Reklama:
Hořčík v akci 2+1 ZDARMA
Nejvyšší vstřebatelnost a unikátní kombinace s inulinem. Více zde.

Závodnice v bikiny fitness (I.) - rozhovory a formy před MS ve fitness 2018

12.641 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS VE FITNESS 2018 - 26. - 28. 10. 2018, Polsko
Češi před MS ve fitness:
nominaceodlet české výpravy
Lenka HlaváčováTereza LinhartováLucia ČerníkováEliška DombkováMagdaléna Fejfarová
Jana Jeřábková (video) • Monika Špačková (video) • Tatiana Naddennaia • Lenka ČervenáOndřej Ságner
Info z MS ve fitness:
z místa dění - 1 medaile!kompletní výsledky s body
Očima reprezentantů, rozh. s medailisty:
T. Linhartová

Nominace závodníků na mistrovství světa 2018

Letošní Mistrovství světa ve fitness přivítá ve dnech 26. - 28. října polský Białystok. Do Polska je to co by kamenem dohodil, a tak se zde představí i celá řada českých závodníků a závodnic. Závodit se zde bude nejen ve fitness, ale také v ženských kategoriích bodyfitness, wellness fitness a bikiny fitness, v mužských kategoriích physique a muscular physique a také v párech.

My se dnes zaměříme na naše krásné bikiny fitnessky, kterých se do Białystoku vypraví celkem pět. V první části rozhovorů Vám představíme sympatickou Lucii Černíkovou, ostřílenou Elišku Dombkovou, která v příští sezóně zamíří mezi IFBB Elite profesionálky, a Magdalénu Fejfarovou, která stále závodí i mezi juniorkami.

Všem třem přejeme, ať si z Polska odvezou nejen pěkné umístění, ale i spoustu hezkých zážitků.

jménokategorie
Lucia Černíková bikiny fitness
Eliška Dombková bikiny fitness
Magdaléna Fejfarová bikiny fitness

Lucia Černíková

Vybrané úspěchy:

Grand Prix Fitness Brno 2018 - 5. místo v bikiny fitness do 165 cm
Fitness Mania Classic 3 - 7. místo v bikiny fitness do 164 cm
Grand Prix Fitness Brno 2017 - 1. místo v bikiny fitness do 164 cm
Partner Cup 2017 - 2. místo v bikiny fitness do 164 cm

Lucio, spousta našich čtenářů Vaši tvář jistě zná, přesto se jedná o Váš první předsoutěžní rozhovor na Ronnie.cz. Mohla byste se jim představit? Jak dlouho už cvičíte a co Vás přivedlo poprvé do posilovny? Věnovala jste se i jiným sportům?

Zdravím všetkých, ktorí práve čítajú tento rozhovor. (úsměv) Volám sa Lucia Černíková a pochádzam zo Slovenska, konkrétne z Banskej Bystrice. V ČR žijem cez 4 roky a práve tesne po príchode sem som sa začala venovať fitnessu. Nikdy predtým som nerobila žiaden šport, ale odmala som bola hyperaktívna. Až pred 4 rokmi som našla miesto, kde si tu energiu môžem vybiť. K fitnessu ma privedol bývalý priateľ.

Podzimní část sezóny jste začala na závodech Fitness Mania Classic 3 v Kladně. Jak se Vám soutěž líbila a jak jste byla spokojená se svým umístěním? Chystáte na MS nějaké změny, co se formy týče?

V Kladně sa mi páčilo veľmi. Organizácia bola veľmi dobrá a tak isto aj prostredie, kde sa závod konal. Umiestnila som sa na 7. mieste a finále mi tak ušlo o jeden bod, ale s hodnotením v Kladně som bola spokojná, pretože bolo objektívne a holky boli skutočne nádherné. Čo sa týká mojej formy, asi nejaké veľké zmeny ani nestíham, jediné, o čo sa pokusím, je prerýsovat nohy.

Spolupracujete s trenérem nebo s někým, kdo Vám pomáhá například s pódiovou prezentací? Jak Vaše spolupráce případně vypadá?

Momentálne tuto sezónu sa pripravujem sama, čo se týká tréningov a stravovacieho plánu. S pódiovou prezentáciou mi pomáhala Ludmila Čížová.

Jako bikiny fitnesska máte všechny potřebné atributy. Hezkou tvář, široká ramena, úzký pas, kulatý zadek… Je něco, co považujete Vy sama za svoji slabinu?

Ďakujem. (úsměv) Za svoju slabinu najviac považujem nohy (sú príliš veľké). Taktiež bývam nervózna na pódiu a občas to je na mne vidieť.

Jak zvládáte dietu? Máte nějakou radu, jak zahnat například chutě na sladké, když klasické pochoutky nepřipadají v úvahu?

Dietu zvládám v pohodě, sice si dovolím napísať, že to mám rozhodne ťažšie ako väčšina závodníkov, nakoľko som si nenašla cestu k mäsu a vajíčkám, ale príprava na závody bez toho nejde. Väčšinou chute na sladké nemám, ale keď už to na mňa príde, tak si pridám na sacharidoch a užívám chróm z lekárne, ktorý potláča chuť práve na to sladké. A keď ani to nezabere, tak sa jednoducho nájem sladkého.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Určite by som chcela poďakovať rodine a hlavne mame, ktorá stojí vždy pri mne. Kamarátom a taktiež Ludmile Čížovej za cenné rady nielen pri pódiovej prezentácii.

Zpět na přehled


Eliška Dombková

Vybrané úspěchy:

Fitness Mania Classic 3 - 1. místo v bikiny fitness žen do 169 cm
IFBB Nordic Cup 2018 - 2. místo v bikiny fitness žen do 169 cm
IFBB Diamond Cup Austria 2018 - 1. místo v bikiny fitness žen do 169 cm
IFBB Diamond Cup Luxembourg 2018 - 1. místo v bikiny fitness do 169 cm
IFBB Diamond Cup Madrid 2018 - 1 . místo v bikiny fitness do 172 cm

Eliško, v jednom z minulých rozhovorů jste se zmínila, že na podzim hodláte oproti jaru v samotném závěru před soutěží vyzkoušet něco nového? Můžete napovědět, čeho se změna týkala? A jak jste byla spokojená s výsledky, které přinesla?

Změna se týkala závěrečného týdne přípravy, kdy jsem jej vlastně každý týden na každou soutěž nastavila trochu odlišně. Byly to změny jak ve stravě, množství vody, tak také v trénincích. Na Diamond Cupu Austria jsem vyzkoušela plnější formu, na Diamond Cupu Varšava naopak ostřejší. Následující soutěže jsem dělala tak něco mezi a samozřejmě také s každým nadcházejícím týdnem tělo reagovalo po předchozích odvodňováních odlišně. Bylo to pro mě poprvé, kdy mě čekalo pět závodů jdoucích týden co týden po sobě, takže jsem se bála, kdy tělo přestane "poslouchat", ale naštěstí se tak nestalo. Momentálně mám před MS konečně 2 týdny pauzu, takže doufám, že to jen prospěje a bude tomu také odpovídat finální forma.

Vy už máte IFBB Elite profesionální kartu v kapse, rozhodla jste se ale ve zbytku sezóny pokračovat mezi amatérkami a sbírat body do žebříčku Elite World Ranking. Víme, že Vaším cílem je první desítka, kdybyste si ale měla tipnout na konkrétní příčku, jaká to na konci sezóny bude a kolik závodů k ní celkem povede? Jak náročná je pro Vás zatím tato sezóna?

Byla bych moc ráda, kdybych se dokázala udržet do top 5 , to je takové mé přání na zakončení sezóny. V tuto chvíli se nacházím v žebříčku na 2. místě, ale jsem realista a dokážu si spočítat, kdo mě s největší pravděpodobností dokáže díky výsledku na světě předehnat, ale samozřejmě jsou to jen spekulace, vše může být úplně jinak. (úsměv)

V mužské kulturistice je to jednoduché, když závodník přestupuje od amatérů mezi profíky, zpravidla má před sebou úkol nabalit na sebe kopu dalších svalů. Jak se liší profesionální bikiny fitnessky od amatérek a na čem se budete do příští sezóny snažit nejvíc zapracovat Vy osobně?

Z mého pohledu je profi liga bikin úplně jiný level, myslím tím zejména závodnice, které se umísťují na nejvyšších příčkách. Dostat se na tuto úroveň je nejen otázkou skvělé formy, ale také samotné prezentace a celkového vzhledu, kde vše je snad dokonalé. Takže na čem se budu snažit zapracovat? Řekla bych, že úplně na všem, protože je to jako stát opět na začátku a je třeba být lepší ve všem. (úsměv)

Jste pověrčivá? Máte před soutěží nějaké rituály, talismany apod., které Vám pomáhají k většímu klidu a potenciálně i k vítězství?

Snažím se pověrčivá nebýt, ale už mnohokrát se mi tak nějak dokázal opak. Je to legrační, ale s přítelem máme takovou pověru, že na závody nesmí se mnou, jinak "to" nedopadne. (smích) Za rituál považuji vínko těsně před spaním večer před závody a za talisman malý přívěšek medvěda se čtyřlístkem, který mi koupili rodiče a cestuje na všechny závody se mnou už od jara.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Chtěla bych poděkovat mému sponzorovi Amix, který mi je oporou v přípravě již druhým rokem, a také samozřejmě mým nejbližším za veškerou podporu a trpělivost.

Zpět na přehled


Magdaléna Fejfarová

Vybrané úspěchy:

Partner Cup 2018 - 3. místo v bikiny fitness do 169 cm
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2018 - 1. místo v bikiny fitness juniorek nad 164 cm
FFF Cup 2018 - 3. místo v bikiny fitness do 170 cm
Grand Prix Ronnie.cz 2017 - 4. místo v kondičním bikiny fitness juniorek

Magdaléno, jedná se o Váš první předsoutěžní rozhovor pro Ronnie.cz, mohla byste se našim čtenářům představit? Jak dlouho už cvičíte a co Vás vlastně poprvé přivedlo do posilovny? Měla jste vždycky vztah ke sportu?

Mé jméno je Magdaléna Fejfarová a cvičím asi 7 let. Se cvičením jsem začínala doma, s nějakým "opravdovějším" posilováním ve fitku jsem ale přišla do styku až se začátkem studia na vysoké škole, což je 3 a půl roku zpět. Do posilovny mě přivedl především tehdejší přítel, cvičení jako takové pro mě bylo nejprve jen prostředek k hubnutí, protože jsem byla dost silná. Rodiče mě nicméně ke sportu vedli odmalička - 3 roky jsem tancovala latinsko-americké a standardní tance, předtím to byla jízda na koni a aerobik. Mimo to jsme chodili na túry, jezdili na bruslích, v zimě lyžujeme apod.

Jak se na Vaše závodění dívají doma? Líbí se jim bikiny fitness?

Ze strany rodiny mám ohromnou podporu, za což jsem jim nesmírně vděčná. Rodiče se s mým životním stylem a sportovními cíli už sžili, babičky také nosí místo čokolád zeleninu. Bikiny fitness se jim líbí a obdivují to, malá sestřička dokonce občas předvede nějakou bikiny pózu. (úsměv)

V podzimní části sezóny už jste stihla několik pohárových soutěží. Jak se Vám dařilo a kde ještě vidíte rezervy, aby byla umístění ještě lepší?

Z Partner Cupu v Čelákovicích jsem si odvezla krásný bronz, na mezinárodní soutěži Fitness Mania Classic 3 na Kladně jsem byla šestá mezi ženami, v juniorské kategorii to na finále nestačilo. Na mezinárodních soutěžích preferují spíše ostřejší formu a to je také nyní můj cíl do Polska a na další soutěže. Dále budu vychytávat nějaké detaily v pózování a měnit odvodnění.

Mistrovství světa by mělo být Vaší první velkou mezinárodní a současně zahraniční soutěží. Jste z toho nervózní, nebo bude pro Vás MS z hlediska psychiky jen dalším ze závodů?

Mistrovství světa pro mě rozhodně není jen dalším ze závodů, takže nervy pracují. Nicméně nervozitu se snažím co nejvíc eliminovat a myslet pozitivně, protože psychika velmi ovlivňuje formu a zdravotní stav celkově, jak je známo. Zároveň se však neskutečně těším na celou zkušenost a atmosféru mezinárodních závodů v kolektivu české reprezentace.

Spolupracujete s trenérem, nebo se připravujete sama? S čím vším Vám případně pomáhá?

Na tuto sezónu jsem se připravovala sama. Když si něčím nejsem jistá, poradím se s kamarády a známými z řad trenérů či zkušených závodníků. Nejméně zkušeností mám především se závěrečnou fází předzávodní přípravy, ale i o tomhle náš sport je - člověk neustále zkouší, objevuje, sebepoznává se.

Pódiová prezentace je důležitou součástí hodnocení. Je pózing a přirozeně elegantní pohyb po pódiu pro Vás přirozený a snadný, nebo je to jedna z věcí, která je pro Vás náročnější?

Projev na pódiu je pro mě vždy velká výzva, i když je to s každou soutěží o trošku lepší. Několik týdnů před závody jsem zařadila pózování za každý trénink, což mi dodává sebejistoty a cviku. Elegantní pohyby musím neustále pilovat.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu nebo pomoc ve Vaší přípravě?

Největší dík patří určitě mojí rodině, která je v tomto ohledu naprosto perfektní, a všichni členové mě moc podporují. Zejména moje maminka mi pomáhá jak po celý čas přípravy, tak v samotné dny závodů, kdy se mnou jezdí, natírá mě barvou a stará se o mě. Dále bych chtěla poděkovat svým přátelům, kteří při mně stojí a fandí mi, a také již zmiňovaným rádcům trenérům a kolegům závodníkům. Děkuji také Vám za rozhovor.

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 126 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie