Reklama:
FANTAZIE: Gold Whey protein jen za 249 Kč!
Vyzkoušejte nový lahodný protein za zaváděcí cenu! Více zde.

Závodnice v bikiny fitness (II.) - rozhovory a formy před MS ve fitness 2018

7.679 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS VE FITNESS 2018 - 26. - 28. 10. 2018, Polsko
Češi před MS ve fitness:
nominaceodlet české výpravy
Lenka HlaváčováTereza LinhartováLucia ČerníkováEliška DombkováMagdaléna Fejfarová
Jana Jeřábková (video) • Monika Špačková (video) • Tatiana Naddennaia • Lenka ČervenáOndřej Ságner
Info z MS ve fitness:
z místa dění - 1 medaile!kompletní výsledky s body
Očima reprezentantů, rozh. s medailisty:
T. Linhartová

Nominace závodníků na mistrovství světa 2018
Závodnice v bikiny fitness (I.) - rozhovory a formy před MS ve fitness 2018

Program letošního Mistrovství světa ve fitness v Polsku začíná již dnes a protáhne se až do 28. října. Z České republiky na MS vyrazila početná výprava a my se pro Vás snažíme její osudy mapovat. Přinesli jsme Vám desítky fotografií z nominace a již jste si mohli přečíst předsoutěžní rozhovory s našimi zástupci kategorií fitness, bodyfitness i s částí závodnic bikiny fitness. U kategorie bikiny fitness zůstaneme i dnes, protože Vám ještě dlužíme rozhovory s Janou Jeřábkovou a Monikou Špačkovou. Jana Jeřábková je již zkušenou závodnicí, které se v této sezóně daří velice dobře, a jak je na tom před MS, jste se mohli podívat v jejím nedávném tréninkovém videu. Na mistrovství světa míří také Monika Špačková, které se letos podařilo získat na domácí pohárové soutěži dokonce i absolutní vítězství, i když věkem spadá ještě mezi juniorky.

jménokategorie
Jana Jeřábková bikiny fitness
Monika Špačková bikiny fitness

Jana Jeřábková

Vybrané úspěchy:

Fitness Mania Classic 3 2018 - 3. místo v bikiny fitness nad 169 cm
Partner Cup 2018 - 1. místo v bikiny fitness do 172 cm
EVLS Prague Amateur 2017 - 4. místo v bikiny fitness do 172 cm
EVLS Prague Amateur 2016 - 4. místo v bikiny fitness do 172 cm
Arnold Classic Europe 2016 - 5. místo v bikiny fitness do 172 cm

Jano, pokud jsem správně pátral, na mistrovství světa letos pojedete vůbec poprvé. Velkých mezinárodních závodů jste se přitom už v minulosti účastnila, proč tedy letos právě MS?

Zdravím všechny čtenáře. V minulosti jsem se již jednou na MS nominovala, a to sice v roce 2015, avšak krátce před odletem jsem vážně onemocněla, takže to bohužel nevyšlo. V následujících letech jsem se účastnila soutěží, které byly v září, a jelikož MS bylo až o mnoho později, nelákalo mne to. Jednak mi se začátkem října vždy začíná semestr ve škole, jednak jsem si nebyla jistá, zda bych dokázala připravit takovou formu, jakou na takových závodech vyžadují (tedy ostřejší a celkově subtilnější vzhled). Letošní rok je jiný, závodit jsem se rozhodla asi měsíc před startem na závodech uplynulého víkendu, o nominaci na MS v Čelákovicích jsem se dozvěděla na poslední chvíli, a jelikož se mi podařilo na závodech uspět, řekla jsem si, že bych mohla formu zkusit ještě dotáhnout a že právě tentokrát by to mohla být ona zmíněná drobnější, ostřejší forma, tak uvidíme… Každopádně start na MS v konkurenceschopné formě byl vždycky mým snem.

Jste studentkou Lékařské fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy, přičemž právě studium medicíny je známé svou náročností. Jak těžké pro Vás je zkombinovat studium s přípravou a závoděním?

Jak jsem již naznačila, právě studium bylo vždy jedním z hlavních důvodů, proč jsem využívala hlavně závody na začátku sezóny před začátkem semestru. Letos jsem se rozhodla, že to zkusím zkombinovat, ve škole máme už hlavně praktickou výuku, tak se domnívám, že občasné absence například z důvodu odletu na MS budou řešitelné náhradní účastí. Co už tak snadné není, jsou některé dny, kdy mám výuku prakticky celý den, tedy vstávám před šestou, od šesti jdu na první trénink, od osmi do školy, odpolední výuka končí okolo čtvrté hodiny a ještě mne čeká druhý trénink - to vše třeba na sacharidové nule, když se to "dobře" sejde… Ale jsem nesmírně namotivovaná víkendovým úspěchem, každodenními posuny ve formě a lidmi, co mi věří, navíc jsem si to vybrala, nikdo mě nenutí do přípravy ani do studia a snažím se k tomu přistupovat pozitivně a radovat se z toho, že jsem zdravá a můžu studovat, co mě baví, a zároveň naplno provozovat svůj koníček, i když je to momentálně velmi vyčerpávající.

V rozhovorech s jinými závodnicemi jsem zachytil, že Vám děkovaly za výrobu závodních plavek na míru. Předpokládám, že si určitě plavky vyrábíte i pro sebe. Kolik času výroba takových plavek zabere? Kde se na Vás mohou případné zájemkyně obrátit?

Ano, je to tak, vyrábím i plavky na míru, i když vzhledem k vytížení studiem mám bohužel rok od roku menší a menší kapacitu. Doba výroby se odvíjí především od složitosti zakázky a mého aktuálního časového vytížení. Pokud by měl kdokoli zájem (šiji i pánské pózovačky), stačí mi napsat na jakýkoliv profil některé ze sociálních sítí, profily mám vedené pod svým jménem.

Ještě před MS jste se účastnila domácích pohárových soutěží. Jak jste byla spokojená se svojí formou a chystáte v tomto ohledu na MS nějaké změny?

Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla opravdu na poslední chvíli, tak jsem byla přímo nadmíru spokojena s výsledky, ale u formy jsem si vědoma nedostatků, a to hlavně v oblasti dotaženosti, vyrýsovanosti, což je taková moje klasika. (smích) Myslím, že mi to v sobotu vyhrála spíše moje prezentace než forma. Jelikož jsem ještě stále docela velká svalově, tak teď je hlavním cílem za každou cenu vypalovat, co to jen půjde. I za cenu nějakého toho gramu svalové hmoty.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Mám pocit, že jsou letos všichni moc milí a vychází mi vstříc, ať už se bavíme o lidech ze svazu, státních trenérech, či mém nejbližším okolí. Jsem zvyklá spíše lidem děkovat osobně, navíc se obávám, že bych vzhledem současné vyčerpanosti přípravou mohla v tom výčtu někoho opomenout a pak by mne to mrzelo, ale ti, kterých se to týká, při čtení tohoto článku určitě už budou vědět… Takže souhrnně jen jedno velké DĚKUJI všem, kdo se na tom podílíte i třeba jen jedním úsměvem, který mi zlepší na kardiu náladu, ale hlavně těm, kdo ve mě věříte a nenecháte mě s tím seknout. A speciální dík patří svazu za to, že mi umožní start na MS.

Zpět na přehled


Monika Špačková

Vybrané úspěchy:

Grand Prix Fitness Brno 2018 - 1. místo v bikiny fitness do 170 cm
Fitness Mania Classic 3 2018 - 2. místo v bikiny fitness do 169 cm
Partner Cup 2018 - 1. místo v bikiny fitness nad 172 cm + absolutní vítězka

Moniko, v předsoutěžním rozhovoru se s Vámi naši čtenáři mohou dnes setkat vůbec poprvé. Mohla byste se jim krátce představit?

Přeji hezký den všem čtenářům, mé jméno je Monika Špačková a je mi 23 let. Cvičení se věnuji celkem rok a půl. Předtím jsem samozřejmě nárazově vykonávala různé sportovní aktivity, ale naplno se fitness věnuji od února roku 2017. Ke cvičení mě vedl bývalý přítel, ale jsem typ člověka, kterého když někdo k něčemu nutí, o to víc se mu do toho nechce, takže jsem si k fitness našla cestu sama až posléze.

Ač věkem spadáte ještě mezi juniorky, i mezi ženami se Vám už teď daří fantasticky, což se potvrdilo na nedávných soutěžích Partner Cup a Fitness Mania Classic 3. Které ze závodů se Vám líbily více?

Z mého pohledu pro mě byly oba závody novinkou. Minulý rok jsem se zúčastnila pouze dvou kondičních za závodů, a proto pro mě tento rok vše bylo opět jako poprvé. Samozřejmě, že vždy Vám budou atraktivnější a zajímavější připadat závody s větší důležitostí, pro mě to tedy byla Fitness Mania Classic 3. Musím se však přiznat, že v prvních hodinách po skončení závodů jsem byla ze sebe lehce zklamaná vzhledem k tomu, že závody měly být původně jen pohárové. Neuvědomovala jsem si, jakou váhu jakožto mezinárodní závody měly, a bylo mi líto, že jsem nedosáhla na lepší umístění. Jsem v tomto směru dost ambiciózní. (úsměv)

Až s odstupem času mi začalo docházet, jaké závodnice zůstaly za mnou, že jsem se umístila lépe než některé bikiny, ze kterých jsem měla původně strach, a přišel pocit zadostiučinění, kam jsem se vlastně dokázala za rok a půl cvičení posunout.

Do budoucna zřejmě není pochyb o tom, že můžete získat IFBB Elite profesionální kartu. Jak se díváte na rozdíly mezi IFBB Elite profesionálkami a americkými profesionálkami z profi ligy Jima Maniona? Která z divizí se Vám líbí více? Máte mezi profesionálkami sama nějaké oblíbenkyně?

V budoucnu bych samozřejmě ráda o kartu znova usilovala, teď si ale myslím, že na to mám spousty času. Důležité pro mě je nejprve nasbírat zkušenosti, doladit chyby, které mám, a ještě si zkusit amatérské závody. Dlouho jsem nad otázkou rozdílu mezi ligami přemýšlela a chtěla jsem na ni čtenářům "profesionálně" odpovědět, pravdou ale je, že absolutně nemám přehled o druhé zmiňované lize Jima Maniona, a nevím vůbec, co si pod touto ligou představit. (úsměv)

Jinak co se týče vzorů mezi profesionálkami, jsou pro mě velkým vzorem například Yana Smith Kuznetsova, Anita Herbert nebo třeba nádherná Deniz Saypinar z Turecka.

V prosinci zamíříte také na MS juniorů. S jakými výsledky z nadcházejícího i prosincového MS byste byla spokojená?

Tak už jen to, že se mohu po tak krátké době cvičení podívat na takto prestižní závody, je pro mě velká čest. Na závody si jedu především pro zkušenosti. Samozřejmě, že bych byla ráda za co nejlepší výsledek, ale pokud zůstanu při zemi, bylo by pro mě neskutečným úspěchem alespoň finále.

Spolupracujete s trenérem nebo s někým, kdo Vám pomáhá například s pódiovou prezentací? Jak Vaše spolupráce případně vypadá?

Minulý rok mě v začátcích přípravy na první závody "koučoval" Michal Chlapec, který na to, kolik je mu let, má nespočet znalosti, které mi předal. Později jsem těsně před prvními závody přešla do Target Teamu a pod vedením Vjačeslava Vinogradova jsem to dotáhla na svou první pódiovou prezentaci. Pod Slávkem jsem již zůstala až do tohoto roku a nemám v plánu měnit. Dřeme spolu několikrát do týdne a myslím, že výsledky mluví za vše. (úsměv) Jinak s pódiovou prezentací mi minuly rok pomáhala Kristýna Seidlová a tento rok jsem se oddala do rukou šikovné Kamily Pavlíčkové. Bohužel ladnost mi vždy chyběla, a tak je ještě hodně co ladit. (smích)

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu nebo pomoc ve Vaší přípravě?

Určitě bych ráda poděkovala především svému trenérovi Vjačeslavu Vinogradovi, protože ve mě vždy věřil a tlačil na mě, abych podávala co nelepší výkony, a když viděl, že mám chuť něco vzdát, nenechal mě a naopak mě vždy namotivoval pokračovat v cestě dál. V další řadě bych ráda poděkovala Kamile Pavlíčkové za pomoc s pózingem. Jedno obrovské díky také patří moji mamince, která mi pomáhala jak psychicky, tak i finančně, jelikož závodní příprava a hlavně mistrovství světa jsou finančně dost náročné.

A největší díky patří mému příteli Václavu Laznovi, který se mnou celou moji závodní přípravu trpí, zvládá moje výkyvy nálad, pomáhá mi při trénincích a hlavně se mnou jezdí na každé závody, kde se o mě pečlivě stará, a se zatnutými zuby ustál každý můj předpódiový stres. (úsměv) A také děkuji týmu Ronnie.cz, že mi umožnil tento rozhovor.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.10.14:51Noremorsedan - Janičko, moc Vám fandím, jsem Váš velký fanoušek, ať se da..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie