Reklama:

Loaded Cup 2015
očima Davida Ulbrichta

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


LOADED CUP 2015 - 3. - 4. 4. 2015, Dánsko
Češi před Loaded Cup:
Štěpán GinzelMartin KlušákDavid UlbrichtPetra Urbánková
Veronika ŽižkováSilvie BeránkováVeronika Szalayová
Info z Loaded Cup:
výsledky a fotografie - 3 medaile!
Očima závodníků, rozhovory s medailisty:
očima Davida UlbrichtaŠ. Ginzel D. Ulbricht

Loaded Cup 2015: výsledky a fotografie
Dánský Ringsted ve dnech 3. až 5. dubna hostil v pořadí čtvrtý ročník tamní mezinárodní amatérské soutěže v kulturistice a fitness Loaded Cup. Klání se stejně jako v předcházejících letech uskutečnilo za účasti českých závodníků, k nimž patřil i David Ulbricht, který se představil v kategorii klasické kulturistiky mužů do 190 cm a nakonec se probojoval až ke stříbrné medaili. Jaký byl letošní Loaded Cup právě jeho očima?


[Text: David Ulbricht] Je to přibližně týden, co jsem se vrátil z dánského Loaded Cupu. Přemýšlel jsem, jak se za touto soutěží ohlédnout, a nakonec jsem napsal tento text...

David Ulbricht na Loaded Cup 2015

Do Dánska jsem se jako jediný z celé české výpravy rozhodl jet autem. Zaprvé to byla má první zahraniční závodní zkušenost, a proto jsem chtěl být pro větší jistotu a svůj vnitřní klid i v zahraničí závislý právě na autě. Výhodou bylo to, že jsem nemusel řešit váhu kufru, jako tomu je u letecké přepravy, takže jsem nic nenechal náhodě a vezl jsem si úplně všechno. Rýžovar, mobilní lednici, potravinovou váhu, váhu na tělesnou hmotnost, všechny suroviny, včetně plastových krabic na jídlo, kontaktní gril atd.

Cesta do Dánska probíhala na pohodu. Stále po dálnici až do německého Rostocku, kde jsem se nalodil na trajekt. Po přibližně hodině a tři čtvrtě trajekt zakotvil v dánském Gedseru a mohl jsem opět pokračovat po vlastní ose, už jen nějakých 90 minut do Ringstedu, kde jsem měl pro celou rodinu zabookované bydlení. Jednalo se o soukromý dům vzdálený 10 km od kongresového centra, kde se Loaded Cup konal, takže jsem to měl blízko, což bylo super! Do Dánska jsem dorazil ve čtvrtek večer. Celá akce začala už v pátek a trvala až do neděle, přičemž prezentace mé kategorie probíhala v sobotu. V pátek jsem se tedy seznamoval s kongresovým centrem a vychutnával si poměrně pěkné Expo. Vlastně jsem ani nečekal, že by mohlo být tak honosné. Spousta oblečení předních světových značek, nutriční společnosti u nás spíše neznámé a spousta velmi známých sportovních celebrit. No, byl jsem dost překvapený, a to i jejich skvělým přístupem. Všichni byli fajn. Už na první pohled bylo jasné, že si pořadatelé dali opravdu záležet. I když to byl můj první výlet na soutěž do zahraničí, myslím si, že nebudu lhát, když řeknu, že to bylo opravdu na úrovni a ani zpětně nelituji peněz, které bylo zapotřebí investovat pro to, abych mohl v Dánsku startovat (bez ohledu na mé konečné umístění).

Co mě zarazilo a na co jsem nebyl z České republiky zvyklý, bylo to, že závodníky a naše trenéry nepouštěli do sálu mezi diváky. Trenér a závodník měli jasně vytyčené prostory, kde se mohli pohybovat, a to backstage, Expo a pódium. Zkusil jsem jednou projít do sálu, ale pořadatel byl opravdu nekompromisní. Stejně tak se nemohlo stát, že by se divák podíval do backstage. Nevýhodou pro mě bylo (a nejen pro mě), že jsem po semifinále neměl jakoukoliv zpětnou vazbu od člověka, který by mohl nestranně zhodnotit můj výkon na pódiu a který by mě dokázal upozornit na některé chyby, z kterých bych se mohl poučit a vyvarovat se jim ve finále. Naštěstí jsme měli alespoň v backstage velké LCD s přímým přenosem dění na pódiu, za což jsem byl pořadatelům fakt vděčný. Měl jsem tedy přehled nad tím, jaká kategorie právě závodí, a mohl jsem se lépe připravit a načasovat rozcvičení a závěrečnou úpravu pokožky. K mému štěstí se na mě díval na LCD v backstage Štěpán Ginzel, s nímž jsem prohodil pár slov a který mě docela dost uklidnil. Řekl mi pár svých názorů, za které jsem byl v tu chvíli hrozně vděčný a mohl jsem se v klidu soustředit na finále. Velkou psychickou oporou byla Katka Kyptová, která koučovala hlavně svého svěřence Martina Klušáka (physique), ale vlastně se starala o celý český tým a držela to celé "nad vodou". Já jsem měl v neděli finále jako jediný až večer a Katka tam se mnou zůstala a pomohla mi až do konce, i když už byla dost unavená. Za to jí ještě jednou posílám velký dík. Máš to u mě, Katko!

David Ulbricht na Loaded Cup 2015

Vstupenky si člověk musel obstarat na každý den. Po dohodě s mojí rodinou jsme se rozhodli, že obstarám lístky pouze na neděli. Bylo to logické, protože to byl den, kdy jsem závodil já. Lístky na neděli u vstupu mě stály 110 eur. Pro ty, kteří by chtěli jet na Loaded v příštích letech a budou s sebou někoho mít, doporučuji rezervaci lístků přes internet, tam by měly být o něco levnější.

Co se týká časového harmonogramu, tak musím říci, že se jednalo o minimální odchylky. Na to, kolik kategorií si pořadatelé naplánovali, byly odchylky, myslím, minimální. Jakmile se kategorie dostala na řadu, tak to byl fofr. Skončilo semifinále a ihned nás odvedli do klidné místnosti. Stellan (pořadatel) zaběhl za rozhodčími, za pět minut byl zpět a hned jsme věděli, kdo postoupil do finále - super. Ten, kdo nepostoupil, dostal dva lístky do sálu a mohl si s trenérem užívat Loaded Cup jako divák. Mě se to naštěstí netýkalo. :) Pak následovala delší pauza. Mně se hodila, protože mezitím proběhl upload fotek na webu Team-andro a mohl jsem se podívat, jak vypadám mezi soupeři. Musím se přiznat, že jsem byl zase o něco klidnější. Po pauze ten samý fofr - volné sestavy, finální porovnávání a vyhlášení. Tím nemyslím, že bychom si nezazávodili, na pódiu jsme byli tak akorát, ani krátce, ani dlouho. Jen se nejednalo o žádné zbytečné prostoje, kde by se závodníkům akorát tak zvyšovala nervozita.

Loaded Cup 2015 mě nad očekávání překvapil. Nesmím zapomenout na honosnou a nádhernou stage s mnoha efekty a kvalitním zvukem. Jediné, co mě trochu rozčilovalo, bylo to, že pánovi, který mluvil do mikrofonu, nebylo moc rozumět, což byl někdy problém při jednotlivém představování závodníků. Ale to bych viděl asi jako detail.

Úroveň Loaded Cupu hodnotím z pohledu závodníka jako velmi vysokou a taktéž i úroveň startovního pole ve všech kategoriích. Pro toho, kdo si chce zazávodit a zjistit, jak na tom je výkonnostně na mezinárodním poli, si myslím, že je další ročník Loaded Cupu správnou volbou. Jsem rád, že jsem si vybral právě Loaded Cup, protože zázemí bylo (až na pár minidetailů) velmi příjemné. Výsledek, kterého se mi podařilo dosáhnout, to vše ještě umocnil a z Dánska jsem odjížděl se super pocitem, plně namotivovaný na další soutěž.

Chtěl bych poděkovat svému tátovi a jeho paní, že jeli se mnou a podporovali mě z hlediště. Velký dík patří mojí přítelkyni za celou dobu přípravy a za trpělivost, se kterou ke mně po celý čas přípravy přistupuje. To i přesto, že dietní domácí rutina zatím nekončí. Dále děkuji všem lidem, kteří za mnou dochází na osobní tréninky, za toleranci po čas přípravy a hlavně za jejich podporu.

V sobotu 2. 5. 2015 se zúčastním rakouského International Austrian Championship. Mojí aktuální aktivitu nejen ze soutěží můžete sledovat na mé facebookové stránce David Ulbricht - Instructor Fitness / Personal Trainer / Athlete. Navštívit lze i web www.davidulbricht.cz.

Držte palce! Díky, David.


David Ulbricht na Loaded Cup 2015


Foto:
www.team-andro.com / Matthias Busse


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
70mMyW!53 (22:58) • treba to je Rando, jen zmenil taktiku,zacal psat cesky aby nebyl odhalen
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
reveira (21:39) • Jsem stejný ročník jako pan Pavel a cvičím od patnácti a za tu dobu se mi potvrdilo, že...
magazínMiloš Pavlů a Alena Dobročani - záda...
reveira (21:31) • Pan Miloš je super rafan.*79* Vypadáte skvěle PANE Mistře.
magazínEuropean Pro 2020: výsledky a fotogra...
70mMyW!53 (19:39) • pro me jeden z nejvetsich failu IFBB za posledni dobu https://www.youtube.com/watch?v=...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
hateitorloveit (14:01) • Nevím kde byl Vacek na tom, že je estét. Formu má vždycky topovou ale že by měl líbivé...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra