Reklama:

Závodníci v kulturistice a physique
mužů - rozhovory před Olympia
Amateur England 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Po Olympia Amateur Men´s Physique Kuwait, Olympia Amateur Spain a Olympia Amateur Europe se již o tomto víkendu odehraje čtvrtá amatérská Olympie probíhající sezóny, když závodníci z celého světa dostanou příležitost na liverpoolské Olympia Amateur England. K soutěži odcestuje také několik sportovců z České republiky, které jsme, jak bývá před velkými mezinárodními soutěžemi zvykem, oslovili s prosbou o rozhovor.

Dnešní interview jsou věnována Jaroslavu Pasekovi, jehož čeká start v kulturistice mužů nad 100 kg, a Jiřímu Vilímkovi, který by na soutěži měl změřit síly se soupeři ve physique mužů do 182 cm. Zatímco pro Jiřího Vilímka bude britská amatérská Olympie představovat jeho první soutěž v probíhající sezóně, Jaroslav Paseka už letos závodil, když absolvoval starty na pražské Olympia Amateur Europe a českolipském BFC Adel Cupu. Kromě nich odjíždějí do Anglie z mužské části týmu také Luboš Chmelenský a Michal Sitter.


Jaroslav Paseka

Jaroslave, domácí Olympia Amateur Europe dopadla výsledkem, který pro vás musel být zklamáním. Vnímáte svou účast na Olympia Amateur England tak, že si do Velké Británie jedete spravit chuť?

Jaroslav Paseka 7 dnů před Olympia Amateur England 2015

Do Prahy jsem odjížděl s velkou nadějí na dobré umístění. Všude, kde jsem byl na soutěžích ve světě, to tak je, že domácí závodníci mají jakési plus proti ostatním. Řekl bych, že i na první Olympii v Praze to tak bylo. Rozhodně jsem nečekal žádná privilegia, ale věřil jsem ve spravedlivé posuzování. Jelikož jsem byl dobře připraven a rozhodně mi nechyběla hmota, přišlo velké zklamání v podobě nepostoupení do finále. O pár hodin později jsem se dozvěděl, že jsem až jedenáctý... To už jsem si říkal, že si ze mě dělají srandu.

Dnes už to beru s nadhledem. Jak já říkám, nejsem první ani poslední, koho kdy zařízli. Teď se soustředím na přípravu do Liverpoolu a nesmím se ničím nechat rozhodit! Forma bude ještě lepší. Na BFC Adel Cupu jsem si vyzkoušel nový typ přípravy a velmi mi to sedlo. Je to mnohem náročnější, ale stojí to za to. Svaly se přeplní glykogenem a jsou kulaté, plastické a tvrdé. Když jsem se na Adel Cupu viděl v zrcadle, úplně jsem se lekl. (smích)

Měl jste možnost pohovořit si po pražské Olympii s někým z rozhodčích? Pokud ano, jaká byla jejich zpětná vazba na váš výkon na pódiu, co vám vytkli nebo naopak doporučili pro příští přípravu či soutěže?

V tu chvíli jsem neměl náladu absolutně na nikoho...

Formu držíte už poměrně dlouho, absolvoval jste i vítězný start na BFC Adel Cupu. Kolik sil vám ještě do přípravy na Olympia Amateur Europe zbývá a jak moc se už hlásí únava?

Únava ani ne. Mám přece jen zkušenosti z minulých let, kdy jsem držel formu i déle. Po Olympii v Praze mám paradoxně mnohem větší motivaci a únavu nevnímám. Chci dokázat, že se spletli! Spíš mě vyčerpává psychicky pomyšlení, že jsem s financemi téměř na nule. Musím hodně kalkulovat, co si mohu dovolit a co ne. Stále hledám silného sponzora, který by mi pomohl s přípravou. Hlavně finančně...

Pojedete do Liverpoolu sám, anebo se budete moci spolehnout na někoho, kdo vás podpoří v roli doprovodu?

Do Liverpoolu se mnou jedou dva lidé, v kterých mám tu největší oporu a důvěru! Moje drahá polovička Barunka a Toník, kamarád, který se mnou absolvoval většinu důležitých soutěží mimo ČR.

Komu byste chtěl touto cestou poděkovat za pomoc či podporu během těchto několika náročných týdnů?

Velký dík patří těmto lidem. Jsou to Jarda Spratek, Jindra Horký - spolumajitel RJ Trade, Petr Buďa - majitel posilovny Sypatch Gym, Jaromír Šikula - majitel Penzionu u Šikulů (Bolešín), firma All Nutrition, která mě zásobuje sportovní výživou, od Filandr Wear mám zase velmi kvalitní pózovací plavky a Hardliner.sk mě zase obléká do posilovny. Také děkuji za krásné fotky od Tomáše Hromady a hlavně nesmím zapomenout na lidi, kteří mi pomáhají v přípravě a na soutěžích, jako jsou Antonín Tulis a moje přítelkyně Barbora. Moc děkuji!


Jaroslav Paseka - forma 6 dnů před Olympia Amateur England 2015


Jaroslav Paseka - trénink zad 9 dnů před Olympia Amateur England 2015


Jiří Vilímek

Jiří, do sezóny vstupujete později než někteří vaši soupeři. Co rozhodlo o tom, že jste nezávodil například už na Arnold Classic Europe nebo Olympia Amateur Europe, a proč vaše volba padla právě na klání ve Velké Británii?

Těch důvodů je více, jednak si už pečlivě dopředu plánuji soutěže, kterých bych se chtěl zúčastnit, a rovněž odstup mezi soutěžemi preferuji už co nejmenší. Arnold Classic Europe i Olympia Amateur Europe jsou lákavé soutěže, na kterých jsem vloni rovněž startoval, ale letošní cíl a plán byla nominace a účast na mistrovství světa, které bude čtrnáct dní po klání ve Velké Británii. Olympia Amateur v Liverpoolu je tedy pro mě ideální "předstart" před plánovaným MS. Rovněž Spojené království a možnost závodit zde je pro mě srdeční záležitostí. Tato země patří k mým nejoblíbenějším, strávil jsem zde v době studií hodně času, mám tu přátele a mám rád jejich zvyky, památky i přírodu. Dalším důvodem byly pracovní záležitosti a projekty, kterým bylo potřeba se plně věnovat a dotáhnout je do konce.

Jiří Vilímek
- aktuální forma před Olympia Amateur England 2015

S jakým cílem na závody pojedete a jak jste nyní, krátce před závody spokojen s formou?

Žádný vrcholový sportovec pro svůj budoucí úspěch nemůže být nikdy stoprocentně spokojený se svou formou, protože pak by neměl hnací motor pro její zlepšování. Nicméně se mi podařilo toho hodně zlepšit a každým dnem se posouvám blíže svému snu. Cíl mám vždy stejný - dosáhnout co nejlepšího výsledku, každým rokem se zlepšovat, zabojovat na pódiu a odprezentovat se nejlépe, jak budu moci. Uvidíme, kolik v mé kategorii bude závodníků a k čemu se přikloní rozhodčí, ale finále by pro mě bylo obrovským úspěchem.

Pojedete do Liverpoolu sám, nebo se budete moci spolehnout na někoho, kdo vás podpoří v roli doprovodu?

Do Liverpoolu cestuji společně s Míšou Růžičkovou a Michalem Sitterem. Oba jsou skvělí závodníci a kamarádi, takže se o to víc na závody, společnou cestu a podporu těším.

Dva týdny po účasti na Olympia Amateur England vás čeká ještě start na mistrovství světa. Patříte k závodníkům, pro které je obtížné vyladit formu na dvě soutěže po sobě, anebo vám to naopak nedělá žádné problémy a forma se spíše s dalším závoděním zlepšuje?

Jak už bylo zmíněno, formu ladím a směřuji na MS v Maďarsku, nicméně už v Liverpoolu budu maximálně připravený. Nejezdím si na závody odskakovat a něco zkoušet, do každé přípravy na soutěže dávám maximum a jedu bojovat o co nejlepší umístění. Snažil jsem se zapracovat na slabinách, vylepšil pózing a taky nasbíral další zkušenosti z loňských závodů, které bych rád zúročil. Na závody se vždy moc těším, je to takové vyvrcholení celé přípravy a dvě soutěže po sobě pro mě už nejsou problém.

Komu byste chtěl touto cestou poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Největší dík patří hlavně mojí rodině, protože bez nich bych nebyl tam, kde jsem. Jmenovitě manželce Kamče. Dále jsou tu lidé, kteří tu celý rok při mně stojí, těch lidí je strašně moc, ale z těch nejdůležitějších a nejbližších jsou to Miroslav Fukes a Daniel Minarský. Rovněž velký dík patří všem klientům a týmu Fitness Victory, kteří mi fandí.


Jiří Vilímek - fotografie
z tréninku a aktuální forma před Olympia Amateur England 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.11.09:44Zodiak411 - Je pěkné že vznikl koncept amatérských Olympií ale poněkud..
30.10.02:38Turakam - však, aby si mohli nastrelený amatéry niekam ísť v pokoji ..
29.10.19:51thoth - Zas nějaká další Olympie???+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie