tašku jsem ukradl. Lituji!"

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Během včerejšího dne došlo k vyvrcholení všech bojů amatérských kategorií na nejprestižnější soutěži v České republice - EVLS Prague Amateur 2016. V závěru večera se mělo bojovat o nejcennější tituly absolutního vítěze s možností zisku profesionální karty také v kategorii kulturistiky mužů. V superfinále se však nakonec na pódiu neobjevil vyhlášený vítěz kulturistiky mužů nad 100 kg, ale Pavel Beran z druhého místa. Mladý český závodník šanci jen tak nezahodil a v úplném závěru večera byl vyhlášen nejlepším kulturistou dne a dostal tak šanci k přestupu do světa profesionálního bodybuildingu. O veškerém dění jsme Vás informovali prostřednictvím online reportáže i výsledků a přinesli také tisíce fotek (snímky kategorie nad 100 kg včetně německého závodníka najdete zde).

Proč ale nenastoupil vítěz nejtěžší váhové kategorie Adolf Burghardt?

Přinášíme Vám jeho vyjádření k celé záležitosti, kterým se omluvil všem fanouškům a přátelům prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Pro ty z Vás, kteří nevládnou jazykem, nabízíme překlad z němčiny (autor překladu Tomáš Kaas).


Ahoj, drazí přátelé, fanoušci, následovníci, příznivci, hodně z Vás si jistě všimlo, že jsem včera již nenastoupil v superfinále a k tomu bych se zde chtěl vyjádřit.

Posral jsem to. Neumím to jinak popsat, jednoduše jsem byl hloupý a zničil jsem pravděpodobně všechno, na co jsem se řadu let zaměřoval, do čeho jsem vkládal veškerou svou energii a vášeň. O mnoho horší ale je, že jsem zklamal ty nejdůležitější lidi, kteří ve mě věřili a investovali do mě. Takže předem: je mi to nekonečně líto!

Takže co se tedy stalo? Proč tu dnes na Vás nemůžu s úsměvem mluvit jako novopečený profík IFBB?

Po skončení finále mé kategorie, kterou jsem vyhrál, jsem jednoduše potřeboval trochu čerstvého vzduchu. Šel jsem tedy s mojí přítelkyní před halu. Tam jsem si po krátké době všiml tašky bez majitele, o kterou nikdo nejevil zájem. Pořád neumím popsat, co mě to v té chvíli napadlo, ale tašku jsem vzal a odnesl ji do našeho auta. Ve zkratce: tu tašku jsem ukradl.

Když jsem se vrátil, zastavil mě před halou securiťák a zeptal se, jestli nemám něco, co mi nepatří. V tom momentu jsem si uvědomil, jak jsem to posral. Snažil jsem se vymluvit, byl jsem jednoduše zbabělý na to, abych řekl pravdu, bál jsem se, že zklamu všechny lidi, kteří ve mě věřili, a že se mi rozplyne můj sen. Rychle jsem si ale uvědomil, že se z tohohle vymluvit nemůžu: existují záznamy, které dokazují můj čin, který mě mrzí víc než cokoli jiného, co jsem v životě dosud udělal. Vtom mi pomalu docházely následky mého činu, který na mě hodí nepředstavitelnou hanbu.

Stojím tu úplně zmatený. Všechno, o čem jsem snil, že už mám skoro ve svých rukou, se vytratilo. Nevím, jak jít dál. Nevím, jestli mě nevyloučí, jestli někdy dostanu další šanci jít dál za svým snem. Zbývá mi jen omluva. Bylo to hloupé, zachoval jsem se hanebně a není nic, čím bych to mohl napravit. Doufám, že jsem nezklamal úplně všechny, budu samozřejmě dál pokračovat v tomto sportu, ale jen pro sebe. A zaměřím se na podstatné věci v životě. Včera jsem měl dlouhý a intenzivní rozhovor s přítelkyní a oba jsme došli k závěru, že nejlepší věc pro nás bude zaměřit se na naši budoucí profesní kariéru. A vzít si na to čas. Trochu mi to celé otevřelo oči... asi mi to jednoduše nebylo souzeno.

Tímto se oficiálně veřejně omlouvám IFBB a německému svazu kulturistiky, stále nedokážu slovy vyjádřit, co to do mě v ten moment vjelo, byl to opravdu zkrat, že jsem spáchal tento čin. Tohle absolutně není moje povaha a absolutně to není ani morálně ani eticky v pořádku.

Nakonec bych se chtěl omluvit člověku, kterého jsem zklamal nejvíce… Můj trenére Dennisi Jamesi, je mi nekonečně líto, že jsem jméno "Team-Menace" protáhl takovým bahnem, obzvláště po tom, co všechno jsi pro mě udělal. Napsat tento text a zveřejnit ho bylo to nejtěžší, co jsem v životě musel udělat, stydím se od základu být i na zemi. Nicméně si myslím, že by se měl každý postavit za své činy, byl bych dlužníkem, kdybych na své cestě toto prohlášení nevydal. Stále doufám, že mě do budoucna nebudete spojovat jen s touto chybou.

Děkuji Vám za Vaši podporu a doufám, že jsem nezklamal všechny.

To vše je mi opravdu nekonečně líto.

Váš Adolf


Převzato z Facebooku Adolfa Burghardta.

Hallo liebe Freunde, Fans, Follower, Unterstützer,

Wie viele sicher mitbekommen haben war ich gestern nichtmehr dabei im den Superfinales, dazu möchte ich hier gerne Stellung nehmen.

Ich habe Scheiße gebaut. Ich kann es nicht anders umschreiben, ich war einfach dumm und habe dadurch vermutlich all das, worauf ich seit Jahren all meine Energie, all meine Leidenschaft und all meinen Fokus verwendet habe, zerstört. Viel schlimmer wiegt aber, dass ich die Menschen, die mir am meisten bedeuten, die am meisten an mich geglaubt und in mich investiert haben, enttäuscht habe. Daher vorab: Es tut mir unendlich leid!

Was ist nun also passiert? Warum darf ich heute nicht als frischgebackener IFBB Pro lachend zu euch sprechen?

Im Anschluss an das Finale meiner Klasse, die ich ja bekanntlich gewonnen hatte, brauchte ich einfach frische Luft, um das gerade Geschehene zu verarbeiten. Also ging ich mit meiner Freundin nach draußen vor die Halle. Dort fiel mir nach kurzer Zeit eine herrenlose Tasche auf, für die sich scheinbar niemand interessierte. Ich kann immer noch nicht beschreiben, was mich in diesem Moment geritten hat, aber ich habe die Tasche an mich genommen und sie in unser Auto gebracht. Kurzum: Ich habe die Tasche entwendet.

Als ich zurückkam, wurde ich direkt von den Securities der Halle abgefangen und gefragt, ob ich etwas an mich genommen hätte, das nicht mir gehört. In dem Moment realisierte ich, was ich da für eine Scheiße gebaut hatte. Ich versuchte mich herauszureden, Ich war einfach zu feige die Wahrheit zu sagen, hatte Angst vor den Konsequenzen, Angst davor, all die Menschen zu enttäuschen, die an mich geglaubt hatten, aber auch davor, dass sich mein Traum in Luft auflösen könnte. Schnell merkte ich, dass ich mich aus dieser Geschichte aber nicht herausreden kann: Es gibt Aufnahmen, die meine Tat, die ich mehr bereue als alles andere, das ich in meinem Leben bisher getan habe, beweisen.

Als mir langsam die Konsequenzen meines Handelns bewusst wurden, überkam mich eine nicht vorstellbare Scham.

Nun stehe ich vor einem Scherbenhaufen. All das, was ich mir erträumt hatte, was ich schon fast in den Händen hatte, ist mir entglitten. Ich weiß nicht wie es weitergeht. Ich weiß nicht, ob ich gesperrt werde, ob ich jemals die Chance bekommen werde, meinen Traum weiter zu verfolgen. Mir bleibt nur, mich zu entschuldigen. Es war dumm, ich habe mich schändlich verhalten und es gibt nichts, was das wieder gut machen kann. Ich hoffe ich habe euch nicht all zu sehr enttäuscht, ich werde selbstverständlich weiterhin diesen Sport betreiben jedoch erstmal nur für mich. Und werde mich auf die wesentlichen Dinge im Leben konzentrieren. Ich habe gestern noch ein langes und intensivere Gespräch mit meiner Freundin geführt und wir sind beide zu dem Entschluss gekommen das, es das beste ist uns ersteinmal auf unsere berufliche Zukunft zu konzentrieren. Und Zeit für uns zu nehmen. Ein wenig hat mir das ganze die Augen geöffnet.. vielleicht sollte es einfach nicht sein.

Hiermit möchte ich mich offiziell und in aller Öffentlichkeit bei dem IFBB und dem Deutschen Bodybuilding verband entschuldigen, ich kann nicht in Worte fassen was mich zu diesem Zeitpunkt geritten hat und mich zu dieser Kurzschlussreaktion bewegt hat eine solche Tat zu verüben. Das ist absolut nicht meine Art und war moralisch wie auch ethisch einfach absolut nicht in Ordnung.

Als aller letztens möchte ich mich bei der Person entschuldigen die ich am aller meisten enttäuscht habe.. meinem Coach Dennis-James es tut mir unendlich leid den Namen "Team-Menace" derartig in den Schmutz gezogen zu haben, vorallem nach all dem was du für mich getan hast.

Diesen Text hier zu verfassen und es öffentlich zu stellen ist vermutlich das schwierigste das ich in meinem Leben je machen musste, da ich mich in Grund und Boden schäme. Jedoch finde ich sollte man auch für seine Tat einstehen und ich bin euch als meine treuen Begleiter auf meinem Weg eine Erklärung schuldig. Ich hoffe trotzdem das einige in Zukunft noch zu mir stehen und mich nicht nur noch auf diesen einen Fehler reduzieren.

Ich danke euch für eure Unterstützung und hoffe, euch nicht zu sehr enttäuscht zu haben. All das tut mir einfach unendlich leid.

Euer AdolfSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.10.07:48Tom23 - By me zajimalo kolik v te tasce sponzora Berana bylo? Aby ..-2
04.10.14:18Strong86 - ..no to se toho stalo, vzal tašku co někde jen tak ležela,..
03.10.16:15Katamarán - No jelikož tenhle text v článku napsal sám ten závodník, c..+1
03.10.16:14Ferry - https://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1475503958_1.jp..+5
03.10.15:35Tom23 - ***-5
03.10.12:23mrpsychic - No jasný. Netvrdim, že ta diskvalifikace byla proti pravid..+1
03.10.10:12johny c - Nejvtipnější na tom je, že přesto, že udělal fak hovadinu,..
03.10.10:00Mablung - Krásný doklad starého pořekadla - příležitost dělá zloděje..
03.10.01:25Hockey1000 - V pravidlech věci ohledně chování popsaný jsou, takže na t..
03.10.00:47mrpsychic - No je to teda neskutečnej blbec udělat takovouhle hovadinu..+2
02.10.23:34tunerking - člověk v dietě dělá různý věci *22* *33*
02.10.18:58Seazer - No ty vole :D :D :D :D Takhle si podělat kariéru. To by ne..
02.10.18:17Pažout - Milý Ronnie... :-) Na začátku bych chtěl poděkovat za meg..+2
02.10.17:50dzordn2 - V kategorii juniorů bylo jeho jméno ve startovní listině. ..
02.10.17:43jari - Aha, tak to už pak dává větší smysl.+1
02.10.17:39bledemon - on taky soutěžil v kategorii junior? Je tu na webu psaný m..
02.10.17:32Mar00nn - Já už dokonce četl,že ho podplatil Beranovo team/sponzoři,..
02.10.17:13Zlata - Kdyby to cornul zavodnici..asi by se to tahlo a nikdo by s..
02.10.17:05bob79 - Adolf je prostě jen kleptoman a proto přišel o profi kartu..+1
02.10.17:04jari - Mirus má pravdu, myslím že potrestán je víc než dost. Neví..+1
02.10.16:52Zlata - Asi ji dal do jineho hrnicku... +2
02.10.16:43Hulkie - ale jestli tě to uklidní, já už mu odpustil:)
02.10.16:42Hulkie - možná už těch kabelek ukradl dvacet, ale teprv teď ho chyt..
02.10.16:29mirus - Neměli bychom si z tohoto případu, ani z tohoto závodníka ..+1
02.10.15:28ambrosan - nebyl čas řešit kdo je kdo :D +2
02.10.15:23bxl.be - Rozkaz zněl jasně,zastavit muže s koženou brašnou.+6
02.10.15:17ALKAPONE - No.. tak kazdej fanda kultiku nebo tady toho naseho sportu..+4
02.10.15:04caladan - jj, příběh, emoce a slzy nezměrného smutku, to funguje... ..
02.10.15:01PavelV - Z celého článku jsou nejkrásnější poslední 2 věty: Je ..+6
02.10.14:56Tom.K. - skandály táhnou :)+1
02.10.14:50Ferry - Teď už jen čekat na někoho, kdo z toho obviní Rusy nebo Am..
02.10.14:49Ronnie - 10.000 zhlédnutí článku za prvních 50 minut od chvíle publ..
02.10.14:45caladan - Dobrý úlet, nebyla to taška Pavla Berana a na ni nějaký po..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie