Reklama:

Street Workout Festival 2018 - výsledky a rozhovor s pořadatelem

5.024 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


EVLS PRAGUE AMATEUR 2018 - 28. 9. 2018, Praha
Info z EVLS Amateur:
prezentaceonline report z místa dění
Před EVLS Amateur:
soutěž o vstupenkyČešiharmonogramareálsemináře
pátek:
foto pódium I.foto pódium II.
zákulisí I.zákulisí II.zákulisí III.
zákulisí IV.zákulisí V.zákulisí VI.

kompletní výsledky s body a fotografie - 25 medailí + absol.!
videa ženy: bikinyfigurephysique
videa muži: kulturistikaphysiqueclassic physique
sobota:
EVLS Prague Pro
Z EVLS Amateur očima závodníků, rozhovory:
Přidružené sporty:
strongman (foto) • street workout (foto) • Hero Factorbench-press,
deadlift • pole dance • mas-wrestlingarmwrestlingMMA

V rámci velkého power a fitness festivalu EVLS Prague Showdown, který se konal ve dnech 28. a 29. září na výstavišti PVA Expo Praha, se představila celá řada sportů a nechyběl ani street workout. V sobotu se tu před zraky návštěvníků utkali workouteři hned v několika disciplínách, a to ve freestylu, v sets & reps a také v muscle-upech.

Hlavní zásluhu na konání Street Workout Festivalu a Hero Factoru měla společnost Original Workout a FP Academy, na místě pak soutěž moderoval a komentoval Jan Zdrubecký, který nám také poskytl rozhovor.


Rozhovor s moderátorem Street Workout Festivalu Janem Zdrubeckým

Honzo, jak se ti podařilo navázat spolupráci s pořadateli EVLS?

Spolupráce vznikla už v minulém roce, kdy jsme, myslím, velmi pozitivně překvapili a na návštěvnících bylo vidět, že o sport, který je zaměřený na posilování s vlastní váhou, mají velký zájem. Letos jsme to ještě okořenili novinkou v podobě Hero Factoru. Na to, že se akce povedla, má velkou zásluhu firma Original Workout v čele s Mgr. Michalem Pietrakem, s nimiž jsem navázal spolupráci zhruba před dvěma lety, a je vidět, že spojení se podařilo, alespoň v to věřím.

Pokud jsem si správně všimla, moderoval jsi street workout i Hero Factor, a k tomu v tričku z jednoho překážkového závodu. Co je tedy ten tvůj sport?

Ano, chystal jsem i moderoval obě akce zároveň, což byla výzva, ale primárně se zaměřuji na street workout, kalisteniku, kondiční tréninky - sets & reps a weighted. V letošním roce jsem v centru Brna otevřel svůj gym, který nese název Beat Up Calisthenics, a na základě poptávky klientů jsme se letos jako tým představili na překážkovém závodě Predator Race Run ve Špindlu. A myslím, že docela úspěšně. Já sám jsem letos ve workoutu absolvoval pouze dva závody, větší přednost tentokrát dostaly jiné moje projekty, ať už workoutová hřiště, přivedení cvičení s váhou vlastního těla do základních škol, vzdělávání nových instruktorů specializace kalistenika / street workout, nebo nový typ soutěže Street Workout Games a další a další. Je toho hodně.

Jak dlouho se ty osobně věnuješ workoutu a co tě přivedlo k tomu, aby ses závodů nejen účastnil, ale také je sám pořádal?

Jak dlouho se věnuji workoutu, vím naprosto přesně, jsou to 3 roky a 4 měsíce. Poprvé pořádat závody jsem si vyzkoušel v listopadu 2016 na veletrhu Sport Life. Pak přišla výpomoc s Czech Street Workout League, kterou chystal Libor Kalou alias streetworkout.cz v Brně na jaře 2017, a pak už to šlo ráz naráz. Moderování se přidalo tak nějak samo. Pokud to člověk dělá srdcem, s nadšením a zápalem a je trochu šoumen, tak to má větší grády, a hlavně je to přirozené. Vlastně mě do toho dostali kluci závodníci, pro které jsem vždy dokázal publikum dostatečně vyhecovat k fandění, a jim to pomohlo podat lepší výkony. Nakonec už mi to zůstalo a moc mě to baví.

Věděl jsi dopředu, kolik závodníků dorazí na Street Workout Festival do PVA, nebo se registrovali až na místě?

Dopředu jsem věděl tak zběžně, ale očekával jsem kolem 100 závodníků dohromady, což se vlastně i naplnilo. Registrace probíhaly předem, ale na místě nebyl problém se doregistrovat.

Kdo usedl v porotě?

Porotu jsme měli tříčlennou a snad poprvé v historii do ní zasedly dvě ženy - Simona Mátéová a Veronika Greinerová, musím však říct, že obě se aktivně účastnily MS 2018 ve street workoutu v Moskvě, proto i toto rozhodnutí. Doplňoval je ostřílený polský medvěd Maksym Riznyk.

Závodilo se ve freestylu i v sets & reps. Čí výkon bys vyzdvihnul ve freestylu?

Já osobně jsem spíš fanouškem dynamiky než statiky, takže hodně se mi líbily 360ky od Marcuse Arbeita, byly hodně vysoké a přesně trefené, stejně tak se mi líbily prvky na bradlech od Honzíka Holince. Laďka Jeřábková se taky velmi posunula vpřed. Jinak ale musím říct, že celkově to mělo loni vyšší úroveň, hlavně v mužské kategorii.

A co v sets & reps, bylo to lepší?

Tam mluví za vše neskutečné výkony na dipech, kde dokonce 3 závodníci překročili hranici 100 opakování s death stopem, klobouk dolů. To je samozřejmě okamžitě katapultovalo na bednu. 109 opakování dal Tomáš Madzák, stejně tak Michal Kost, Barek Kruk z Polska udělal 100 opakování a myslím, že by jich podle mě udělal víc, ale zřejmě naznal, že mu to na vítězství stačí. (smích)

Jak se ti soutěž líbila celkově a jak se ti líbilo prostředí, které bylo pro workout poněkud atypické?

Za mě spokojenost. Opět jsme byli hodně vidět, hodně slyšet, a co mě asi nejvíce překvapilo, že po celý den u nás byly davy fanoušků a publika. Velkým tahákem byl pokus o překonání světového rekordu v počtu shybů za 6 hodin v ženském podání, do kterého se pustila Lenka Strolená. Rekord samozřejmě překonala a dostala se až na 2003 opakování. Velký respekt! Jsem rád, že jsem u toho mohl být a pořádně to na závěr vyhecovat.

Co dalšího ještě v rámci street workoutu v nejbližší době chystáš?

Do konce roku je toho ještě hodně. V první řadě musíme dostavět hřiště na dvou základních školách v Brně, dále musím stihnout uspořádat dva kurzy specializace kalistenika / street workout. Za dveřmi je i dlouho očekávaná akce eXtreme Zone, která bude letos už počtvrté součástí sportovního veletrhu LIFE! na brněnském výstavišti v termínu 9. - 11. listopadu. Tam se také představí moje "miminko", už třetí kolo Street Workout Games, kde budou kategorie freestyle, sets & reps, weighted, king of muscle-ups.

No a pak se mimo jiné pustím do osobní přípravy na mistrovství světa street workout kategorie weighted, věřím, že na rok 2019 budu připraven. V roce 2020 už se chci věnovat pouze gymu, projektům, lektorování, trénování, přednáškám a vzdělávání nových instruktorů.


Výsledky Street Workout Festivalu 2018

freestyle muži do 75 kg
pořadí jméno
1. Filip Krátký
2. Marcus Arbeit
3. Aleš Kubík

freestyle muži nad 75 kg
pořadí jméno
1. Jan Holinec
2. Martin Bartoszewicz
3. Bartek Kruk

Freestyle ženy
pořadí jméno
1. Ladislava Jeřábková
2. Adála Hutyrová
3. Barbora Sobotková

king of muscle-ups
pořadí jméno
1. Jonáš Vilikovský
2. Daniel Hurta
3. Maksim Riznyk

king of muscle-ups
pořadí jméno
1. Michal Kost
2. Tomáš Mandzák
3. Miroslav Kúdela

sets & reps muži nad 75 kg
pořadí jméno
1. Bartek Kruk
2. Petr Pilát
3. Petr Sarna

sets & reps ženy
pořadí jméno
1. Gabriela Kovaříková
2. Martina Kovaříková
3. Nina Pawelec
4. Viktorie StrnadováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra