Reklama:

Jaké byly jarní mistrovské soutěže juniorů 2016 očima závodníků?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR mužů/masters
v kulturistice:
propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
očima závodníků
Mistrovství ČR mužů
(klas., phys.), žen, párů:
propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
očima závodníků
GP Zbýšov: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Extrifit Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
FFF Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo

MČR dorostu a juniorů 2016 - výsledky
MČR dorostu a juniorů 2016 - zákulisí
MČR dorostu a juniorů 2016 - fotogalerie
MČR dorostu a juniorů 2016 - absolutní vítězové
MČR dorostu a juniorů 2016 - videozáznamy

Letos jsme opět zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po mistrovství Čech, Moravy a Slezska a České republiky dorostu a juniorů s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou sezónu, ohlédnout se za soutěžemi, vyslovit své názory, jak se jim líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Informace o možnosti prezentovat sebe a svůj pohled na uplynulé jarní soutěže juniorů a dorostu putovala na 245 e-mailů závodníků, kteří se zapojili do bojů na pódiu všech mistrovství. Děkuji opět těm, kteří si našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky všech závodníků, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěží v Nechanicích, Frenštátu pod Radhoštěm nebo Velkém Beranově, či přidali i pohled do svého života.


Anželika Kiričenková

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Když jsem před časem psala ohlédnutí za jarními soutěžemi, vůbec by mě nenapadlo, že toto ohlédnutí budu psát jako čerstvá absolutní mistryně Čech juniorek a vicemistryně České republiky juniorek. Je to opravdu jako sen. Musím říct, že letos byly soutěže velmi pěkně zorganizované, s veškerou péčí o závodníky - nástřik, make-up, tvorba účesů, ale i prostory byly o mnoho lepší. Atmosféra se každou soutěží zlepšuje, nevím, čím to je, ale myslím, že si závody jezdím čím dál tím víc užít. Když jsme přijeli do Nechanic na mistrovství Čech, ani ve snu by mě nenapadlo, že budu odjíždět s takovým úspěchem a o týden později z Velkého Beranova také. Pořadatelé odvedli skvělou práci a musím říct, že úroveň českých soutěží se zlepšuje každým rokem.

Jsem moc šťastná, že jsem na závodech poznala spoustu skvělých lidí a absolutně jsem necítila jakoukoli rivalitu mezi soupeřkami. Spíše naopak, upravovaly jsme si vlasy, čísla, rtěnky a moc jsme si to užily. Když jsem se začala připravovat na jarní sezónu, všichni říkali, že jsem blázen, že to nikdy nemůžu všechno skloubit dohromady - práce, druhá práce, poslední ročník VOŠ, cvičení, příprava jídla, ale jak vidíte, jde to. Teď si samozřejmě odpočinu od cvičení a každodenního zápřahu a soustředím se zase na jiné věci.

Co je pro mě ale nejdůležitější a vždy bylo, je rodina. Oni mě podporují ze všeho nejvíce a já jsem jim za to neskutečně vděčná. Ráda bych znovu poděkovala Pavlu Vackovi z našeho Extrifit Clubu za úžasnou péči, Lídě Čížové za to, jakou se mnou měla trpělivost, a za to, jak skvělý člověk to je, příteli za to, že to se mnou doma vydržel, protože bych se kolikrát sama vyhodila z balkonu (smích), a samozřejmě rodině, blízkým a kamarádům, protože bez nich by to nešlo. Těším se na další závodní sezónu, pokud mi to zdraví dovolí, protože to je přece jenom to nejdůležitější, uvidíme se zase za rok na jarních soutěžích. Buďte na sebe hodní, poslouchejte své tělo a nezapomínejte na ty nejdůležitější lidi ve Vašem okolí.

S pozdravem
Anželika Kiričenková


Jitka Vorlová

Jmenuji se Jitka Vorlová a je mi 22 let, soutěžím v kategorii bodyfitness.

Přípravy na jarní sezónu soutěží SKFČR začaly nenápadně jako lehká dieta, abychom si s přítelem udělali pěkné fotky. Vše se ale změnilo, když se mě ujala skvělá trenérka Lída Čížová a ukázala mi, co to vlastně dieta a příprava jako taková je! Nebyla to procházka růžovým sadem, spíš sprint na páse a boj o nejlepší kus masa u řezníka. Velký kus práce se mnou také odvedl skvělý trenér a partner Petr Hůrka. Ani on mě nešetřil, byla jsem pod dohledem 24 hodin denně. Hecoval mě zvedat těžké váhy a utíral mi slzy, když už jsem nemohla, pomohl mi to nevzdat!

Z ošklivého káčátka bodyfitnesskou. Na dvou pohárových soutěžích jsem měla možnost poměřovat svou formu a prezentaci s takovými, jako je Jana Bolomová, tělem i prezentací krásná bodyfitnesska. Ze své první soutěže v kategorii bodyfitness žen jsem si odnesla bronz a na druhé jsem vybojovala stříbro.

To, co ale bylo prioritou, přišlo až o týden později, a to mistrovství Čech dorostu a juniorů, kde jsem vybojovala titul vicemistryně Čech. Situace se přiostřila a očekávání narostla. Po týdnu, kdy jsem ve fitku snad i bydlela, přišlo mistrovství České republiky, na kterém jsem ze sebe vydala vše, ale některé věci nelze změnit za týden. I tak jsem byla s formou spokojená a stala jsem se vicemistryní České republiky v kategorii bodyfitness juniorek.

Jako třešničku na dortu čtyř po sobě jdoucích superkompenzací, nespočtu hodin kardia a souboje s těmi nejtěžšími činkami si mě ihned po odchodu z vyhlášení vytáhla antidopingovka. Byla jsem tím samozřejmě zaskočená, ale s odstupem jsem ráda, že mohu jít příkladem dívkám, že to jde i poctivě a čistě, i když je to dřina!

S pozdravem
Jitka Vorlová


Michaela Hemmerová

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz, hlavními závody, na které směřovala moje příprava, byly mistrovské soutěže juniorů, ale ještě předtím jsem si byla zkusit formu na mistrovství Čech dospělých, kde jsem se bohužel do finále neprobojovala. Další zastávkou pak byla GP Zbýšov, kde jsme správně doladili formu a soutěž se mi podařilo vyhrát. Prvně jsem si tak mohla vyzkoušet, jaké to je, zůstat na pódiu jako poslední a vychutnat si tu chvilku slávy s pohárem v ruce.

Mistrovství Čech dorostu a juniorů hodnotím všemi pozitivy. Organizace byla i přes velké množství závodníků na jedničku a stejně tak i dostatek prostoru pro soutěžící. Sešlo se opravdu mnoho kvalitně připravených závodníků, a tak pro mě soutěž nebyla zajímavá jen z pohledu závodníka, ale i diváka. V kategorii bikiny fitness nad 164 cm jsem se umístila na krásném druhém místě a vezla tak domů pro mě velmi cennou medaili. Možná to, že jsem měla stejný počet bodů jako vítězka, mě nakoplo ze sebe vydat v posledním týdnu před MČR 110 %.

Už čtvrtá superkompenzace byla velmi náročná, ale zvládli jsme to a troufám si říct, že jsem vstoupila na pódium s nejlepší formou v sezóně. První vyvolávání mi dalo velkou šanci na finále a já se těšila na svůj poslední I-walk, který jsem si maximálně užila. Obsadila jsem druhé místo, kterého si velmi vážím, protože holky byly velmi dobře připravené. Jarní sezóna tak byla z mého pohledu vydařená a já si ji naplno užila. Závěrem bych chtěla poděkovat mému přítelovi a trenérovi v jedné osobě za zázraky, které se mnou dokázal, a za tak obrovskou podporu v celé přípravě.

S pozdravem
Michaela Hemmerová


Tereza Linhartová

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz, jmenuji se Tereza Linhartová (21 let) a soutěžím v kategorii bodyfitness. Moje příprava na jarní juniorské soutěže nebyla plánovaná a přišla z ničeho nic. Cvičení a fitness jsem se začala věnovat již před necelými dvěma lety. Jakmile jsem poprvé vešla do posilovny, nebyla cesta zpět. Cvičení se stalo mým životním stylem a s tím přišel i sen postavit se na pódium a být ta nejlepší. V lednu jsem se rozhodla oslovit tým Pajič Trainings a dát svému vysněnému cíli směr. O přípravě na jarní juniorské soutěže nepadlo ani slovo, ale má spolupráce s Pajič Trainings započala dietou a novými tréninky. Po dvou měsících spolupráce váha klesla a svaly se začaly rýsovat. Nabízel se start na Mistrovství Čech dorostu a juniorů, na který se posléze začala soustředit celá příprava.

Závodní příprava nebyla vůbec lehká. Vstávání ve 4 hodiny ráno, ranní kardio, mnohdy nekonečně dlouhé tréninky s nulovou energií, práce a škola. Ale já měla jasno, chtěla jsem být nejlepší a i přes všechny překážky jsem do tréninků a přípravy dávala maximum. Přišel den první soutěže a já byla nadšená, že můj vysněný den nadešel. Na mistrovství Čech jsem i přes velikou konkurenci obsadila první místo a stala se mistryní Čech v kategorii bodyfitness juniorek. Při druhém závodu bylo na mistrovství ČR v kategorii bodyfitness dalších devět skvělých závodnic. V semifinále jsem byla v prvním vyvolání a probojovala se do finále. Svůj poslední I-walk i pózování jsem si na pódiu patřičně užila. Obsadila jsem první místo a stala se juniorskou mistryní České republiky v bodyfitness. Bylo to jako sen, první závody, první dvě medaile a obě zlaté.

Chtěla bych poděkovat celé mé rodině a příteli, kteří mě v průběhu přípravy neskutečně podporovali. Velké díky patří především také členům týmu Pajič Trainings Daniele Bečkové, Zdeňkovi Bečkovi a Vladimírovi Pajičovi za jejich profesionální vedení, které mě posunulo k vysněnému vítězství. Poděkovat bych chtěla také Karolíně Bělohlávkové - Karnabel - za krásné a originální plavky a Fitness Milovice, které se mi stalo v závodní přípravě téměř druhým domovem.

S pozdravem
Tereza Linhartová


Andrea Trávníková

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se Andrea Trávníková a toto jaro jsem soutěžila v kategorii bikiny fitness. Ke cvičení jsem se dostala zhruba před dvěma lety. Chtěla jsem kvůli škole zlepšit svou tělesnou kondici - druhým rokem studuji vojenskou VŠ, ale postupem času jsem cvičení propadala stále více. V posilovně jsem trávila stále více času a postupně se zrodila i touha postavit se na soutěžní prkna. Tu proměnila ve skutečnost má trenérka Eva Sukupová a od ledna tohoto roku odstartovala má příprava na jarní mistrovské soutěže.

Mým prvním startem bylo Mistrovství Čech dorostu a juniorů. Celá atmosféra závodů byla úžasná, tolik lidí se stejnou vášní a nadšením. Poznala jsem zde spoustu skvělých lidí a mezi soupeřkami rozhodně nepanovala rivalita, právě naopak. Všude byla slyšet slova chvály a podpory. S ostatními závodnicemi jsme si krátily společně volné chvíle a pomáhaly si při rozcvičování. Stejné to bylo i na mistrovství České republiky. I zde panovala uvolněná a přátelská atmosféra. Jsem přesvědčená, že vše probíhalo k naprosté spokojenosti všech zúčastněných i díky velmi dobré organizaci obou závodů.

Na mistrovství Čech jsem nakonec vybojovala krásnou bronzovou medaili a na mistrovství České republiky se mi podařilo obsadit čtvrté místo. Obě tato umístění beru jako velký úspěch a dobrý začátek. Konkurence v této kategorii je velká a všechna děvčata byla opravdu krásná a perfektně připravená.

Závěrem bych chtěla poděkovat své trenérce Evě Sukupové za její trpělivost a přístup, za to, že mě podporovala a krok po kroku provedla celou přípravou. Určitě to se mnou neměla lehké a já jsem jí za její vstřícnost, veškerou pomoc a za to, co se mnou během pouhých pěti měsíců zvládla, opravdu vděčná. Dále pak rodičům a příteli za podporu, pomoc a za to, že tu pro mě byli i v těch těžkých chvílích přípravy. A samozřejmě svým přátelům a blízkým za všechna slova podpory a důvěru, kterou ve mě měli.

S pozdravem
Andrea TrávníkováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.05.20:08Minion - Holky, jste úžasné, palec nahoru! *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 11 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
Bronwyn (17:39) • Milane drive to tak bylo, ale co zavedli bikini a MPcka a 72 karet na Narodaku, tak je...
magazínRozhovor: Kristýna Seidlová o zisku p...
ygg (12:59) • Profi wellness fitnesska ... já tomuhle světu už asi fakt nerozumím. Nebo spíš IFBB. Je...
magazínObrazem: šest profesionálů v přípravě...
Arnold Strong (12:16) • Patrick Moore ma šanci ale zbytek bude rádo ze se dostane do finále
tv
swaachy (18:36) • Pravděpodobně ti tam ten rýžovar vaří jinak, protože v USA je frekvence střídavého prou...
magazínSilvio Samuel a jeho aktuální trénink...
marek44 (18:02) • Pamatam si ho este pod vedenim Sarcheva, kde trenoval s dnes uz nebohym Luke Woodom. Bo...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra