Reklama:

Závodnice v bodyfitness a fitness
- rozhovory a formy
před MS ve fitness 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Nominační sraz závodníků před mistrovstvími světa
V termínu 13. - 16. května proběhne v maďarské Budapešti Mistrovství světa ve fitness. České barvy na něm bude hájit hojný počet reprezentantů a my Vám tradičně přinášíme rozhovory s nimi a fotky jejich aktuálních forem.

Následující článek bude věnován závodnicím v kategorii fitness a bodyfitness. Níže naleznete odpovědi všech, které si našly čas se podělit se čtenáři o své dojmy z přípravy, blížícího se šampionátu a plány do budoucna.


jménokategorie
Lucie Jakešová bodyfitness žen do 168 cm
Michaela Kohutová bodyfitness žen do 163 cm
Margita Zámolová bodyfitness žen do 163 cm
Michaela Růžičková bodyfitness žen do 168 cm
Lenka Červená fitness žen do 163 cm


Lucie Jakešová

Vybrané úspěchy:

Olympia Amateur Europe 2015 - 5. místo v bodyfitness do 168 cm
Mistrovství ČR 2015 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm a masters nad 35 let + absolutní
Mistrovství Čech 2015 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm + absolutní
Mistrovství Evropy 2014 - 4. místo v bodyfitness do 168 cm
Mistrovství Čech 2014 - 2. místo v bodyfitness do 164 cm

Máte za sebou start na Olympia Amateur Europe v Praze. Jak jste byla spokojená s formou a umístěním a jak jste si celou tuhle velkou akci užila?

Olympia Amateur Europe jsou pro mne prestižní závody, takže startovat na nich byla pocta. Startovat na nich ale může každý, kdo má na startovné, má formu a věří si. (smích) Stejně jako každé závody jsem si užívala i tyto. Jde i o to, že potkáte a poznáte nové lidi, okouknete formy a symetrie ostatních, ale vždy je to na rozhodčích, takže kolikrát člověk opravdu neví, jak se nachystat. Co se týče formy, spokojená jsem na 100 % nebyla, ale to nejsem nikdy. Od jarních závodů jsem udělala posun a nabrala nějaký svalík, ale jsem si vědoma svých nedostatků, které mám bohužel geneticky dané. Na finálovou trojku to nestačilo. Z umístění jsem byla zklamaná, ale chtěla jsem na takových závodech být ve finále a to jsem byla, takže svým způsobem jsem spokojená. Je to těžké, když víte, kolik dřiny za tím je, a já jela i 4 tréninky denně, proto to zklamání. Na druhou stranu to je ale i úspěch. Nevzdávám se a posouvá mě to dál. Cvičím pořádně 6 let a po třech letech závodění mohu říct, že jsem něco dokázala a mohla se postavit mezi top závodnice naší i zahraniční soutěžní scény.

V posledním rozhovoru pro náš web jste zmínila, že přípravu zvládáte dobře i přesto, že jste startovala i na jarních soutěžích, a tudíž držíte formu opravdu dlouhou dobu. Jak tělo reaguje nyní, po dalších závodech?

Jelikož jsem v přípravě celý rok a de facto 10 měsíců v dietě, z toho 9 v té opravdu tvrdé, tak už tělo spolupracovat opravdu nechce, odmítá. Takže to, co mi trenér naordinoval na jaře, už teď nefunguje, a jak říkám, dělám kotrmelce, aby se to utrhlo a forma dojela. Říkám tomu, že jedu na výpary. (smích) Ale nebalím to, nevzdávám to. Každopádně se těším na volnější režim, kdy bude méně tréninků a nohy nahoře, ale stejně to nevydržím dlouho. Pořád je co zlepšovat, a jak říkám, konkurence a čert nespí, takže nesmím ani já.

Jak se těšíte na mistrovství světa a s jakým umístěním budete spokojená? Bude to závěr vaší letošní soutěžní sezóny?

Na MS se těším, protože je to můj první svět. Mistrovství Čech, republiky, Evropy a Olympii Amateur už jsem absolvovala, tak zbývá ještě MS a můžu být spokojená, uzavřít tento náročný rok, dát si pauzu, nechat tělo vydechnout a odpočinout, načerpat energii a našetřit peníze. Co se týče umístění, už několikrát jsem zmínila, že každý se jede umístit co nejlépe. Nejsem tedy výjimka, ale pokud bude finále, budu spokojená. Bude to krásné uzavření mé letošní přípravy a můžu s klidem říct, že jsem udělala maximum, a lidi kolem mě, kteří mě denně viděli 3x, 4x nebo i 5x v gymu, mi to potvrdí. Na MS se ale také těším na lidi, se kterými se potkáváme na závodech a se kterými se poté cpeme a vyměňujeme si názory, připomínky a zážitky. Na ně se těším asi nejvíc.

Děkuji vám za rozhovor a přeji, ať na závěrečný závod sezóny vyjde forma na 100 %!


Lucie Jakešová v přípravě na mistrovství světa 2015

Zpět na přehled


Michaela Kohutová

Vybrané úspěchy:

GP Fitness Brno 2015 - 1. místo v kategorii bodyfitness
GP PEPA Opava 2015 - 2. místo v kategorii bodyfitness
Mistrovství světa juniorů 2004 - 3. místo v kategorii bodyfitness
Mistrovství světa juniorů 2000 - 2003 - 1. místo v kategorii bodyfitness
vícenásobná mistryně ČR v bodyfitness dorostenek a juniorek

Michaelo, pokud se nemýlím, vrátila jste se na soutěžní pódia po desetileté pauze a nutno říci, že to byl návrat nenadálý, ale velice úspěšný, protože jste se prezentovala ve skvělé formě a získala jste první místo na GP Fitness v Brně a druhé místo na prestižní GP PEPA Opava. Co bylo příčinou dlouhé soutěžní pauzy a kde se vzal impuls k návratu?

Po mém posledním juniorském mistrovství světa v Opavě v roce 2004 jsem přemýšlela o přestupu do ženské kategorie, jenže myslím, že právě v tomto roce se změnily váhové kategorie a moje kategorie do 52 kg se zrušila a posunula výš. Nechtěla jsem nabírat tolik kilo navíc, abych se do vyšší kategorie mohla postavit, a tak jsem se rozhodla, že po několika letech přípravy na jaro a podzim je čas si odpočinout a věnovat se dalšímu životu, jako je studium a práce. Někde v nitru jsem ale cítila, že s kulturistikou nechci skončit nadobro. Byl to můj dlouholetý životní styl, vždyť jsem začala závodit již jako mladší dorostenka, a tak jsem to v sobě nikdy úplně neuzavřela.

Impuls k návratu? I když jsem nezávodila, žila jsem stále stejný život, sice jsem pracovala, ale po práci šla trénovat. Pokud to šlo, udržovala jsem se. Kulturistika a fitness je životní styl a neznamená to přeci, že když nezávodím, tak se vším skončím. Cvičení mám ráda a věnovala jsem se mu po celou dobu. V roce 2012 jsem porodila svou dceru Izabelku, v jejích 3 týdnech jsem se už protahovala v posilovně. :) Pomalu jsem se dávala dohromady a všimla si, že tělo reaguje velmi dobře, jenže jsem brzy otěhotněla znovu a s tvrdším tréninkem jsem musela počkat. Po porodu syna bylo cvičení sice složitější, ale i tak jsem se ho úplně nevzdala a cvičila doma na TRX, s fitness gumou a pomalu se zpevňovala. Hodně jsem si pročítala a studovala, jak trénovat po porodu, a musím říct, že do 3 měsíců jsem se vrátila zpět do formy. Tělo reagovalo ještě lépe a já pomalu přemýšlela, že bych mohla zkusit se ještě jednou pustit do přípravy a zkusit se ještě jednou postavit na prkna. :) Jednoho dne jsem se o tom bavila s přítelem a rozhodla se, že zajedu za Mirkem Gottvaldem, ať se na mě mrkne a řekne mi, jestli to má vůbec ještě smysl, nebo už ne.

Jak tělo po dlouhé době reagovalo na předsoutěžní přípravu? Byla příprava v porovnání s dobou, kdy jste sbírala tituly jako juniorka, snazší, nebo naopak těžší? V čem se lišila od doby před 10 roky?

Veškerou předsoutěžní přípravu jsem konzultovala s Mirkem, kterého jsem pojala za trenéra. Sama jsem netušila, jak tělo bude reagovat. Když jsme za Mirkem jeli, měla jsem 53,5 kg a na konci přípravy to bylo 54,5 kg. V přípravě jsem ještě nabrala, ale zároveň zkvalitnila. Jak jsem psala, v nějaké formě jsem se udržovala již předtím. Velkou změnu jsem zaznamenala, když jsem si pořádně začala počítat bílkoviny. Tělo velice dobře reagovalo a svaly se plnily. Samozřejmě se tomu přizpůsobil i trénink. Příprava pro mě byla tentokrát mnohem složitější, ale ne z důvodu toho, že bych nezvládala stravu nebo trénink, ale vše jsem musela zkombinovat se starostí o malé děti, které jsem měla doma, a prací. Najít si čas na pravidelný trénink vyžadovalo paní na hlídání, protože babičky jsem k dispozici neměla. To lítání mezi dětmi, tréninky a prací pro mě bylo a je asi nejhorší. Člověk je vyšťavený, ale to děti nezajímá. Musíte se jim věnovat, učit je, být mámou na plný úvazek. Jinak se příprava až tak nelišila od té před lety. Jen bylo méně času na odpočinek a regeneraci. Hýbání se sacharidy a bílkovinami bylo stejné jako před lety. Vždy podle formy.

Jak jste si užila soutěžní návrat? Byla jste po tak dlouhé době na pódiu nervózní?

Návrat jsem si moc užila. Jak jsem již říkala, neměla jsem žádné ambice. Věděla jsem jen, že se chci nachystat tak, abych si neudělala ostudu. Soutěžila jsem v jiné kategorii než před lety, a tak jsem z toho měla respekt. Fitness svět jsem léta moc nesledovala, a tak jsem ani neměla ponětí o konkurenci, což v podstatě nemám doteď. :) Na pódiu jsem byla nervózní hodně. Jiné pózování, jiná prezentace, jiné plavky a boty. Ale snažila jsem se, ať to není úplně znát. A za umístění na "bedně" jsem byla moc ráda, ani jsem tomu nevěřila.

S kým jste v přípravě spolupracovala a kdo vás nejvíce podporoval?

V přípravě mi pomáhalo několik lidí a já jsem za to moc vděčná. Veškerou přípravu jsem konzultovala s Mirkem Gottvaldem, kterého si moc vážím, byla to jasná volba trenéra. V poslední fázi, když jsem začala trénovat dvoufázově, jsem zavolala o pomoc mému starému trenérovi Štefanu Močarníkovi, který mi pomáhá v těžkých trénincích. Je vidět, že je to pořád ten starý zkušený trenér. A v neposlední řadě mi je velkou oporou přítel, se kterým se o všem radím, on mi hodně pomáhá a podporuje mě, i když to pro něj kolikrát není lehké. Přece jen pro člověka, který tu přípravu nikdy neabsolvoval, je těžké s tím závodníkem žít a zkusit se do toho vžít. To si prostě člověk musí zkusit sám na sobě, aby pochopil.

S jakými ambicemi budete odjíždět na mistrovství světa? Máte představu o konkurenci, která tam na vás čeká?

Představu o konkurenci nemám vůbec žádnou a mistrovství světa si pojedu vyloženě užít. Nebylo mým hlavním cílem na začátku přípravy, cíl už mám splněn. :) O tom, že bych šla na nominaci, jsem začala uvažovat asi 14 dní před ní. Ambice žádné nemám, jen opět dojet formu tak, ať jsem spokojená já sama se sebou. Lidi, co mě znají, ví, že jsem k sobě dost kritická a vím o svých slabinách, tak se teď pokouším to dojet tak, jak nejvíce to půjde.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na nadcházející soutěži!


Michaela Kohutová v přípravě na mistrovství světa 2015

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 7 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie