Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Matěj Ryšavý - rozhovor před IFBB President Santonja Cup 2019

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB PRESIDENT SANTONJA CUP 2019 - 5. - 8. 4. 2019, Řecko
Češi před President Santonja Cup:
Jakub Ott (video)Matěj Ryšavý (video)Petr Kaiser (video) • Jakub Marek Jan Halasz (video)
Tereza Nosková (video) • Aikaterini Polymerou

Info z President Santonja Cup:
kompletní výsledky s body - 1 medaile!

Z President Santonja Cup očima závodníků:


Matěj Ryšavý - záda a hamstringy před IFBB President Santonja Cup 2019
Řecká soutěž IFBB President Santonja Cup 2019, která se ve dnech 5. - 8. dubna odehraje v Nafpliu, je v tomto roce teprve druhou amatérskou soutěží, která se odehraje s českou účastí. Z kulturistů se do Řecka chystají dva naši závodníci. Prvním z nich je Jakub Ott, který nedávno úspěšně zahájil sezónu druhým místem na Dubai Muscle and Fitness Expo 2019, a druhým je Matěj Ryšavý, který na soutěž míří s cílem vybojovat si právo na přestup mezi IFBB Elite profesionály. Podaří se mu to? Jaká zlepšení postavy by mu k tomu měla pomoci a kolik mu ještě zbývá stáhnout do váhového limitu 90 kg?

Matěj Ryšavý

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Serbia 2018 - 5. místo v kulturistice mužů do 90 kg
EVLS Prague Amateur 2017 - 6. místo v kulturistice mužů do 90 kg
EVLS Prague Amateur 2016 - 9. místo v kulturistice mužů do 80 kg
Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2015 - 2. místo v kulturistice mužů do 82,5 kg

Matěji, když jste natáčel na začátku března trénink s Lukášem Bačou, říkal jste, že do 90kg limitu Vám zbývá stáhnout ještě 7,5 kg. Kolik vážíte teď a jak moc náročné to bude ještě dotáhnout do konce?

Aktuálně 10 dní do soutěže je moje váha nalačno 92,6 kg. Bude to na chlup ale myslím si, že to dáme úplně v pohodě. S trenérem už jsme si něčím podobným prošli před EVLS 2017 a díky stahování nám vygradovala neskutečně forma, takže víme, jak na to, a těším se, co z toho nakonec vyleze. (úsměv)

Proč padla Vaše volba právě na nadcházející soutěž v Řecku?

Vzhledem k tomu, že soutěž už je celkem tradiční v IFBB Elite Pro, po přidání amatérské kategorie jsem hned využil možnost startu. Přihlíželi jsme s trenérem i k tomu, že je to vlastně první závod jarní sezóny, a doufám, že soupeři nebudou v takových formách. Nemusela by být taková konkurence, ale to je jen spekulace. My se soustředíme na sebe a na to, abychom dovezli to, co chceme dovézt!

Na co jste se snažili s Vaším trenérem Radkem Neumanem v přípravě na letošní sezónu zaměřit? Jak jste spokojený s pokrokem, kterého jste dosáhli?

Především na symetrii a kvalitu svalů, protože soutěžní váhu 90 kg jsem měl i vloni. Ale letos je ta koncepce postavy daleko symetričtější a už to není taková slabina jako v minulých letech. Tvrdost svalů bude úplně někde jinde než kdykoliv předtím, takže myslím, že to, co jsme si vytyčili před sezónou jako cíl ve zlepšení, se nám povedlo.

Do Řecka jedete s cílem v ideálním případě získat IFBB Elite profesionální kartu. Kdyby se Vám to podařilo, chtěl byste si s už hotovou formou rovnou střihnout nějakou profi soutěž, nebo byste svůj profi debut odložil?

Tato soutěž letos pro mě bude jedinou soutěží minimálně v jarní části sezóny, ať už dopadne jakkoliv. Tak jako tak se budu chtít do další sezóny opět posouvat, co se kvality a tvrdosti týče. (úsměv)

V posledních dnech v profi znovu vygradovala hašteřivost mezi kulturisty kategorie open a závodníky physique, kdy se do sebe pustili Jeremy Buendia s Dexterem Jacksonem. Jak Vy jako kulturista vnímáte kategorii physique a její závodníky?

Tohle jde úplně mimo mě, takže nevím, co k tomu jejich hašteření říci, snad jen to, že asi vždy každý bude mít svoji pravdu a jde jen o to, z jakého pohledu se na to člověk podívá. S kategorií physique bych byl v pohodě v případě oddělení od soutěží ve váhové kulturistice, a to vzhledem k občasným velkým časovým prodlevám na soutěžích. Se závodníky physique jsem naprosto v pohodě, nemám s nimi žádný problém a nevím, proč bych měl... Znám opravdové dříče z jejich řad, kteří prostě jsou ve všem stejní kulturisté jako já, jen schovají nohy na pódiu, což už mi nepřísluší kritizovat, protože o tom ta kategorie prostě holt je. (úsměv)

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Chtěl bych poděkovat všem, co mě podporují a jdou tuhle pekelně těžkou přípravu se mnou a stojí za mnou. Jsou to můj hlavní sponzor Bodyflex Nutrition a celý náš Bodyflex Team, poté posilovna v Hradci Králové Bodyflex Fitness, kde mám VIP podmínky na přípravu, firma Old Iron, která vyrábí oblečení a nejen, že mě obléká, ale stojí za mnou i finančním způsobem. Obrovské díky patří mojí přítelkyni Jítě, protože závěr přípravy vedle kulturisty je dost složitý a se mnou o to více. Děkuji svojí rodině za vše, protože když ji potřebuji, je tady! Do mé rodiny počítám i svého trenéra Radka Neumanna, tady nemusím nic psát, my víme! Děkuji Vám všem, co mi držíte palce, i Vám, co mi nepřejete! No a nesmím zapomenout na Ronnie.cz - děkuji za možnost videologů a propagace mojí osoby!

Děkuji Vám a držte palce!


Matěj Ryšavý 16 dní před IFBB President Santonja Cup 2019


Foto:
www.instagram.com/matejrysavySouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.04.21:52Erveen - Ale Matěj je naturální závodník viš? :D
02.04.16:23Arnold Strong - Co ten rezestup břišní stěny celkem velky a i ta gynekomas..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie