Reklama:

Daniela Halás - rozhovor a forma před Olympia Amateur Spain 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


OLYMPIA AMATEUR SPAIN 2016 - 10. - 12. 6. 2016, Španělsko
Češi před Olympia Amateur Spain:
bikiny: Daniela Halás • Daniela Bečková • Valerie Peršina • Tatiana Naddennaia • Nikol Raszyková bodyfitness: Michaela Bílková • Petra Štruncováphysique: Ondřej KmošťákLukáš MacekPanos PlangesisPetr Jaroš
kulturistika: Jan Turek (video) • Radek Čejka • Jakub Šedivý klasika: Jakub Slavkovský
Info z Olympia Amateur Spain:
fotografie z prezentacez místa dění - 4 medaile!
kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty:
Nikol Raszyková (video)Ondřej Kmošťák (video)

Již o nadcházejícím víkendu se odehraje další mezinárodní soutěž pro amatérské závodníky, tentokrát ze série Olympií. Bude to Olympia Amateur Spain, která se v termínu 10. - 12. června bude konat ve španělské Marbelle. Samozřejmě ani na tomto klání nebudou chybět zástupci České republiky, mezi kterými je i bikiny fitnesska Daniela Halás, která se představí v kategorii do 163 cm.

Než soutěž vypukne a dozvíme se, jak se našim závodníkům bude dařit, neochudíme Vás o již tradiční předsoutěžní rozhovory. V tom následujícím právě Daniela prozradila, jak si mezi soutěžemi udržuje formu, co jí dodá chuť a sílu jít dál nebo se kterou partií není úplně spokojená.

Naposled jsme si psaly před soutěží Loaded Cup, kde jste vybojovala bronz. Poté se vám dařilo i na místních soutěžích, když jste zvítězila na mistrovství Moravy, brala stříbro na republice, bronz na FFF Cupu a opět stříbro na Fitness Mania Classic. Byla to tedy velmi úspěšná šňůra soutěží. Nyní je před vámi prestižní klání ve Španělsku. Jak se těšíte a s jakými ambicemi pojedete?

Tato sezóna byla opravdu skvělá. Úspěchy na soutěžích jsou jednoznačně to, co mě žene vpřed a co mě motivovalo jít do Španělska. Na soutěž Olympia Amateur se velmi těším. Mám velmi ráda mezinárodní soutěže, protože pro mě je druh výzvy porovnat se na pódiu s jinou konkurencí, než potkávám doma. Zároveň být hodnocena mezinárodními rozhodčími dá mnohé věci do jiné perspektivy a lépe se mi hodnotí trendy v této kategorii. Netroufám si odhadnout mé možné umístění, protože to opravdu záleží na tom, jak přijde připravená konkurence, ale odcházím pozitivně naladěná a mířím na umístění v rámci finálové šestky. Přece nikdo nejde na soutěž, aby skončil poslední. :)

Změnila jste něco ve svém tréninkovém nebo stravovacím režimu? Jak se v době mezi jednotlivými soutěžemi udržujete ve formě?

Od poslední soutěže v Kladně jsem měla do Olympie pauzu 6 týdnů, ale soutěžní forma nelze udržovat neustále, tělo začíná být unavené. V přípravě jsem vlastně už od ledna, takže se to dalo čekat. Jak jsem zmiňovala, chtěla jsem pokračovat v dobře rozjeté sezóně. Měla jsem týden pauzu od tréninků a přísného jídelníčku, protože jsem pracovně cestovala a spojila příjemné s užitečným, ale hned po návratu jsem se vrátila do mé rutiny ranních tréninků a diety. Tělu to velmi pomohlo a cítím, že se mi podařilo "dobít baterky". Jídelníček i tréninky konzultuji neustále s mou trenérkou, která mě mimo jiné i psychicky podporuje a motivuje. Bez ní by to tak snadné určitě nebylo.

Co je na přípravě pro vás nejtěžší? Chybí vám odpočinek, nebo máte naopak dostatek energie? A jak zvládáte období diet, kdy musíte striktně dodržovat stanovený jídelníček? Nemáte někdy chuť zhřešit, nebo se úplně na vše, jak se říká, vykašlat?

Velmi dobrá otázka. Jsou chvíle, kdy jsem opravdu unavená a usínám již v časných odpoledních hodinách. No a pak jsou dny, kdy mám energie na rozdávání. Naučila jsem se už za ten čas, co se věnuji bikinám, poslouchat své tělo, a když jednoduše nemohu, tak odpočívám a možná i vynechám trénink. Na druhé straně, když se cítím plná energie, tak to využívám ve svůj prospěch a jdu do toho naplno.

Já se osobně cítím velmi dobře v rámci mé dietní rutiny a nastavení jídelníčku. Mám přesně naplánováno, co nakupuji, jaké jídlo si připravím, jak si ho přichystám předem na další den... A i ten pocit ze sebe samé je příjemný.

Nikdy se mi nestalo, že bych došla do fáze, že bych chtěla skončit přípravu. Spíše jde o vnitřní motivaci, kterou mám někdy silnější a někdy slabší, ale vždy mám kolem sebe lidi, kteří mě různým způsobem podporují, a to mi dodá vždy chuť a sílu jít dál.

Jakou tělesnou partii považujete za svou přednost a která je naopak podle vás slabší a potřebovala by ještě doladit?

Odjakživa jsem měla (svůj osobní) problém se spodní částí těla. Vršek mi jde každopádně lépe tvarovat a také se dříve vyrýsuje v dietě. Podle toho se snažím spolu s trenérkou upravovat i tréninky. Zaměřuji se hlavně na nohy, které se snažím zeštíhlit, hýždě zakulatit a pozvednout a vyrýsovat hamstringy. Takže většina mých tréninků se skládá z kardia a různých plyometrických cviků na nohy, které zařazuji neustále do supersérií s hodně opakováními.

Chtěla byste závěrem někomu poděkovat nebo něco vzkázat?

Děkuji mé sestře Hance, trenérce Lídě Čížové, mému manželovi a mým rodičům, Dominice (Bikini by DOMI), Bobě a Milošovi z Bodyworldu, kteří to se mnou sdílejí a prožívají nejvíce, každý svým způsobem, a zároveň mě velmi podporují. V neposlední řadě velké děkuji patří portálu Ronnie.cz, který jednoznačně posouvá fitness scénu na další level a je jedním z opěrných bodů české a slovenské scény. Držím vám a vašim čtenářům palce a přeji hodně úspěchů do budoucna.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra