Reklama:
100 % Whey Protein + EAA aminokyseliny ZDARMA
Špičkové složení a 16 vyladěných příchutí. Navíc dárek za 440 Kč zdarma. Objednávejte zde.

Vladyslav Kozerenko - rozhovor po vítězství na EVLS Prague Amateur 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

EVLS Prague Amateur 2016 - výsledky a fotografie
EVLS Prague Amateur 2016 - fotogalerie (II.)
- mužské kategorie
EVLS Prague Amateur 2016 - fotogalerie (III.)
- superfinále
EVLS Prague Amateur 2016 - videozáznamy mužských kategorií

Minulý týden, přesněji tedy 30. září a 1. října 2016, se v pražské Tipsport Areně konal již pátý ročník soutěží pod hlavičkou EVLS, jehož součástí bylo kromě expa také EVLS Prague Pro a amatérské klání EVLS Prague Amateur. Kromě mnoha jiných závodníků se amatérského programu před cca 5000 diváky zúčastnil také Vladyslav Kozerenko v kategorii kulturistiky do 80 kg.

Již v semifinálovém vyvolávání nebylo pochyb o umístění mezi medailisty, což se nakonec potvrdilo a český závodník se mohl radovat ze zisku zlaté medaile a možnosti bojovat v superfinále o absolutní vítězství. Z celého dvoudenního maratonu jsme Vám přinesli množství materiálů, detailní výsledky s bodovým hodnocením, nechyběla ani fotogalerie mužských kategorií s celkem 1370 snímky, sobotní superfinálová část pak rozhodla o budoucích profi závodnících (získali jsme hned dva nové české - Nikol Raszykovou a Pavla Berana).

Jak byl Vladyslav spokojen se svým umístěním a kde jej uvidíme příští rok? Přečtěte si rozhovor!


Letos jste kromě EVLS nestartoval na žádné domácí soutěži, uvidíme Vás příští rok na mistrovství, nebo se budete soustředit na jiné pohárové nebo mezinárodní soutěže? Jaký byl důvod vynechání domácí jarní sezóny?

Je to tak. Příští rok bych rád startoval na mezinárodních soutěžích. Letos jsem vynechal domácí soutěže z důvodu plné přípravy právě na EVLS Prague Amateur.

Pokud nepočítám letošní Austria Cup, tak Vaším nejhorším umístěním byla druhá pozice, to je celkem pěkné portfolio. Jak jste spokojen s dosavadním průběhem Vaší soutěžní kariéry?

Máte zase pravdu. (smích) Samozřejmě jsem naprosto spokojený.

Jak jste si po prvním místě ve Vaší kategorii (do 80 kg), kde jste byl dle mého jasným kandidátem na první místo, věřil v boji o absolutní prvenství?

Pochybnosti byly, ale nedával jsem nic najevo a šel jsem do toho naplno. Výsledek jsem si hlavou nepromítal. Už jen stoupnout si tam mezi ty borce byla velká čest, a tak jsem si to šel jen užít.

Jak se Vám letošní EVLS líbilo? Bylo vše po organizační stránce v pořádku? Setkal jste se v zákulisí s některým z profesionálů, nebo jste se plně soustředil na přípravu na pódium?

Letošní EVLS se mi líbilo moc. Pro nás závodníky byl sice v zákulisí trochu zmatek, ale jinak paráda. Viděl jsem všechny profi závodníky, to si přece nenechám ujít. (úsměv)

Dříve jste řekl, že sportujete již od svých 6 let. Čemu jste se věnoval a kdy jste se dostal ke kulturistice? Jak dlouhá byla cesta od prvního tréninku po první soutěž? Pokud se nepletu, bylo to hned první místo v Ostravě na mistrovství Moravy a Slezska dětí, dorostu a juniorů.

Mým prvním sportem byla gymnastika. Ve své skupině jsem byl nejlepší. (smích) Čas plynul, a tak jsem postupem času vyměnil sport za bojový, a to muay thai, známý též jako thajský box. Věnoval jsem se mu 2 - 3 roky a zakončil to vítězstvím. Padlo tam 1. místo na 16. Arena Team X Cup v K1, a to v Brně roku 2012. No a jak někteří ví, tak k bojovému sportu posilovna patří. Pak jsem si dal pauzu a jen tak rekreačně asi 2 roky cvičil a udržoval si formu. Začalo mě to hodně bavit - až natolik, že jsem se rozhodl jít na první soutěž do Ostravy. První výhra mě tak namotivovala, že bylo naprosto jasné, že v tom budu pokračovat.

Chtěl byste někomu touto cestou poděkovat za podporu, pomoc v přípravě nebo i na soutěži?

Ano, chtěl bych poděkovat přátelům a fanouškům, kteří mi dávají sílu, a všem, co mě podporovali a drželi mi pěsti. Také rodině, hlavně otci. Vita Saně za prostory k relaxaci, cvičení a pózovaní. Nejvíce bych chtěl poděkovat přítelkyni, která mě úplně ve všem psychicky podporuje a pomáhá mi, a to od začátku. Velké díky také patří Vjačeslavovi Vinogradovi za neskutečné rady nad zlato a za zdokonalení v jednotlivých pózách. Jsem rád, že mi pomohl právě on, jelikož se mi na něm velice líbí nadšení pro tento sport. Jde vidět, že ho prostě miluje.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Vladyslav Kozerenko na EVLS Prague Amateur 2016 (finále kategorie do 80 kg)

Vladyslav Kozerenko na EVLS Prague Amateur 2016 (superfinále)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.10.15:44bananmeloun - Uplny souhlas.Na EVLS jsem ho videl a poprve jsem nekomu z..
07.10.18:23accept - Kozerenko je bezpochyby talent,za takovou figuru by spoust..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 92 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravidla pro kvalifikaci na Olympia W...
jari (16:07) • Je to víceméně logické vyśtění, protože celá akce má jiné dimenze, než tomu bylo dříve....
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Mikuc (16:00) • Já osobně na Labradovi moc extra nevidím. Možná má na pódiu nějaký wow efekt, že ho div...
magazínPravidla pro kvalifikaci na Olympia W...
LOPO (15:39) • Je to blbosť len víťaz . Ja by som to dal ako voľakedy z Arnolda prvých 5 a z ostatných...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Zodiak411 (15:38) • Nemůžu se zbavit dojmu, že letos jsme dost možná mohli vidět budoucí dva velké soupeře....
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Sárinka.S (15:17) • Jako bych se vyjadřovala, jsou to jelítka Koukáš asi moc na Policii v akci ;`DDDDErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie