Reklama:
2 balení multivitamínu Extrifit za 399 Kč!
Multivitamín Imun Vita Shock 2x 20 sáčků za akční cenu! Více zde.

Slavoj Bednář:
"Držme všichni při sobě."

8.421 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Foto: Slavoj Bednář 13 týdnů před New York Pro 2020
V současnosti prožíváme zcela výjimečnou situaci. Svět se potýká s pandemií nemoci COVID-19 a opatření, která přijímají úřady jednotlivých zemí ve snaze omezit šíření nákazy, zasahují do života podstatné části populace. Kulturisty samozřejmě nevyjímaje, když řada sportovců musí postupně přehodnocovat své plány pro letošní soutěžní ročník. Ačkoliv se dosud zdálo, že ohroženy budou zejména březnové a dubnové soutěže, vývoj posledních dnů napovídá, že je nejistý osud minimálně i těch klání, která jsou plánována na květen. A i v případě, že by se v květnu závody v kulturistice a fitness konaly, zdaleka se na ně nemusí dostat všichni sportovci, kteří by chtěli. Jeden drobný příklad za všechny - profesionálnímu kulturistovi Slavojovi Bednářovi včera zrušili letenky do New Yorku na 9. května, kde se o sedm dnů později měl zúčastnit tradičního New York Pro. Slavoje, který právě na newyorské profesionální show zamýšlel vstoupit do své třetí sezóny v profesionální lize IFBB Jima Maniona, jsme v této souvislosti poprosili o odpovědi na několik otázek.

Slavoji, v pátek večer jsem si u tebe na Facebooku přečetl, že ti už teď zrušili letenky do New Yorku, které jsi měl na 9. května. Padá tímhle tvoje plánovaná účast na New York Pro definitivně?

Definitivní není asi nic, ale je vysoká pravděpodobnost, že do USA se nikdo od nás pár měsíců nedostane. Rád bych se mýlil, ale když mi přišla zpráva už teď, že náš let do New Yorku je stornován, obávám se, že New York Pro mou letošní první soutěží nebude. Mrzí mě to tím víc, že jsme měli letět celá rodina, a nejen do New Yorku, ale i poté na California Pro do Los Angeles. Ale musíme brát život se vším, co nám přináší. Doufám, že se vše co nejdřív vrátí do starých dobrých kolejí a nastoupíme na první možné závody. I když v tuto chvíli vůbec není jisté, jestli letos nějaké budou.

Slavoj Bednář 9,5 týdne před původně plánovaným startem na New York Pro 2020 při hmotnosti 130 kg!

Přišlo ti nějaké odůvodnění, proč letenky zrušili? Popřípadě proč myslíš, že to přišlo skoro s dvouměsíčním předstihem?

Důvod neudávali, ale pro mě ani nemuseli. Vidím a sleduji, co se děje. A tohle nebude otázka týdnů. Budu se modlit a moc si přát, aby to byly jen měsíce.

Co bude dál? Budeš se připravovat na další jarní soutěže, anebo teď v souvislosti s tím, co se děje kolem nového koronaviru, raději přípravu ukončíš a zaměříš se až na podzimní část sezóny?

Já jsem v přípravě skoro pořád, makám na sobě každý den, snažím se posouvat. Přípravu nepřerušuji, jen dojde k menší úpravě. Tohle přišlo naštěstí ve fázi, kdy se měla příprava lámat a mělo se přitvrdit hlavně v jídle. Pro mě to znamená teď asi tolik, že můžu trochu zvolnit, držet se v ucházející formě a čekat, kdy se začnou věci rovnat. Jakmile se ukáže, že se bude závodit, bude mi stačit osm týdnů, abych byl ready. Jedu ještě zítra za Tomem Burešem a ten bude mít určitě poslední slovo. Ale my jsme ve věcech hodně zajedno. Kéž by dopadl podzim a Praha! (úsměv)

Tebe tahle celá situace zasáhla hned na několika frontách. Nejenom jako závodníka, ale i jako majitele a provozovatele posilovny. Popiš prosím, jak to s dočasným uzavřením Fine Fitness je, jak řešíte permanentky a podobně.

Nebylo bohužel na výběr, takže je bez výjimek zavřeno. Opravdu doufám, že to nebude nadlouho. Je mi strašně líto všech našich lidí, cvičenců, kteří ve Fine makají a je to součást jejich života. Tohle je hrozná situace. Permanentky jsme samozřejmě pozastavili a bude se pokračovat tam, kde se muselo skončit.

Slavoj Bednář 9,5 týdne před původně plánovaným startem na New York Pro 2020 při hmotnosti 130 kg!

Pracuješ ještě v lékárně? Jak to teď je s lékárníky, kteří v boji s touhle nemocí patří k lidem "v první linii"? Mají podle tebe sami pro sebe dost ochranných pomůcek a podobně?

Z lékárny jsem už přes tři roky pryč. Myslím, že ochranných pomůcek je nedostatek. Je to opravdový krizový stav, který spousta z nás ještě nezažila. A nejhorší je ta nejistota, co bude dál, jak dlouho to bude trvat, jaký to bude mít dopad na ekonomiku a další život všech lidí.

Chtěl bys touhle cestou čtenářům Ronnie.cz a lidem, kteří ti fandí, něco vzkázat?

V tuhle chvíli asi hlavně to, ať jsou silní, odolní a zůstávají pozitivní, jak jen to jde. Tohle všechno je moc nepříjemné, ale musí se to přestát jako vleklá nemoc. Opatrujte se a buďte na sebe hodní. Držme všichni při sobě. Je to život a musíme ho brát se vším, co přináší. Co se týká mého závodění, budu připraven! Bojovat se 120 kg perfektně připravených svalů! (úsměv) Až přijde čas...

Výsledky profesionálních soutěží, které se odehrály za účasti Slavoje Bednáře:
Portugal Pro 2019: výsledky a fotografie
Vancouver Pro 2019: výsledky a fotografie
Wings of Strength Chicago 2019: výsledky a fotografie (den 2.)
The Battle of Britain Pro 2019: výsledky a fotografie
EVLS Prague Pro 2018 - výsledky a fotografie


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra