Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Závodníci ve physique mužů
- rozhovory před IFBB Diamond Cup Malta 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP MALTA 2017 - 12. - 16. 4. 2017, Malta
Češi před Diamond Cup:
Veronika ZemanováEva HavelkováVeronika JavorskáAndrea RemeňováArleta Krausová
Alena HatvaniJiří MalířMiroslav PřibáňPatrik PeckaTomáš KoutníkVojtěch TrnkaJiří VacekJiří Surý
Info z Diamond Cup:
z místa dění - 6 medailí!výsledky a fotografie
Z Diamond Cup očima závodníků, rozhovory:
Veronika Javorská

Miroslav Přibáň před IFBB Diamond Cup 2016
Jiří Malíř a Milan Kolář na tréninku se Slávkem Vinogradovem!
Ve dnech 12. - 16. dubna se koná soutěž IFBB Diamond Cup Malta. Z České republiky se do této ostrovní země, omývané Středozemním mořem, chystá hned 14 závodníků a závodnic. Představit by se zde měli kulturisté, závodníci i závodnice ve physique, bikiny fitnessky i bodyfitnessky.

Dnes se zaměříme na kategorii physique mužů, kde budou bojovat o co nejlepší umístění Miroslav Přibáň, Jiří Malíř a Patrik Pecka, každý v jiné výškové kategorii. Co od závodů očekávají a jak se na ně připravovali, už si můžete přečíst v jejich rozhovorech. Všem přejeme hodně štěstí!

jménokategorie
Miroslav Přibáň physique mužů do 182 cm
Jiří Malíř physique mužů do 178 cm
Patrik Pecka physique mužů do 174 cm


Miroslav Přibáň

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 2. místo ve physique mužů do 182 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2015 - 4. místo ve physique mužů do 182 cm
Golem Classic 2014 - 1. místo v kondičním physique mužů nad 178 cm

Loni jste před Diamond Cupem v Žilině v rozhovoru uvedl, že se vaše váha v objemu pohybuje kolem 100 kg a před závody ji vždycky stáhnete pod 90 kg. Je to tak i letos? Jste spokojený s pokrokem, který jste od loňska udělal?

Letos jsem váhu stahoval z nějakých 106 kilo, momentálně mám týden před soutěží 96 - 97 kg. Začal sem spolupracovat s Vladimírem Pajičem, se kterým jsem udělal zase velký posun vpřed, a řekněme, že se mi podařilo s jeho pomocí přetvořit rysy, aby se podobaly siluetě physique. Spoustu svalů bylo potřeba upálit a na jiná místa novou hmotu zase naplácat. Až na pódiu se ukáže, jak velkou proměnou jsem prošel.

Jaké jsou vaše cíle pro Diamond Cup na Maltě? Chystáte se i na další soutěže?

Mým snem je získat jednou profi kartu a závodit mezi nejlepšími, cíl je tudíž jasný. Jestli to bude letos, nebo za pár let, na tom nesejde. Moje cesta je jasná. (úsměv) Malta je jen zkoušková soutěž - vylézt po půl roce na pódium, vyzkoušet pózing, ale směřovat vše budu až na Olympii a Arnolda v červnu.

Dříve jste zmiňoval, že byste se jednou rád stal profesionálem. Kteří profíci se vám líbí?

Mezi profi závodníky sleduji nejvíce Jeremyho Buendiu, který je pro mě top physique. Od pózování přes symetrii postavy až po životní styl.

Sledujete také kulturisty? Kdo vás inspiruje?

Z kulturistiky mě nejvíce inspirují stará videa z těžkých tréninků například Flexe Wheelera nebo Doriana Yatese. Z nové éry hlavně myšlenkové pochody Kaie Greena, který pojímá trénink naprosto odlišným způsobem než většina kulturistů. Z našich kulturistů rád sleduji tréninky Lukáše Osladila.

Využíváte spolupráce s trenérem nebo koučem, nebo se připravujete sám?

Po čtyřech letech soutěžení jsem před půl rokem navázal spolupráci s již výše zmíněným Vladimírem Pajičem. Do té doby jsem se připravoval sám a se závěrem mi vždy pomáhal Milan Bodlák od nás z fitka. Nyní jsem pod plným dohledem Vládi, takže na formě, s jakou vylezu na pódium, bude mít velký podíl právě on.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Velký dík patří právě Vláďovi, který mi byl posledního půl roku bičem. Dál děkuji Milanu Bodlákovi a naší Auře, sponzorům Namakanej.cz a Strongnutritions, kteří mi dali ideální podmínky na přípravu, a své přítelkyni. (úsměv)


Miroslav Přibáň před IFBB Diamond Cup Malta 2017

Zpět na přehled


Jiří Malíř

Vybrané úspěchy:

MČR dorostu a juniorů ve physique 2016 - 2. místo ve physique juniorů do 178 cm
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů 2016 - absolutní vítěz ve physique
Grand Prix Ronnie.cz 2015 - 2. místo v kondičním physique mužů do 178 cm

Jirko, přednedávnem jsme vás mohli u nás na webu vidět v tréninkovém videologu, kde jste se pod vedením Slávka Vinogradova snažil "zmírnit" velikost svalstva. Jak to vypadá teď, pár dní před soutěží? Cítíte se být dobře nachystaný?

Od videa natočeného pro Ronnie.cz se forma dost výrazně posunula směrem, kterým jsme chtěli. Po snížení kalorického příjmu a přidání intenzifikačních technik a kardia do tréninkových dnů se mi podařilo zkvalitnit svalovou hmotu, doufejme, dle požadavků kategorie physique na amatérské úrovni.

Diamond Cup na Maltě bude vaše první zahraniční soutěž, jak se na ni těšíte?

Abych pravdu řekl, už se nemůžu dočkat. Jedu si to tam naprosto s čistým svědomím užít, ale jak jste zmínil, je to má první mezinárodní soutěž, proto si nedělám velké naděje. Ani jeden z dnešních top českých závodníků se nedostal do profi za první sezónu na mezinárodní scéně, takže určitě je to teprve začátek dlouhé cesty k cíli.

Před rokem jste na mistrovstvích juniorů předvedl pěknou formu a získal první a druhé místo, chystáte se na nějaké domácí soutěže i letos?

To je zatím otevřené, možná se ukážu na nějaké pohárovce na Moravě anebo na mistrovství juniorů, ale vše se bude odvíjet podle formy, aby to nakonec nebylo na úkor závěrečné formy, kterou chystám na Diamond Cup do Ostravy.

Když vezmeme v potaz vaši údajně "velkou hmotu" na physique, neuvažoval jste někdy nad přesunem do kategorie kulturistiky? Co vás přivedlo právě do physique a proč se té kategorie stále držíte?

Určitě o tom stále uvažuji, ale zatím se necítím úplně připraven. Líbí se mi spíše koncepce široká ramena plus úzký pas a volnost projevu, to zatím najdu pouze v kategorii physique.

Zmiňoval jste přání získat profi kartu, je tohle hlavní důvod, proč letos nenastoupíte na mistrovské soutěže a jedete zkusit štěstí na Maltu? Jaká by byla vaše vysněná soutěž v případě, že byste kartu někdy obdržel?

Termín Malty se kříží s mistrovskými soutěžemi, ale možná se ukážu alespoň na juniorech. Profi karta je pro mě určitě hlavní cíl, ale zdůrazňuji, že určitě dlouhodobý. Nejsem jeden z celých zástupů kluků, kteří si myslí, že vylezou na mezinárodní scénu, jdou si hned pro profi kartu a rozhlašují to na sociálních sítích. Vysněnou soutěž úplně nemám, ale rád bych se jednou podíval do Ameriky, stoupnul si tam na stage a spojil to s cestováním na dovolenou.

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat za podporu nebo pomoc v přípravě?

Velké díky patří určitě všem, co mě podporují a drží mi palce. V neposlední řadě také předsedovi SKFČR Slávkovi Vinogradovi a Ekaterině Abramové, za kterými jsem jezdil pro rady a tréninky v průběhu přípravy. Pokud by někdo rád sledoval dění přímo z místa soutěže, budu přidávat každodenní story na Instagram a informovat fanoušky o průběhu soutěže.


Jiří Malíř před IFBB Diamond Cup Malta 2017

Zpět na přehled


Patrik Pecka

Vybrané úspěchy:

FFF Cup 2016 - 4. místo ve physique mužů do 178 cm
MČR mužů, žen a párů 2016 - 4. místo ve physique mužů do 174 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2016 - 3. místo ve physique mužů do 174 cm

Patriku, jedná se o váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Mohl byste se našim čtenářům představit? Kdy a jak jste začal se cvičením a co vás přivedlo k závodění?

Jmenuji se Patrik Pecka a se cvičením jsem začal ve 23 letech. Přestal jsem hrát fotbal a chtěl jsem začít dělat něco jiného. Jednou jsem zašel s kámošem do fitka a začalo mě to bavit. Odmalička jsem soutěživý typ a chtěl jsem si vyzkoušet závodění.

Při pohledu na vaši soutěžní minulost vidím, že závodíte od začátku v kategorii physique. Co se vám právě na téhle kategorii libí? A neuvažujete třeba do budoucna o změně?

Měl jsem nehodu na motorce a mám svalový defekt na noze, proto jsem si vybral kategorii physique. Asi také kvůli mému vzoru, kterým je Jeremy Buendia. Zrovna teď na Maltě chci zkusit úplně novou kategorii muscular physique.

Jestli se nemýlím, Diamond Cup na Maltě by měl být vaší první zahraniční soutěží. Proč padla volba právě na tyto závody a jaké jsou vaše další plány pro tuto sezónu?

Hlavně asi kvůli nové kategorii muscular physique, kde můžu mít více svalů, a myslím si, že Diamond Cup na Maltě bude super závod. Můj další cíl v této sezóně se bude odvíjet od Diamond Cupu na Maltě - podle toho, jak vše zvládnu.

Které partie považujete za svoje silné stránky? Jaký cvik na tuto partii máte nejradši? Kde naopak vidíte své slabiny. Daří se vám je zlepšovat?

Za svoji nejsilnější partii považuji ramena. Nejoblíbenějším cvikem na tuto partii je upažování. Díky defektu na noze vidím svoji největší slabinu v nohách.

Vyzkoušel jste v této přípravě nějaký nový přístup, ať už v tréninku nebo v dietě? Liší se tahle příprava od těch minulých?

Změnili jsme tréninkový plán, který se často měnil, a tím tělo dostalo nový impuls. Ano, určitě se liší od té minulé, protože mi pomáhá v přípravě někdo jiný než předtím.

Troufnete si odhadnout své umístění na závodech?

V tuhle chvíli nedokážu odhadnout své umístění, protože je to nová kategorie a nevím, jací budou soupeři. Myslím, že na Diamond Cupu bude velká konkurence.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě bych chtěl poděkovat své přítelkyni Stanislavě Dolinské, která mi neskutečně pomáhala, abych všechno zvládnul. Dál bych chtěl poděkovat Vladimíru Častkovi za pomoc v přípravě na Diamond Cup.


Patrik Pecka na Mistrovství ČR mužů
(v klasické kulturistice a physique), žen a párů 2016

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra