Reklama:

Tomáš Kašpar - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V nabité kategorii do 100 kg na Arnold Classic Amateur bude startovat také Tomáš Kašpar, který tak znovu vstoupí na soutěžní pódia po mnohaleté pauze. Jak se můžete přesvědčit z rozhovoru a fotografií, dal do přípravy opravdu maximum.

Jaké to je se po mnohaleté pauze vracet na kulturistická pódia? Převládá spíš nervozita, nebo očekávání?

Jedním slovem úžasné! Už jsem si nemyslel, že znovu stanu na pódiu, a už vůbec ne na tak prestižní soutěži, jako je Arnold Classic Amateur. Celou pauzu, nebo vlastně závodní odmlku jsem cvičil. Sice jen pro sebe, ale cvičil. Jediná odmlka byla asi půl roku, kdy jsem byl kvůli zaměstnání zcela bez tréninku. V této době jsem vážil asi 98 kg. Samozřejmě, že jsem nervózní, ale rovněž i v očekávání dávno zapomenutého snu, a to závodit v USA. Na závody se velice těším a samozřejmě i na návštěvu USA, kde budu poprvé v životě. Je to přece jen taková Mekka kulturistiky a pro každého zapáleného kulturistu je snem navštívit a z blízka vidět ty nejlepší profesionály.

Jak probíhala příprava? Jaká byla nejvyšší objemová hmotnost a jakou plánujete hmotnost soutěžní?

Rozhodnutí znovu závodit se natrvalo usadilo v mé hlavě asi před dvěma lety, kdy jsem začal s tréninkem seriózně a řekl bych natvrdo. V této době jsem cvičil u sebe ve sklepě v posilovně, kterou jsem si zřídil v místnosti, kde se původně skladovalo uhlí. Koupil jsem nějaké činky, multifunkční hobby posilovací stroj, s tátou svařil lavičku a mohlo se začít. Postupně jsem přidával zátěže, zvyšoval náročnost tréninku a upravoval stravu a přidával proteiny a další doplňky výživy. Po čase mi má skromná posilovna již nestačila a já se rozhodl znovu vstoupit do komerční posilovny v Hradci Králové, kam jsem před téměř 9 lety chodil (strašně to uteklo). Moje nejvyšší objemová hmotnost se pohybovala kolem 135 kg. Musím ale říci, že to nebylo nic kvalitního, prostě hrubý objem. V současné době mi ranní vážení ukázalo 104,5 kg. Plánuji start v kategorii do 100 kg, kde si myslím, že budu mít více šancí na lepší umístění než v kategorii nad 100 kg. Tomu se přizpůsobily poslední 3 týdny a, ač nerad, musel jsem dát dolů i nějakou svalovinu, abych se do této kategorie vešel. Perné 3 týdny plné hladu, dřiny, únavy a nespavosti. Ale věřím, že to bude stát za to!

Jaká jsou vaše očekávání a ambice na umístění? Arnold Amateur je vedle mistrovství světa tou nejkvalitněji obsazenou amatérskou soutěží, takže konkurence bude určitě obrovská…

Ambice. :) Víte, jak to je - nemůžu se připravovat na to, abych skončil ve finále nebo něco takového. Samozřejmě chci vyhrát a s tím se připravuji. Jinak bych tomu nedal vše! Takže se připravuji s touto myšlenkou a chci přijít maximálně připraven. Ale samozřejmě vše bude nakonec na rozhodčích. Já chci přijít maximálně připraven a pak se uvidí, zda se budu muset sklonit před někým lepším. Samozřejmě mám přehled o tom, kdo bude mým soupeřem, a máte pravdu, je to hodně nabitá kategorie. Nebude to vůbec lehké, ale kdyby bylo, nebylo by to ono. Je lepší skončit 3. v obrovské konkurenci, než vyhrát mezi málo kvalitními závodníky. Alespoň pro mě.

Moc rád bych na tomto místě poděkoval svojí rodině za podporu a trpělivost (všichni už se moc těší, až bude po závodech :) ) a také všem známým a přátelům.

Dále bych rád poděkoval firmě All Stars a Barboře Benešové, která mi dala svou důvěru a rozhodla se mě sponzorovat. Moc Vám všem děkuji!

Děkuji za rozhovor a přeji co nejlepší formu a úspěšný start na AC!


Tomáš Kašpar týden před Arnold Amateur 2012


Zdroje:
www.allstars-cz.com
www.facebook.com

Foto:
Ondřej Čečetka


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 25 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
jari (15:07) • Je to jak říkáš. Steroidy jsou jakýsi prekurzor našich genetických predispozic. Pokud j...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
CIZO (13:23) • Pavle, ta souvislost mezi rakovinou a sežráním všeho, co trh nabízí, včetně růsťáku a i...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PeVan72 (12:49) • Ano, to máte pravdu rakovina si nevybírá. Mít, ale ve svém těle 10 dopingových látek př...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
fobo (12:25) • ano, je to přesně tak, nemá smysl to spojovat. Mimochodem jsme se Pavle potkali na jeho...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PavelV (12:16) • To myslím, že není podstatné. Navíc mi to přijde jako trochu unfair. Jasně, byl to přes...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra