Reklama:

Ladislav Nový
- rozhovor a aktuální forma
před MS žen a fitness mužů 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS ŽEN A FITNESS MUŽŮ 2013 - 13. - 16. 9. 2013, Ukrajina
Češi před MS žen a fitness mužů:
Marie MikšováMaria PomerantsevaAlena BurešováRadka PráškováMargita Zámolová
Blanka LovasováKateřina KyptováLadislav NovýMartin Mester
sraznominacestartovkyodlet české výpravy
Info z MS žen a fitness mužů:
z místaprezentacesemifinálevýsledky - stříbro!
kompletní výsledky s body
Z MS očima naší reprezentace, rozhovory:
Martin Mester

Ladislav Nový má za sebou dvě účasti na mistrovství Čech v klasické kulturistice, na MS na Ukrajině, které se bude konat od 13. do 16. září, se ale ukáže v kategorii physique mužů.

Láďo, jak dlouho cvičíš?

Vlastně od začátku střední školy, začínal jsem při výšce 183 cm s 60 kg. A po pár letech více či méně smysluplného trénování jsem si dal za cíl zkusit závody. Bylo to z toho důvodu, že mi cvičení vyplňovalo značnou část života a já tomu chtěl dát pevný řád a směr. Kontaktoval jsem tedy Evu Sukupovou s prosbou, jestli by mi dala šanci u ní trénovat a pomohla mi s přípravou na závody.

Chci Evě, Jarkovi i Zdence Razýmové moc poděkovat, jelikož to se mnou ze začátku neměli jednoduché. Předali mi spoustu zkušeností a názorů, které mi pomáhají se dál rozvíjet.

Proč sis vybral právě kategorii physique?

Po jarní sezóně v klasické kulturistice přišla Zdena Razýmová s nápadem, že by možná nebylo špatné zkusit na podzim kategorii physique, porovnat se s ostatními účastníky a zjistit, zda nebudu do této kategorie zapadat lépe.

Bude Ukrajina tvým prvním mistrovstvím světa?

Ano, na MS budu poprvé, ale jinak jsem už závodil, dvakrát jsem startoval na mistrovství Čech v klasické kulturistice.

Jinak souhlasím s myšlenkou postupného zvyšování výkonnosti a získávání zkušeností na jednotlivých soutěžích a až následnou nominací na MS, nicméně na druhou stranu - pokud byl závodník schválen nominačním výborem, nevidím problém vyjet i po kratší soutěžní minulosti. A já si velmi vážím, že jsem tuto šanci dostal.

Na podzim bych se rád ještě ukázal v kategorii physique na GP PEPA Opava.

Kdo je tvým největším tréninkovým guru, máš - li jakého?

Aktuálně trénuji sám, ale pokud má Zdenka Razýmová čas, rád ji oslovuji k tréninku, protože mě vždy přesvědčí o tom, že cvičím jako holka. (smích)

V průběhu přípravy jsem se spojil i s Bohoušem Štěpánkem. Moc mile mě překvapil vstřícností a ochotou prodiskutovat moji přípravu, za což mu opravdu děkuji.

Jak se příprava dařila?

Celkem ano. Začal jsem zhruba měsíc po jarních soutěžích, zaměřil jsem se na vylepšení prsou, ramen, břicha a na celkově lepší kvalitu.

Sleduješ závodníky physique ve světě a máš nějaký svůj vzor?

Určitě se rád podívám na fotky jednotlivých závodníků, líbí se mi např Sadik Hadzovic a někdy si říkám, kde jsou hranice jednotlivých kategorií...

Co se týče vzoru, ať v běžném životě, nebo ve fitku, tak se mi vždy líbilo Arnoldovo "Stay Hungry", které mě nenechá ustrnout na místě, a i filosofie Kaie Greena - spojení myšlení, ducha a celková souhra těla.

S jakými ambicemi pojedeš na Ukrajinu?

Rád bych se prezentoval tak, abych s výsledkem své formy mohl být spokojen a současně dokázal důstojně reprezentovat ČR. Ambice je také nezklamat všechny, kteří při mně stáli a podporovali mě při přípravě, jak mé domovské fitko Avalon v Plzni, tak Zdenka Razýmová a Eva Sukupová, Bohouš Štěpánek a v neposlední řadě přítelkyně Šárka.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie