Reklama:

Jakub Marek - rozhovor před IFBB President Santonja Cup 2019

7.810 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB PRESIDENT SANTONJA CUP 2019 - 5. - 8. 4. 2019, Řecko
Češi před President Santonja Cup:
Jakub Ott (video)Matěj Ryšavý (video)Petr Kaiser (video) • Jakub Marek Jan Halasz (video)
Tereza Nosková (video) • Aikaterini Polymerou

Info z President Santonja Cup:
kompletní výsledky s body - 1 medaile!

Z President Santonja Cup očima závodníků:


Malebné přístavní město Nafplio, ležící na řeckém ostrově Peloponés, bývá častým cílem turistů díky své architektuře a nádherným vyhlídkám na moře. Začátkem dubna tam však budou mířit řady fanoušků kulturistiky a fitness se zcela jinými cíli. Ve dnech 5. - 8. dubna se zde totiž uskuteční mezinárodní pohárová soutěž s názvem IFBB President Santonja Cup, v rámci které budou závodníci soupeřit mimo jiné o získání statusu profesionálního sportovce IFBB Elite Pro.

Jedním ze závodníků chystajících se v Řecku zastupovat české barvy v kategorii physique bude Jakub Marek, jehož dojmy pár dní před startem jarní sezóny si můžete přečíst v rozhovoru níže. Společně s ním nastoupí v této kategorii také Petr Kaiser a Jan Halasz, který vybojoval bronzovou medaili na nedávném Dubai Muscle and Fitness Expo. Oba závodníky jsme pro Vás již vyzpovídali formou tréninkových videí.

Jakub Marek

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2018 - 2. místo ve physique juniorů nad 178 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2018 - 2. místo ve physique juniorů nad 178 cm

Kubo, můžete se našim čtenářům krátce představit? V jaké kategorii závodíte a na jaké soutěže se aktuálně připravujete?

Zdravím všechny, kteří právě čtou tento rozhovor. Jmenuji se Jakub Marek, je mi 23 let a pocházím z malého města kousek od Uherského Hradiště. Jaro 2019 bude teprve má druhá sezóna v kategorii physique. Cvičím převážně ve Fit-KO ve Starém Městě, kde mi pomáhají s přípravou, a tímto fitku moc děkuji za pomoc. Aktuálně se připravuji na mezinárodní soutěž President Santonja Cup, která se koná v řeckém Nafpliu. Dále bych se chtěl během jarní sezóny ukázat na co nejvíce soutěžích v České republice.

Jestli se nepletu, po loňském stříbru na mistrovství ČR dorostu a juniorů bude President Santonja Cup 2019 vaší první zahraniční soutěží. Udělal jste nyní v přípravě nějaké změny, které vám pomohly posunout letošní formu o kousek dál?

Ano, bude to má první zahraniční soutěž. Změn bylo hned několik. Nejdůležitější bylo, že jsem se naučil pracovat se svým tělem, díky čemuž se mi podařilo nabrat více svalů a dosáhnout symetričtější postavy. Dále jsem zapracoval na detailech, které mi v mé první sezóně chyběly.

Máte pro tuto jarní sezónu nějaký konkrétní cíl?

Cíl pro tuto sezónu mám jediný. Předvést mnohem lepší formu než minulou sezónu a dosáhnout na přední příčky na soutěžích.

Co byste řekl, že je klíčové pro úspěch v kategorii physique? Splňujete tyto předpoklady?

Myslím, že nejdůležitější je celková symetrie postavy a co největší "véčko", tedy co nejširší ramena a nejužší pas, což si troufám říct, že splňuji. Ale to ať čtenáři Ronnie.cz posoudí sami. (smích) Dále také dobrá a sebejistá prezentace na pódiu, na které usilovně pracuji.

Prozraďte nám, jak vypadal váš jídelníček poslední měsíce před závody. Na jakou dietu sázíte?

Můj jídelníček je velmi jednoduchý a striktní, základ tvoří vajíčka, maso, rýže a tvaroh. Později v přípravě se mým zdrojem sacharidů stávají brambory. Sacharidy snižuji podle toho, jak se posouvá forma. Sacharidové vlny ani nic podobného nedržím.

Pomáhá vám s přípravou osobní trenér? Jak vaše spolupráce probíhá a v čem je podle vás největší výhoda spolupráce s trenérem při přípravě na závody?

Připravuje mne IFBB Elite Pro závodník Petr Bílek, který také soutěží v kategorii physique. Osobně se mnou trénuje a je mi kdykoliv k dispozici. Skvěle spolu vycházíme a věřím, že udělal všechno pro to, abych přišel na stage dobře připravený.

Bez jakých suplementů byste se v přípravě neobešel? Proč?

Základní věc, kterou používám, je protein, ten zařazuji hlavně po tréninku. Dále také glutamin a v případě potřeby i předtréninkové stimulanty.

Chtěl byste touto formou někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Chci poděkovat své rodině a přátelům, kteří mi věří a pomáhají mi v přípravě. Dále také své přítelkyni, která je mi velkou oporou v závěrečné fázi přípravy. Chtěl bych čtenářům Ronnie.cz vzkázat, pokud mají nějaký sen, ať si za ním jdou a nevzdávají se.


Jakub Marek - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 31 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra