Reklama:

EVLS Prague Pro 2015
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


EVLS PRAGUE PRO 2015 - 3. 10. 2015, Česká republika
Čeští profesionálové před EVLS Prague Pro:
Milan Šádek (video) Lukáš Osladil Tomáš Kašpar
Dalibor Hájek Jan KubíkVladimíra Krásová
Před EVLS Prague Pro:
program soutěž o vstupenky
Info z EVLS Prague Pro:
prezentacetiskovka a Meet & Greetz místa děnísemifinále fotofinále fotozákulisí I.zákulisí II. zákulisí III.
výsledky a fotovideozáznam 212videozáznam openvideozáznam bikini rozhovor s M. Šádkem od diváků II.

EVLS Prague Pro 2015 - prezentace
EVLS Prague Pro 2015 - Meet & Greet
EVLS Prague Pro 2015 - online report
EVLS Prague Pro 2015 - fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2015 - fotogalerie finále
EVLS Prague Pro 2015 - fotografie ze zákulisí (I.)
EVLS Prague Pro 2015 - fotografie ze zákulisí (II.)

V Tipsport Areně v Praze v sobotu 3. října proběhl v pořadí čtvrtý ročník prestižní profesionální soutěže EVLS Prague Pro 2015, na které závodníci z kulturistiky mužů open, kulturistiky mužů do 212 liber a bikini fitness žen před zraky bezmála 5.000 diváků bojovali o podíly z atraktivních finančních prémií i kvalifikaci na Olympia Weekend 2016.

Do závodů samozřejmě zasáhli i čeští profesionálové. V kategorii open startovali Dalibor Hájek, Lukáš Osladil a Tomáš Kašpar, v kategorii do 212 liber o přízeň rozhodčích pak bojovali Jan Kubík s Milanem Šádkem a na soutěži nechyběla ani jediná naše profesionální bikini fitnesska Vladimíra Krásová.

Komu se na klání dařilo, kdo dosáhl na na cenné vítězství a jak si vedli naši, jsme pro Vás shrnuli do následujícího článku. Kromě něj jsme Vám z EVLS Prague Pro 2015 již přinesli fotografie z prezentace, rozsáhlý online report, ale i semifinálovou a finálovou fotogalerii. Nechybí ani atraktivní fotografie ze zákulisí (fotogalerie I. a fotogalerie II.), a tak si s námi velkolepou pražskou profesionální show můžete připomenout hned z několika různých úhlů pohledu!

K podívané v Tipsport Areně nezanedbatelnou měrou přispěly také bezmála tři stovky amatérských závodníků, kteří zde nastoupili k souběžně konanému druhému ročníku mezinárodní amatérské soutěže Olympia Amateur Europe. Také z ní jsme Vám nabídli online report, hned tři fotogalerie se snímky z pódia (I., II. a III.), dvě galerie se snímky ze zákulisí (I. a II.) a připraveny pro Vás jsou už také první videozáznamy.


EVLS Prague Pro 2015 - kulturistika mužů open

V kulturistice mužů open do bojů o jedno přímé postupové místo na Mr. Olympia 2016 určené vítězi, zvýšenou porci bodů do kvalifikačního žebříčku i podíly z finanční prémie v celkové výši 135.000 dolarů zasáhlo dvacet závodníků. Favority klání byli především Dennis Wolf, Dexter Jackson, Mamdouh Elssbiay a Shawn Rhoden, kteří se před dvěma týdny dokázali vtěsnat do nejlepší pětice na Mr. Olympia 2015. Už průběh semifinále napověděl, že to budou právě oni, kteří v Praze budou bojovat o přední příčky, když se rozhodující první a poslední vyvolávání odehrálo výhradně v jejich režii.

Giganti na EVLS Prague Pro 2015
- Mamdouh Elssbiay a Alexander Fedorov

Z tria českých profíků Lukáš Osladil, Dalibor Hájek a Tomáš Kašpar se během prejudgingu nejlépe dařilo prvnímu jmenovanému, který dostal příležitost už ve druhém vyvolávání, což napovídalo, že by se Lukáš hned na své první soutěži v kategorii open mohl probojovat do první desítky, a to by v dané konkurenci jistě představovalo výborný výsledek.

Pořadatelům se spojením amatérské Olympie s EVLS Prague Pro i volbou jiného uspořádání haly, než tomu bylo v předchozích letech, podařilo pozvednout laťku už tak fantastické úrovně akce opět ještě o něco výše a klání tak nechybělo vůbec nic. Borci z naprosté profesionální špičky se v kulturistice mužů open navíc proměnou svých forem od jejich nedávného vystoupení na Olympii postarali i o zajímavou zápletku. Největší měrou asi Mamdouh Elssbiay, který nakonec nestačil na jediného soupeře.

Tím byl nestárnoucí veterán Dexter Jackson. Brzy šestačtyřicetiletý Američan si před pražským publikem při svém šestasedmdesátém profesionálním startu došel už pro své čtyřiadvacáté vítězství, ke kterému jej v konkurenci Elssbiaye, jenž svými objemy předstihl dobu, dovedla především mimořádná kvalita svalstva. Dexter, který má za sebou náročnou a extrémně úspěšnou sezónu (vítězství z Arnold Classic, Arnold Classic Australia, Arnold Classic Europe, EVLS Prague Pro a druhé místo z Mr. Olympia), se po soutěži svěřil, že pro letošek už dozávodil a nyní je před ním odpočinek i čas strávený s rodinou. S dalším závoděním nicméně neplánuje čekat až do příští Olympie a pohrává si s myšlenkou startu na New York Pro, anebo na Arnold Classic Brasil, Arnold Classic South Africa a Arnold Classic China, když se před ním rýsuje další cíl, a to pokusit se zvítězit na všech kláních, která si v názvu nesou jméno Arnolda Schwarzeneggera.

Mamdouh Elssbiay, který působí, jako by do světa běžných smrtelníků zabloudil z nějaké mytické země obrů, si do Prahy podle všeho přivezl lepší formu, než v jaké závodil na Mr. Olympia, a jeho fazóna s průběhem soutěže gradovala. Nejvíce to bylo patrné, když už pro to, aby mohl Dextera Jacksona jakkoliv potrápit, bylo pozdě, a to ve chvíli, kdy oba borci čekali na vyhlášení vítěze. Že Elssbiay v ten okamžik v základním postoji Dextera zastínil objemy a šířkou ramen, není asi třeba zvláště rozebírat. Pozorný divák si však mohl všimnout i krátkého momentu, kdy Mamdouh mimoděk propnul kvadricepsy a objevila se u něj separace i detaily, které dosud zřejmě nenabídl. Druhé místo egyptského závodníka z EVLS Prague Pro může být průlomové pro jeho kariéru. V Praze poprvé porazil hvězdného Shawna Rhodena a Dennise Wolfa a zdá se, že není žádný důvod k tomu, aby se mu to nemohlo podařit i na příštím ročníku Mr. Olympia. Předpokladem k tomu samozřejmě bude, aby se mu dařilo po stránce kvality, separace, tvrdosti a ostrosti svalů dále zlepšovat.

Třetí místo tentokrát obsadil Shawn Rhoden, jenž i v Praze potvrdil, že disponuje dost možná nejlíbivější postavou současné scény. Čtvrtou příčku si pak ze soutěže odnáší Dennis Wolf, který, na rozdíl od zlepšujících se Jacksona, Elssbiaye a Rhodena, jako by stagnoval.

Z umístění dalších závodníků zmiňme výborné osmé místo Lukáše Osladila. Ten na klání zcela zaslouženě porazil zejména v semifinále hladce působícího Steva Kucla, poradil si i s Juanem Morelem nebo Brandonem Currym a ukázal, že pro něj přestup do kategorie open byl jednoznačně dobrým krokem. Další český profík Tomáš Kašpar se tentokrát probojoval k patnácté příčce, Dalibor Hájek skončil na šestnáctém místě, o něž se dělil například i se začínajícím slovenským profíkem Rastislavem Solárem.

Výsledky EVLS Prague Pro 2015 - kulturistika mužů open
p. startovní číslo jméno stát 1. k. 2. k. celkem
1. 24 Dexter Jackson* USA 3 3 6
2. 20 Mamdouh Elssbiay Egypt 7 7 14
3. 32 Shawn Rhoden USA 8 8 16
4. 36 Dennis Wolf Německo 12 12 24
5. 17 William Bonac Nizozemí 15 15 30
6. 35 Roelly Winklaar Curacao 18 18 36
7. 33 Ronny Rockel Německo 21 21 42
8. 31 Lukáš Osladil Česká republika 25 24 49
9. 29 Juan Morel USA 26 27 53
10. 28 Steve Kuclo USA 29 30 59
11. 19 Brandon Curry USA 33 33 66
12. 22 Roman Fritz Německo 37 36 73
13. 26 Michael Kefalianos Řecko 39 39 78
14. 21 Alexander Fedorov Rusko 41 42 83
15. 25 Tomáš Kašpar Česká republika 45 45 90
16. 16 Alfredo Azpeitia Mexiko 48 48 96
16. 23 Dalibor Hájek Česká republika 48 48 96
16. 27 Jeno Kiss Maďarsko 48 48 96
16. 30 Marek Olejniczak Polsko 48 48 96
16. 34 Rastislav Solár Slovensko 48 48 96

* kvalifikace na Mr. Olympia 2016

1. Dexter Jackson

2. Mamdouh Elssbiay

3. Shawn Rhoden

8. Lukáš Osladil

15. Tomáš Kašpar

16. Dalibor Hájek

Více snímků z objektivu fotografa
Ronnie.cz Jaroslava Trnky naleznete v naší semifinálové a finálové fotogalerii!


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia ke 3. říjnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2015 1.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2015 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2015 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2015 4.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2015 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček ke 3. říjnu 2015:

p. jméno stát body
1. Roelly Winklaar Curacao 3
1. William Bonac Nizozemsko 3

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


EVLS Prague Pro 2015 - kulturistika mužů do 212 liber

V kulturistice mužů do 212 liber se do bojů na pódiu zapojilo patnáct profíků, včetně Jana Kubíka a Milana Šádka. Ve hře bylo jedno přímé postupové místo na Olympia 212 Showdown 2016 určené vítězi, bojovalo se ale také o body do kvalifikačního žebříčku a podíly z finanční prémie v celkové výši 25.000 dolarů. Za výrazného favorita klání se dal pokládat především Američan Jose Raymond, jenž se letos probojoval až ke druhé příčce z Olympia 212 Showdown. Ten také nechyběl v rozhodujícím šestém semifinálovém vyvolávání, v němž spolu s ním o přední příčky sváděli souboj David Henry a Ahmad Ahmad.

Oleksandr Slobodyanyuk - jeden ze čtyř profesionálních nováčků na EVLS Prague Pro 2015 v kategorii do 212 liber

Oba čeští profíci startující ve "dvěstědvanáctce" dostali v první polovině soutěže pořádně zabrat, když Jan Kubík pózoval ve třech a Milan Šádek dokonce ve čtyřech vyvoláváních.

Čtyřicetiletý Raymond na soutěži nakonec díky svým neskutečným objemům a výborné formě vybojoval jasné vítězství, druhé místo připadlo Davidu Henrymu. Ten v souboji s nakonec úspěšnějším soupeřem doplatil na subtilněji působící kvadricepsy a měkkost v oblasti hýždí. Třetí příčka patří Ahmadu Ahmadovi, čtvrté místo si pak ze soutěže odváží Španěl Raul Carrasco, jenž se mohl nicméně umístit i o několik příček hůře.

Skvělé páté místo při svém profesionálním debutu vybojoval teprve šestadvacetiletý Milan Šádek, jenž na pódium proti svému loňskému vítěznému vystoupení z Olympia Amateur Europe přinesl vylepšené celkové objemy. K těm přidal pěknou formu, famózní kvadricepsy, napruhovaný hrudník i ramena a pěkné břišní svaly. O druhém říjnovém víkendu plánuje svou formu zužitkovat ještě na horké americké půdě v Arizoně, kde by na tamním Europa Phoenix Pro k jeho soupeřům měli patřit například Walter Martin nebo Chris Tuttle. Nebude mezi nimi naopak Jose Raymond, který ve Phoenixu překvapivě plánuje nastoupit v kategorii open.

Za Milanem Šádkem se k šesté příčce probojoval obrovským množstvím hustých svalů disponující Ukrajinec Oleksandr Slobodyanyuk, jenž měl podle některých bojovat s Milanem Šádkem o čtvrtou a pátou příčku místo nevýrazného Carrasca. Z umístění dalších závodníků zmiňme už jenom desátou příčku dalšího českého profesionála Jana Kubíka, jenž se prezentoval svými tradičními přednostmi, včetně pěkných břišních svalů a výborné volné sestavy. Stejně jako Milana Šádka i jeho by měl už o tomto víkendu čekat start na Europa Phoenix Pro, kde se v kategorii do 212 liber podle aktuálních informací sejde pětadvacet závodníků!

Výsledky EVLS Prague Pro 2015 - kulturistika mužů do 212 liber
p. startovní číslo jméno stát 1. k. 2. k. celkem
1. 12 Jose Raymond* USA 3 3 6
2. 7 David Henry USA 6 6 12
3. 2 Ahmad Ahmad Irák 9 10 19
4. 5 Raul Carrasco Španělsko 12 11 23
5. 13 Milan Šádek Česká republika 21 15 36
6. 14 Oleksandr Slobodyanyuk Ukrajina 16 21 37
7. 6 Emiliano Dell´Uomo Itálie 18 22 40
8. 4 Steve Benthin Německo 24 19 43
9. 8 Zoran Kolevski Makedonie 28 27 55
10. 9 Jan Kubík Česká republika 31 30 61
11. 10 Jerry Ossi Finsko 32 36 68
12. 11 Raul Sanchez Mexiko 35 34 69
13. 15 Miha Zupan Slovinsko 39 39 78
14. 3 Carlos Ascensio Španělsko 42 42 84
15. 1 Oliver Adzievski Švédsko 45 45 90

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2016

1. Jose Raymond

2. David Henry

3. Ahmad Ahmad

5. Milan Šádek

10. Jan Kubík

Více snímků z objektivu fotografa
Ronnie.cz Jaroslava Trnky naleznete v naší semifinálové a finálové fotogalerii!


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown ke 3. říjnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2015 1.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2015 2.
Hidetada Yamagishi Japonsko Olympia 212 Showdown 2015 3.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2015 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2015 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček ke 3. říjnu 2015:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 5
2. Raul Carrasco Španělsko 4
3. Milan Šádek Česká republika 3
4. Kim Jun Ho Korea 2

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


EVLS Prague Pro 2015 - bikini fitness žen

V bikini fitness žen o postup na Bikini Olympia 2016 a svůj podíl z finanční prémie v celkové výši 20.000 dolarů usilovalo třináct profesionálek, včetně Vladimíry Krásové. Ta spolu s dvojicí nejvýraznějších favoritek soutěže Janet Layug a Courtney King nechyběla v důležitém prvním semifinálovém vyvolávání, v němž uvedené trio doplnila ještě Maďarka Noemi Olah.

Byly to právě zmíněné závodnice, které se na klání nakonec podělily o první čtyři příčky. První a druhé místo obsadily favorizované Američanky Layug a King, Vladimíra Krásová pak dosáhla na cennou třetí příčku, za kterou jí patří důležitých pět bodů do kvalifikačního žebříčku.

Výsledky EVLS Prague Pro 2015 - bikini fitness žen
p. startovní číslo jméno stát 1. k. 2. k. celkem
1. 44 Janet Layug* USA 3 3
2. 41 Courtney King USA 6 6
3. 43 Vladimíra Krásová Česká republika 10 10
4. 45 Noemi Olah Maďarsko 11 11
5. 40 Sandra Jokic Norsko 16 16
6. 39 Christina Strom Fjaere Norsko 17 17
7. 46 Miriam Sanchez Španělsko 23 23
8. 47 Alla Semenova Ukrajina 24 24
9. 42 Anna Kiseleva Rusko 25 25
10. 37 Tanja Canc Slovinsko 32 32
11. 49 Olga Viazmetinova Ukrajina 33 33
12. 50 Yuliya Destusheva Rusko 34 34
13. 38 Jana Doboš Majerníková Slovensko 39 39

* kvalifikace na Bikini Olympia 2016

1. Janet Layug

2. Courtney King

3. Vladimíra Krásová

Více snímků z objektivu fotografa
Ronnie.cz Jaroslava Trnky naleznete v naší semifinálové a finálové fotogalerii!


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia ke 3. 10. 2015:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2015 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2015 2.
Courtney King USA Bikini Olympia 2015 3.
India Paulino USA Bikini Olympia 2015 4.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2015 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček ke 3. 10. 2015:

p. jméno stát body
1. Vladimíra Krásová Česká republika 5
2. Noemi Olah Maďarsko 4
3. Sandra Jokic Norsko 3
3. Angela Marquez USA 3
5. Jessica Renee USA 2

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.10.04:45imtheman - Já jen souhlasím, Raymond mě příjde už dost nafouklej. u H..
05.10.21:56jari - Jeníku, mám toho moc, report bude ale k Milanovi už asi ni..+3
05.10.21:24Hulkie - :)))
05.10.21:19maxpoint97 - JARIne, ty seš fakt slibotechna!!! Nejdřív na nás hodíš bo..
05.10.15:50Turakam - Suhlas, ma na sebe neskutocne mnozstvo plnej a gulatej hmo..+1
05.10.14:23CIZOPASNIK - No, když jsem na to koukal, dal bych Wolfa s klidem na 5. ..+1
04.10.22:26ygg - Podle posledního logu by tak jedině umřel. Výsledek super,..+2
04.10.21:05kulturistikabb - Dexterovi prospieva keď každý rok súťaží o niečo ťažší a v..
04.10.20:56kulturistikabb - Milan bombová forma úžasné vyzeral. Dal by som ho aj na 4...+1
04.10.19:11R_K - Vynikajici fazona, mel byt, ale 4-ty. Kdyby se mu podari..
04.10.18:41bob79 - Mě se osobně více líbil Henry než Raymond jinak Milan Šade..+4
04.10.18:11ygg - Šádek rozhodně respekt, vypadal opravdu skvěle a být na be..
04.10.18:07Geolupos - Většinou se používaj normální barvy v lahvičkách jako je P..
04.10.18:07ygg - V Open rozhodně. A Kašpar může být rád za to kde je, osobn..
04.10.16:12shot-putter - Neviete prosím niekto aké farby používali niektorí preteká..
04.10.16:03mmichaelveliky - Fantastickej, tipoval jsem, že bude bojovat o vítězství. M..+1
04.10.15:05Č174 - Osladil měl z našich jasně nejlepší formu, pěkná umístění ..+3
04.10.15:05micus6 - Nejsi profi rozhodčí. Oni tomu asi rozumí a nejspíš byy ti..-1
04.10.15:04Pr!nc - Osladil byl v Open z Čechů jednoznačně nejlepší.+7
04.10.13:3970mMyW!53 - Jako je pekne ze cech je 8mej, ale zrovna Osladil? Absolut..-3
04.10.10:53Turakam - asi tak...to 4. miesto bolo smiešne, silná póza, tu vyzerá..+1
04.10.10:52Turakam - pravda, osobne si pokojne mohol byť 4., najčerstvejší look..+2
04.10.07:34imtheman - Gratulace Milane, moc pěkná forma a tomu odpovídající výsl..
04.10.03:47Nasser - 2016 už bych se asi nestlačil do 212, už teď to byl boj, k..
04.10.03:08jari - K Šádkovi něco napíšu zítra, teď dám tuhle fotku...komentá..+4
04.10.00:08Turakam - Milan si dúfam rozumne vyberie tiež menšie súťaže a pekne ..
03.10.23:12maxpoint97 - Hm, takže Osladil si namazal Kucla a Morela, slučnej start..
03.10.21:10Petr Prielozny - kdekoliv se Milane Sadku umistis, predem ti blahopreju k p..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie