Reklama:

Jan Kutiš - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Prestižní soutěž Arnold Classic Amateur, která se uskuteční v termínu od 1. do 3. března 2012 v americkém Columbusu, přivítá na svých prknech mnoho kvalitně připravených závodníků. Konkurence bude jistě veliká, k čemuž přispějí také naši závodníci, kteří budou bojovat o co nejlepší umístění. Naše sedmičlenná výprava včera krátce po poledni opustila prostory ruzyňského letiště. Mezi její členy patří Martin Rezek startující v kategorii do 90 kg, Tomáš Kašpar a Jan Kutiš jako představitelé kategorie do 100 kg, Dalibor Hájek spolu s Petrem Březnou, kteří se představí v kategorii nad 100 kg a Michal Sitter, jenž bude jako jediný z našich reprezentantů startovat v kategorii Classic, a to do 180 cm. Vladimíra Krásová je jedinou ženskou členkou výpravy. Uvidíme ji v kategorii bikiny nad 170 cm. Všem našim závodníkům přejeme mnoho štěstí a úspěchů při startu na Arnold Classic Amateur 2012.

Jak dlouhá doby uplynula od vašeho posledního startu na soutěži? Kdy vás napadla ta myšlenka, že se postavíte na soutěžní prkna letošního ročníku prestižní soutěže Arnold Classic?

Od poslední soutěže uplynulo již 13 let, kdy jsem závodil ještě jako junior. V té době jsem závodil v kategorii do 80 kg. V kategorii mužů jsem chtěl závodit v těžší váze, proto tak dlouhá závodní odmlka. Potřeboval jsem vybudovat hodně svalové hmoty, což mi nějaký ten rok zabralo. Loňského roku jsem se začal poohlížet po nějaké soutěži, a když jsem se dozvěděl o možnosti startu na tak prestižní soutěži, jako je Arnold Classic, tak to pro mě byla výzva, proto jsem se pustil do přípravy.

Musel jste v začátku přípravy změnit tréninkové postupy nějak radikálně? V čem se začátek přípravy lišil od dosavadních tréninkových postupů?

Co se týče tréninkových postupů, tak ty se nijak nezměnily. Akorát jsem kladl větší důraz na trénink svých slabin, které bylo potřeba zlepšit v rámci celkové symetrie.

Jak vypadají tréninky těchto posledních dnů?

Poslední měsíc cvičím systémem 6+1, a to dvoufázově. Dopolední část tvoří aerobní činnost v délce 40 minut a odpolední část posilovací trénink a po něm opět aerobní činnost 40 minut. Tréninky jsou kratší a více intenzivní, opravdu ve svižném tempu. Zařazuji více opakování s maximální možnou váhou. Také se zaměřuji na hodně specifické a tvarovací cviky, využívám hodně techniky maximálního rozsahu pohybu a též hodně zařazuji strečink jak během tréninku, tak i po něm. Nacvičování pózingu a volné sestavy je součástí každého tréninku.

Tréninky, dietu, suplementaci a pózování - to vše si hlídáte sám, nebo máte „po ruce“ někoho, kdo vám může poskytnout radu?

Po celou dobu své přípravy jsem v kontaktu s Evou a Jardou Sukupovými, s nimiž vše konzultuji a jsem pod jejich dohledem.

O kolik se změnila vaše hmotnost od posledních závodů do současné doby? A s jakou hmotností plánujete startovat na Arnold Amateur?

Od posledních závodů jsem přibral necelých 30 kg. Na Arnold Classic plánuji startovat v kategorii do 100 kg s hmotností okolo 99 kg.

Příprava, a to jakákoli, zasáhne určitým způsobem i do běžného chodu rodiny. Příprava na soutěž tohoto typu pak jistě mnohonásobně víc. Jak vaše rodina vnímala tyto měsíce? Podporovala vás?

Příprava určitě zasáhla do chodu rodiny, vše muselo jít stranou a vše se muselo podřídit přípravě na soutěž. Pro rodinu byly tyto měsíce hodně dlouhé a náročné, ale postavila se za mě a ve všem mě podpořila.

S jakými ambicemi odjíždíte na Arnold Classic?

Vzhledem k prestiži a k velké úrovni této soutěže bych považoval za úspěch probojovat se do finále.

Chtěl byste touto cestou poděkovat někomu, kdo vám v letošní přípravě na závody pomáhal?

Rád bych poděkoval manželce, která mě po celou dobu podporovala, dále mému zaměstnavateli a mým kolegům v práci, kteří mi vytvořili pokud možno co nejlepší podmínky pro přípravu, a v neposlední řadě mým trenérům Evě a Jardovi Sukupovým.

Honzo, děkuji vám za rozhovor a přeji mnoho úspěchů do následujících dnů! Ať se daří!


Jan Kutiš - aktuální forma týden před Arnold Classic Amateur (22. 2. 2012)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.03.07:52amoresPE - Pit nepit, všelijaké nadsuperkompenzace a iné tu už nepomo..
01.03.09:00Hazik - Fotky opravdu nic neznamenají,a co se týče formy několik d..-2
01.03.08:04Daniel Hill - ***
29.02.23:17imtheman - jak tak na to koukám, taky bych to měl příští rok zkusit :-D+1
29.02.19:06fobo - To je vtip? Tam je taky nějaká plážová kategorie? *36* +1
29.02.15:20PavelV - Na fotce je datum 22.2.2012. To zase není tak neaktuální. +3
29.02.15:02NB4U - Fotky neodpovidaji aktualu, pry to bude pecka :)-2
29.02.13:54ygg - Jinak si tedy osobně myslím, že zejména u Kutiše a Kašpara..+3
29.02.13:51ygg - Díky za info, mne to zaujalo z toho důvodu, že kdysi K Kyp..
29.02.13:00Ronnie - Startovat na Arnold Classic lze na základě zájmu daného zá..
29.02.12:24owar - to je naka recese, ne? jako vylet to bude peknej, ale fina..+2
29.02.12:17icepman - myslim, ze na tyhle fotky nemuzeme dat, uvidime jak to bud..+1
29.02.12:07growler - *24* *24* *24* tento clovek si snad robi srandu s nastup..+3
29.02.11:15ygg - Mohl by mi někdo zasvěcený ozřejmit na základě čeho lze na..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra