Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Tomáš Kašpar o své přípravě
na EVLS Prague Pro 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


EVLS PRAGUE PRO 2015 - 3. 10. 2015, Česká republika
Čeští profesionálové před EVLS Prague Pro:
Milan Šádek (video) Lukáš Osladil Tomáš Kašpar
Dalibor Hájek Jan KubíkVladimíra Krásová
Před EVLS Prague Pro:
program soutěž o vstupenky
Info z EVLS Prague Pro:
prezentacetiskovka a Meet & Greetz místa děnísemifinále fotofinále fotozákulisí I.zákulisí II. zákulisí III.
výsledky a fotovideozáznam 212videozáznam openvideozáznam bikini rozhovor s M. Šádkem od diváků II.

Tomáš Kašpar letošní sezónu začne na domácí půdě, a to na říjnovém EVLS Prague Pro. S přípravou už začal a v následujícím rozhovoru se dozvíte, jak se popral se zraněními, která se mu stavěla do cesty, i jak je to tedy s jeho jídelníčkem a které doplňky zrovna používá. Můžete se také těšit na další video z Tomášova tréninku, které se v budoucnu objeví na našich stránkách.

Tomáši, kdy jsi začal přípravu a na co se chystáš?

Tu klasickou předsoutěžní přípravu, jak ji známe, jsem začal 1. července. Startovat chci na EVLS Pro Prague a pak pokračovat na dalších soutěžích, které se na podzim budou nebo by se měly konat.

Ty máš poslední dobou trochu smůlu na zranění. Vloni jsi měl ten úraz na hlavě, teď ze začátku roku to byla přetržená achilovka, která tě jistě zbrzdila. Jak jsi na tom nyní? Je vše v pořádku?

Ta achilovka se mi stala koncem února, takže březen a duben jsem se věnoval hlavně rekonvalescenci. Někdy v půlce toho léčebného procesu jsem začal cvičit i vršek, takže tam ta ztráta nebyla zase až tak veliká. Nemyslím, že v té horní části těla se ta pauzička nějak projeví, naopak bych mohl trochu vytěžit z toho, že nohy dostaly delší odpočinek, byť neplánovaný. Ale z mých zkušeností plyne, že se dostanu velmi rychle na původní velikost a ještě ten sval, který odpočíval delší dobu, dostane další impuls k růstu. Je to nepříjemné, ale nemyslím si, že mě to nějak zbrzdí v progresu nebo v růstu.

Extrifit občas zveřejní jídelníčky členů Extrifit týmu a u tvé osoby velmi často probíhají diskuse, že jde pouze o reklamní tah, že není možné konzumovat tolik doplňků a tak málo potravin, že to je podvrh atd. Je ten jídelníček autentický? Nepotřebuješ tolik jíst? Nebo z jakého důvodu to tak je?

V dřívějších dobách jsem jedl obrovská kvanta potravin. To bylo zhruba do doby, než jsem se po mnohaleté pauze zase vrátil k závodění. V současné době toho ale už nejsem schopen tolik sníst. Nevím, čím to je. Zda věkem, nebo změnou metabolismu, fakt nevím. Takže se snažím ten nadbytek jídla, respektive ten nadbytek živin, na který jsem byl zvyklý z minulosti, nahradit doplňky výživy. Vím, že ty reakce tam takové jsou, ale já prostě nedokážu sníst tolik co dřív. Proto jsem zvolil tuhle cestu, kdy doplňuji pevnou stravu doplňky výživy. Ostatně od toho je to tak pojmenováno. To, že toho je tolik, je prostě bonus mého sponzoringu značkou Extrifit, kdy skutečně nejsem nijak omezen ve svých nárocích. Takže si mohu dopřát pro tělo to nejlepší. Hydro, komplexní aminokyseliny, BCAA, zkrátka špičkově natrávenou bílkovinu, která nijak nezatěžuje trávicí trakt. S největší pravděpodobností je to věkem, kdy i ostatní zkušenosti kulturistů kolem 40 let potvrzují, že jim stačí mnohem méně jíst, než když byli mladší.

Kolik momentálně vážíš kilo?

V tuhle chvíli mám 125 kg a plánuji kolem 120 kg soutěžních. Mám tu zkušenost, že v době přípravy vždycky nějaké to kilo přibude a že se většinu doby té přípravy nijak neodchyluju od váhy. Takže je mým cílem váhu co nejvíce držet a zkvalitňovat ji. Zvyšuji četnost tréninků, jejich intenzitu, navyšuji množství bílkovin, takže ten podíl svaloviny vždycky roste.

Je to taky dáno tím, že se na to víc soustředíš?

Určitě. Člověk se v přípravě zavře do svého mikrosvěta, kdy je naplno soustředěn na jasný cíl, na konkrétní datum a v tom čase dělá vše správně.

Myslíš si, že se toto extrémní soustředění, v podstatě fanatismus, dá praktikovat celoročně?

Když si vzpomenu na svoje mladá léta, tak přesně takový fanatik, jak říkáš, jsem byl. A to celoročně po dobu několika let. Tomu právě odpovídá i ten obrovský příjem potravy, o kterém jsme se předtím bavili. V současné době už se to ale omezuje až na tu finální část, kdy přes rok se tomu tělu snažím spíše odlehčit. Nechci, aby tělo, právě včetně toho trávicího traktu, bylo neustále přetěžováno. Takže dneska to mám přes rok volnější a směrem k závodům se to soustředění a intenzita zvyšují.

My teď děláme rozhovor po ukončeném tréninku paží a všiml jsem si, že už využíváš novinky od Extrifitu. Co na to říkáš?

Teď jsem měl Hydro Isolate, což je zrovna teď pro mě naprosto perfektní protein. Jsem před soutěží, takže potřebuju špičkový, lehce stravitelný protein s minimem sacharidů a tuků. A to je přesně to nové Hydro. Navíc ho s takovými vlastnostmi a perfektní stravitelností můžu využít prakticky až do závodů. Zrovna tak i to Hero, kdy to nemusím patlat všechno dohromady a ty komponenty, které tady tahám v tašce, už nemusím nosit. Všechno, co potřebuju po tréninku, tam je, takže perfektní věc.


Tomáš Kašpar


Tomášův jídelníček
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie