Reklama:

David Ulbricht:
"Šetřím síly do Španělska."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


LOADED CUP 2015 - 3. - 4. 4. 2015, Dánsko
Češi před Loaded Cup:
Štěpán GinzelMartin KlušákDavid UlbrichtPetra Urbánková
Veronika ŽižkováSilvie BeránkováVeronika Szalayová
Info z Loaded Cup:
výsledky a fotografie - 3 medaile!
Očima závodníků, rozhovory s medailisty:
očima Davida UlbrichtaŠ. Ginzel D. Ulbricht

David Ulbricht letos absolvoval své první závody v kategorii klasické kulturistiky, a to hned v mezinárodní konkurenci na dánském Loaded Cupu. Na soutěži nakonec dosáhl zajímavého úspěchu, když zde po soubojích se soupeři z Norska, Islandu, Nizozemska, Švédska a samozřejmě i domácího Dánska vybojoval druhé místo. O další cenný kov David pak chtěl bojovat na tradičním rakouském International Austrian Championship, nakonec však své plány přehodnotil, aby si pro svůj další start zvolil ještě prestižnější a z hlediska kvality konkurence jistě také náročnější závody. Nejenom o tom se dočtete v našem novém rozhovoru.


Davide, po úspěšném vstupu do sezóny na Loaded Cupu jste měl svůj další start absolvovat na International Austrian Championship. Nakonec jste se ale rozhodl k soutěži nenastoupit. Co vás ke změně plánů vedlo? A znamená to, že své úsilí nyní směřujete k nějakým jiným konkrétním závodům?

David Ulbricht na MČR mladšího a staršího dorostu 2005 (vpravo)

Ano, přesně tak. Nedávno jsem navštívil web Svazu kulturistiky a fitness České republiky, kde jsem našel info o tom, že Olympia Amateur Spain 2015 je nakonec bez omezení a mohou na ní startovat závodníci ze všech států. Nedalo mi to a pročetl jsem si celé info a zjistil, že jsou poprvé vypsány i kategorie klasické kulturistiky. Byl jsem nadšený a bylo to jasné. Dříve jsem dokonce uvažoval, že bych šel závodit do kategorie physique, jen abych se mohl zúčastnit takové soutěže, jako je právě Olympie. Šetřím tedy síly a peníze do Španělska, kde nastoupím ve své kategorii klasické kulturistiky mužů nad 180 cm.

Vraťme se ještě trochu k soutěži v Dánsku. Pohled do vaší soutěžní historie napovídá, že ať už to bylo ještě v kulturistice dorostu, později na kondičních soutěžích, nebo nyní na Loaded Cupu, vždy jste dosáhl na umístění v první trojici. Která trofej či medaile je pro vás nejcennější? Je to právě ta z Dánska?

Díky za rekapitulaci. Jak to říci… Pro mě jsou nejcennější celkem tři medailové příčky. A pokud je mám seřadit chronologicky, jak po sobě následovaly, pak první určitě bylo stříbro z mistrovství České republiky dorostu do 75 kg z roku 2005. Druhá cenná medaile byla zlatá z GP Ostrava v kategorii mužů do 30 let a ta třetí nejcennější je stříbrná z Dánska na Loaded Cupu 2015 v kategorii klasické kulturistiky do 190 cm.

Medaili z dorostu si cením proto, že jsem byl úplný nováček, nevěděl jsem, do čeho jdu, a o jídle jsem nevěděl v tu dobu takřka skoro nic. První zlatou z kondičních závodů jsem zařadil, protože to byla nová zkušenost po několika letech soutěžní pauzy. Nedávné stříbro z Dánska je pro mě zatím největším úspěchem za dobu, co se tomuto sportu věnuji.

Jsem si vědom, že aktuálním cílem, tedy startem na Olympii, je více než kdy jindy pravděpodobné, že si pokazím bilanci "co závod, to umístění v první trojici". Cenou za to bude ale zážitek z prostředí Olympia Amateur. Čekám větší úroveň než na Loaded Cupu. Myslím si, že to bude zážitek a pro mě obrovská zkušenost do další sezóny. Ve španělském Torremolinos jsem ještě nikdy nebyl. Bude to pro mě tedy znamenat účast na jedné z nejprestižnějších soutěží v Evropě a zároveň si po závodech užiji týden na dovolené a tím příjemné zakončení sezóny 2015.

Najdete doma ještě medaile, které jste získal na mistrovských soutěžích v kulturistice staršího dorostu v roce 2005?

David Ulbricht

No jasně, takové věci se nevyhazují, já to mám jako památku na studentská léta. Od basketbalu po kulturistiku, vše, co jsem kdy vyhrál, si střežím jako oko v hlavě, včetně všech diplomů. Z té doby si vzpomínám na super časopis, který vydávala, tuším, právě redakce z Ronnie.cz. Mám všechna vydání dvouměsíčního magazínu Ironman, kde jsem měl fotku právě z mistrovství České republiky dorostu 2005 a k tomu malý článek. Je škoda, že byla přerušena jeho výroba. V Ironmanu nechybělo nikdy nic ze zákulisí české kulturistiky ani další užitečné informace. Navíc byl tištěn na kvalitní papír, což bylo perfektní.

Vím, že jste měl po Loaded Cupu trochu potíže s tím, abyste dostal soutěžní barvu z rukou. Co nakonec zabralo?

Vůbec nic, musel jsem počkat, až to samo povolí. Dostal jsem pár rad od známých, ale chce to trpělivost. Za pár dní to bylo pryč, ale první dny jsem se styděl komukoliv podat ruku. (smích)

Obraťme trochu list. Před nedávnem jsem zahlédl video, ve kterém máte v rukou basketbalový míč. Hrál jste basketbal někdy závodně? A zahrajete jej občas třeba s přáteli i v současnosti?

To byly časy ještě před kulturistikou. V části Děčína, kde jsem bydlel, existoval basketbalový tým. Rodiče měli vždy zájem na tom, abych něco dělal a neflákal se u paneláku jen tak. Zkusil jsem basket a ten mě chytil. Trenéři se nám věnovali třikrát v týdnu a o sobotách jsme měli zápasy. Bylo to fajn. Jezdili jsme na zápasy po severních Čechách a celkem se nám i dařilo. Patřil jsem k tahounům týmu a tenkrát mě trenéři poslali na soustředění, kde probíhal výběr kadetů na mistrovství Evropy. Bohužel jsem to ale nevydržel, tedy spíš moje záda. Skončil jsem na JIP v krajské nemocnici a poležel jsem si osm týdnů s výhřezem meziobratlové ploténky L2/3. Bylo to hrozné, ve 14 letech jsem se nemohl takovou dobu hýbat. Snažil jsem se vrátit zpátky, ale po pár trénincích mi bylo jasné, že moje záda prostě už nemají na takové výkony jako předtím, a po několika týdnech jsem to vzdal a vrátil dres. Bylo to těžké, měl jsem to hodně rád a vlastně i dnes mám basketbal oblíbený. Právě kvůli úrazu jsem začal cvičit, abych trochu zesílil. V patnácti letech jsem měl výšku jako teď, ale váhu 69 kg, což nebylo dobré. Takže jsem cvičil a do toho přišly časopisy o kulturistice, zahlédl jsem soutěže dorostu a bylo to. Pamatuji si, že jsem tam viděl Lukáše Roubíka, v tu dobu ještě závodil. Rok nato jsem to zkusil a bylo z toho stříbro na republice. Od té doby mě to nepřestalo bavit.

Dnes už basket nehraji, nemám na to čas a jsem zastáncem toho, že by se měl člověk věnovat jedné věci a pořádně, tedy pokud chce v daném odvětví něco dokázat. Moc se neřadím mezi rekreační sportovce.

Jak jde podle vás kulturistika s dalšími sporty dohromady? Mohou být vhodným doplňkem, nebo znamenají spíše zvýšené riziko nějakého zranění?

David Ulbricht

Moje přítelkyně mě každou zimu dráždí, ať s ní jedu lyžovat, ale bojím se, že by se zbytečně mohlo něco stát. Navíc i objemová příprava je dost náročná, takže na další sportovní aktivity nemám ani pomyšlení. Spíš hledám relax ve smyslu wellness, kina nebo občasné dovolené u moře. Občas se také jedeme podívat na soutěže v rally. Můj otec je velký fanoušek a někdy se takových závodů zúčastní, takže ho vždy jedu podpořit nebo mu pomoci s organizací.

Připomeňte prosím závěrem našim čtenářům, kde mohou sledovat vaši přípravu a být s vámi tak v kontaktu...

Mou největší a aktuální aktivitu lze sledovat na Facebooku, kam všechny zvu: David Ulbricht - Instructor Fitness / Personal Trainer / Athlete. Dále mám osobní web www.davidulbricht.cz, kde je možné v případě potřeby získat další info o mě a kontakty. Na webu je poměrně zajímavá fotogalerie, kde jsou ke zhlédnutí fotografie ze soutěží nebo tréninků.

Držte mi palce při další přípravě a startu na Olympia Amateur Spain 2015. Díky moc za zájem.

S pozdravem
David UlbrichtLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra