Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Sabina Pleváková - rozhovor po Mistrovství světa ve fitness 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS VE FITNESS 2016 - 12. - 13. 11. 2016, Polsko
Češi před MS ve fitness:
Veronika Svobodová • Sandra Bártová • Yuliya Arkhiyereyeva • Andrea Moleková • Eliška DombkováKarolína MachováJana Slívová • Veronika Wertheimová • Eva Havelková • Lucie JakešováMilena KoudelkováIvana DvořákováLenka ČervenáJitka Raclavská • Vyacheslav Arkhiereev
Info z MS ve fitness:
z místa děníprezentacekompletní výsledky s body
Očima reprezentantů:

MS ve fitness 2016: kompletní výsledky
s body
Sabina Pleváková absolvovala svůj další významný mezinárodní závod. Tentokrát šlo o nejprestižnější soutěž v hierarchii amatérské divize IFBB - mistrovství světa, ze kterého si v kategorii bikiny fitness do 160 cm odvezla titul vicemistryně světa.

Více si o její přípravě a tomto MS můžete přečíst v krátkém rozhovoru.

Jak jsi spokojená s výsledkem?

S výsledkem jsem spokojená zejména kvůli formě, kterou jsem předvedla. Bála jsem se, jestli to stihnu, ale všechno vyšlo tak, jak mělo. Doma jsem si prohlédla fotky a hodila se do klidu s tím, že jsem si zhodnotila všechny formy z tohoto roku. Vím, kde mám "defekty" a slabší místa. Na druhou stranu také vím, že jsem udělala, co jsem mohla. Výsledek byl někde mezi formami z Arnold Classic 2016 a ME 2016. A právě forma z ME byla asi mojí zatím nejlepší, takže tu se snažím dohnat, respektive předběhnout. (úsměv)

V čem byla soupeřka lepší?

Těžko můžu osobně hodnotit, v čem byla soupeřka lepší, porazila jsem ji už mnohokrát. Je ale pravda, že tento půlrok mi odskočila počtem medailí, protože soutěžila od začátku této sezóny na různých mezinárodních soutěžích. Zopakuji to, co řekli ostatní, že spíše sehrálo roli právě to, že už je jako kdyby "nakoukaná". Mě velmi potěšilo hodnocení prezidenta SAKFST Milana Čížka, který řekl, že jsem předvedla vynikající výkon a mohla jsem být klidně i první. Těchto hodnocení bylo několik a nesmírně si jich vážím. Sama si však myslím, že jsme obě, já i moje soupeřka, na pódiu předvedly formy, kde každá ukázala své plusy i minusy. A rozhodčí se prostě přiklonili na její stranu.

V čem si myslíš, že je tvoje silná stránka?

Moje silné stránky jsou určitě v prezentaci a střízlivém myšlení. Uvědomuji si a jsem ochotná si připustit nedostatky, se kterými následně dokážu pracovat na pódiu. A tam vyhrávám. Není nic horšího, než když si začnete myslet, že už jste dost dobří. V ten moment darujete výhru soupeři.

Nakolik si ceníš tohoto umístění v rámci své dosavadní kariéry?

Cením si ho opravdu hodně. Být druhá na MS, kde je opravdu světová špička a 32 dívek v kategorii, není jednoduché, i když to tak vypadá. Opravdu si tohoto výsledku vážím. O to víc, že jsem se utvrdila v tom, že vím, co, jak a proč ve své přípravě dělám. Nebojím se přestoupit dále do profi divize a zůstanu stále se stejným vedením. Určitě nebudu na přípravě nic měnit.

Byla příprava na MS nějak odlišná oproti jiným významným soutěžím?

Tato příprava byla hlavně velmi krátká. Neměla jsem dostatek času a svůj komfortní prostor, abych dělala celou dietu pomalu. Začala jsem ze dne na den. Bylo to o to horší, že jsem začínala s vyloženě "oddychovou" formou, protože jsem na podzim původně vůbec neměla v plánu startovat. Kromě toho mě vždycky psychicky tlačí mé vlastní výsledky, takže jsem se dost obávala, abych se alespoň přiblížila k jarní formě. Nakonec si myslím, že jsem to zvládla slušně.

Dělalo ti něco letos potíže?

Asi jen ten čas, protože jsem s přípravou nepočítala a plánovala si odpočinek.

Často se mluví o hledání směru v bikiny fitness. Byla znát nějaká změna, nebo se pokračovalo v loňských kolejích?

Přijde mi, že oproti minulému roku se trend trošku pozastavil a netlačí se až tak na svaly. I za mnou zůstaly holky, které podle svalového rozvoje mohly skončit mnohem lépe, ale myslím, že právě letos to bylo nežádoucí. Podstatné je ale to, že by každá závodnice vždy měla přijít připravena tak, jak jí to sluší. Buď více vysušená, nebo kulatější, ale tak, jak to svědčí jí. Jen tak se může odprezentovat co nejlépe, což rozhodčí pochopí a ocení.

Čím si vysvětluješ dominanci východoevropských závodnic (Slovenky, Ukrajinky, Rusky)?

Na to neznám odpověď. Nevím.

Co tě ještě čeká v tomto roce?

V tomto roce mě ještě čekají závody v Dominikánské republice, které jsou pro mě posledním juniorským závodem v kariéře, protože příští rok mám už 24 let. Cestujeme 8. prosince s reprezentačními trenéry a výběrem reprezentantů SAKFST a zůstáváme asi 6 dní navíc. Protože Dominikánská republika je přece jen daleko, rozhodli jsme se trošku si to tam společně obhlédnout. Takže to bude taková menší dovolená a odpočinek po sezóně. Moc se na to těším. (úsměv)


Sabina Pleváková na Mistrovství světa ve fitness 2016


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor KopčekSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.11.17:00reveira - Mě se to líbí,JEN HOUŠŤ!!!!!*52* *89*
26.11.08:52Geolupos - Sorry ale názor `nebo to jednoduše není pro něj` je jak z ..
25.11.20:59bob79 - Mě se to taky nelíbí ale jak napsal thot k bikinám to patř..+1
25.11.20:49Veros - Za co by tě tak měli lidé sežrat Bombayi, napsal jsi to mí..
25.11.19:28thoth - A tak já bych řekl, že to k tomu patří a vypadá to líp než..
25.11.15:32Bombay - Klidně mě sežerte, že if se mi to nelíbí, nemám chodit na ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 138 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie