Reklama:

Maria Pomerantseva
- rozhovor a aktuální forma
před MS žen a fitness mužů 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS ŽEN A FITNESS MUŽŮ 2013 - 13. - 16. 9. 2013, Ukrajina
Češi před MS žen a fitness mužů:
Marie MikšováMaria PomerantsevaAlena BurešováRadka PráškováMargita Zámolová
Blanka LovasováKateřina KyptováLadislav NovýMartin Mester
sraznominacestartovkyodlet české výpravy
Info z MS žen a fitness mužů:
z místaprezentacesemifinálevýsledky - stříbro!
kompletní výsledky s body
Z MS očima naší reprezentace, rozhovory:
Martin Mester

Maria Pomerantseva je na soutěžní scéně nováčkem, ale během jarních soutěží už stihla získat titul mistryně Moravy i mistryně České republiky. Pod vedením trenérky Marie Mikšové se nyní připravuje na své první velké mezinárodní závody. Jak vlastně začala její soutěžní kariéra a jak probíhala její příprava, to se dozvíte v následujícím rozhovoru.


Mario, jste závodnicí, která má na svém kontě teprve několik startů na soutěžích, ale zato hned velice úspěšných. Zkuste v krátkosti popsat, jak vlastně vypadala vaše cesta na soutěžní pódium, kde se vlastně vzala myšlenka závodit a proč padla volba právě na kategorii bikiny.

Má soutěžní kariéra začala asi tak: chodila jsem cvičit 3x týdně k Marušce Mikšové, protože jsem chtěla zhubnout a trochu zformovat postavu. Za nějakou dobu mě Maruška oslovila s tím, že píše seminární práci a potřebuje v rámci toho někoho nachystat na první závody. Cvičení mě vždy bavilo, takže jsem na tuhle nabídku kývla. Byla jsem vlastně takový pokusný králík - experiment. :) Sice to na mých prvních závodech nebylo znát, ale musely jsme "překopat" celou moji postavu. Dispozičně mám velmi úzká ramena a silnější spodek těla, hlavně boky a stehna.

Přibližte nám vaši předsoutěžní přípravu. Jak ve vašem podání vypadá trénink a dieta?

Momentálně mám úplně jiné tréninky a jídelníček, než tomu bylo v přípravě na jarní soutěže. Už víme, co a jak na mé tělo funguje, tréninky jsou teď tvrdší, jídelníček striktnější a zařadily jsme také větší množství kardia.

Pokud se nemýlím, letošní MS budou vaše první mezinárodní závody. Jaké jsou vaše ambice a očekávání? Těšíte se, nebo nyní převládá spíše nervozita?

Ano, mistrovství světa budou moje první mezinárodní závody a moc se na ně těším. Nemám žádné velké iluze, co se týče dosaženého výsledku, ale budu dělat vše, co je v mých silách. Nervozita je samozřejmě velká, ale snažím se to brát pozitivně a s úsměvem.

Vaší trenérkou je Marie Mikšová. Prozradíte nám, jak vypadá vaše vzájemná spolupráce?

Marie pro mě není jen trenérka, ale také kamarádka, která mě vždy podpoří, poradí a je jednou z mála, o které vím, že jí můžu zavolat klidně i v noci, kdyby byl nějaký problém. Vážím si jí a mám ji ráda. A samozřejmě jako trenérka je pro mě TOP, neměnila bych.

Máte nějaký vzor, ať už mezi českými, nebo světovými závodnicemi, kterému byste se chtěla přiblížit?

Můj vzor vidím denně ve fitku. (úsměv) A co se týče světových závodnic, líbí se mi hodně holek. Jednou z nich je Anna Virmajoki a pak třeba Nathalia Melo.

Kdo vás v přípravě nejvíce podporuje a pomáhá vám?

Rodina mě podporuje psychicky i finančně, jinak bych to jako studentka neutáhla. Příprava na závody je poměrně nákladná záležitost. Jsem moc vděčná za to, že mi umožňují věnovat se tomu, co mě baví. A velkou podporou je mi samozřejmě Maruška a pár přátel.

Mario, děkuji vám za rozhovor a přeji úspěšný start na mistrovství světa!


Maria Pomerantseva v přípravě na MS žen a fitness mužů 2013Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.09.09:49hans - je zatraceně luxusní kočka. Držím palce, je fakt úžasná:)+1
11.09.09:28LUC - nejkrásnější závodnice letošní sezony,což u kategorie biki..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie