V ukrajinském Kyjevě v sobotu proběhlo semifinále letošního Mistrovství světa žen a fitness mužů, kterého se účastní i devítičlenná česká reprezentační výprava ve složení: Marie Mikšová, Alena Burešová, Radka Prášková a Maria Pomerantseva (bikini fitness), Margita Zámolová (bodyfitness), Blanka Lovasová (kulturistika a physique žen), Kateřina Kyptová (physique žen), Ladislav Nový a Martin Mester (physique mužů). Jak se našim na soutěži zatím vedlo, jsme pro Vás po celý den mapovali prostřednictvím následujícího článku.
Na článku pracujeme.
sobota, 14:45
Prejudging šampionátu je rozdělen do dvou částí. V té dopolední se z našich jako jediná představila bodyfitnesska Margita Zámolová, která v šestnáctičlenném startovním poli své výškové kategorie na postup do zítřejšího finále bohužel nedosáhla, když chyběla v prvním vyvolávání. S ohledem na její výbornou formu to pro zbývající členy naší výpravy bylo nemilým překvapením.
Odpolední blok soutěže odstartoval před několika okamžiky a tím první polovina soutěže začíná i pro další naše reprezentanty.
sobota, 17:45
Kateřina Kyptová, která závodí v kategorii physique žen nad 163 cm, se probojovala do nedělního finále.
sobota, 19:10
Do finále se probojoval také Ladislav Nový, který závodí v mužském physique. Jeho zkušenější kolega Martin Mester tentokrát podobného úspěchu nedosáhl a v zítřejší části soutěže tak bude chybět.
sobota, 19:14
Mezi nejlepších šest se na neskutečně silně obsazeném šampionátu neprobojovala ani žádná ze čtyř českých bikini fitnessek.
sobota, 23:05
Postupně finalizujeme seznam jmen finalistů šampionátu.
Neděle, 00:01
Plníme pro Vás fotogalerii. Snímky, které v ní můžete zhlédnout, pořídili naši kolegové z partnerského slovenského webu EastLabs.sk. Obrázky postupně přidáváme pod seznamy jmen finalistů příslušných kategorií. Ty jsme do článku průběžně doplňovali po celý den.
Physique žen do 163 cm - finalistky:
- Amy Lisbeth Fox (Autrálie)
- Nataliia Dichkovska (Ukrajina)
- Olga Novik (Ukrajina)
- Olga Chernous (Ukrajina)
- Polliana Cristina (Brazílie)
- Federica Ortu (Itálie)
Physique žen do 163 cm - semifinálová fotogalerie
Physique žen nad 163 cm - finalistky:
- Brigidene Dolores O´Shaughnessy (Autrálie)
- Yulianna Orlova (Rusko)
- Lyudmila Goshko (Rusko)
- Kateřina Kyptová (Česká republika)
- Susanna Mantila (Finsko)
- Carla Marquardt (Německo)
Physique žen nad 163 cm - semifinálová fotogalerie
Bikini fitness žen do 158 cm - finalistky:
- Eleonora Alibayeva (Ukrajina)
- Lizelle Horn (Jihoafrická republika)
- Nikki Jenkins (Velká Británie)
- Iveta Kuglerová (Slovensko)
- Valeria Ammirato (Německo)
- Coustels My (Francie)
Bikini fitness žen do 158 cm - semifinálová fotogalerie
Bikini fitness žen do 163 cm - finalistky:
- Barbara Siew-Hwa Heng (Austrálie)
- Olga Guskova (Rusko)
- Katerina Tkachenko (Ukrajina)
- Selina Rudel (Německo)
- Sabina Pleváková (Slovensko)
- Maja Pavlovic (Srbsko)
Bikini fitness žen do 163 cm - semifinálová fotogalerie
Bikini fitness žen do 168 cm - finalistky:
- Ekaterina Usmanova (Rusko)
- Svetlana Eregina (Rusko)
- Olga Viazmetinova (Ukrajina)
- Svetlana Lenivteva (Moldávie)
- Denisa Lipovská (Slovensko)
- Margret Gnarr (Island)
Bikini fitness žen do 168 cm - semifinálová fotogalerie
Bikini fitness žen nad 168 cm - finalistky:
- Olga Putrova (Rusko)
- Alla Semenova (Ukrajina)
- Jana Majerníková (Slovensko)
- Andrea Lackner (Rakousko)
- Sara Back (Finsko)
- Christina Fjaere (Norsko)
Bikini fitness žen nad 168 cm - semifinálová fotogalerie
Kulturistika žen open - finalistky:
- Deniz Faith (Švédsko)
- Eva Lagerhorn Blom (Švédsko)
- Olga Beliakova (Rusko)
- Maryna Alf (Ukrajina)
- Jana Purdjaková (Slovensko)
- Elena Stasiukyniene (Litva)
Kulturistika žen open - semifinálová fotogalerie
Bodyfitness žen do 158 cm - finalistky:
- Yelena Murushidi (Kazachstán)
- Larisa Minina (Rusko)
- Antonina Berebenia (Ukrajina)
- Inna Trofymenkova (Ukrajina)
- Tetiana Paramonova (Ukrajina)
- Bienvenida Bevia (Španělsko)
Bodyfitness žen do 158 cm - semifinálová fotogalerie
Bodyfitness žen do 163 cm - finalistky:
- Yaroslava Nikolaeva (Rusko)
- Elena Borisova (Rusko)
- Gabriella Szabó (Maďarsko)
- Elina Oinonen (Finsko)
- Rosimar Regina Lopes da Silva (Brazílie)
- Marija Veresbaranji (Srbsko)
Bodyfitness žen do 163 cm - semifinálová fotogalerie
Bodyfitness žen do 168 cm - finalistky:
- Tatiana Volosi (Rusko)
- Hanna Maliarova (Bělorusko)
- Eva Rusan (Chorvatsko)
- Adela Ondrejovičová (Slovensko)
- Joanna Ucinska (Polsko)
- Viktorija Petraityte (Litva)
Bodyfitness žen nad 168 cm - finalistky:
- Yulia Zabelina (Rusko)
- Yulia Ushakova (Rusko)
- Olga Karavayeva (Ukrajina)
- Zsuzsanna Toldi (Maďarsko)
- Koudiedji Sidibe (Francie)
- Elena Kirshchina (Ázerbájdžán)
Physique mužů do 178 cm - finalisté:
- Django Sjak-Shie (Nizozemsko)
- Valentin Petkov (Bulharsko)
- Grzegorz Placzkowski (Polsko)
- Henrique de Carvallo (Francie)
- Mariusz Czernjewicz (Polsko)
- Joonas Palmgren (Finsko)
Physique mužů nad 178 cm - finalisté:
- Tuson Smith (Austrálie)
- Andrii Khomytskyi (Ukrajina)
- Ladislav Nový (Česká republika)
- Denis Gusev (Rusko)
- Olariu Razvan (Rumunsko)
- Hans Egner (Norsko)
Fitness žen do 163 cm - finalistky:
- Olga Volokh (Rusko)
- Ekaterina Zhurina (Rusko)
- Kristina Koroljak (Estonsko)
- Marisela Tolmacev (Srbsko)
- Dominika Multáňová (Slovensko)
- Piia Pajunen (Finsko)
Fitness žen nad 163 cm - finalistky:
- Lyudmila Nikitina (Rusko)
- Endla Vaher (Estonsko)
- Alice Schahrykovich (Bělorusko)
- Natalia Nazarenko (Ukrajina)
- Oksana Orobets (Ukrajina)
- Barbora Sečkárová Bunčáková (Slovensko)
Fitness mužů - finalisté:
- Dmitry Shatokhin (Rusko)
- Konstantin Nekrasov (Rusko)
- Oleg Anissimov (Estonsko)
- Fedir Khashalov (Ukrajina)
- Andriy Karpikov (Ukrajina)
- Mariusz Lewandowski (Polsko)