Reklama:

EVLS Prague Pro 2016
- výsledky a fotografie

 VÍME PRVNÍ 
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


EVLS PRAGUE PRO 2016 - 1. 10. 2016, Česká republika
Čeští profesionálové před EVLS Prague Pro:
Lukáš OsladilTomáš Kašpar
Dalibor HájekDaniela Bečková
Před EVLS Prague Pro:
programsoutěž o vstupenky
Info z EVLS Prague Pro:
tiskovka a Meet & Greetz místa děnísemifinále fotofinále fotozákulisí I.zákulisí II.zákulisí III.
výsledky a fotovideozáznam openvideozáznam bikiniod diváků

Přejít k výsledkům:
kulturistika mužů open bikiny fitness žen

EVLS Prague Pro 2016: zprávy z místa dění!
EVLS Prague Pro 2016
- fotogalerie finále
EVLS Prague Pro 2016
- fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (III.)
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (II.)
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (I.)
EVLS Prague Pro 2016: Meet & Greet a tisková konference - fotogalerie

Holešovická Tipsport Arena v sobotu 1. října hostila pátý ročník profesionální soutěže v kulturistice a fitness EVLS Prague Pro, která se letos konala v rámci širší sportovní události EVLS Prague Showdown. Její součástí kromě vlastního zápolení profíků z federace IFBB byly také závody jejich amatérských kolegů, na nichž se úspěšně představili i naši, kteří zde vybojovali dvě absolutní vítězství a osmnáct medailí!

Fanoušci silových sportů na EVLS Prague Showdown ale mohli také přihlížet zápolení na soutěžích EVLS Benchpress World Cup WPC a EVLS Benchpress Pro i dění na crossfitových závodech pořádaných pod hlavičkou Bestie Open. K dispozici pak byl i další doprovodný program včetně tiskové konference a Meet & Greet, seminářů Dennise Wolfa a Kevina Levroneho anebo sportovního veletrhu Fitness Expo.

Na vlastním EVLS Prague Pro letos dostali příležitost těžkotonážníci nastupující v kulturistice mužů open a jejich kolegyně z bikiny fitness žen, přičemž se v obou kategoriích bojovalo nejenom o přímý postup na Olympia Weekend 2017 určený vítězům, ale také o body do kvalifikačního žebříčku anebo podíly z lákavých finančních odměn.

Klání od prvních okamžiků mělo perfektní atmosféru, o níž se kromě samotných hvězd současné profesionální scény staralo také zaplněné hlediště. Na EVLS Prague Showdown 2016 si totiž našlo cestu přes 5.000 diváků!

Ohlédnutí za minulým ročníkem EVLS Prague Pro
Fotogalerie Videa a výsledky
semifinále
finále
zákulisí I.
zákulisí II.
zákulisí III.
videozáznam 212
videozáznam open
videozáznam bikini
výsledky a foto
online report


EVLS Prague Pro 2016 - kulturistika mužů open

V kulturistice mužů open do boje o finanční odměny v celkové výši 83.000 dolarů a prestižní vítězství zasáhlo dvanáct borců. Extra náboj navíc soutěži daly výsledky profesionálních show, které se odehrály během posledního týdne. Na Arnold Classic Europe skončil první Dexter Jackson a druhé místo bral Mamdouh Elssbiay, ve čtvrtek na Kuwait Pro si pak oba borci místa ve výsledkové listině prohodili.


Semifinálová vyvolávání:
1.Bonac, Elssbiay, Rhoden, Jackson, Winklaar
2.Klančir, Osladil, Kašpar, Lenartowicz
3.Hájek, Jalali, Curry
4.Jalali, Klančir, Osladil, Lenartowicz, Kašpar
5.Elssbiay, Rhoden, Jackson, Bonac, Winklaar

Bylo Elssbiayovo vítězství v Kuvajtu dáno tím, že tam v posledních letech našel nový domov a připravuje se v posilovně pořadatele tamní profesionální soutěže Badera Boodaie? Anebo se jedná o nový trend a egyptský kolos se nezadržitelně dere na pozici hlavního vyzyvatele úřadujícího vítěze Mr. Olympia Phila Heatha v boji o titul krále profesionálního bodybuildingu? Napovědět mělo právě letošní EVLS Prague Pro a to, zda Mamdouh Dextera dokáže porazit i mimo domácí prostředí. Ve hře ale byla i varianta, že stále může zvítězit někdo jiný než zmíněné dvě hvězdy, ačkoliv se před soutěží zdála zatraceně málo pravděpodobná.

Pro českého fanouška bodybuildingu pak samozřejmě klání bylo zajímavé i z dalšího pohledu. Síly zde změřili Tomáš Kašpar, Dalibor Hájek a Lukáš Osladil. Komu z nich se bude více dařit? A jaké výsledky závody tedy nakonec přinesou?

William Bonac (Foto: Lukáš Machala, Ronnie.cz)
Více fotografií naleznete zde.

První semifinálové vyvolávání, které na soutěžích v kulturistice a fitness většinou rozhoduje o šancích závodníků na přední příčky, patřilo favoritům, když do něj rozhodčí vybrali Williama Bonaca, Mamdouha Elssbiaye, Shawna Rhodena, Dextera Jacksona a Roellyho Winklaara. Skutečnost, že právě těmto borcům nakonec zřejmě budou patřit umístění v první pětici ještě podtrhlo poslední vyvolávání první poloviny soutěže, když se v něm zmínění profíci utkali znovu.

Ve druhém vyvolávání pózovali Petar Klančir, Lukáš Osladil, Tomáš Kašpar a Joshua Lenartowicz. Bojovali tak o šesté až deváté místo. Členové panelu rozhodčích kandidáty na nejvyšší příčky při porovnáváních na pódiu poměrně dost točili. Jednou uprostřed řady stál William Bonac, podruhé pak Mamdouh Elssbiay. Nebylo proto snadné dopředu odhadnout, jak rozložení sil na pódiu rozhodčí vidí, ani jak si favorité mezi sebe medaile nakonec rozdělí.

Jako první byly vyhlášeny výsledky od desátého do sedmého místa. Desátou příčku při vstupu do své druhé profesionální sezóny vybojoval stále pouze šestadvacetiletý Maročan Aziz Jalali, který se prezentoval zajímavým zlepšením celkových objemů, které bylo patrné především v čelních postojích. Do boje o ještě vyšší pozice jej kromě jiného nepustily jeho méně líbivé tvary.

Deváté místo si před domácím publikem připsal Tomáš Kašpar, který na pódium přinesl plné svaly i spoustu detailů. Také u něj bylo patrné, že od loňské sezóny zaznamenal progres. Právě detaily u něj vynikaly jak při dvojitém bicepsu zezadu, tak i v póze břicho-stehna. Mezi rychle se zlepšující profíky patří také šestadvacetiletý absolutní vítěz Olympia Amateur Europe 2015 Petar Klančir. Na EVLS Prague Pro se prezentoval pěknými objemy a plnými svaly, výbornými kvadricepsy i větší kvalitou a naznačil, že před sebou může mít velmi dobrou profesionální kariéru. Patří mu osmé místo.

Sedmý byl tentokrát vyhlášen Joshua Lenartowicz. Aktuálně nejlepší australský kulturista má za sebou extrémně náročný program, když za posledních dvanáct měsíců absolvoval už devět soutěží a je takřka nepřetržitě v dietě. S přihlédnutím k tomu se v Praze prezentoval ve velmi dobré formě. Přesto třeba vloni na podzim, kdy vybojoval svá první profesionální vítězství, nabídl zřejmě o něco plnější svaly. Jeho charakteristickou pózou je široký sval zádový ze předu s pohledem v bok, ve kterém vypadal impozantně i v Tipsport Areně. Právě při něm totiž naplno vynikne šířka jeho kostry, která mu zároveň dává ty nejlepší předpoklady k tomu, aby se v dalších letech měl kam zlepšovat.

Kevin Levrone a Shawn Rhoden (Foto: Lukáš Machala,
Ronnie.cz) Více fotografií naleznete zde.

To, že se Lukáš Osladil po stránce objemů opět posunul výrazně dále, už napovídaly snímky, které k nám dorazily z Mr. Olympia. Teprve naživo však bylo vidět, jak zásadní pokrok náš profík zaznamenal. Pro letošní sezónu si přichystal novou volnou sestavu, která postupně gradovala a skvěle mu seděla. Je jednou z těch sestav, které Vám zkrátka musí zůstat v paměti. Když k tomu všemu přičtete i výbornou formu, šestá příčka, kterou v Praze nakonec vybojoval, mu patří naprosto právem. Nabízí se také otázka, zda se před dvěma týdny na Olympii při těchto kvalitách přeci jenom neměl umístit o několik pozic výše než na děleném šestnáctém místě.

Páté místo bral Roelly Winklaar, jenž v uplynulých sezónách vyrostl v jedno z nejvýraznějších monster současné scény. Se čtvrtou příčkou se tentokrát musel spokojit estetický Shawn Rhoden, na jehož tváři se nedalo přehlédnout zklamání už v okamžiku, kdy ve finále nebyl vybrán do posledního vyvolávání, v němž se bojovalo o medaile. Rhodenovo umístění představovalo první nečekaný výsledek soutěže. A další překvapení měla ještě přijít!

Po výsledcích, které v uplynulém týdnu přinesly zmiňované soutěže Arnold Classic Europe a Kuwait Pro, se očekávalo, že to budou Dexter Jackson a Mamdouh Elssbiay, kteří se v Praze utkají o vítězství. Ve chvíli, kdy byl skvěle připravený (ale proti svým soupeřům méně mohutný) Dexter vyhlášen na třetím místě, bylo nicméně jasné, že se tyto předpoklady nenaplní. Pravý šok pak nadešel ve chvíli, kdy byl stříbrnou medailí dekorován dvaatřicetiletý Elssbiay. Vítězem EVLS Prague Pro 2016 se v tu chvíli stal William Bonac!

Pohled do výsledkové listiny napovídá, že to nizozemský závodník ghanského původu u panelu rozhodčích, který na EVLS Prague Pro zasedl, vyhrál na celé čáře, když jej od jeho nejbližšího pronásledovatele dělilo sedm bodů a zvítězil jak v semifinále, tak i ve finále. Svěřenec trenéra Neila Hilla, jenž s Williamem mimochodem přicestoval do Prahy, těžil z neskutečně plných a kulatých svalů, výjimečného svalového rozvoje všech svalových skupin i skvělé formy, která se odrážela v napruhování prsních svalů a gluteů.

William Bonac (Foto: Miroslav Lopatář, Ronnie.cz)
Více fotografií naleznete zde.

Nesrazil jej ani poněkud kratší trup, který jeho postavě třeba v porovnání se Shawnem Rhodenem přeci jenom trochu ubírá na líbivosti. Pro Bonaca triumf z české profesionální show představuje už jeho páté vítězství mezi elitou, ale první v tak obrovské konkurenci. V tuto chvíli tak z nejužší špičky neporazil už pouze dva borce, a to Phila Heatha a Kaie Greena.

Až pohled do výsledkových listin zveřejněných krátce po soutěži ukázal, jak obstál Dalibor Hájek v souboji s Brandonem Currym. Český obr dokázal svého amerického soupeře a čtyřnásobného účastníka Mr. Olympia porazit. Patří mu tak jedenácté místo.

Těžkotonážníky nastupující v kategorii open do konce roku čekají ještě čtyři soutěže, a to Nordic Pro, Olympia Europe, Ferrigno Legacy a San Marino Pro. Na prvním zmíněném klání, které přivítá finské Lahti, se bude závodit již během příštího víkendu.


Výsledky EVLS Prague Pro 2016 - kulturistika mužů open:

  1. William Bonac*
  2. Mamdouh Elssbiay
  3. Dexter Jackson
  4. Shawn Rhoden
  5. Roelly Winklaar
  6. Lukáš Osladil
  7. Joshua Lenartowicz
  8. Petar Klančir
  9. Tomáš Kašpar
  10. Aziz Jalali
  11. Dalibor Hájek
  12. Brandon Curry

* kvalifikace na Mr. Olympia 2017


1. William Bonac

2. Mamdouh Elssbiay

3. Dexter Jackson

4. Shawn Rhoden

6. Lukáš Osladil

9. Tomáš Kašpar

11. Dalibor Hájek

Na Ronnie.cz najdete z EVLS Prague Pro 2016 následující fotogalerie:
EVLS Prague Pro 2016 - fotogalerie finále
EVLS Prague Pro 2016 - fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (III.)
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (II.)
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (I.)

Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 1. říjnu 2016:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2016 1.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2016 2.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2016 3.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2016 4.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2016 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - žebříček k 1. říjnu 2016:

p. jméno stát body
1. Roelly Winklaar Curacao 10

Zpět na začátek článku


EVLS Prague Pro 2016 - bikiny fitness žen:


Semifinálová vyvolávání:
1.Kuznetsova, Benoit, Back, Salamon, Putrova
2.Esteban, Ross, Shokhina, Aranguren
3.Bečková, Volkova, Myhr, Malytcheva
4.Esteban, Benoit, Back, Salamon, Ross
5.Kuznetsova, Benoit, Back, Salamon, Putrova

Také bikiny fitnessek do bojů na letošním EVLS Prague Pro zasáhlo sedm. Ve hře byly finanční odměny v celkové výši 7.000 dolarů a i zde se bojovalo o přímou kvalifikaci na Olympia Weekend 2017 určenou vítězce a body do žebříčku. Startovní pole přitom tvořily takřka výhradně závodnice z Evropy a nechyběla mezi nimi ani Daniela Bečková, která si právě EVLS Prague Pro 2016 zvolila pro svůj profesionální debut.

Úvodní vyvolávání dopoledního prejudgingu naznačilo, že o nejvyšší příčky budou bojovat Yana Kuznetsova, Cynthia Benoit, Sara Back, Diana Salamon a Olga Putrova. Zbývalo pouze čekat, komu připadne vítězství. To teprve při svém druhém startu mezi profesionálkami vybojovala devětadvacetiletá absolutní šampiónka letošního IFBB Diamond Cupu Yana Kuznetsova, která tak slaví přímý postup na příští Olympii. Daniele Bečkové její první start mezi profesionálkami vynesl desáté místo.


Výsledky EVLS Prague Pro 2016 - bikiny fitness žen:

  1. Yana Kuznetsova*
  2. Olga Putrova
  3. Cynthia Benoit
  4. Diana Salamon
  5. Sara Back
  6. Nina Ross
  7. Valentina Esteban
  8. Maria Aranguren
  9. Jaana Malytcheva
  10. Daniela Bečková
  11. Diana Volkova
  12. Ekaterina Shokhina
  13. Madelen Myhr

* kvalifikace na Bikini Olympia 2017


1. Yana Kuznetsova

2. Olga Putrova

3. Cynthia Benoit

10. Daniela Bečková

Na Ronnie.cz najdete z EVLS Prague Pro 2016 následující fotogalerie:
EVLS Prague Pro 2016 - fotogalerie finále
EVLS Prague Pro 2016 - fotogalerie semifinále
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (III.)
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (II.)
EVLS Prague Pro 2016 - fotografie ze zákulisí (I.)

Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 1. říjnu 2016:

jméno stát soutěž um.*
Catherine Radulic USA Naples Pro 2016 1.
Geri Berger Havaj Pacific USA Pro 2016 1.
Romina Basualdo Argentina Precision Fit Pro 2016 1.
Courtney King USA Arizona Pro 2016 1.
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2016 2.
India Paulino USA Bikini Olympia 2016 3.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2016 4.
Jennifer Ronzitti USA Bikini Olympia 2016 5.
Elizabeth Yisrael USA Arkansas Pro 2016 1.
Asia Mendoza USA Hurricane Pro 2016 1.
Yana Kuznetsova Rusko EVLS Prague Pro 2016 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikiny - žebříček k 1. říjnu 2016:

p. jméno stát body
1. Anita Herbert USA 7
2. Angie Garcia USA 6
2. Olga Putrova Rusko 6
4. Cynthia Benoit Kanada 5
5. Marcia Goncalves Brazílie 4
5. Samantha Lemus USA 4
5. Cori Baker USA 4
5. Jessica Wilson USA 4
5. Sarah Pearce USA 4
5. Janet Layug USA 4
5. Whitney Wiser USA 4
5. Diana Salamon Maďarsko 4
13. Ekaterina Shokhina Rusko 3
13. Shannon Atkinson Jihoafrická republika 3
13. Sara Back Finsko 3
16. Savannah Crayon USA 2
16. Sayuri Torres Brazílie 2
16. Breena Martinez USA 2
16. Vicki Counts USA 2
16. Keisha Mckenzie USA 2
21. Beth Transue USA 1
21. Sheena Jayne Martin Nový Zéland 1
21. Pamela John USA 1
21. Aria Adamy USA 1

Systém bodování v žebříčku pro sezónu 2016

úroveň 1 úroveň 2 úroveň 3 úroveň 4
umístění Arnold Classic Arnold Classic Europe, New York Pro, EVLS Prague Pro, Olympia Europe, Kuwait Pro Arnold Classic Brasil, Australia, Africa, Australia a Pittsburgh Pro ostatní GP
2. místo 8 6 5 4
3. místo 7 5 4 3
4. místo 6 4 3 2
5. místo 5 3 2 1

Zpět na začátek článkuLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.10.18:29Pažout - Neskutečný zážitek vidět borce na živo, podat si s nimi ru..
02.10.01:59Pr!nc - Bonac naprosto zaslouženě zvítězil, i když jsem více fandi..+1
02.10.00:43Tifosi - Jaky zert s Bonacem ???vyhral zaslouzene,soutez proste neb..-1
02.10.00:42deiw - Ta Lukasova nova sestava byla brutalni, uznale nad ni poky..
02.10.00:18ironfighter - Bonac vitez ?!? No fakt zajimave ...-3
01.10.23:22amoresPE - Dobry zart s tym Bonacom...*88* -3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 57 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
MartinG (21:08) • Absolútny súhlas s Mikuc, lepšie by som to nenapísal. Regana vidím v budúcnosti dosť vy...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (20:37) • Nevim pripomina mi Kucla, je to tim jaky hype kolem nich komunita vytvorila a ja jej ne...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Mikuc (19:08) • Koukni na něj pořádně, má všechno, dokonce i lýtka!, žádný defekt, ani na něm žádná sva...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (18:29) • Paradoxne nejvi prekvapili 212 borci, ne jen Clarida ale i Burton, ktery mohl byt klidn...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (17:05) • Jinak kazdy v tom Grimesovi vidi nejaky megatalent, ale me neprijde, nevidim na nem nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie