Reklama:

Alena Hatvani - rozhovor před IFBB Diamond Cup Malta 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP MALTA 2017 - 12. - 16. 4. 2017, Malta
Češi před Diamond Cup:
Veronika ZemanováEva HavelkováVeronika JavorskáAndrea RemeňováArleta Krausová
Alena HatvaniJiří MalířMiroslav PřibáňPatrik PeckaTomáš KoutníkVojtěch TrnkaJiří VacekJiří Surý
Info z Diamond Cup:
z místa dění - 6 medailí!výsledky a fotografie
Z Diamond Cup očima závodníků, rozhovory:
Veronika Javorská

Alena Hatvani
- rozhovor po Arnold Classic Australia 2017
Alena Hatvani
- rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Australia 2017
Alena Hatvani se letos po úspěšných startech na soutěžích na Novém Zélandě a v Austrálii chystá opět vystoupit na pódium už tento víkend, kdy se představí na IFBB Diamond Cup Malta. V kategorii physique žen ji měla doplnit další česká závodnice Lenka Ferenčuková, které se letos dařilo jak na australském, tak i na americkém Arnold Classic - podle současných informací se však na pódiu maltského klání nepředstaví. Původně měla na Maltě startovat také Karolína Borkovcová, další z tria úspěšných českých závodnic, která si ovšem vítězstvím na australském Arnold Classic zajistila přestup mezi profesionálky. Místo na Maltě ji tak uvidíme v podobném termínu na soutěži St. Louis Pro (14. - 15. dubna).

Před soutěží na Maltě se nám podařilo získat rozhovor s Alenou Hatvani, relativně novou tváří pódií IFBB, která se však rychle dokázala zařadit mezi ty nejlepší amatérské závodnice.

Aleno, s jak velkým předstihem tentokrát na soutěž odlétáte a jak dlouho se na Maltě zdržíte?

Na soutěž letíme až v sobotu dopoledne a v neděli je na programu má kategorie. Vracíme se hned v pondělí. Takže krátce řečeno, "letíme na otočku".

Jak teď v období mezi soutěžemi vypadají vaše tréninky a jak se liší od tréninků v tzv. off-season období? Máte na tréninku oblíbenou partii?

Tréninky se nijak neliší, snažím se odjet každý trénink na sto procent, ale pociťuji z důvodu dlouhé diety únavu a nedostatek síly, což je ale normální. Mezi mé oblíbené partie patří ramena a nohy, vlastně i záda a ruce, takže všechno. (smích)

Jaký máte vztah k volným sestavám a kolik času věnujete jejich nácviku? Uvítala byste, kdyby byla ve vaší kategorii volná sestava hodnocena jako pevná část celkového hodnocení, jako je tomu teď v kulturistice mužů na závodech Arnold Classic?

Volná sestava se mi líbí a nacvičuji ji jen pár dnů před soutěží, jinak bych stále něco měnila. (úsměv) Co se týká hodnocení, bylo by to asi zajímavé, ale je mi to celkem jedno. Pokud je někdo dobře připravený, tak má i dokonale nacvičenou sestavu a nemůže ho nic ohrozit a překvapit.

Máte už jasno o svých případných dalších letošních závodech?

Určitě budu na Diamond Cupu v Ostravě a poté se uvidí. Chtěla jsem se zúčastnit závodů ve Welsu v Rakousku, ale je povoleno pouze 15 závodníků a místa jsou již obsazená. V červenci začínám přípravu na celý podzimní soutěžní maraton.

Když se ohlédnete za soutěžemi na Novém Zélandě a v Austrálii, kde vidíte své silné stránky? Kde podle vás máte ještě rezervy?

Stále je co vylepšovat, mou předností jsou určitě nohy, ramena, záda. Já asi nikdy nebudu úplně spokojená, ale to je asi dobře, člověk se musí vybičovat a nesmí usnout na vavřínech.

Na co míváte v dietě největší chuť?

Na rýžovou mléčnou kaši a uzeného lososa. (úsměv)

Chtěla byste touto cestou někomu poděkovat za podporu nebo pomoc v přípravě?

Nikdy nepřestanu děkovat své božské trenérce Katce Kyptové za to, co pro mě všechno dělá. Dále Fitness Ural Sokolov, které mě podporuje v mé přípravě od začátku, a také všem mým fanouškům, kteří mi dodávají neskutečnou energii a podporu, abych se neustále zlepšovala. A také děkuji Ronnie.cz, že si na mě vždy vzpomenou. Děkuji moc všem. (úsměv)


Alena Hatvani - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra