Reklama:

Ondřej Kmošťák - rozhovor s absolutním vítězem IFBB Diamond Cup 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


DIAMOND CUP 2016 - 20. - 21. 5. 2016, Slovensko
Češi před Diamond Cup:
bikiny: Nikola Cihlářová • Štěpánka Weissová • Kateřina Berdychová • Andrea Moleková • Anna Faltová
Nikol Raszyková • Kateřina Berdychová • bodyfitness: Petra Štruncová • Tatiana Naddennaia • Veronika Zubačová
physique: Shepol Lopehs • Radim Mahovský • Stanislav Paseka • Bedřich Hrbáček • Aleš Lamka
Viktor Minář • Miroslav Přibáň • Lukáš Macek • Oleg Malyshev • Panos Plangesis • Ondřej Kmošťák • Petr Jaroš
kulturistika: Petr Vogel • Roman Širlo • Miroslav Hanák • Martin Lešenar • František Huf • Jakub Caha • Pavel Dvořák • Jan Turek • Radek Čejka • klasika: Jan Rys • Karel Slavík
Info z Diamond Cup:
program z místa děnífotogalerie sobota fotogalerie neděle
výsledky a fotografie - 13 medailí!kompletní výsledky s body
Rozhovory s vítězi:
Ondřej KmošťákJan Turek
Nikol RaszykováPetra Štruncová

IFBB Diamond Cup, jenž se konal ve dnech 21. a 22. května v Žilině, přinesl českým závodníkům třináct medailí a jedno absolutní vítězství. K celkovému triumfu se z našich sportovců probojoval Ondřej Kmošťák, jenž ovládl zápolení ve physique mužů a otevřel si tak cestu do profesionálního tábora. Jaký byl IFBB Diamond Cup jeho očima i jaké jsou jeho nejbližší plány, se dočtete v následujícím rozhovoru!


Ondro, blahopřeji k absolutnímu vítězství z IFBB Diamond Cupu a získání profesionální karty. Byl během soutěže nějaký okamžik, kdy vás napadlo, že by to mohlo takto dobře dopadnout, anebo jste takový úspěch do poslední chvíle nečekal?

Ondřej Kmošťák na IFBB Diamond Cupu 2016
při souboji se soupeři ve physique mužů nad 178 cm

Děkuju. Abych řekl pravdu, tak přesně tento úspěch byl můj cíl pro rok 2016. Tedy se dá říct, že jsem v něj po celou dobu doufal a snažil jsem se v to i věřit. Na druhou stranu jsem si byl vědom, že vrchol formy a útok na profi kartu s trenérem plánujeme až na Olympii ve Španělsku, která se bude konat od 10. 6., a Diamond Cup měla být taková rozcvička a generálka. Když jsem uviděl konkurenci, která se v Žilině sešla, tak jsem opravdu znejistěl a na úspěch jsem se snažil nemyslet, aby mě případný neúspěch nerozhodil. V hlavě jsem si nastavil to, že si chci ten den především užít a hlavně se před Olympií trošku rozzávodit, dokázat si, že se na pódiu umím od ostatních odlišit. A jak jsem se postupně z eliminace probojovával dál a dál až k samotnému boji o absolutního vítěze, tak jsem si stále více přál vybojovat profi kartu již ten den. Povedlo se. :)

Jaký dojem na vás IFBB Diamond Cup udělal po organizační stránce?

První dojmy nebyly vůbec dobré. Asi nikdo si nemohl nevšimnout té zimy, která tam vládla. A taky jsem byl zpočátku zaskočen přehozením programu, kdy eliminace naší nejvyšší kategorie byla umístěna hned na začátek a já do ní nastupoval nezahřátý, nenapumpovaný a předsoutěžní "rychlé" cukry jsem do sebe tlačil někde metr před vstupem na pódium. Všechno to se však později ukázalo jako perfektní podmínky. Určitě jste si všimli, že mé objemy jsou pro physique naprosto dostačující i bez napumpování. Takže i když jsem si v eliminaci připadal malý, tak jsem byl trenérem uklidněn, že malý opravdu nejsem. Do semifinále už cukry začaly zaujímat své místo a já se tak cítil mnohem lépe. V zákulisí jsem se rozcvičoval a pumpoval v mikině, takže se mi povedlo hezky prohřát, a pak jsem pochopil, že ten chládek v hale je pro soutěžení naprosto úžasný. Na pódiu jsem se vůbec nepotil a pózing stačil k tomu, abych se udržel v příjemné teplotě. Nikdy se mi nepózovalo lépe. Na finále už cukry byly tam, kde mají být, a nastoupil jsem v perfektní formě, která byla nakonec načasovaná doslova na minuty. Byť se mi tedy organizace zpočátku zdála býti špatná a neodpustil jsem si pár sprostých slov, tak mi nakonec úžasně hrála do karet.

Soutěž pro vás měla být původně pouze generálkou před ostrým startem na Olympia Amateur Spain. Zaslechl jsem, že přes váš úspěch ze Slovenska do Španělska stejně pojedete. Je to tak? Jaký výsledek by pro vás byl na španělské Olympii zklamáním?

Ano, je to tak. Olympie proběhne dle plánu. Obhájit profi kartu je pro mě obrovská výzva a před těmi já rozhodně necouvám. Jelikož se celá příprava směřuje na Olympii, tak věřím v ještě lepší formu, než byla na Diamond Cupu. Úžasné na tom je to, že cíl pro letošní rok je splněn, a na Olympii proto pojedu v naprosté pohodě, bez stresu a soutěž si maximálně užiju, ať dopadne, jak dopadne. Ale věřím, že dopadne dobře. Navíc je to skvělá příležitost pro vyzkoušení něčeho nového, co by se mohlo hodit pro přípravu na profesionální soutěže. A pokud mám přímo odpovědět na otázku, tak můj cíl je další vítězství, snad i absolutní. Za tím si půjdu. Zklamáním však bude pouze, pokud nastane mé osobní selhání a nepovede se mi formu dotáhnout tam, kam bych chtěl. Přiznávám, že je to teď hodně těžké udržet, ba ještě přitvrdit v té předsoutěžní přípravě, když "cíl 2016" je splněn.

Zklamání z umístění se nebojím. Stát se může cokoliv, konkurence bude určitě opět na prvotřídní úrovni. Ti dva kluci z Británie, kteří na Diamond Cupu vzali dvě místa za mnou, vypadali úžasně a rozhodně bych se nestyděl skončit za nimi. A na Olympii určitě nebude konkurence o nic menší.

Ondřej Kmošťák na IFBB Diamond Cupu 2016
při souboji o absolutní vítězství

Po Olympia Amateur Spain si zažádáte o profesionální kartu. Plánujete, že byste si mohl profesionální debut připsat ještě letos?

Přesně tak. Po Olympii budu žádat IFBB o profi kartu a o mém startu mezi profíky budeme ještě s trenérem jednat. Určitě bych se rád ukázal co nejdříve, ale je třeba brát ohled hlavně na to, že tělo bude potřebovat odpočinek. Pokud letos bude otevřena kategorie men´s physique na EVLS Prague Pro, tak nad tím budu asi hodně uvažovat, protože hezčí vstup na profi scénu než před domácím publikem si asi nedovedu představit. Ale od Olympie do EVLS je poměrně málo času, takže rozhodnutí padne asi poměrně na poslední chvíli, podle toho, jak se budu cítit.

Co podle vás bude předpokladem toho, abyste i mezi profíky mohl pomýšlet na dobré výsledky? Myslím, že kromě vlastní formy je k tomu důležitá i správná propagace, volba vhodných soutěží, ale i dostatečné množství finančních prostředků pro cesty do zámoří, kde se většina profi soutěží odehrává. Vnímáte to stejně?

Ano, naprosto souhlasím. V následujícím období bude naprosto zásadní má propagace. Už v současnosti pracuji na vydání několika videí, některá budou čistě moje, některá ve spolupráci s dalšími hvězdami české fitness scény. Oslovil jsem mnoho fotografů, budu se snažit ze současné formy vytěžit maximum a nashromáždit co nejvíce materiálu. Věřím, že je na co se těšit. Snad začnu být zajímavý pro velké sponzory a brzy najdu někoho, kdo mi pomůže jak finančně, tak marketingově na vrchol světové profesionální fitness scény.

Sledujete současnou profesionální scénu ve physique mužů? Jsou na ní nějací závodníci, u kterých se vám líbí, jakým způsobem svůj sport dělají, a chtěl byste se třeba vydat podobnou cestou?

Samozřejmě. Moc rád sleduju lidi, jako jsou Ryan Terry, Sadik Hadzovic, Jason Poston, Jeff Seid... Jejich prezentace, životní styl, soutěžní úspěchy... Zkrátka představují to, o čem já sním, a jsou důvodem, proč tohle všechno dělám. Snad nebude trvat dlouho a budu stát na soutěžním pódiu vedle nich. :)

Komu byste chtěl touto cestou poděkovat?

Obrovské díky patří především Slávkovi Vinogradovi, který je pro mě nejen úžasný trenér, ale také velký motivátor a skvělý kamarád. Skvěle si rozumíme, vždy si užijeme kopec srandy a vím, že se na něj mohu stoprocentně spolehnout. Nedovedu si představit lepší spolupráci. Velké díky si zaslouží i má rodina, která mě podporuje jak finančně, tak psychicky. Berou ohled na náročnost soutěžní přípravy a úspěšně přehlížejí mou častou náladovost a zkrátka vše, co k přípravě patří. Děkuji vám všem.


Ondřej Kmošťák - zákulisní fotografie z IFBB Diamond Cupu 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra