Reklama:

Petr Boar - rozhovor
po MS juniorů a masters 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2014 - 3. - 6. 10. 2014, Mexiko
Češi před MS juniorů a masters:
Václav PátekViktor MinářJakub PrchalPetr BoarJean Marc Schuttrumpf
Richard Čada • Lucie Koumarová • Zdena Tvrdá • Margita Zámolová
nominaceodlet české výpravy
Info z MS juniorů a masters:
první zprávyprezentaceden 1 + foto - 2 medaile!
den 2 + fotokompletní výsledky s body

Rozhovory s medailisty:
Jakub Prchal Petr Boar


MS juniorů a masters 2014 - kompletní výsledky s body

408 fotografií

MS juniorů a masters 2014 - výsledky a fotografie (den 2.)
MS juniorů a masters 2014 - výsledky
a fotografie (den 1.)

Zlato a stříbro pro ČR!

Vrátit se v kulturistice na pódium po dvanáctileté soutěžní odmlce vítězstvím a ještě k tomu hned na světovém šampionátu, to znamená jednoznačně mimořádný úspěch. O prvním říjnovém víkendu jej na letošním Mistrovství světa juniorů a masters pořádaném v mexické Morelii dosáhl Petr Boar, kterého jsme pro Vás po závodech vyzpovídali v následujícím rozhovoru.

Připomeňme, že zkušený závodník v Mexiku startoval v klasické kulturistice mužů masters nad 50 let. Dosaženým výsledkem se mu podařilo napodobit stejný úspěch z Mistrovství světa juniorů a masters 2002, kde zlato vybojoval v kulturistice mužů masters nad 40 let nad 80 kg.


Petře, gratuluji k dalšímu titulu mistra světa. Vím, že jste na šampionát jel právě s cílem zvítězit, ale přesto - byl během soutěže nějaký okamžik, kdy jste byl na pochybách, že by to na to zlato nakonec nemuselo dopadnout?

Byl jsem si na sto procent jist svým vítězstvím.

Který úspěch je pro vás cennější? Je to letošní titul, anebo ten z roku 2002?

Oba jsou to tituly mistra světa, ale druhým titulem jsem navíc potvrdil, že jsem nejlepší masters kulturista v historii československé a možná i světové kulturistiky. Zvítězit na mistrovství světa masters se už pokoušeli takové veličiny jako Fenik, Roman Vróbel (3. na MS mužů), Petr Tlapák (1. místo na ME 1976) a další.

Jak hodnotíte organizaci soutěže, jaké bylo město a jaké nástrahy s sebou přinesla mexická mentalita?

Organizace byla dobrá. Město jsem si prohlédl hned první odpoledne po příletu, ještě před prezentací. Nachodil jsem tam čtyři hodiny v kuse. Město se nachází v nadmořské výšce 2000 metrů. Historická část města je ve španělském stylu.

Měl jste odzávoděno hned první den šampionátu. Jak jste trávil ten druhý?

Hned první den do oběda jsem měl odzávoděno. Pak už jsem se jen přejídal a fandil našim dalším reprezentantům.

Jak jste si po letech užil cestu na velké závody s českou reprezentací a jaká panovala v českém týmu atmosféra?

Tak dlouhý let jsem kupodivu přežil v pohodě. Nejhorší byla cesta autobusem z letiště do hotelu, 300 km jsme jeli sedm a půl hodiny.

Plánujete závodit i dále? Uvidíme vás na soutěžním pódiu třeba i v příštím roce, anebo dokonce ještě letos?

Hard kulturistika není nic pro mě. Nechci skončit s vyvaleným břichem, to už nemá s krásou lidského těla nic společného.

A klasická kulturistika je zase pro sebetrýznitele. Dieta není nic pro mě. Uvidím, jak se připravím na prosincové mistrovství světa mužů v klasické kulturistice a jaký bude výsledek, což záleží hlavně na dietě, kterou jsem v přípravě na Mistrovství světa juniorů a masters v podstatě neměl.

Zdá se mi, že nejideálnější pro mě bude kategorie physique, jelikož tam nejvíce vynikne symetrie a ladnost mé postavy. Takže zvažuji své možnosti.

Chtěl byste touto cestou někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval za podporu sparing partnerovi Milanovi, dále za psychickou podporu Tomášovi Polákovi a Petru Inlaufovi. Za odborné rady na Mistrovství světa juniorů a masters děkuji Richardu Čadovi. Za finanční injekci panu Šlechtovi. V neposlední řadě děkuji mé rodině.


Petr Boar při souboji o absolutní
vítězství na Mistrovství světa juniorů a masters 2014


Foto:
EastLabs.sk a archiv Petra Boara


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.Jméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra