Reklama:

Závodnice v bikiny fitness (II.)
- rozhovory a formy
před MS ve fitness 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Nominační sraz závodníků před mistrovstvími světa
Závodnice v bikiny fitness (I.) - rozhovory a formy před MS ve fitness 2015
V termínu od 13. do 16. listopadu se bude v maďarské Budapešti konat letošní světový šampionát ve fitness. Česká republika zde bude mít bohaté zastoupení, když o co nejlepší umístění bude bojovat hned 25 závodníků. V dnešním článku Vám představíme závodnice v oblíbené kategorii bikiny fitness, konkrétně ty, které se na pódium postaví v kategoriích do 169 cm, do 172 cm a nad 172 cm. Celkem je jich šest, jak můžete vidět v seznamu níže.

Jako tomu je před všemi významnými soutěžemi, opět jsme dámy oslovili s prosbou o krátký rozhovor a fotky aktuální formy. Níže naleznete odpovědi těch, které si v nabitém programu našly chvilku a podělily se o své dojmy z přípravy na soutěž. Janu Slívovou navštívil minulý týden náš kameraman Lukáš Bača, takže na její aktuální formu a pocity před soutěží se můžete podívat v tomto videu.

Závodnice v nižších výškových kategoriích bikin jsme pro Vás zpovídali v tomto článku.


jménokategorie jménokategorie
Valerie Peršina do 169 cm Veronika Wertheimová do 172 cm
Jana Slívová do 172 cm Markéta Tůmová nad 172 cm
Jana Jeřábková do 172 cm Adéla Storzerová nad 172 cm


Valerie Peršina

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Evropy 2015 - 9. místo v bikini fitness žen do 169 cm
MČR mužů, žen a párů 2015 - 1. místo v bikiny fitness do 168 cm
Mistrovství Čech 2015 - 2. místo v bikiny fitness do 168 cm
MČR mužů, žen, párů a masters 2014 - 2. místo v bikiny fitness do 168 cm
MČR mužů, žen, párů a masters 2013 - 3. místo v bikiny fitness do 168 cm

Valerie, naposled jsme vás mohli vidět na pódiu letošního ME, kde jste skončila na 9. místě, nyní vás čeká šampionát světový. S jakými ambicemi na soutěž pojedete, jak se těšíte?

Velmi se těším. Před mistrovstvím Evropy mi pomáhala s přípravou Eva Sukupová a s formou jsem byla naprosto spokojená, stejně tak i s umístěním. Po ME jsem si dala chvíli pauzu a vzápětí jsem zahájila spolupráci s Yurym Scherbakovem. Hlavním důvodem bylo to, že jsem mohla mít Yuryho neustále "po ruce", jelikož pracuji ve Fitness Mania, které vlastní. Toto je pro mě největší výhra, protože jsem dosud neměla možnost trénovat na závody neustále pod dohledem.

Představíte se v letošní sezóně ještě i na domácím pódiu, jaké máte ještě plány?

Pro letošní MS máme s trenérem v plánu zhodnotit a zúročit pokrok, který jsme za dva měsíce spolupráce udělali. V České republice letos již závodit nebudu.

Změnilo se něco ve vašem tréninkovém či dietním režimu? Popište prosím, jak vše probíhá. Jak často trénujete, na co se zaměřujete, co preferujete ve stravě?

Změnilo se úplně všechno. :) Metody trénování, strava - dříve jsem tolik nejedla, teď jím hodně. Nyní ve své stravě preferuji více masa a vajec, dříve to byly ryby a mořské plody. Od začátku jsme se zaměřili na ladění objemu ramen a zad.

Na co se nejvíce těšíte po skončení soutěžní sezóny, co je pro vás nejlepší forma dobíjení energie a relaxace?

Nejvíce, a to bezpochyby, se těším na společné rodinné víkendy a výlety. Na čas, kdy půjdu se svou rodinou do oblíbené restaurace a budu si užívat dobrého jídla a rodinné atmosféry. Nejlepší relax a dobíjení energie v zimním období je pro mě výlet do Alp s rodinou, kde načerpám nové síly pro výkony v přípravě na další sezónu.

V této přípravě za podporu děkuji jako vždy svému manželovi, svému trenérovi Yurymu Scherbakovi a svým rodičům, kteří stojí při mně a pomáhají mi.

Zpět na přehled


Markéta Tůmová

Vybrané úspěchy:

Partners Cup 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm
BFC Adel Cup 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 166 cm
Fitness Mania Classic I. - 2. místo v bikiny fitness nad 170 cm
MČR ve fitness 2015 - 2. místo v bikiny fitness nad 164 cm
Austria Cup 2014 - 3. místo v bikiny fitness nad 168 cm, 1. místo v masters
Arnold Classic Europe 2014 - 9. místo v bikiny fitness nad 172 cm, 14. místo v masters
Partners Cup Čelákovice 2014 - 2. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Markéto, na posledních podzimních soutěžích, kterých jste se zúčastnila, jste sbírala medaile, nyní vás čeká světový šampionát v Maďarsku. S jakými ambicemi pojedete a jak se na soutěž těšíte?


Markéta Tůmová na soutěži BFC Adel Cup 2015
Na šampionát v Maďarsku se opravdu moc těším a pro mě bude velká výzva se zase znovu srovnávat se světovou špičkou. Za úspěch bych považovala probojovat se mezi patnáct nejlepších a případně pak bojovat o vyšší umístění.

Nastiňte nám podobu svého tréninkového režimu a jídelníčku. Na co se nejvíce zaměřujete a kdo vám v přípravě pomáhá?

Jelikož cvičím intenzivně od svých 17 let a mám za sebou už řady diet, nemusím striktně dodržovat stravu. Ale snažím se jíst zdravě po celý rok, a když mám chuť na něco dobrého, tak si to klidně mohu dát. Jídelníček upravujeme až pár týdnů před závody dle aktuální formy. Co se týká cvičení, tak se zaměřujeme na stehna a zadeček, kde si myslím, že je stále ještě co dohánět. :) S přípravou mi pomáhá moje trenérka Lída Čížová a vděčím jí za to, že se mnou má tolik trpělivosti.

Na co se nejvíce těšíte po skončení sezóny? Jak si nejraději "dobíjíte baterky"?

Teď se asi nejvíce těším na vánoční období a na tu přípravu kolem. Jelikož mám ještě malou 5letou holčičku, která ještě věří na Vánoce, o to více je to krásnější a o to více to s ní prožívám. Baterky mi právě dobíjí dcera a celkově bude zase více času se věnovat věcem, na které v přípravě moc času nezbývá.

Chtěla byste na závěr někomu poděkovat nebo něco vzkázat čtenářům?

Chtěl bych poděkovat všem, co mě celou tu dobu podporují, ať už to je rodina, či kolegové v práci. Velký dík patří mé trenérce Lídě Čížové za tu trpělivost a ochotu, kterou se mnou má, firmě Cikautxo Jablonec, v které pracuji, za finanční podporu v přípravě, Danu Dlabolovi taktéž za finanční podporu, moc vám děkuji a vážím si toho! Fitcentru u Pešků za skvělé podmínky pro trénink. Svým fanouškům bych chtěla vzkázat, že se budu snažit ukázat v tom nejlepším JÁ. Snad vás nezklamu. :)

Zpět na přehled


Adéla Storzerová

Vybrané úspěchy:

Olympia Amateur Europe 2015 - 1. místo v bikini fitness žen nad 172 cm
Arnold Classic Eu. 2015 - 5. mezi juniorkami nad 163 cm + 4. mezi ženami nad 172 cm
Mist. Evropy 2015 - 2. v bikini fitness žen nad 172 cm + 1. mezi juniorkami nad 166 cm
Mistrovství ČR 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm + absolutní vítězka
Mistr. Moravy a Slezska mužů a žen 2014 a 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Adélo, zregenerovala jste se po nemoci dostatečně? Kdy jste opět najela na přípravný režim a lišil se v něčem od toho předchozího? Stále trénujete společně s Olívií?

Jelikož jsem onemocněla asi týden před nominačním srazem na MS, nemohla jsem moc odpočívat a regenerovat. Nechtěla jsem přijít se špatnou formou, takže jsem trénovala i v nemoci, což samozřejmě není úplně nejlepší, ale musím říct, že mi to tentokrát asi pomohlo. :) Na kardiu jsem se vypotila a za pár dní už bylo lépe. Příprava se moc nelišila, ale dieta už je opravdu dlouhá, a tak jsem se snažila udržet co nejvíc svalové hmoty pomocí vhodné suplementace a objemových tréninků. S Olivkou už teď moc netrénujeme, protože jsme obě hodně pracovně vytížené, ale samozřejmě stále spolupracujeme na dálku.

Po svých úspěších jistě budete na MS patřit mezi závodnice, od nichž se bude očekávat slušný výsledek. Co očekáváte sama od sebe, s jakými ambicemi na soutěž jedete?

Vím, že se to ode mě bude očekávat, ale já jsem stále nohama na zemi. Nikde není psáno, že když jsem vyhrála jednou, vyhraju znova. A navíc tělo není stroj. Vždycky se může něco zvrhnout a forma nemusí vyjít podle plánů. Dělám všechno pro to, abych byla co nejlepší a abych byla se svou formou spokojená, to ostatní už je na rozhodčích. :)

Otázka z trochu jiného soudku - máte dvě viditelná tetování, nesetkala jste se někdy s negativní reakcí okolí, že třeba "hyzdí" váš celkový dojem jako bikiny závodnice? Přece jen někteří stále nejsou k těmto dnes již běžným věcem moc tolerantní... Plánujete ještě nějaké kérky přidávat? Jaký pro vás mají význam?

Určitě jsem se s takovými reakcemi už setkala, ale moc si toho nevšímám. Tetování se mi vždycky líbilo a myslím, že se ke mně hodí. Taková prostě jsem. Spíš se mě hodně holek ptá, jestli to není v bikiny fitness problém… No, co na to říct, zřejmě až tak ne, když jsem vyhrála. :) Některé tetování pro mě má význam, jiné se mi prostě jen líbí. :)

A jaké máte plány soutěžní z dlouhodobějšího hlediska? Jsou už nyní nějaké soutěže, kterých byste se ráda zúčastnila, nebo spíše necháváte věci plynout a rozhodujete se až později dle aktuální situace?

Asi se rozhodnu spíš podle aktuální situace, ale určitě bych chtěla získat profi kartu. Uvidíme, co přinese MS, a pak se podle toho zařídím dál. Samozřejmě s Olivkou všechno pečlivě promýšlíme. :)


Adéla Storzerová

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie