Reklama:

Martin Mester
- rozhovor a aktuální forma
před MS žen a fitness mužů 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS ŽEN A FITNESS MUŽŮ 2013 - 13. - 16. 9. 2013, Ukrajina
Češi před MS žen a fitness mužů:
Marie MikšováMaria PomerantsevaAlena BurešováRadka PráškováMargita Zámolová
Blanka LovasováKateřina KyptováLadislav NovýMartin Mester
sraznominacestartovkyodlet české výpravy
Info z MS žen a fitness mužů:
z místaprezentacesemifinálevýsledky - stříbro!
kompletní výsledky s body
Z MS očima naší reprezentace, rozhovory:
Martin Mester

Sympaťáka Martina Mestera už možná znáte z rozhovorů nebo třeba z několika společných dílů tréninkového videologu se Slávkem Vinogradovem. Závodník, který na začátku tohoto roku přestoupil do českého svazu kulturistiky, vystoupí již za několik dní na pódium mistrovství světa. Jak probíhala jeho příprava a jakou má formu krátce před startem, zatím bez finálního odvodnění a nacukrování při váze 103 kg? Přesvědčte se sami.


Martine, tvoje kariéra nabírá po přestupu do SKFČR nový směr. Máš za sebou řadu úspěchů na soutěžích v USA a nyní tě premiérově čeká start na mistrovství světa. Jakou očekáváš konkurenci a s jakými ambicemi na soutěž odjíždíš?

Je pravda že v Americe se vždy dařilo, jen Arnold Classic nedopadl zrovna nejlépe. Jsem moc rád že můžu závodit za Českou republiku a věřím, že neudělám ostudu na MS. (úsměv) Konkurence bude asi velká, protože jde o mistrovství světa, ale nevím, kdo přesně budou mí soupeři. Já se snažím udělat vše, abych vypadal co nejlépe, a jak to vše vyjde, to se už brzy uvidí. Ambice jsou samozřejmě velké, ale tak to má asi úplně každý, když jde závodit, takže samozřejmě, že bych si přál vyhrát. :) Ale jak to vše dopadne, nemám tušení.

Kategorie physique mužů se nesetkává vždy s pochopením, ale jak mohli čtenáři našeho webu vidět v nejednom tréninkovém logu, jsi důkazem toho, že trénink závodníka v této kategorii si v ničem nezadá s tréninkem kulturistů, takže úsilí vložené do přípravy není o nic menší. Jak vypadá tvá předsoutěžní příprava, co se týče tréninku a diety? Jak probíhala konkrétně tato soutěžní příprava? Šlo vše podle plánu?

To, že kategorie physique se nesetkává vždy s pochopením, beru. Ne všem lidem se může líbit stejný sport. Každý má svůj vkus a představu, jaké věci se mu líbí a jaké ne. Já osobně to příliš neřeším a cvičím především proto, že mě to moc baví. Že jsem se dostal k závodění, je vlastně náhoda. (smích) Nikdy jsem se dřiny v posilovně nebál, a jestli se někomu líbí taková postava a motivuje ho k tréninku, tak je to super, a pokud nelíbí, pak je to taky v pořádku a nemusí tuhle kategorii sledovat. Tak to dělám i já. Sleduji věci, které se mi líbí, a s těmi, co se mi nelíbí, jednoduše neztrácím čas. (úsměv)

Příprava jinak jde podle plánu a tento týden je rozhodující, tak uvidíme, jak se mi podaří vyladit formu. Příprava probíhá víceméně vždy stejně. Intenzivní tréninky, 2x denně kardio, a když to nevypadá podle mých představ, tak 3x denně. :)

Pokud by se ti podařilo dosáhnout na titul mistra světa, ať už nyní, nebo třeba v budoucnu, zvažoval bys přestup k profesionálům? Neuvažoval jsi třeba i o změně kategorie s ohledem na množství kvalitní svalové hmoty, kterou disponuješ? Řekněme třeba o klasické kulturistice?

Kdyby se mi podařilo vyhrát, určitě bych to u profíků zkusil. Bylo mi sice dřív řečeno, že pokud bych vyhrál evropský Arnold Classic, měl bych na profikartu nárok, ale myslím si, že na to ještě nemám, takže uvidíme, co bude po mistrovství světa. Bylo by to ale super! Jinak o změně kategorie neuvažuji a ani na to nemám, abych závodil v klasické kulturistice, o normální už ani nemluvím. Mně se líbí tahle "svalová linie", to mi vyhovuje. Do klasické kulturistiky bych musel hodně shodit, takže bych vypadal se svojí výškou jako špejle (smích), a do normální bych zase musel nabrat spoustu svalů a to mě nebere, takže zůstanu u physique, aspoň zatím. :)

Tvým partnerem se stala firma Nutrend. Jak jsi spokojený s podporou, kterou ti poskytují? Kdo další tě v přípravě podporuje?

Nutrend mi pomáhá víc, než bych si mohl přát, a jen těžko bych sehnal lepšího sponzora. Starají se o mě opravdu skvěle a s kvalitou jejich produktů jsem víc než spokojen. Za tu řádku let, co cvičím, jsem toho vyzkoušel hodně, ale Nutrend je pro mě bezkonkurenční a chtěl bych tímto celé firmě poděkovat za podporu a jejich přístup.

Chtěl bych říct veliké díky Slávkovi Vinogradovi, který mi umí v každé situaci dobře poradit a je pro mě vždy velkou motivací. Slávek je po všech směrech výjimečný a velmi si ho jako člověka vážím. Velké díky patří také mému bráchovi, který je takovým mým velkým kritikem, vše hodnotí a nadává, když něco není, jak má být. :) A děkuji také mé rodině, která se mnou prožívá každé závody.

Jaké jsou tvé další soutěžní plány? Bude po MS následovat ještě nějaká další soutěž?

Jestli po MS absolvuji ještě nějakou další soutěž, to se ještě uvidí a záleží to také na umístění, takže si to zatím nechám pro sebe.

Martine, děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na soutěžním pódiu!


Martin Mester v přípravě na MS žen a fitness mužů 2013Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.09.02:21Maerlyn0 - Můj vzor *79* *1*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie