Lenka HlaváčováTereza LinhartováLucia ČerníkováEliška DombkováMagdaléna Fejfarová
Jana Jeřábková (video) • Monika Špačková (video) • Tatiana Naddennaia • Lenka ČervenáOndřej Ságner
z místa dění - 1 medaile!kompletní výsledky s body
Očima reprezentantů, rozh. s medailisty:

Nominace závodníků na mistrovství světa 2018
Závodnice v bikiny fitness (I.) - rozhovory a formy před MS ve fitness 2018
Závodníci ve fitness
- rozhovory a formy před MS ve fitness 2018

Ve dnech 26. - 28. října proběhne v polském Białystoku Mistrovství světa ve fitness. Nominace proběhla 13. října před začátkem pohárové soutěže Partner Cup v Čelákovicích. Aktuálně se na Mistrovství světa ve fitness chystá 12 reprezentantů, přičemž jsme pro Vás již vyzpovídali dívky startující v kategorii bikiny fitness i závodníky ve fitness. Níže Vám přinášíme rozhovory se zástupkyněmi bodyfitness.

Závodnice, které budou Českou republiku reprezentovat v kategorii bodyfitness, mají velice slibně rozjetou podzimní sezónu. Lenka Hlaváčová získala bronzovou medaili na Diamond Cupu v Katowicích, v polovině září pak již podruhé vybojovala Elite profesionální kartu v Kladně, kde zvítězila. Za ní se umístila další reprezentantka Tereza Linhartová, která tímto také získala právo startovat mezi profesionálními závodnicemi. Na našem webu se můžete podívat například na její trénink prsou a bicepsů.

Kategorii wellness fitness bude reprezentovat Tatiana Naddennaia, jejíž trénink nohou a hýždí se Slávkem Vinogradovem pro Vás natočil náš kameraman Lukáš Bača.

Všem závodnicím děkujeme za rozhovor a přejeme krásné zážitky a hodně štěstí na mistrovství světa!

jménokategorie
Tereza Linhartová bodyfitness
Lenka Hlaváčová bodyfitness
Tatiana Naddennaia wellness fitness

Tereza Linhartová

Vybrané úspěchy:

Fitness Mania Classic 3 - 2. místo v bodyfitness a zisk Elite profesionální karty
Mistrovství světa juniorů a masters 2017 - 1. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2016 - 1. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2016 - 1. místo v bodyfitness juniorek

Terko, náš poslední rozhovor proběhl týden před Arnold Classic Europe 2018. Tam jste se neprobojovala do finále. Jak tyto závody hodnotíte?

Na závodech Arnold Classic Europe byla obrovská konkurence. Závodnice byly zkušené a věkově o dost starší. Rozhodčí preferovali formy hodně vysušené, a jelikož jsem nebyla na tento trend dostatečně stažená, skončila jsem již v eliminačním kole. Ale i přes to všechno to hodnotím jako dobrou zkušenost, ze které budu čerpat do budoucna.

Před pár dny se Vám ale zadařilo na Fitness Mania Classic 3 a vybojovala jste právo zažádat o Elite profesionální kartu. Jak s tím naložíte? Proběhne přestup do profesionální divize?

Jsem nesmírně ráda, že jsem si právo zažádání o Elite profesionální kartu vybojovala. Určitě přestup mezi profesionály ještě na chvíli odložím. Chtěla bych se ještě prosadit mezi amatéry. Jelikož je mi zatím 24 let a jsem prvním rokem mezi ženami, tak mám ještě dost času. Mezi profesionálky mi ještě chybí větší jistota v projevu a hlavně svalová tvrdost, která je vyžadována. Na tom všem je ještě potřeba zapracovat.

Nastoupit na pódium v Kladně jste původně plánovala, nebo jste se rozhodla to "zkusit" až na poslední chvíli?

Soutěžit na Fitness Mania Classic 3 jsem neplánovala, bylo to rozhodnutí na poslední chvíli, které se ale vyplatilo. Soutěž byla velice dobře připravena, a to jak organizačně, tak i co se týče cen a zázemí pro závodníky.

Terko, v hlavě mi leží Vaše mohutná a krásně tvarovaná záda. Prozraďte nám, co je Vaší fintou. Jak na ně?

Myslím si, že žádná zaručená finta není, na záda cvičím základní ověřené cviky. Hlavní je genetika. Odmala jsem dělala sportovní gymnastiku, která mi v daném směru velice pomohla, co se týče šířky a hloubky zad.

Výčet Vašich úspěchů je opravdu obdivuhodný a stále raketově míříte vzhůru. Je na konci toho všeho nějaký velký cíl, který byste si dříve či později ve Vaší kariéře chtěla splnit?

Děkuji. Pro každý rok si nastavuji různé cíle, pro rok 2017 to bylo co nejlepší umístění na mistrovství světa juniorů a pro tento rok jsem si přála získat Elite profesionální kartu. Oba tyto cíle jsem si postupně mohla odškrtnout a jsem za to nesmírně ráda. Určitě bych se ze začátku chtěla prosadit v divizi Elite Pro. Jedním z největších snů nejen mým, ale i spousty závodníků je si jednou stoupnout mezi profesionální závodníky na Olympii.

A Vaše plány bezprostředně po mistrovství světa?

Po mistrovství světa se možná ještě zúčastním soutěže GP PEPA Opava, ale to vše se bude odvíjet od aktuální formy. Poté již žádné další soutěže neplánuji a budu se soustředit na zkvalitnění svalové hmoty do další sezóny.

Tereza Linhartová - fotogalerie

Zpět na přehled

Lenka Hlaváčová

Fitness Mania Clasic 3 - 1. místo v bodyfitness a zisk Elite profesionální karty
IFBB Diamond Cup Katowice 2018 - 3. místo v bodyfitness masters
IFBB Diamond Cup Ostrava 2018 - 1. místo v bodyfitness žen, masters a absolutně
Partner Cup 2017 - 2. místo v bodyfitness

Lenko, můžete se našim čtenářům pro začátek krátce představit? Jak dlouho závodíte a co Vás k tomu přivedlo?

Jmenuji se Lenka Hlaváčová, je mi 40 let, pocházím ze Vsetína, ale již několik let bydlím na Kladensku. Fitness se věnuji od svých dvaceti let, ale teprve minulý rok jsem se rozhodla postavit se na závodní prkna. Řekla jsem si, že buď teď, nebo nikdy. Chtěla jsem vyzkoušet vše, co k závodění patří. Včetně diety, kterou jsem nikdy předtím nedržela a ani nezkusila. Ta byla pro mě asi v počátku nejtěžší.

Moje první přípravy byly pod vedením Standy Pešáta, který byl i přes velkou vzdálenost, která nás dělila, schopný vždycky poradit, zkonzultovat formu a zasvětit mě do všeho, co příprava na závody obnáší. Nyní konzultuji svoji předzávodní přípravu s majitelem Fitness Mania Gymu Yurym Scherbakovem, v jehož fitness trénuji. A nesmím zapomenout zmínit mého manžela, který je také důležitým článkem a pro mě obrovskou oporou. Když zrovna necvičím, snažím se svůj veškerý volný čas věnovat rodině, mám dvě děti, čtyřletou holčičku a sedmiletého kluka.

V letošním roce máte za sebou krásné úspěchy - hned dvakrát se Vám podařilo vybojovat Elite profesionální kartu! Proběhne v blízké době přestup do profesionální divize?

Vzhledem k tomu, že jsem se závoděním začala teprve minulý rok, chtěla bych si ještě chvíli užít závody jako amatér.

Co je podle Vás klíčové pro kategorii bodyfitness?

Myslím si, že důležitou roli hraje vyvážené osvalení, a aby tam pořád byla zachována ženskost.

Můžete nám podrobněji popsat, jak vypadá Vaše dieta v letošní přípravě?

Já pořád říkám, že mám dietu na pohodu. Samozřejmě musím z jídelníčku vyřadit pro mě oblíbené bílé rohlíky a dortíky všeho druhu, ale jinak hlady netrpím. Troufám si říct, že hodnotově sním více jídla něž možná kterýkoliv jiný člověk, který v přípravě není. (úsměv)

Máte přehled o konkurenci, která nastoupí na mistrovství světa v Polsku? S jakými ambicemi budete odjíždět?

Konkurence bude asi velká, ale budu se snažit ji neřešit a soustředit se na sebe, abych dosáhla co nejlepšího umístění, i když to bude asi těžké.