Reklama:
VÁNOČNÍ DÁRKY: tašky plné suplementů
Vánoční tašky a balíčky, ale i knihy, fitness dobrůtky, chytré lahve nebo oblečení. Více zde.

The Battle of Britain Pro
2019: výsledky a fotografie

27.491 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Prostory britského koncertního a kongresového sálu Watford Colosseum v neděli 30. června v podvečerních hodinách hostily profesionální show v kulturistice mužů open, která v kalendáři soutěží pro tuto sezónu figuruje pod názvem The Battle of Britain Pro. Závody, které zároveň pořadatelé označovali i prostším slovním spojením British Grand Prix, v profesionální lize IFBB Jima Maniona pro profíky ze zmiňované královské kategorie představovaly první událost po čtyřtýdenním půstu, jenž se počítal od kanadské Toronto Pro Supershow.

The Battle of Britain Pro 2019: zprávy z místa dění!

Zároveň se jednalo o první britské profesionální závody určené těžkotonážníkům z Manionovy profesionální ligy od roku 2012, kdy zde na tehdejší British Grand Prix zvítězil dnešní úřadující šampión Mr. Olympia Shawn Rhoden. Startovní pole tvořilo tentokrát třináct borců, z nichž se všichni s výjimkou domácího veterána Jamese Llewellina na místě už v pátek zúčastnili tiskové konference. Kdo neměl to štěstí, že podobně jako třeba další domácí profík Samson Dauda bydlí v poměrně pohodlné dojezdové vzdálenosti, musel na místě na den "D" čekat v hotelu. Bylo však na co vyčkávat, protože jednak se dalo předpokládat, že v přibližně devadesátitisícovém Watfordu dojde na pořádnou bitvu, a jednak zde toho nebylo ve hře právě málo.

Kromě finanční prémie, jejíž výše byla stanovena na 20.000 dolarů, se bojovalo také o jedno přímé postupové místo na Mr. Olympia 2019 určené vítězi a o cenné body do kvalifikačního žebříčku, které si měli připsat další členové první pětice. Za nejvýraznějšího favorita soutěže byl pokládán osmý muž poslední Olympie Nathan De Asha, jenž si před soutěží pochvaloval, že přes řadu zdravotních potíží z posledních měsíců od loňské sezóny vybudoval nejméně tři kilogramy svalové hmoty, a přitom se cítil proti loňsku být v ještě lepší formě. Jenomže oni ani další závodníci k britské profesionální show nenastupovali s malými ambicemi. Třeba už vzpomínaný Samson Dauda, který mezi profíky zatím skončil nejlépe pátý, před závody říkal, že si jde pro vítězství.

První fotografie z The Battle of Britain Pro 2019

České a slovenské fanoušky bodybuildingu pak asi více než to, jak dopadne souboj obou zmiňovaných Britů, zajímalo, jak si na klání povedou naše želízka v ohni. Tedy Milan Šádek, Slavoj Bednář a Igor Illés. Více o tom, na jaké výsledky naši budou moci pomýšlet, napověděl průběh semifinále. Během něj se souboj o vítězství zúžil mezi ostřejšího Nathana De Ashu, jenž se mohl zároveň chlubit i lepší svalovou vyzrálostí, a Samsona Daudu. Ten naopak těžil z výborné stavby těla, parádních tvarů a celkově větší elegance postavy. Bitva o Británii se tak nakonec opravdu zdála být bitvou o Británii, a to tím spíše, že i o třetí místo reálně bojoval domácí závodník. Byl jím James Hollingshead, jemuž v boji o poslední volnou pozici v první trojici byl nejvýraznějším konkurentem Milan Šádek. Slavoj Bednář, soudě podle toho, jak hlavní rozhodčí Terrick El Guindy závodníky vyvolával na pódium, mohl po prejudgingu pomýšlet na osmou pozici.

První fotografie z The Battle of Britain Pro 2019

Ačkoliv se to možná při pohledu na pódium divákovi nezdálo, rozhodčí měli o umístění jednotlivých závodníků jasno a až do devátého místa borce posuzovali jako jeden muž. Vítězem vybrali Nathana De Ashu, jenž tak slaví už své páté vítězství mezi profíky. A je mnoho důvodů proto, proč si ho tento svěřenec trenéra Matta Jansena bude jistě vážit. Jednak se dnes stal prvním britským těžkotonážníkem, který dokázal zvítězit mezi profesionály na domácí půdě od úspěchu Doriana Yatese z Grand Prix England 1996, a jednak za sebou vůbec neměl lehkou přípravu. Potýkal se v ní s infekcí oka, zraněním dolní končetiny i s úmrtím v rodině.

Semifinálová vyvolávání a vyhlášení výsledků na The Battle of Britain Pro 2019

Druhé místo bral při Nathanově triumfu Samson Dauda. Jeho nejvýraznější přednost, totiž estetičnost postavy, jsme už zmínili. Ostatně na té 180 cm vysoký kulturista své vystoupení stavěl i při svém profesionálním debutu na loňském EVLS Prague Pro. Tam mu hlavní rozhodčí Steve Weinberger radil, že jediné, co Samson potřebuje udělat, aby mohl na soutěžích usilovat o nejvyšší příčky, je přidat několik kilogramů svalové hmoty. Přesně to Dauda provedl, a protože plánuje v nadcházejících týdnech ještě závodit v Chicagu a Vancouveru, může živit naději, že by se hned ve své druhé sezóně mezi profíky mohl probojovat k účasti na Mr. Olympia.

Ze souboje Milan Šádek vs. James Hollingshead nakonec lépe vyšel druhý jmenovaný. Zřejmě mu k tomuto úspěchu pomohla větší svalová tvrdost, v líbivosti postavy ovšem za naším závodníkem zaostával. Milan si za svůj výsledek připsal další dva body do kvalifikačního žebříčku na Mr. Olympia, od postupových příček jej v něm v tuto chvíli dělí ještě tři další bodíky. Slavojovi Bednářovi ve výsledkové listině patří osmé místo. Podle Ladislava Kurčíka, který pro Vás dění sledoval na místě, Slavoj ovšem závodil ve výborné formě a zasloužil si být v prvním sedmičlenném semifinálovém vyvolávání, do kterého jej rozhodčí však nevybrali. Zřejmě tak platí nováčkovskou daň za doposud nepříliš známou tvář. Osmatřicetiletý profík ovšem i ve Watfordu ukázal, že do Manionovy profesionální ligy jednoznačně patří, a nezbývá než doufat, že jej rozhodčí v nadcházejících týdnech na dalších soutěžích nepřehlédnou tak jako dnes.


Výsledky The Battle of Britain Pro 2019 - kulturistika mužů open:

  1. Nathan De Asha*
  2. Samson Dauda
  3. James Hollingshead
  4. Milan Šádek
  5. Lukas Wyler
  6. Andrea Presti
  7. Igor Illés
  8. Slavoj Bednář
  9. Ole Kristian Vaaga
  10. Manuel Canadillas
  11. Zack Khan
  12. Andrea Muzi
  13. James Llewellin

* kvalifikace na Mr. Olympia 2019


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2019 k 30. červnu:

jméno stát soutěž um.*
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2018 1.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2018 2.
Roelly Winklaar Curaçao Mr. Olympia 2018 3.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2018 4.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2018 5.
Clarence DeVis Belgie George Farah Classic 2018 1.
Max Charles USA WoS Romania M. Fest Pro 2018 1.
Steve Kuclo USA Indy Pro 2019 1.
Juan Morel USA Arnold Classic S. America 2019 1.
Joshua Lenartowicz Austrálie Bigman Weekend Pro 2019 1.
Patrick Moore USA California Pro 2019 1.
Jonathan Delarosa USA Puerto Rico Pro 2019 1.
Nathan De Asha Velká Británie The Battle of Britain Pro 2019 1.

Kulturistika mužů open - žebříček pro sezónu 2019 k 30. červnu:

p. jméno stát body
1. Akim Williams USA 23
2. Cedric McMillan USA 16
2. Luke Sandoe Velká Británie 16
4. Milan Šádek Česká republika 13
5. Josh Wade USA 10
6. Rafael Brandao Brazílie 9
6. Eddie Bracamontes USA 9
6. Samson Dauda Velká Británie 9
9. Iain Valliere Kanada 8
10. Lukáš Osladil Česká republika 7
11. Pavel Beran Česká republika 6
11. Andrea Presti Itálie 6
11. Joshua Lenartowicz Austrálie 6
11. Essa Obaid Dubaj 6
11. Luis Rodriguez USA 6
11. Joe Seeman Kanada 6
11. James Hollingshead Velká Británie 6
18. Andrea Muzi Itálie 5
18. Quinton Eriya Kanada 5
20. Tim Budesheim Německo 4
21. Mohamed Shaaban Egypt 3
21. Hassan Mostafa Egypt 3
23. Derek Upshaw USA 2
24. Mohsen Samadi Írán 1
24. Brad Rowe USA 1
24. An Nguyen USA 1
24. Lukas Wyler Švýcarsko 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.07.10:06Spazik - Budou lepší fotky než z mobilu?
30.06.23:19ygg - Gratulace, bedny sice škoda, ale i tak fajn 2 body. *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBrett Wilkin 5 dnů před Wings of Stre...
Neutralni typ (17:27) • tohle video by se melo povinne poustet ve skolach tak jako se pousteji varovani pred dr...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Zodiak411 (22:17) • Tommy, když odbočím od toho, že to je absolutně mimo téma těchto stránek, tak to co zde...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:38) • boohuzel to tak je, z techto faktu vychazi jedna vec, ze skutecne verici clovek by nemo...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
maxpoint97 (11:27) • Neskutečně důmyslná logika Tommy. Akorát by sis měl před Vánoci dávat větší pozor. Jak...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:14) • Fakta: Coleman je verici clovek ktery veri v Jezise ve sveho Boha podle svych slov, nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie