Reklama:
Protein Extrifit s postupným uvolňováním 2000 g + 1000 g!
Až 79 % bílkovin a jen 1 g cukru v dávce. Ideální do diety i pro svalovou hmotu. Koupíte zde.

Portugal Pro 2019:
výsledky a fotografie

45.011 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Prostory budovy Casino Estoril v neděli 21. července hostily další letošní soutěž organizovanou pod hlavičkou profesionální ligy IFBB Jima Maniona, když se zde odehrál v pořadí druhý ročník Portugal Pro. Na závodech od pořadatelů prostor dostali závodníci nastupující v kulturistice mužů open, classic physique, physiquze mužů, figure žen, bikiny fitness žen a physique žen, kteří se zde shodně zapojili do boje o kvalifikaci na zářijový Olympia Weekend. Soutěži v sobotu přitom předcházelo kvalifikační klání pro přestup do profesionální ligy IFBB Jima Maniona Olympia Amateur Portugal, na němž byly ve hře v některých kategoriích až tři profi karty. Noví profíci měli ihned šanci čerstvě nabitý status profesionála na Portugal Pro zužitkovat.


Portugal Pro 2019 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Dauda, Osladil, Shaaban, Valliere, Wyler, Poirson
2.Ano, Dauda, Ivanov, Kaganovich, Presti, Vaaga, Wyler
3.Bednář, Canadillas, Diaz, Lima, Nataf, Šádek, Zebald, Cristian, Chevallier
4.Osladil, Shaaban, Valliere, Poirson
5.Ano, Dauda, Kaganovich, Šádek, Wyler

V kulturistice mužů open byly na Manionovu profesionální ligu finanční odměny poněkud nezvykle stanoveny pouze ve výši 8.000 dolarů. To znamenalo, že hlavním motivem pro účast na závodech pro většinu těžkotonážníků určitě nebyla vidina výdělku. Část borců se chtěla zkrátka hlavně ukázat rozhodčím a udělat si jméno třeba pro příští sezónu, další kulturisté pak do Portugalska přijeli bojovat o kvalifikaci na Mr. Olympia. A to s vědomím, že šancí zajistit si postup na zmíněnou vrcholnou událost sezóny už mnoho nebude. Po akci v Portugalsku již totiž v kalendáři profesionálních show figuruje pouze Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro. Pak je na řadě Olympie a po ní několik podzimních soutěží. Na nich ale bude ve hře už samozřejmě nominace na Olympia Weekend 2020.

Kulturistika mužů open na Portugal Pro 2019 (foto: Instagram.com/marcosvinhosa)

Možnosti závodit na portugalské profesionální show využili všichni tři kulturisté, kteří na Olympia Amateur Portugal o nějakých čtyřiadvacet hodin dříve vybojovali profi kartu. Šampión kategorie do 102 kg Dan Cristian si na okamžik myslel, že se na Portugal Pro závodí ve dvěstědvanáctce, ve které by byl v současnosti konkurenceschopnější, ale když zjistil, že se má postavit mezi borce z kategorie open, ani tak neváhal. Fantastického absolutního vítěze amatérská Olympie získala v osobě Francouze Floriana Poirsona, který závodil v kategorii nad 102 kg a disponuje neoddiskutovatelným potenciálem. Bude v jeho silách už v Portugalsku bojovat o umístění v první pětici? I na to měly odpovědět dnešní závody, které pro kulturisty odstartovaly až poměrně pozdě večer. Třetím novým profi kulturistou do party byl Poirsonův krajan Raphael Chevallier, který ale zřejmě sám věděl, že tentokrát na nejvyšší mety mířit nebude, jakkoliv se mu na amatérské Olympii podařilo uspět.

Kulturistika mužů open na Portugal Pro 2019 (foto: Pavel Šniager)

Pryč ale s Poirsonem, Cristianem i Chevallierem. Českého fanouška bodybuildingu samozřejmě nejvíce zajímalo, jak si na soutěži povedou Milan Šádek, Lukáš Osladil a Slavoj Bednář. První dva do Estorilu přijeli bojovat o kvalifikaci na Mr. Olympia, Slavoj pak poprvé od svého přestupu do profesionální ligy IFBB Jima Maniona mohl mít šanci usilovat o umístění v první pětici. V boji o nejvyšší příčky měl být našim podle papírových předpokladů nejvýraznějším soupeřem Kanaďan Iain Valliere, zapomínat ovšem nebylo hodno ani na Egypťana Mohameda Shaabana, který se vloni probojoval k pátému místu z Bigman Weekend Pro a ke třetí příčce z Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro.


Finanční odměny:
1. místo4.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
4. místo500 $
5. místo500 $
celkově8.000 $

O rozložení sil na pódiu toho obvykle mají více napovídat semifinálová vyvolávání, jenomže v Portugalsku v nich byl poněkud chaos. První vyvolávání patřilo šestici Samson Dauda, Lukáš Osladil, Mohamed Shaaban, Iain Valliere, Lukas Wyler a Florian Poirson, přičemž v něm překvapivě chyběl Milan Šádek. Zda to bylo právem, nebo ne, si nedovolíme soudit, na místě jsme nebyli. Když však Milan nebyl ani ve druhém vyvolávání, ve kterém pózoval třeba i takový Ole Kristian Vaaga, tak už to bylo na pováženou. Zvláštní bylo také třetí vyvolávání v pořadí, protože hodit v něm perfektně připraveného Slavoje Bednáře a už zmiňovaného líbivou postavou disponujícího Milana Šádka do jednoho pytle s Alexandrem Natafem a Sergeyem Zebaldem dává asi takový smysl jako polévat kaviár kečupem.

Následovala ještě dvě vyvolávání. Ve čtvrtém si to rozdali Lukáš a Mohamed v souboji o vítězství, když jim sekundovali Valliere s Poirsonem. V pátém se Milan Šádek vrátil do boje o nějaké šesté až osmé místo. Vyhlášení výsledků přineslo překvapení v podobě vítězství Mohameda Shaabana, jenž se tak poprvé v kariéře kvalifikoval na Mr. Olympia. Lukáš Osladil se za zmíněným svěřencem kuvajtského trenéra Ahmada Askara musel tentokrát spokojit s druhým místem. To pro něj znamená zápis čtyř dalších bodů do kvalifikačního žebříčku, v němž se jeho naděje na postup zvýšily. S dvaceti body se osamostatnil na druhé pozici. Jistotu nominace na vrchol sezóny ale ještě nemá. Pokud by nezávodil začátkem srpna v Tampě, Iain Valliere by se zde umístil na čtvrté či lepší pozici a Luke Sandoe by dosáhl na druhé až páté místo, Lukáš by z postupové první trojice v žebříčku vypadl.

Právě zmiňovaný Iain Valliere v Estorilu bral třetí příčku, skvělé čtvrté místo při svém profesionálním debutu vybojoval pětadvacetiletý Florian Poirson. Přibližně 178 cm vysoký svěřenec trenéra Patricka Tuora se prezentoval nejenom pěknými objemy, ale také parádními tvary a dobrou stavbou těla. Pokud jej nezradí zdraví, v kulturistice toho může opravdu mnoho dosáhnout. Jako poslední se do nejlepší pětice vešel Samson Dauda, jenž o svůj výsledek sváděl souboj s Henrim-Pierrem Anem. Ten si mezi těžkotnážníky odskočil z classic physique, ve kterém se za osm týdnů představí na Olympii. Na to, jak bok po boku pózují právě Henrim-Pierre se Samsonem, přitom byla radost pohledět. Oba představují borce s opravdu výjimečně estetickou postavou. Milan Šádek si z Portugalska odváží osmé místo a postup na Mr. Olympia se mu zkomplikoval. Šance tu stále je, ale pokud se rozhodne o kvalifikaci ještě bojovat na závodech v Tampě a ukážou-li se tam Valliere, Sandoe nebo Josh Wade, Milan je musí porazit. V případě Iaina a Luka ještě k tomu s rozdílem několika příček.


Výsledky Portugal Pro 2019 - kulturistika mužů open:

  1. Mohamed Shaaban*
  2. Lukáš Osladil
  3. Iain Valliere
  4. Florian Poirson
  5. Samson Dauda
  6. Henri-Pierre Ano
  7. Lukas Wyler
  8. Milan Šádek
  9. Andrea Presti
  10. Ole Kristian Vaaga
  11. Dani Kaganovich
  12. Boyan Ivanov
  13. Sergio Lima
  14. Slavoj Bednář
  15. Dan Cristian
  16. Manuel Canadillas
  16. Camilo Diaz
  16. Alexandre Nataf
  16. Sergei Zebald
  16. Raphael Chevallier

* kvalifikace na Mr. Olympia 2019


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2019 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Shawn Rhoden** USA Mr. Olympia 2018 1.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2018 2.
Roelly Winklaar Curaçao Mr. Olympia 2018 3.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2018 4.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2018 5.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2008 1.
Clarence DeVis Belgie George Farah Classic 2018 1.
Max Charles USA WoS Romania M. Fest Pro 2018 1.
Steve Kuclo USA Indy Pro 2019 1.
Juan Morel USA Arnold Classic S. America 2019 1.
Joshua Lenartowicz Austrálie Bigman Weekend Pro 2019 1.
Patrick Moore USA California Pro 2019 1.
Jonathan Delarosa USA Puerto Rico Pro 2019 1.
Nathan De Asha Velká Británie The Battle of Britain Pro 2019 1.
Michael Lockett USA Wings of Strength Chicago 2019 1.
Hadi Choopan Írán Vancouver Pro 2019 1.
Mohamed Shaaban Egypt Portugal Pro 2019 1.

**Shawn Rhoden obviněn ze znásilnění a doživotně zbaven práva závodit na Olympii!

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Kulturistika mužů open - žebříček pro sezónu 2019 k 21. červenci:

p. jméno stát body
1. Akim Williams USA 23
2. Lukáš Osladil Česká republika 20
3. Cedric McMillan USA 16
3. Luke Sandoe Velká Británie 16
5. Iain Valliere Kanada 15
6. Milan Šádek Česká republika 13
6. Josh Wade USA 13
8. Essa Obaid Dubaj 11
9. Samson Dauda Velká Británie 10
10. Rafael Brandao Brazílie 9
10. Eddie Bracamontes USA 9
12. Pavel Beran Česká republika 6
12. Andrea Presti Itálie 6
12. Luis Rodriguez USA 6
12. Joe Seeman Kanada 6
12. James Hollingshead Velká Británie 6
12. Charles Griffen USA 6
18. Andrea Muzi Itálie 5
18. Quinton Eriya Kanada 5
20. Tim Budesheim Německo 4
20. An Nguyen USA 4
22. Hassan Mostafa Egypt 3
23. Derek Upshaw USA 2
23. Florian Poirson Francie 2
25. Mohsen Samadi Írán 1
25. Brad Rowe USA 1
25. Lukas Wyler Švýcarsko 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Portugal Pro 2019 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Baiao, Ingman, Mohn, Freitas, Rhein, Štruncová
2.Baiao, Ingman, Monteiro, Freitas, Serhatli, Štruncová
3.Capotosto, Dvořáková, Gaume, Palmell, Suarez
4.Borkovcová, Boschero, Bottero, Grožajová, Quiros, Cardoso, Silmari, Correia
5.Baiao, Ingman, Mohn, Rhein, Štruncová

Do Lisabonu, vzdáleného od Estorilu asi 20 kilometrů, je to z Prahy letecky v závislosti na typu spoje tři až čtyři a půl hodiny cesty. To je pořád podstatně méně než někam za moře, a taky to vyjde levněji. Není proto divu, že se do Portugalska za závody vypravila opravdu početná skupina českých profíků, a tři želízka v ohni jsme měli také ve physique žen. V kategorii vede v současnosti ke kvalifikaci na Olympii stejný klíč, jako je tomu v kulturistice mužů open. Vítězka postoupí přímo, závodnice na druhém až pátém místě získají po několika bodech do kvalifikačního žebříčku. Z něj se na Olympia Women's Physique Showdown nominují ještě další tři profesionálky.

Barvy České republiky ve velmi kvalitním startovním poli hájily Ivana Dvořáková, Karolína Borkovcová a Petra Štruncová. Nejlépe do soutěže vstoupila třetí zmíněná profesionálka, která od rozhodčích dostala prostor v rozhodujícím prvním i posledním semifinálovém vyvolávání. O to, jak si spolu s Petrou rozeberou místa v první šestici, bojovaly Isabel Martins Baiao, Corinne Ingman, Anne Lorraine Mohn, Barbara de Freitas a Ivie Rhein. Ivana Dvořáková pózovala ve třetím vyvolávání, do čtvrtého si rozhodčí vyžádali Karolínu Borkovcovou.

Physique žen na Portugal Pro 2019 (foto: Instagram.com/cai57)


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo800 $
4. místo500 $
5. místo500 $
celkově4.800 $

V dalších kategoriích se finanční odměny
na Portugal Pro 2019 distribuovaly shodně

Soutěž byla otevřená a nakonec má možná poněkud překvapivou vítězku. Na evropské půdě se jí stala jediná Američanka ve startovním poli Ivie Rhein, jejímž výsledkovým maximem mezi profesionálkami dosud byla čtvrtá příčka z Europa Orlando Pro 2017. Druhé místo vybojovala Francouzka Anne Lorraine Mohn, za níž na další pozici ve výsledkové listině figuruje jméno Britky Corinne Ingman. Ta na pódium přinesla tak brutálně vysekané hýždě, že by jí to mohli závidět "Flex" Lewis s Hadim Choopanem dohromady. Otázkou je, jak se toto brutální napruhování slučuje s pravidly kategorie. Čtvrté místo při svém profesionálním debutu obsadila domácí Isabel Martins Baiao, pátá příčka pak už patří Petře Štruncové. Naše závodnice tak zopakovala loňský výsledek z Veronica Gallego Classic. Tentokrát jej však dosáhla v podstatně větší a početnější konkurenci a je tak mnohem cennější.


Výsledky Portugal Pro 2019 - physique žen:

  1. Ivie Rhein*
  2. Anne-Lorraine Mohn
  3. Corinne Ingman
  4. Isabel Martins Baiao
  5. Petra Štruncová
  6. Manuella Monteiro
  7. Barbara de Freitas
  8. Ayse Senem Serhatli
  9. Frida Palmell
  10. Caroline Gaume
  11. Mariola Sabanovic-Suarez
  12. Nadia Capotosto
  13. Ivana Dvořáková
  14. Luciana Cardoso
  15. Karolína Borkovcová
  16. Paola Boschero
  16. Giovanna Bottero
  16. Aurélia Grožajová
  16. Gabriela Quiros
  16. Felicia Spatarescu
  16. Diana Correia

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2019


Physique žen na Portugal Pro 2019


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown 2019
k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Natalia Abraham Coelho USA W. of Strength Arizona Pro 2018 1.
Shanique Grant USA Olympia W. P. Showdown 2018 1.
Daniely Castilho Brazílie Olympia W. P. Showdown 2018 3.
Jennifer Taylor USA Olympia W. P. Showdown 2018 4.
Heather Grace USA Olympia W. P. Showdown 2018 5.
Tomefafa Ameko USA Legion Sports Fest Pro 2018 1.
Laura Pintado Španělsko WoS Romania M. Fest Pro 2018 1.
Margita Zámolová Česká republika Puerto Rico Pro 2019 1.
Delane Hart USA Optimum Classic Pro 2019 1.
Laura Hays USA Omaha Pro 2019 1.
Sarah Villegas USA B. L. Atlantic Coast Pro 2019 1.
Mayla Ash USA San Jose Pro 2019 1.
Valentina Mishina Rusko Wings of Strength Chicago 2019 1.
Sheikha Nguyen Singapur Vancouver Pro 2019 1.
Ivie Rhein USA Portugal Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 21. červenci 2019:

p. jméno stát body
1. Penpraghai Tiangngok Thajsko 12
2. Patricia Gosselin Kanada 11
2. Anne Lorraine Mohn Francie 11
4. Sheronica Henton USA 10
4. Reshanna Boswell USA 10
6. Brittany Watts USA 8
7. Michaela Aycock USA 7
7. Eleonora Dobrinina Kanada 7
7. Claudia Diaz USA 7
10. Caroline Alves dos Santos Brazílie 6
10. Marjorie Beck USA 6
10. Brooke Walker USA 6
10. Sheila Bleck USA 6
14. Rachael Loftis USA 5
15. Candice Carr Trinidad a Tobago 4
15. Jessica Mckenzie USA 4
15. Priscila Cavilha Brazílie 4
15. Katherine Hall USA 4
19. Trisha Vezirian USA 3
19. Robyn Mays USA 3
19. Desunka Dawson USA 3
19. Trish Wood USA 3
19. Alyssa Coppolino Kanada 3
19. Corinne Ingman Velká Británie 3
25. Ashley Fuller USA 2
25. Donna Murphy Velká Británie 2
25. Katie Lee USA 2
25. Christina Bitner USA 2
25. Jeannie Feldman USA 2
25. Isabel Martins Baiao Potugalsko 2
31. Petra Štruncová Česká republika 1
31. Carmen Tocheniuk Kanada 1
31. Liudmila Mikhailovskaia Rusko 1
31. Evangaline Belton USA 1
31. Donna Jones USA 1
31. Denise Cadenas USA 1
31. Isabelle Jackson USA 1
31. Autumn Swansen USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Portugal Pro 2019 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Jaffar, Diaoune, Dominguez, Alansari, Rabess, Santalucia, Villatte
2.Cavagnola, Walker, Mazzolari, Shirazi, Segati, Djoudi, Sharpilov
3.Alam, Guevara, Juríček, Mosti, Rodrigues, Palmeira
4.Ribeiro, Rodrigues
5.Jaffar, Diaoune, Dominguez, Alansari, Rabess

V mužském physique se před Olympií koná více než pětadvacet soutěží a to podle aktuálně platných pravidel znamená, že zde ani vítězství nestačí ke kvalifikaci. Vítěz závodů si vždy připíše pouze po několika bodech do kvalifikačního žebříčku, z nějž se na vrcholnou událost sezóny následně nominuje dvacet nejlepších sportovců v konečném pořadí. O body, které by jej přiblížily postupu na Olympia Men's Physique Showdown, do Estorilu přijel bojovat také Miroslav Juríček, jenž vloni zazářil na EVLS Prague Pro, kde bral druhé místo za Ondřejem Kmošťákem.

Tentokrát ovšem v početné a kvalitní konkurenci rozhodčí nezaujal natolik, aby od nich dostal šanci pro boj o lepší výsledek, a pózoval až ve třetím vyvolávání. V tom rozhodujícím prvním se představili Ismael Martinez Dominguez, Ali Jaffar, Salimou Diaoune, Manuel Santalucia, Maxime Villatte, Nawaf Alansari a Darrell Rabess, jenž profi kartu vybojoval na připojené amatérské Olympii. Vítězem byl při svém druhém startu mezi profíky vyhlášen nakonec Jaffar, jenž se na závody připravoval pod vedením trenéra Brandona Curryho Abdullaha Al Otaibiho. Druhé místo bral mezi profíky debutující absolutní vítěz Bigman Weekend Amateur 2018 Salimou Diaoune, za nímž se ve výsledkové listině srovnali Ismael Martinez Dominguez, Nawaf Alansari a Darrell Rabess.


Výsledky Portugal Pro 2019 - physique mužů

  1. Ali Jaffar
  2. Salimou Diaoune
  3. Ismael Martinez Dominguez
  4. Nawaf Alansari
  5. Darrell Rabess
  6. Manuel Santalucia
  7. Maxime Villatte
  8. Alessandro Cavagnola
  9. Emile Walker
  10. Davide Mazzolari
  11. Hossein Merati Shirazi
  12. Alex Segati
  13. Youcef Djoudi
  14. Ivan Sharpilov
  15. Ross Alam
  16. Kenneth Guevara
  16. Miroslav Juríček
  16. Andrea Mosti
  16. Joao Ribeiro
  16. Fabio Mendes Rodrigues
  16. Nelson Rodrigues
  16. Edvan Palmeira


Physique mužů na Portugal Pro 2019


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown 2019 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Brandon Hendrickson USA Olympia M. P. Showdown 2018 1.
Raymont Edmonds USA Olympia M. P. Showdown 2018 2.
Ryan Terry Velká Británie Olympia M. P. Showdown 2018 3.
Jeremy Buendia** USA Olympia M. P. Showdown 2018 4.
Andre Ferguson USA Olympia M. P. Showdown 2018 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Physique mužů - žebříček pro sezónu 2019 k 21. červenci:

p. jméno stát body
1. Kyron Holden USA 41
2. Carlos DeOliveira Brazílie 26
3. Kimani Victor Kanada 24
3. Xavisus Gayden USA 24
5. Ramses Rodriguez Fernandez Španělsko 23
6. George Brown USA 22
6. Fernando Chala Kolumbie 22
6. Bhuwan Chauhan Kanada 22
9. Julian Colley Kanada 21
10. Akeem Scott USA 20
10. Joseph Lee USA 20
12. Anthony Gilkes USA 19
13. Dean Balabis USA 18
14. Arya Saffaie USA 17
15. Ondřej Kmošťák Česká republika 16
15. Ahmed AbdelGalil Egypt 16
15. Suraqah Shabazz USA 16
18. Greg Brant USA 15
18. Michael Mperey USA 15
20. Ali Jaffar Kuvajt 14
21. Lindon Bond USA 13
21. Anthony Woods USA 13
23. Ammar Shlash Jordánsko 12
23. Khali Quartey USA 12
23. Carl Presendieu USA 12
26. Jamal Everette USA 11
26. Youcef Djoudi Francie 11
26. Brian Lloyd USA 11
26. Corey Morris USA 11
30. Aundre Benson USA 10
30. Denis Gusev Rusko 10
30. Geobanny Paula USA 10
30. Sanad Al-Sanad Kuvajt 10
34. Ashwin Lucas USA 9
34. Carter Montgomery USA 9
34. Derrick Stevenson USA 9
37. Mehdi Sherafat USA 8
37. Miroslav Juríček Česká republika 8
37. Logan Franklin USA 8
40. Mohammad Kashanaki Írán 7
40. Filip Šteflovič Česká republika 7
40. Andrea Mosti Itálie 7
40. Matt Acton USA 7
40. Ismael Martinez Dominguez Mexiko 7
40. Nawaf Alansari Kuvajt 7
46. Mohammad Buqambar Kuvajt 6
46. Kyle Faustino Kanada 6
46. Davide Mazzolari Itálie 6
49. Luca Biolo Itálie 5
49. Devon Lindner USA 5
49. Joven Sagabain Filipíny 5
49. Sharif Reid USA 5
53. Mark Sindayen USA 4
53. Edvan Palmeira Brazílie 4
53. Stan Morrison USA 4
53. Mohamad Alhababi Kuvajt 4
53. Terrence Teo Malajsie 4
53. Mishal Alhassan Saúdská Arábie 4
53. Tonnell Rodrigue USA 4
53. Emile Walker Velká Británie 4
53. Abdulaziz Abdullah Al Mohandas Saúdská Arábie 4
53. Jeph Gabriel USA 4
53. Salimou Diaoune Francie 4
64. David Odom USA 3
64. Khodadad Shafiepour Írán 3
64. Juan Faro Španělsko 3
64. Turki Alsaud Saúdská Arábie 3
64. Antonio Mitchell USA 3
64. Dario Loda Itálie 3
64. Zheyu Zhang Čína 3
64. Jonathan Bueno Španělsko 3
64. Antonio Roseboro USA 3
64. Rodrigue Chesnier USA 3
64. Victor Ramirez Venezuela 3
64. Scott Dennis USA 3
64. Alexander Quimson USA 3
64. Jake Alvarez USA 3
78. Ranzino Valentine USA 2
78. Vinicius Matheus Brazílie 2
78. Tran Tuan Anh Vietnam 2
78. Andre Smith USA 2
78. Dani Dal USA 2
78. Richard Myles USA 2
78. Mario Giame Itálie 2
78. Clinton Barbadillo USA 2
78. Anton Antipov USA 2
78. Viet Doan Austrálie 2
78. Fernando Valdez Mexiko 2
78. Ponpaisan Ruangsangpen Thajsko 2
78. Jeremy Coleman USA 2
78. Daniel Ammons USA 2
78. Steven Cao USA 2
93. Jeremy Grant USA 1
93. Mykeelo Mcmurry USA 1
93. Mike William Lima Brazílie 1
93. Patrick Fulgham USA 1
93. Anthony Scalza USA 1
93. Antonio Smothers USA 1
93. Alessandro Cavagnola Itálie 1
93. Bong Seok Choi Korea 1
93. Omid Eskandari Írán 1
93. Burtrando McKay USA 1
93. David Arango Guerrero Kolumbie 1
93. Michael Bell USA 1
93. Michael Bevins USA 1
93. Tommy Clark USA 1
93. Artarrius Jennings Dominguez USA 1
93. Darrell Rabess Velká Británie 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Portugal Pro 2019 - classic physique

V classic physique, ve kterém ve věci kvalifikace na Olympia Weekend platí stejná pravidla jako v mužském physique, se sešla pestrá směsice dvaadvaceti borců. K vítězství se stejně jako na květnovém Dennis James Classic probojoval Ukrajinec Kirill Khudaiev, který se díky tomu v žebříčku posunul na třetí místo. Druhou příčku při svém profesionálním debutu bral úspěšný účastník Olympia Amateur Brazil 2018 Eduardo Oliveira, ke třetímu místu se tentokrát probojoval Dancovea Anderson.

Andersonova postava je přitom ztělesněním classic physique a o tom, že v Portugalsku nezvítězil třeba právě on, v nabitém startovním poli rozhodovaly maličkosti. Čtvrtý při svém profesionálním debutu skončil Grego Francisca, jenž profi kartu vybojoval v kulturistice mužů na Olympia Amateur Spain 2018, jako poslední se pak do nejlepší pětice vešel Omar Khaldi, pro nějž letošní Portugal Pro představovalo třetí start mezi profíky.


Výsledky Portugal Pro 2019 - classic physique:

  1. Kirill Khudaiev
  2. Eduardo Oliveira
  3. Dancovea Anderson
  4. Grego Francisca
  5. Omar Khaldi
  6. Hussein Amr
  7. James Correnti
  8. Ruben Lopez Reyes
  9. Vincent Craine
  10. Dmitry Vorotyntsev
  11. Abdullah Al Sairafi
  12. Kevin Stütz
  13. David Martinez
  14. Majid Khorsandi
  15. Mansour Alnaser
  16. Gergely Arnold
  16. David Boix
  16. Ruy Rodriguez


Classic physique na Portugal Pro 2019


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2019 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Jason Lowe USA San Antonio Pro 2018 1.
Chen Kang Čína Musclecontest Brazil Pro 2018 1.
Fabio Lopes Portugalsko Golden State Pro 2018 1.
Breon Ansley USA Classic Physique Olympia 2018 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2018 2.
George Peterson USA Classic Physique Olympia 2018 3.
Henri-Pierre Ano Kanada Classic Physique Olympia 2018 4.
Arash Rahbar USA Classic Physique Olympia 2018 5.
Stanislas DeLongeaux USA Asia Grand Prix Pro 2018 1.
Ahmad Ahmad Švédsko Hurricane Pro 2018 1.
Dani Younan USA Legion Sports Fest Pro 2018 1.
Danny Hester USA Classic Physique Olympia 2016 1.
Stan McQuay** USA D. R. Coat of Arms 2018 1.
Panexce Pierre USA Kentucky Muscle Pro 2018 1.
Rylon McDuell-Batiste USA Alicante Pro 2018 1.
David Hoffmann Německo D. J. Classic Germany 2018 1.
Damion Ricketts USA Ultimate Warriors Pro 2018 1.
Woilid Baatout Francie WoS Romania M. F. Pro 2018 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Classic physique - žebříček k 21. červenci 2019:

p. jméno stát body
1. Keone Pearson USA 24
1. Alejandro Cambronero USA 24
3. Kirill Khudaiev Ukrajina 22
4. Jordan Plantiko USA 20
4. Antwane Hamlett Kanada 20
6. Courage Opara USA 17
6. Ro'Vonte Moody USA 17
8. Marvin Cornejo USA 16
8. Kim Seonghwan Korea 16
10. Khaled Chikhaoui Kanada 15
10. Jonathan Hambrick USA 15
12. Christian Zagarella Itálie 14
13. Abdullah Al Sairafi Kuvajt 12
14. Piotr Borecki Polsko 11
14. Chris White Kanada 11
14. Dancovea Anderson Německo 11
17. Steve Laureus USA 10
18. Garrott Coelho USA 9
19. Sajad Niknampour Írán 8
19. Charles Curtis USA 8
19. Abtin Shekarabi Írán 8
19. David Martinez Španělsko 8
19. Brandon Kidd USA 8
24. Kenneth Owens USA 7
24. Hyoung Joo Kwon Korea 7
26. Jesús Rodriguez Španělsko 6
26. Hany Saeed Egypt 6
26. Caio Bonfim Brazílie 6
26. Herbert Sotillo Portoriko 6
30. Jason Theobald USA 5
30. David Boix Španělsko 5
30. Hassan Abdulreda Saúdská Arábie 5
30. Kwame Adom USA 5
30. Damien Patrick USA 5
30. David Robinson USA 5
30. Santi Aragon USA 5
30. Isaac Baier Kanada 5
38. Mister Taylor USA 4
38. Kelvin Hinde Velká Británie 4
38. Kenny O'Malley Nový Zéland 4
38. Mansour Alnaser Kuvajt 4
38. Eric Hernandez Portoriko 4
38. Issa Al Hassani Omán 4
38. Lee Banks USA 4
38. Jorge Herrera Mexiko 4
38. Eduardo Oliveira Brazílie 4
38. Omar Khaldi Maroko 4
48. Jason Martinez USA 3
48. Milad Sadeghi Írán 3
48. Sung Jin Kang Korea 3
48. Chinedu Nriagu USA 3
48. Jose Caban Portoriko 3
48. Igor Gostyunin Rusko 3
48. Cleveland Thomas USA 3
48. Murray Calcutt Austrálie 3
48. Orlando Maldonado Portoriko 3
48. Toto Djong USA 3
48. Gergely Arnold Maďarsko 3
48. Bobby Anderson USA 3
48. Michael Kingsnorth Nový Zéland 3
61. Esequiel Conceicao Brazílie 2
61. Christopher Ford USA 2
61. Ali Shamsghamar Írán 2
61. Elijah Lorono USA 2
61. Brent Bumgarner USA 2
61. Bryan Jones USA 2
61. Aaron Jeffery USA 2
61. Ali Emre Turecko 2
61. George Kawalawu USA 2
61. Abdullah Al Saif Saúdská Arábie 2
61. Grego Francisca Nizozemsko 2
72. Lehjuan Jones USA 1
72. Flavio Lopes Brazílie 1
72. Harry Freeman USA 1
72. Svetozar Milenkovic USA 1
72. Dion Harris USA 1
72. Jason Brown USA 1
72. Mansour Elnber Kuvajt 1
72. Sajad Samandar Írán 1
72. Aaron Futel USA 1
72. Marino Peralta USA 1
72. Vladimir Sizov USA 1
72. Tyson Hammary USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Portugal Pro 2019 - bikiny fitness žen

Také bikiny fitnessky v období před letošní Olympií mají k dispozici více než pětadvacet soutěží, a tak se i zde bojovalo pouze o body do kvalifikačního žebříčku. Po Portugal Pro jich je potřeba k umístění v první postupové dvacítce hned třiadvacet a to je už pořádná porce. Vždyť závodnice, která zvítězí na třech soutěžích nejnižší úrovně, jich nasbírá jen o jeden více. Mezi klání nejnižší kvalifikační úrovně se řadilo i to portugalské. Osm bodů za první místo získala Italka Francesca Stoico, kromě níž se do první pětice vešly i Alessia Facchin, Phoebe Hagan, Beatriz Vila Camacho a Ana Maria Vintu. Mimochodem, Beatriz Vila Camacho profi kartu získala na připojené amatérské Olympii, totéž se pak dá říci i o jedenácté Anně Tapu a dvanácté Sarah Law.


Výsledky Portugal Pro 2019 - bikiny fitness žen:

  1. Francesca Stoico
  2. Alessia Facchin
  3. Phoebe Hagan
  4. Beatriz Vila Camacho
  5. Ana Maria Vintu
  6. Justyna Ziecina
  7. Elisabeth Perez
  8. Rocio Lopez Corchero
  9. Elsa Pena
  10. Beatriz Biscaia
  11. Anna Tapu
  12. Sarah Law
  13. Andrei Florina Ramona
  14. Evita Breide
  15. Barbara Torres
  16. Cheila Baronet
  16. Casey DeLong
  16. Alessia De Mitri
  16. Adriana Gonzalez
  16. Erika Mastrosimone


Bikiny fitness žen na Portugal Pro 2019


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2019 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2018 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini Olympia 2018 2.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2018 3.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2018 4.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2018 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - žebříček pro sezónu 2019 k 21. červenci:

p. jméno stát body
1. Priscila Leimbacher Švýcarsko 48
2. Marcia Goncalves Brazílie 47
3. Jennifer Ronzitti USA 35
4. Jennifer Dorie Kanada 33
5. Beatriz Biscaia Portugalsko 32
6. Francesca Stoico Itálie 30
7. Cristobalina Pajares Torres Španělsko 29
7. Kim Gutierrez Chile 29
9. Camile Periat USA 28
9. Jessica Palmer USA 28
11. Karina Skowronska Velká Británie 27
11. Eli Fernandez Mexiko 27
11. Breena Martinez USA 27
11. Jourdanne Lee USA 27
11. Monica Ellis USA 27
16. Mariella Pellegrino Itálie 26
17. Jasmine Williams USA 25
18. Maureen Blanquisco Norsko 24
19. Etila Santiago Brazílie 23
19. Alexandria Ross USA 23
21. Alessia Facchin Itálie 22
22. Phoebe Hagan Velká Británie 21
23. Mahsa Akbarimehr USA 19
24. Jasmine Gonzalez USA 16
25. Casey Samsel USA 14
25. Narmin Assria USA 14
25. Romina Basualdo USA 14
28. Ashley Nicastro USA 12
29. Ashley Jenelle USA 11
30. Eva Saenz USA 10
30. Jewelyn Merrill USA 10
30. Noora Mahonen Finsko 10
30. Breana Turner USA 10
34. Ashley Puida USA 9
34. Hannah Ranfranz USA 9
34. Jodi Riley USA 9
34. Kim Hayeun Korea 9
38. Michelle Hurst USA 8
38. Jasmine Fernandez USA 8
38. Sung Uk Kim Korea 8
41. Amy Landry USA 7
41. Haneul Seong Korea 7
43. Ness Herrera Austrálie 6
43. Lucia Malavaze Brazílie 6
45. Stacy McCloud USA 5
46. Katherine Alcantara USA 4
46. Jasmine Adams USA 4
48. Natalie Richards USA 3
48. Fernanda Saggin Brazílie 3
48. Sheena Jayne Martin USA 3
48. Francesca Lauren USA 3
48. Alyssa Blessing USA 3
48. Liu Chenqi Čína 3
48. Jodi Akins USA 3
48. Carla Garthwaite USA 3
48. Stine Hansen Dánsko 3
48. Nittaya Kongthun Thajsko 3
48. Allison Vaeth USA 3
59. Juliana Dantas Brazílie 2
59. Jamie Collins USA 2
59. Amanda Cabal Filipíny 2
59. Melissa Saavedra Chile 2
59. Sherry Espera USA 2
59. Elisangela Angell Brazílie 2
59. Rocio Lopez Španělsko 2
59. Helene Lamhauge Dánsko 2
59. Stephanie Fierro USA 2
59. Jessica Wilson USA 2
59. Adrianna Kaczmarek Polsko 2
59. Natalie Matthews USA 2
59. Calysta Upperman USA 2
59. Isha Barrow USA 2
59. Beatriz Vila Camacho Španělsko 2
74. Mia Sanchez USA 1
74. Naiara Schubert Brazílie 1
74. Barbara Ludwig USA 1
74. Sabina Pleváková Slovensko 1
74. Soohyun Bae Korea 1
74. Kaylie Fountain USA 1
74. Angely Rojas USA 1
74. Lorena Spitzer USA 1
74. Aurelia Bissoli Itálie 1
74. Hye Kyeong Hwang Korea 1
74. Beatrice Sanford USA 1
74. Frida Paulsen Stern Švédsko 1
74. Sonia Lewis USA 1
74. Kerryne Henich USA 1
74. Adelle Rogers USA 1
74. Ana Paula Brazílie 1
74. Jessica Lynn USA 1
74. Dianet Pereda USA 1
74. Ana Maria Vintu Itálie 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Portugal Pro 2019 - figure žen

Ve figure žen se bojovalo o jedno přímé postupové místo na Figure Olympia 2019 určené vítězce, další členky první pětice pak měly bodovat. Vítězkou byla vyhlášena Brazilka Bruna Miyagui, která tak v Manionově profesionální lize triumfovala vůbec poprvé. K dosažení tohoto úspěchu potřebovala šest sezón. Do top 5 se dále vešly Anna Banks, Melinda Mercz, Zulema Duran a Eva Crespo.


Výsledky Portugal Pro 2019 - figure žen:

  1. Bruna Miyagui*
  2. Anna Banks
  3. Melinda Mercz
  4. Zulema Duran
  5. Eva Crespo
  6. Eleni Zavitsanou
  7. Samantha Forbes
  8. Una Djordjevic
  9. Jayne Tingle
  10. Elisa Maiorana
  11. Helena Sanogo
  12. Marta Górzyńska
  13. Katy Marques
  14. Tânia Barrocas
  15. Tracy Shaaban-Dang

* kvalifikace na Figure Olympia 2019


Figure žen na Portugal Pro 2019


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2019 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA W. of Strength Arizona Pro 2018 1.
Candice Lewis** USA Figure Olympia 2018 2.
Nadia Wyatt USA Figure Olympia 2018 3.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2018 4.
Carly Starling-Horrell USA Figure Olympia 2018 5.
Michelle Lindsay USA Border States Pro 2018 1.
Brittany Campbell USA Kentucky Muscle Pro 2018 1.
An Da Jeong Korea WoS Romania M. Fest Pro 2018 1.
Natalia Soltero Mexiko Upper Midwest Pro 2019 1.
Ashley Soto USA Europa Orlando Pro 2019 1.
Laurelle Martineau USA St. Louis Pro 2019 1.
Tarryn Garlington USA Toronto Pro Supershow 2019 1.
Sandra Grajales Mexiko Europa Dallas Pro 2019 1.
Bojana Vasiljevic Srbsko Battle In The Desert 2019 1.
Ivana Ivusic USA Wings of Strength Chicago 2019 1.
Lola Montez Kanada Lenda Murray Pro 2019 1.
Anna Banks Polsko Vancouver Pro 2019 1.
Bruna Miyagui Brazílie Portugal Pro 2019 1.
Karina Grau Paraguay Los Angeles Pro 2019 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Figure žen - žebříček k 21. červenci 2019:

p. jméno stát body
1. Rhea Gayle Velká Británie 23
2. Chelsea Larson USA 21
3. Martina Yabekova Kanada 16
4. Ashley Roberson USA 9
4. Ashley Jones USA 9
6. Desiree Alferes USA 8
6. Nicole Zenobia Graham USA 8
8. Missy Farrell USA 7
8. Queren Pacheco Mexiko 7
8. Tiffani Lapoint USA 7
11. Camala Rodriguez USA 6
11. Audrieanna Fortune USA 6
11. Maria Luisa Baeza Diaz USA 6
11. Danielle Rose USA 6
11. Julia Waring USA 6
11. Ericka Morgan Guatemala 6
17. Osiris Trumpe USA 3
17. Amanda Welch USA 3
17. Autumn Cleveland USA 3
17. Ashley Howells USA 3
17. Melinda Mercz Maďarsko 3
22. Wendy Fortino USA 2
22. Heather Dees USA 2
22. Nicole Wolf USA 2
22. Maude Exantus USA 2
22. Stacy Fujarski USA 2
22. Sh'Nere Mattise Deas USA 2
22. Karen Noorlun USA 2
22. Devone Martin USA 2
22. Zulema Duran Itálie 2
31. Kristine Terese Finsaas Norsko 1
31. Shelace Shoemaker USA 1
31. Idalia Molina USA 1
31. Brittney Barnes USA 1
31. Esmeralda Arroyo Portoriko 1
31. Debra Rosado-Bohac USA 1
31. Eva Crespo Španělsko 1
31. Dora Rodrigues Brazílie 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2019 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.07.20:22Sanr11 - Pro mladé lidi co chcou začít soutěžit makat na sobě pusti..
22.07.16:38Mikuc - Tož pěkně je řežou, to zas jako jo! To už je politika, to ..+2
22.07.14:49retep - Je to na FB na strance muscle fitness-czech slovak minuly ..
22.07.14:0970mMyW!53 - ke je ta konverzace konkretne? Nikde to nemuzu najit
22.07.12:32retep - Pohádal sa s Križankem na socialni síti a asi to psychicky..
22.07.11:5870mMyW!53 - Arnold Strong: zda se mi to nebo po kazde pises vetu tazac..
22.07.07:2670mMyW!53 - ygg: nejsi sam, ja bych Egyptana nevidel ani na top 3. Ope..
22.07.00:08ygg - Egypťana bych tedy na vítěze neviděl ani smykem, ale jsou ..
21.07.23:49Arnold Strong - Proč nezávodil igor ilnes ze slovenska?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 55 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
LOPO (19:12) • Milanovi držím palce . Nech to dobre dopadne v novej sezóne a verím ,že v blízkej budúc...
magazínFoto: šestnáctitýdenní proměna Marca...
xroll (18:33) • Já myslím, že držel mrkvovou dietu. Má takovou zdravější barvu.
magazínSiem Goossens chce při profi debutu u...
LeToucan (23:12) • Takové množství znamínek jsem ještě na nikom teda ještě neviděl :o
magazínKristýna Seidlová - trénink ramen pod...
Jarda 74 (19:38) • Pěkné video, Lukáše jsem nikdy moc nesledoval a teď vidím že to byla chyba. Líbí se mi...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (01/20...
LOPO (18:34) • Veru tie tréningy masaker aj keď je odpocinkova fáza 😁. Držím palce v novej sezóne a hl...
NOVÉ INZERÁTYpráce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...
bazar 2x stepper
Dobrý den, prodám 2x Stepper panatta. Oba plně funkční cenu prosím nabídněte.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie