Reklama:

Závodnice v bikiny fitness - rozhovory před International Austria Cup 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIA CUP 2017 - 17. 9. 2017, Rakousko
Češi před International Austria Cup:
Martin LešenarStanislav BalvínTomáš Zeman • Patrik Šerý • Robert KovaříkJosef Prokeš
Lenka Myslivcová • Kristýna DobrovolskáAnželika KiričenkováLucie VajsováJana Jeřábková
Jiřina Ročeňová • Alena Krůtová • Jitka VorlováRadka Dubenecká • Martina Crlová
Info z International Austria Cup:
výsledky a fotografie
Z Austria Cup očima závodníků, rozhovory:
Anželika Kiričenková

17. září se ve Vídni koná International Austria Cup 2017, soutěž, která bývá tradičně cílem mnoha českých amatérských závodníků, kteří zde otevírají svoji podzimní část sezóny. Z České republiky se do Vídně letos opět vypraví maximální možný počet závodníků, který byl stanoven na šestnáct. Své zástupce zde budeme mít v kulturistice i ve physique mužů, stejně jako v kategoriích bikiny fitness, bodyfitness a wellness fitness. Kromě tří juniorských bikiny fitnessek se v Rakousku představí také čtyři závodnice, které budou bojovat o co nejlepší umístění mezi ženami. Budou to Lucie Vajsová, Jana Jeřábková, Jiřina Ročeňová a Alena Krůtová. Naše závodnice jsme oslovili se žádostí, aby se s námi podělily o své dojmy z přípravy a očekávání ohledně nadcházejících závodů a se třemi z nich si dnes můžete přečíst rozhovor. Přejeme našim krásným bikiny fitnesskám mnoho štěstí v posledních dnech přípravy i na soutěžním pódiu.

jménokategorie
Lucie Vajsová bikiny fitness do 169 cm
Jana Jeřábková bikiny fitness nad 169 cm
Jiřina Ročeňová bikiny fitness nad 169 cm
Alena Krůtová bikiny fitness nad 169 cm a bikiny fitness masters


Lucie Vajsová

Vybrané úspěchy:

FitBalance IFBB Czech International Cup 2016 - 2. místo v bikiny fitness do 168 cm
BFC Adel Cup 2016 - absolutní vítězka v bikiny fitness
Beautiful and Strong 2016 - 1. místo v bikiny fitness do 168 cm
Partners Cup 2016 - 1. místo v bikiny fitness do 168 cm

Lucie, je to poprvé, kdy si mohou naši čtenáři přečíst rozhovor s Vámi, mohla byste se jim představit? Jak jste se dostala ke cvičení, co Vás přimělo závodit a splnilo soutěžení Vaše očekávání?

Zdravím Vás a všechny čtenáře, jsem Lucie Vajsová, závodnice bikiny fitness, instruktorka fitness a kulturistiky, zakladatelka oddílu Champions Academy, milovnice sportu a zdravého životního stylu. Sportu jsem se věnovala celý život, ale až teprve návštěva posilovny mi ukázala cestu, kudy se chci vydat. Líbilo se mi, jak se postava rychle mění, a začala jsem se o problematiku zdravého životního stylu zajímat hlouběji. Zjišťovala jsem si informace o správném a funkčním stravování, vlivu suplementů na kvalitnější svalový rozvoj a nové trendy v tréninkových metodách. Úplně mě to pohltilo. Okolí si začalo všímat pozitivních změn na mé postavě a to byl pro mě impuls vyzkoušet se postavit na pódium. Měla jsem podporu ze všech stran, a tak jsem se nebála do toho jít. Mé první soutěžní zkušenosti jsem získala na kondičních závodech. Velmi se mi líbilo stát na pódiu před takovým množstvím lidí ve své životní formě. Ten pocit předčil veškerá má očekávání a já věděla, že se na pódium chci opět vrátit.

Pokud se nemýlím, International Austria Cup bude Vaší první zahraniční soutěží. Proč padla volba právě na tyto závody a jaké jsou Vaše další plány pro podzimní část sezóny?

Ano, opravdu se jedná o mé první závody v zahraničí. Chtěla jsem se těchto závodů zúčastnit už loni, ale pro omezenou kapacitu závodníků jsem se do výběru nedostala včas. Tyto závody jsem si vybrala i kvůli termínu jejich konání, a to krátce před EVLS, kam mířím celou letošní soutěžní přípravu. Věřím, že mi pomohou po roční pauze opět nastartovat úspěšnou sezónu a já se budu před EVLS moct "rozzávodit". Plány na další závody jsou zatím otevřené.

Podle fotek, které jsem viděl na Vašem facebookovém profilu, se Vám od loňska podařil krásný pokrok a viditelně jste zlepšila snad všechny partie. Jak byste svůj progres zhodnotila sama a co tahle změna obnášela?

Základním kamenem mého progresu byla roční pauza od závodění, kdy jsem jela nepřetržitě tři sezóny. Tím jsem získala dost času, abych se svou trenérkou zapracovala na nedostatcích své formy. Já hodnotím změnu své formy velmi pozitivně, uvidíme, jestli to přinese ovoce. (úsměv)

Spolupracujete s trenérem nebo trenérkou? Pokud ano, do jaké míry si myslíte, že se to odráží na kvalitě Vaší přípravy?

Spolupracuji se svojí trenérkou Lídou Čížovou, která mi už přes rok ukazuje tu správnou cestu. Profesionálně zasahuje do všech aspektů mé přípravy. Na kvalitě mé přípravy se naše spolupráce odráží velmi zásadně. Pod jejím vedením jsem posbírala ta nejlepší umístění na soutěžích.

V loňském roce jste posbírala hned několik zlatých medailí na českých pohárových soutěžích. S jakým výsledkem byste byla spokojená na soutěži v Rakousku?

Spokojená budu, když mi soutěž v Rakousku otevře dveře do dalších závodů podzimní sezóny. Důležitější než umístění je pro mě to, že si budu moct vyzkoušet zahraniční závod. Každopádně jako každý závodník bych se ráda umístila na bedně.

Je někdo, komu byste chtěla poděkovat za pomoc či třeba jen podporu ve Vaší přípravě?

Především děkuji svojí trenérce Lídě za odborné vedení, za přátelský přístup a neocenitelné rady. Bez ní bych nebyla tam, kde jsem teď. Dále musím poděkovat BFC Nutrition Teamu vedenému skvělým českým kulturistou Petrem Březnou za jejich podporu. V neposlední řadě bych chtěla poděkovat svému příteli a začínajícímu závodníkovi Tomášovi Zemanovi za jeho podporu, které si velmi vážím. Poděkování patří i všem přátelům a rodině, kteří ve mně věří.


Lucie Vajsová před International Austria Cup 2017

Zpět na přehled


Jana Jeřábková

Vybrané úspěchy:

EVLS Prague Amateur 2016 - 4. místo v bikiny fitness do 172 cm
Arnold Classic Europe 2016 - 5. místo v bikiny fitness do 172 cm
Grand Prix Fitness 2015 - 3. místo v bikiny fitness nad 164 cm
BFC Cup 2015 - 6. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Jano, závody v Rakousku vstupujete do letošní sezóny, dala jste si od loňska nějaké konkrétní úkoly, jak Vaši postavu proměnit? Co to obnášelo a jak se to povedlo?

Ano, samozřejmě, vždy je co zlepšovat. V mém případě bych to rozdělila do více oblastí, nejdůležitější pro mne bylo srovnat si psychiku, protože jsem si vždy uměla kazit formu hlavou. To je věc, o které se mluví jen velmi málo, protože to není vidět, ale je to obrovsky důležitá věc a odvíjí se od toho celá forma. Dalším důležitým cílem byla vyváženost nezávodní formy, tedy laicky řečeno neztloustnout a nezabřednout do bezhlavého zvedání nesmyslně těžkých vah, k čemuž já inklinuji a což není vzhledem k mým proporcím moc žádoucí. A konečně, co se týče postavy a závodní formy samotné, tak tam jsem pracovala na plnosti hýždí a celkově větší ostrosti a tvrdosti bez zbytečného zvětšování jakékoliv partie. Obnášelo to zejména zcela odlišný trénink nohou v průběhu celého roku, více jsem vyhledávala cviky zacílené na hýždě a používala spíše střední váhy a více opakování, eventuálně supersety. V dietě jsem letos k sobě byla celkem přísná, neboť vím, že to je moje nejslabší stránka, uvidíme, zda to bude stačit. Jestli se to povedlo, zhodnotí jiní, já si myslím, že pokrok tam je ve všech zmíněných bodech, a to je pro mě nejdůležitější - někam se posunout s každou přípravou.

Na jakých dalších soutěžích letos po závodech v Rakousku ještě vystoupíte? Která z nich bude pro Vás osobně nejdůležitější?

Zatím jsem přihlášená ještě na Arnold Classic Europe v Barceloně a EVLS Prague Amateur. Arnold Classic jsou úžasné, velkolepé závody, které si chci maximálně užít, nicméně EVLS je přeci jen závod před domácím publikem, a to je něco výjimečného. Navíc na EVLS mám obrovskou motivaci překonat svůj loňský výsledek (4. místo), sním o tom, že budu mít na krku medaili před zraky všech svých přátel a známých. Pokusím se tedy o to, aby s tímto závodem má forma vygradovala. Jestli budu závodit na dalších závodech, ještě nevím, ale zvažuji start ještě na dvou dalších soutěžích. Uvidím podle formy a hlavně podle vlastních pocitů.

Působíte také jako lektorka pózingu a pomáháte dalším bikiny fitnesskám s pódiovou prezentací. Byl pózing něco, pro co jste měla hned od začátku přirozený talent, nebo to přišlo až časem? Vybavíte si zpětně, v čem jste měla z hlediska pózingu v začátcích rezervy?

Každý má v rámci přípravy silné a slabé stránky. K mým slabým stránkám patřilo vždy jídlo (miluji ho a ráda si dopřávám), naopak k silnějším právě prezentace. Vždy jsem se na pódiu cítila skvěle, už od první soutěže. V dětství jsem dělala hodně sportů, mimo jiné i gymnastiku, která mi hodně pomohla v ladnosti a celkovém výrazu v projevu. Samozřejmě netvrdím, že jsem vždy pózovala skvěle, mělo to svůj vývoj, a když se třeba podívám na staré fotky, tak se musím občas i pousmát. Ale základ je milovat ten okamžik, kdy je veškerá pozornost všech diváků upřena jen na Vás, a maximálně si to užívat, i když víte o nedokonalostech. Pokud bych měla vypíchnout nějaké své nedostatky, se kterými jsem se potýkala v pózingu, pak by to byla kolena, která mám hypermobilní a prolamují se mi dozadu, a musím si to hodně hlídat, protože to vypadá hrozně. Taky se mi stávalo, že jsem nedokázala zafixovat pózu a neustále jsem se hýbala, což především při čtvrtobratech rozhodčím téměř znemožní, aby Vás hodnotili, a to Vás připraví o body… No a nakonec mi trvalo snad do loňska, než jsem se naučila pořádně se usmívat! Sice to je někdy trochu křeč, obzvlášť když člověku není už úplně nejlépe, ale lepší křečovitý úsměv než žádný.

Letošní Olympie je už za dveřmi. Sledujete profesionální bikiny fitness scénu? Máte mezi profesionálkami své oblíbenkyně? Která závodnice si myslíte, že letos v Las Vegas zvítězí?

U profesionálek je velmi složité tipovat, kdo vyhraje, vždy jsou všechny moc krásné a perfektně připravené a tím pádem je to hodně o názoru a momentálních preferencích rozhodčích. Mezi moje favoritky patří Jen Ronzitti a Angelica Teixeira. Obě mají dokonalou symetrii i prezentaci. Na koho se letos z profesionální divize obzvlášť těším, je Saskia Cakoci, které bych tímto zároveň ráda poděkovala za rady ohledně mojí přípravy. Myslím, že od ní můžeme čekat hodně, a držím jí moc palce.

Chcete někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Samozřejmě děkuji touto cestou všem, kdo mi drží palce. Těm nejdůležitějším lidem, které mám kolem sebe a kteří mi nejvíc pomáhají, děkuji průběžně osobně, klišovité vypisování jmen si protentokrát odpustím. (úsměv) Vám děkuji za váš zájem o rozhovor se mnou a čtenářům za případné přečtení.

Zpět na přehled


Jiřina Ročeňová

Vybrané úspěchy:

BFC Cup 2017 - 9. místo v bikiny fitness nad 168 cm
FFF Cup 2017 - 6. místo v bikiny fitness nad 168 cm
RCO Fitness Cup 2017 - 7. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Grand Prix Zbýšov 2017 - 4. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Jiřino, mohla byste se našim čtenářům představit? Jak dlouho trénujete, čím se živíte a kdo Vás poprvé přivedl k myšlence, že byste mohla závodit?

Zdravím všechny příznivce Ronnie.cz. Je mi 25 let. Vyučila jsem se v oboru kadeřník, ale v současné době pracuji jako recepční v jednom z pražských fitness center. Cvičím cca 5 let s jednou nucenou zhruba roční přestávkou, kterou jsem měla z důvodu vážné autonehody. Tehdy mi museli zcela zrekonstruovat a sešroubovat loket levé ruky. O tom, že bych se chtěla postavit na soutěžní pódium, jsem poprvé začala uvažovat, když jsem doprovázela svého tehdejšího přítele na jeho první soutěži. Tehdy mě pohled na krásu slečen prezentujících se na pódiu zcela ohromil. O půl roku později a přibližně 25 kg méně jsem ke své velké radosti mezi nimi stála také. V té době jsem žila na Slovensku a absolvovala jsem tam soutěže naturálů.

V jarní části sezóny jste závodila v kategorii bikiny fitness a stejně tomu bude i v Rakousku, v minulosti jste ale vyzkoušela i jiné kategorie. Které to byly a jak se dnes Vaše postava liší?

V minulosti jsem vyzkoušela kategorie fitness model a fitness figura, ale to byla spíše taková sranda a s mou současnou postavou se to vůbec nedá srovnat. (úsměv) Od té doby, co se mne na začátku tohoto roku ujala má úžasná trenérka Lída Čížová, mi začaly doslova galeje. (smích) Během dvou měsíců společné přípravy jsem zhubla 18 kg a následně jsem se postavila na své první soutěže pořádané SKFČR. Šlo hlavně o to zjistit, jak mé tělo vypadá, když se zbaví důsledků mé "objemové přípravy - nepřípravy". (smích) Ihned po skončení sezóny jsme musely začít intenzivně pracovat na korekci mé postavy a samozřejmě také na kvalitě prezentace na pódiu, která dost pokulhávala.

Při pohledu na Vaši postavu mě na první pohled zaujala mimořádně široká ramena. Co mám dělat, když je chci také? Jak vypadá Váš trénink ramen? Na čem byste chtěla naopak zapracovat ještě Vy sama?

Popravdě řečeno, ta teď vůbec necvičím. Nicméně v minulosti byla (jak je i vidět) mou nejoblíbenější partií a trénovala jsem je i třikrát týdně v podobě kombinací silového tréninku a supersérií. Zapracovat určitě potřebuji zejména na nohách, středu těla a šířce zad.

Jaké umístění byste na soutěži v Rakousku považovala za úspěch a na jakých pódiích se na Vás ještě můžeme na podzim těšit?

Do přípravy na podzim 2017 jsem se snažila dát maximum, a proto doufám, že se na pódiu Austria Cupu neztratím. Dále máme s trenérkou v plánu start na většině podzimních pohárových soutěží v ČR.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Největší dík patří určitě mé trenérce Lídě Čížové za to, že to se mnou i přes mou tvrdou hlavu nevzdala a žene mne stále dopředu. Dále samozřejmě mé milované mamince a všem mým blízkým za to, že při mně stojí a snaží se mě podporovat. Moc jim všem děkuji, protože bez těchto lidí bych to patrně nezvládla. Závěrem bych ráda poděkovala redakci Ronnie.cz za tento rozhovor a přeji vám i všem vašim čtenářům pěkný den.


Jiřina Ročeňová před International Austria Cup 2017

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra