Reklama:

Veronika Szalayová - rozhovor a aktuální forma před Loaded Cup 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


LOADED CUP 2015 - 3. - 4. 4. 2015, Dánsko
Češi před Loaded Cup:
Štěpán GinzelMartin KlušákDavid UlbrichtPetra Urbánková
Veronika ŽižkováSilvie BeránkováVeronika Szalayová
Info z Loaded Cup:
výsledky a fotografie - 3 medaile!
Očima závodníků, rozhovory s medailisty:
očima Davida UlbrichtaŠ. Ginzel D. Ulbricht

Další závodnicí, která bude reprezentovat Českou republiku v Dánsku na soutěži Loaded Cup, bude Veronika Szalayová. Její osobitý přístup nejen k samotným soutěžním snům a cílům, ale také k celému životnímu postoji, v němž má nezastupitelnou úlohu tvrdá dřina v posilovně, ji dovedl na řadu soutěží, kde sklízela úspěchy. Jaká byla ale konkrétně její letošní příprava na Loaded Cup a s jakými pocity na tuto soutěž odjíždí?


Po Olympia Amateur Europe v létě minulého roku jsou Loaded Cup a Sweden GP dalšími výzvami na mezinárodním poli. Jaká byla z tvého pohledu příprava na letošní soutěžní sezónu oproti té předchozí?

Letošní příprava byla pro mě asi jako jedna z náročnějších hlavně v tom, že minulý rok po Olympii jsem se rozhodla, že si dám po sedmi letech úplnou pauzu od cviční a striktního jídla. Někdo tomu říká objem, já tomu říkám "prostě se pořádně najíst a odpočinout si". :) Ne týden, ne měsíc, ale půl roku, což pro člověka, který je zvyklý cvičit každý den, jíst zdravě a mít nějakou svoji formu, kdy je spokojený, je asi větší problém, než se může ostatním lidem zdát. Ale myslím, že mnoho lidí tady bude vědět, jak to myslím. :) Nebudu lhát a řeknu, že to bylo super. Ze začátku jsem měla tendence to nedodržovat, ale přemlouvejte mě, ať si jdu večer koupit zmrzlinu, ráno vdoleček a nejdu cvičit. :) A pak to zase po šesti měsících utnete a zpátky se dostáváte do režimu "čisté jídlo a časté cvičení"... No, nic moc. Bylo to pro mě něco nového a jiného, takže tělo nereagovalo, jak jsem byla zvyklá, a 2 měsíce se nic moc nedělo. Ba naopak, tělo začalo zadržovat vodu. Chtěla jsem jet původně na Arnold Classic Amateur do Columbusu, ale myslím, že kdyby tam byla kategorie "bikiny oteklý špekáček", tak bych vyhrála, protože přesně tak jsem vypadala. Až zhruba před měsícem začalo tělo pracovat a reagovat, jak má.

Jak vnímáš současný vývoj kategorie bikiny? Co se ti na této kategorii líbí?

Já myslím, že v bikinách je už velký krok dopředu a že je to už někde jinde, než když tahle kategorie u nás začínala. Už nestačí jen přijít hubená, hezky namalovaná v blyštivých plavkách, což je fajn, ale teď už jsme jinde. Myslím, že za poslední dva roky se tahle kategorie posunula hodně dopředu. Na pódiu už se objevují holky, které vypadají fakt super a prezentují přesně to, co tahle kategorie pro mě má mít. Krásu, eleganci, jemnost, jednoduchost a sportovní ženskou postavu. Kategorie bikiny se teď stala velkým fenoménem, takže je o závodění v této kategorii velký zájem, ale bohužel na druhou stranu se poslední dobou stal velký trend pro spoustu holek nejíst a cvičit, neboť mají za to, že je to hlavně o tom být hubená. Hodně často slyším, že přijdou holky a řeknou, že chtějí jít na soutěž, a když se zeptám, jak dlouho cvičí, tak mi odpoví, že půl roku a že za 2 měsíce chtějí stát na soutěži. Jde to, ale pak to také tak na pódiu tak vypadá. Jsou to holky, které chtějí jen narychlo zhubnout a vytvořit si nějaký ten sval, který se při vyrýsování ukáže. Je pak smutné, když se taková závodnice nějak dobře umístí, protože pak se tím řídí i mnoho mladých holek, které toto berou za to správné. Já tedy nevím, ne každému se třeba zamlouvá to, jak vypadám já, a každý se nemusí ztotožňovat s mým názorem, ale podle mě je tohle hlavně o zdravé sportovní postavě, a právě proto se ta kategorie jmenuje bikiny fitness. Pokud by to byla "miss bikiny", pak je to pochopitelné. Když se podívám ven do Ameriky, ty holky jsou nádherně kulaté, jemně osvalené, ale myslím si, že tomuto trendu se jednou přiblížíme i v Čechách.

Na kategorii se mi líbí právě to, že tam zůstala ženskost a ladnost... A že řadě obyčejných lidí je zas tenhle sport o něco blíž. Mohou vidět, že to není jen o velkých svalech.

Kde nabíráš motivaci pro tvrdé tréninky a pro náročnou přípravu na závody? Co je pro tebe v přípravě nejnáročnější?

Motivaci beru tak nějak všude. Jsem člověk, který nemá rád stereotyp, i když v některých věcech je prostě nutný. Pokud ale už cvičíš dlouho, tak se tvé limity i možnosti posouvají. Pak přemýšlíš, spekuluješ a vymýšlíš různé věci, a to bys koukala, na co v dietě člověk nepřijde. :) Pro mě je asi největší plus, že vždy vše zkouším sama na sobě a nebojím se toho, co to udělá. Je spousta osvědčených věcí, které zabírají, ale každý jsme jiný a jeden reaguje velice dobře a druhý zase nereaguje nijak. Pro inspiraci jezdím za Zdeňkou Razýmovou do plzeňského Profi Fitness Eva a ta se vždy o tvrdý a náročný trénink postará, a to tak, že tam pak zas měsíc nechci. :)

A co je nejnáročnější? Budeš se divit, ale není to ani jídlo a ani cvičeni. To mi nedělá problém a není to pro mě velká změna. Odpočinek a pitný režim je pro mě největší problém. Je těžké umět "vypnout", když jsi zvyklá být neustále v zápřahu a pak máš mít den volna... To pak už odpoledne přemýšlíš, co bys dělala místo toho. A uhlídat 5 litrů vody, to je taky fuška. :)

S jakými ambicemi na Loaded Cup a následně pak na Sweden GP odjíždíš?

Pro mě, ač se to bude asi mnoha lidem zdát divné, jsou ambice, které jsem měla, už dávno pokořené. Moje ambice byla umět si zkusit odpočinout a zkusit zas posunout někam dál svůj vlastni práh. A toho už jsem dosáhla. Pro mě je úspěch to, že se postavím na pódium a budu spokojená sama se sebou. Ačkoliv to možná bude znít řadě závodníků divně, tak já nejsem medailový typ. Není to pro mě to nejdůležitější, neboť to, že vyhrajete medaile, z vás ještě vítěze nedělá. Teď se chci hezky a podle svých představ odprezentovat, být spokojená a makat dál a hlavně si v neděli nacpat pupek, že prasknu. :) Těším se, že si zas s celou partou (Veronika Žižková, Štěpán Ginzel a další) užijeme spoustu srandy a odvezeme zážitek zas z dalších závodů.

Komu bys chtěla poděkovat?

Tak těch lidí by bylo asi hodně. Zmíním tady asi ty nejdůležitější. Předně bych ráda poděkovala Tomášovi Burešovi a Zdeňce Razýmové za to, že mi věnují svůj čas a péči, bez které by tohle šlo těžko, jen těžko. Jsou to pro mě přátelé, ke kterým mám velkou pokoru a úctu, jsou to pro mě lidé, kteří jsou ikonami pro spoustu z nás a i tak jsou neuvěřitelně skromní, a pokud opravdu chcete, tak se můžete od nich něco přiučit. Děkuji celému T&M Olympia Fitness týmu za to, že na nás a naše občasné krásné výrazy musejí koukat každý den, někdy dokonce i dvakrát. Děkuju Monice Šlosrové, která mě naučila a dala mi hodně, co se týká psychické stránky... Hlavně děkuju svému partnerovi, který ač nemusel, nechtěl nebo nemohl, tak mě vždy podpořil, pochopil a pomohl mi. Jsem ráda, že mě má rád takovou, jaká jsem, protože se mnou vydržet, to je podobné, jako jít si sednout za vraždu na 10 let. Bez lidí, jako je on, by tohle asi nikdy nebylo ono. Na cestě za cílem totiž není důležitý cíl, ale ta cesta a koho na ní máte s sebou. A taky děkuji, že mě nenechá umřít hlady, protože moc dobře vaří i v dietě. :) Dál také děkuji svému otci. Tohle jsou lidé, kteří, když si náhodou myslíte, že něco nezvládnete, Vás nenechají ani na chvilku myslet na to, že něco vzdáte, neboť díky nim se snažíte, aby na vás mohli být pyšní a abyste pro ně mohli být tím nejlepším.

Jaké jsou tvé plány po návratu z těchto dvou soutěží - ať už v rovině sportovní, nebo osobní? Uvidíme tě ještě tuto sezónu na některých závodech?

Tak první plán asi bude, že se na dva dny zavřu v cukrárně a nehnu se ani na krok, dokud vše nesmím. :) No a pak uvidíme, co dál, neboť s plným břichem se lépe myslí.


Veronika Szalayová - aktuální forma před Loaded Cup 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra