Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Závodnice v bodyfitness
- rozhovory a formy před
MS ve fitness 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS VE FITNESS 2016 - 12. - 13. 11. 2016, Polsko
Češi před MS ve fitness:
Veronika Svobodová • Sandra Bártová • Yuliya Arkhiyereyeva • Andrea Moleková • Eliška DombkováKarolína MachováJana Slívová • Veronika Wertheimová • Eva Havelková • Lucie JakešováMilena KoudelkováIvana DvořákováLenka ČervenáJitka Raclavská • Vyacheslav Arkhiereev
Info z MS ve fitness:
z místa děníprezentacekompletní výsledky s body
Očima reprezentantů:

Závodnice v bikiny fitness (I.) - rozhovory a formy před MS ve fitness 2016

Již za pár dní, tedy 11. - 13. listopadu, se bude v polském Bialystoku konat Mistrovství světa ve fitness. Stejně jako při každé důležité soutěži s hojnou českou účastí Vám přinášíme rozhovory se sportovci, kteří se na tuto soutěž vypraví.

Z nominace, která proběhla v rámci Partners Cupu v Čelákovicích, vzešlo celkem 15 závodníků a závodnic v kategoriích bikiny fitness, bodyfitness, physique mužů a fitness žen. Dnes si představíme trojici žen, které budou soupeřit v kategoriích bodyfitness do 163 cm a 168 cm, dvě z nich pak i v bodyfitness masters 35 - 44 let. Jsou jimi Milena Koudelková, Lucie Jakešová a Ivana Dvořáková. Jak probíhala jejich příprava a jaké mají vyhlídky? Přečtěte si rozhovory!


jménokategorie
Milena Koudelková bodyfitness do 163 cm + masters 35 - 44 let
Lucie Jakešová bodyfitness do 163 cm + masters 35 - 44 let
Ivana Dvořáková bodyfitness do 168 cm


Milena Koudelková

Vybrané úspěchy:

EVLS Prague Amateur 2016 - 2. místo v bodyfitness masters
MČR mužů, žen, párů a masters 2013 - 1. místo v bodyfitness nad 35 let
Mistrovství Čech mužů a žen 2013 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2012 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm + absolutní

Před pár lety jste v rozhovoru zmínila, že byste se ráda zúčastnila mistrovství světa, to se Vám nyní splní. Jaký z toho máte pocit? Jaké umístění by Vás potěšilo?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Chtěla jsem se nominovat na mistrovství světa, ale s formou jsem záměrně čekala několik let, aby odpovídala světové konkurenci. Chtěla jsem se s ní srovnat a nestát na pódiu jen do počtu. (úsměv) Po delší pauze od závodění si myslím, že se nám s trenérem povedlo zapracovat na nedostatcích a neudělám ostudu. Na závody každý jede s tím, že se chce umístit co nejlépe, já bych byla nadmíru spokojená s postupem do finále.

Upravila jste před touto soutěží nějakým způsobem trénink či jídelníček, nebo je Vaše příprava stejná jako na domácí soutěže?

Letošní příprava směřovala celou dobu právě na mistrovství světa. Celkově mi seděla podstatně více než přípravy na jaro. Na formě je to znát. Příprava se od těch minulých nijak neliší, mám dvoufázové tréninky a sacharidové vlny.

Vaším nejsilnějším obdobím, co se závodů v bodyfitness týče, bylo období 2012 - 2013. Jak jste vnímala konkurentky tehdy a jak je vnímáte nyní?

Trend v bodyfitness se dost změnil, dříve byly preferovány podstatně svalnatější závodnice, než je tomu poslední rok, rok a půl. Vzhledem k tomuto trendu vyzkouším asi kategorii physique, protože moje letošní forma bodyfitness moc neodpovídá. Trenér Martin Novotný i státní trenérka Zdena Razýmová jsou přesvědčeni, že mi bude nová kategorie sedět podstatně víc.

Závodit jste začala před 18 lety, jak svou sportovní kariéru hodnotíte a jaké máte cíle pro následující roky?

Strašně to letí. (smích) Myslím, že výsledky odpovídají tomu, jak dlouho jsem se po návratu z mateřské dovolené snažila zlepšit svoje nedostatky. Ráda bych se, pokud zdraví dovolí, závodění ještě chvíli věnovala. Je to taková třešnička na dortu, snažím se si závody vždy naplno užít. Jarní závodní sezónu pravděpodobně vypustím, abych mohla dál zapracovat na partiích, které si myslím, že si to ještě zaslouží. (úsměv)

Komu byste touto cestou chtěla poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Jako vždy je na prvním místě rodina, která tím vším prochází se mnou, dále patří velké poděkování mému trenérovi Martinu Novotnému, mojí sparingpartnerce, "dvojčeti" Lucii Jakešové, v neposlední řadě firmě Pro Holding CZ a mému zaměstnavateli, klinice Lasermed. Petru Krejčímu za úžasné fotky a Janičce Šífové za krásný make-up nejen na focení, ale i na soutěže. A všem, co mi drží palce a podporují mě.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Aktuální forma Mileny Koudelkové

Zpět na přehled


Lucie Jakešová

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm a masters + absolutní
Mistrovství Čech mužů a žen 2015 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm + absolutní

Loňský rok Vám, co se týče domácích soutěží, vyšel na jedničku. V tom letošním jste se představila zatím jen na GP PEPA v Opavě, směřovala Vaše příprava celý rok právě na MS v Polsku?

Děkuji za oslovení, na začátku bych chtěla nejdříve pozdravit všechny své přátele, známé a všechny, co mi fandí a drží palce. Loňský rok byl pro mne velmi náročný, protože jsem absolvovala jarní i podzimní závody. A zadařilo se. Odnesla jsem si titul absolutní mistryně ČR i Čech, bohužel i masters. (smích) Do Opavy jsem jela, abych si oživila projev na pódiu, i když forma nebyla dotažená, čehož jsem si vědoma. Byla jsem moc velká, a proto musím stáhnout na MS a MS masters, kam opravdu směřuji formu, ještě pár kilo. Příprava začala asi od července, ale nehrotila jsem to na krev, protože se připravoval můj přítel. Skloubit dvě přípravy je opravdu těžké, ale když něco chcete, jděte si za tím.

Na MS budete nastupovat v kategoriích bodyfitness do 163 cm a masters 35 - 44 let. Ve které kategorii si více věříte a na jaké výsledky pomýšlíte?

Jelikož jsem již vloni absolvovala MS v Maďarsku, kde jsem nastoupila v ženách a měla v kategorii 42 soupeřek, neodvažuji se říct, zda pomýšlím na nějaké umístění. Každý rok říkám, že jezdím na závody s pokorou vůči soupeřkám, ale snad každý se jede na závody umístit co nejlépe. Další věc je ta, že o tom rozhodují lidé, kteří také na každých závodech preferují něco jiného. Někdy více osvalenost, někdy zase méně. Takže je to pokaždé sázka do loterie. Každopádně se chci umístit co nejlépe.

Liší se Váš aktuální trénink nějak od toho loňského, popřípadě jak často jej obměňujete?

Ohledně tréninku jsem naprosto pod kontrolou státního trenéra Martina Novotného, takže přípravu nechávám pouze v jeho rukách, a pokud cvičím sama, konzultuji s ním trénink. Sama mám tendence zvyšovat si váhy, což vzhledem k mému osvalení není dobré. Znám jeho taktiku tréninku a vždy se jen ujistím. Nejtěžší partie jako nohy, záda a ramena ale jezdím s ním a pod jeho vedením. Přizpůsobuji se časově jemu a ostatní si odpinkám sama. Trénink mění, abychom neustále šokovali tělo. Kolikrát jsem šokovaná já, co si zase na mě vymyslel. (smích) Od toho loňského se trénink nijak zásadně neliší, spíše se vymýšlejí cviky na partie, které mi zaostávají.

MS v Polsku bude Vaší čtvrtou zahraniční soutěží, plánujete v příštích letech přidat další starty?

Už čtvrtou? No vidíte, máte větší přehled než já. Je to od Vás hezké. (smích) Pokud zdraví dovolí, nebude nějaké zranění a budou finance, tak se určitě na pódiu ještě objevím.

Komu byste touto cestou chtěla poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Poděkovat bych chtěla především mému trenérovi Martinu Novotnému, který mě neskutečně driluje, ale i psychicky podporuje. Člověk přijde zlomený a unavený, ale odchází s úsměvem, i když sotva leze. Je to nejen skvělý trenér, ale i přítel. Dále sponzorům, bez kterých by to šlo těžce. Chci poděkovat manželům Tomášovi a Janičce Březinovým, manželům Markovi a Leničce Bajerovým, bratrům Vedranovi a Adnanovi Suljanovičům, manželům Jiřímu a Kačence Brunnerovým a Honzíkovi Feninovi. Ti všichni se podíleli na finanční, ale i psychické podpoře či zázemí. Děkuji Vám z celého srdce. Dále svému příteli Martinu Kasalovi a v neposlední řadě všem svým přátelům, kamarádům a fanouškům. Je Vás tolik, že Vás nemohu všechny vyjmenovat. Zmínit bych však chtěla jedno jméno, chtěla bych poděkovat své závodní kolegyni a nejlepší přítelkyni Milce Koudelkové, se kterou jsem se seznámila na závodech. Té bych chtěla poděkovat s obrovským respektem a ze srdce. Ona ví.... Tímto zdravím všechny své příznivce. Děkuji.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Fotogalerie Lucie Jakešové

Zpět na přehled


Ivana Dvořáková

Vybrané úspěchy:

FitBalance IFBB Czech International Cup 2016 - 2. místo v bodyfitness do 168 cm
Partners Cup 2016 - 2. místo v bodyfitness
Fitness Mania Classic II. 2016 - 3. místo v bodyfitness

Letos to byla zatím druhá a třetí místa. Jak jste se svými letošními výsledky spokojená?

S jarní sezónou jsem příliš spokojená nebyla, nedařilo se mi v dietě. Až když jsem dala výpověď v jedné práci, vše se zlepšilo. Na posledních dvou závodech, kde padla obě třetí místa, jsem měla dobrý pocit. Oproti tomu podzimní příprava se povedla zatím nejlépe, i když stále jsou rezervy. Mohu říct, že jsem spokojená tak na sedmdesát procent.

Proti loňskému roku jste se výsledkově značně zlepšila, změnila jste přípravu, jídelníček či něco jiného?

Bylo toho hodně, co se změnilo. Práce, osobní život, trenérka... Postupně jsem se naučila dietu lépe zvládat, poučit se z chyb z předešlých příprav a naopak ve velkém aplikovat to, co mi pomáhalo. Především díky změně práce jsem měla vždy čas na svůj trénink a odpočinek. V roce 2015 jsem začínala v kanceláři a teď pracuji jako trenérka pouze ve Fitness Star na Chodově (ještě v dubnu letošního roku to byla dvě fitness centra). V dietě jsem se zaměřila především na dostatek spánku (používala jsem bylinné směsi a čaje), na omezení "cheat meals" a hlavně na změnu jejich obsahu. Například jsem vyměnila čokolády za čisté ořechy, koblihy za bezlepkové a bezlaktózové produkty.

Kdy jste začala se cvičením? Napadlo Vás tehdy, že budete stát na pódiu mistrovství světa? A proč právě bodyfitness?

Sportuji odmala. Vždy nás k tomu vedli rodiče. Od patnácti jsem se věnovala sportovnímu aerobiku, kde je sestava velmi podobná našemu fitness. Odtud vlastně vzešel celý svalový základ a pevná vůle. Zde jsem se poprvé zúčastnila MS a ME, kde jsme s týmem vždy braly medaile. K tomu jsem v roce 2010 začala s karate. I tam se mi časem podařilo vyjet na MS a ME. Takže dostat se i v bodyfitness na velkou soutěž bylo pro mě další metou, kterou jsem si vysnila získat. A bodyfitness? Kdysi jsem viděla plakát Veroniky Gáfové a moc se mi to zalíbilo. Přesvědčit mě pomohl také můj první trenér. Nejsem zrovna typ na bikiny, projev na pódiu u bodyfitness se mi líbil nejvíc.

Máte za sebou dva roky na pódiích, chystáte se závodit i v příštím roce? Plánujete v budoucnu i nějaké zahraniční soutěže?

Určitě bych příští rok ráda absolvovala některé z jarních nebo letních soutěží. Podle formy i třeba Arnold Classic. Chci se stále zlepšovat, a proto si i zvyšovat cíle. (úsměv)

Komu byste touto cestou chtěla poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Na prvním místě je určitě moje trenérka Zdenka Razýmová. Její pevná ruka mě vede již třetí přípravu, je to stále lepší a věřím, že bude ještě víc. Hlavně bych jí chtěla poděkovat za trpělivost, především v těch dnech, kdy se nedařilo, protože nade mnou "nezlomila hůl", ale naopak mě podržela a motivovala mě, co jí síly stačily. Další poděkování patří Slávkovi Vinogradovi za jeho "leg days". Moje nohy jsou i jeho zásluhou. V neposlední řadě je to Veronika Buriš, moje trenérka aerobiku, která mě naučila dřít, a to především ve chvíli, kdy se nedaří. Přesto dřít o to víc dál! V závěru moc děkuji mým klientům za motivaci, mojí rodině za finanční podporu a lásku, se kterou mě podporují, a také fanouškům na sociálních sítích, kteří mě neustále hecují vydržet a být lepší.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Aktuální forma Ivany Dvořákové

Ivana Dvořáková na FitBalance Czech IFBB International Cup 2016

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra