Reklama:

Petr Boar - rozhovor a aktuální forma
před MS juniorů a masters 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2014 - 3. - 6. 10. 2014, Mexiko
Češi před MS juniorů a masters:
Václav PátekViktor MinářJakub PrchalPetr BoarJean Marc Schuttrumpf
Richard Čada • Lucie Koumarová • Zdena Tvrdá • Margita Zámolová
nominaceodlet české výpravy
Info z MS juniorů a masters:
první zprávyprezentaceden 1 + foto - 2 medaile!
den 2 + fotokompletní výsledky s body

Rozhovory s medailisty:
Jakub Prchal Petr Boar


Přibližně sedmisettisícové mexické město Morelia bude ve dnech 2. až 6. října hostit letošní mistrovství světa juniorů a masters. To se opět odehraje za účasti českých reprezentantů, k nimž tentokrát bude patřit i Petr Boar, pro kterého se bude jednat o jeho první soutěž od triumfu na Mistrovství světa juniorů a masters 2002 v kulturistice mužů masters nad 40 let. S jakým cílem zkušený kulturista na závody pojede? I to se dočtete v následujícím rozhovoru!


Petře, na soutěžní pódia se vracíte po dlouhých dvanácti letech. Proč jste se po sezóně 2002 na tak dlouhou dobu odmlčel a co pro vás bylo impulsem k návratu?

Petr Boar - aktuální forma před MS juniorů a masters 2014

Po vítězství na Mistrovství světa juniorů a masters 2002 jsem získal profesionální kartu. Předseda profesionální divize IFBB mi po telefonu sdělil, že i když vyhraji na Masters Olympia, nebudou mi zpětně proplaceny cestovní výdaje, ale budou mi hradit cestovní náklady až na další ročník soutěže. Toto není profesionalismus. V té době byly závody pouze v USA, dnes jsou už i v Evropě, a dokonce i v České republice.

Impulsem k návratu na soutěžní pódia je zopakovat titul, tentokrát v kategorii nad 50 let. Pokud se mi to podaří, budu první v historii České a Slovenské republiky, komu se to povede. To je můj hlavní cíl.

Vaší dosud poslední velkou soutěží bylo právě zmiňované Mistrovství světa juniorů a masters 2002, kde jste v kulturistice mužů masters nad 40 let nad 80 kg vybojoval zlato. Považujete to za dosavadní největší úspěch kariéry?

Ano a rovněž si považuji získání profesionální karty. Jsem ovšem jediný profesionál, který se nechal reamaterizovat.

S jakým cílem na světový šampionát jedete letos a v jaké kategorii na něm nastoupíte?

Chci obhájit zlato. Budu závodit v kategorii klasické kulturistiky. Pokud uspěji, chci se zúčastnit mistrovství světa v klasické kulturistice ve Španělsku.

Jak je vlastně náročné připravovat se na závody po dvanácti letech? Musel jste udělat v tréninku či dietě nějaké změny proti tomu, na co jste byl zvyklý v minulosti?

Dietu jsem v podstatě nedržel (nevydržel). Například 23. 9. jsem v čase od 22:00 do 01:00 snědl 240 g dětských piškotů a 300 g mléčné rýže, 140 g medu, 120 g vloček a 230 g povidel. To vše najednou. Dále 25. 9. jeden kilogram Hollandia jogurtu + 200 g Granka, jablko, jednu čokoládu Milka a 150 g Bohemia brambůrek. Pak znovu 28. 9. 400 g ovesných vloček (na sucho), 100 g povidel, 230 g medu a 350 g jogurtu Hollandia. Od pondělí 29. 9. už nebudu hřešit.

Co dodat k tréninku? Například bicepsový zdvih obouruč se 17 kg pro šest opakování a s délkou provedení sedmdesát sekund!

Připravujete se na klání sám, nebo spoléháte na pomoc nějakého trenéra?

Vzhledem ke svým letitým zkušenostem spoléhám sám na sebe. V přípravě na letošní mistrovství světa je mi radami nápomocen trenér Vladimír Pajič.

Pokud se nemýlím, v kulturistice se pohybujete již od konce sedmdesátých let a můžete proto srovnávat. Jak se vám líbí, kam se kulturistika za těch několik desítek let posunula?

Nemám rád současný trend těhotných kulturistů, proto jdu soutěžit do klasické kulturistiky.

Chtěl byste touto cestou někomu poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

V první řadě děkuji trenérovi panu Pajičovi, za jehož oddíl závodím. Mým výhradním dodavatelem proteinových přípravků je firma Smartlabs. Finanční podpora: můj sparingpartner Milan Dorko mi zaplatil roční permanentku do fitka v Pardubicích, spolumajitel restaurace Zelená žába pan Kristek a majitel restaurace a penzionu Na Netřebě v Mikulovicích mi pak finančně přispěli na cestu na šampionát.


Petr Boar - aktuální forma před MS juniorů a masters 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.10.19:47Carnivor - že do Mexika nemohl odletěl Milan Bodlák, vezl by si domů ..+2
01.10.15:45Marcus81 - Já bych chtěl takhle vypadat, i když jsem o 20 let mladší.+2
01.10.14:03unzo - drzim palce..takhle bych chtel taky v tom veku vypadat....
01.10.13:48senmut - zo Slovenska pojde asi len jeden borec ( nad 40r.-Brosman)..
01.10.13:14senmut - toto spojenie sa mi paci,..lebo niektori profici ci spicko..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra