Reklama:

Závodníci ve physique mužů (II.)
- rozhovory před Arnold
Classic Europe 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2016 - 23. - 25. 9. 2016, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Karolína Tlustá • Andrea Moleková • Jana JeřábkováKlára ŠturmováEva Havelková (video) • bodyfitness: Aneta Brožková • Jana Cocherováphysique: Radim MahovskýMichal Kulštejn (video) • Jan ŠvecPanos PlangesisMilan KolářPavel Nožička kulturistika: Pavel BeranPavel ČervinkaJan ZapletalLukáš Brunclík • Luboš Chmelenský • Radek VítekJozef FurinMilan Bodlák • Pavel Bretšnajdr • Martin Kasal • Jan Turek • Ján Jankovčin • klasika: Lumír Štefek
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhovory:
Info z Arnold Classic Europe:
prezentacevýsledky a foto (I.) - 2 medaile! výsledky a foto (II. a III.) - medaile!
kompletní výsledky s body

Nominační sraz závodníků před Arnold Classic Europe 2016
Závodníci ve physique mužů (I.) - rozhovory před Arnold Classic Europe 2016

Po Arnold Classic Asia je letos na pořadu ještě jeden Arnold, a to ten evropský. Tento rok se přestěhoval z Madridu do barcelonské Fira Grand Via haly, která se svými 35 000 m² nabízí vskutku impozantní prostory pro událost takové velikosti. Soutěž začala prezentací již včera a bude pokračovat až do neděle 25. září.

Letos se na Arnolda vypravilo rovnou 26 českých závodníků v kategoriích bikiny fitness, bodyfitness, physique, klasická kulturistika a kulturistika. Do dnešního dne jsme Vám přinesli rozhovory se zástupci kulturistiky (první a druhá část), s bodyfitness a bikiny fitnesskami a s polovinou sportovců hájících české barvy v kategorii physique mužů.

Ve výškových kategoriích physique mužů do 170 cm a do 178 cm se dále představí čeští závodníci Radim Mahovský a Jan Švec. Michal Kulštejn by chtěl závodit v kategorii muscular physique open. Jaké mají vyhlídky a jak jsou připraveni? Přečtěte si rozhovory!


jménokategorie
Radim Mahovský physique mužů do 170 cm
Michal Kulštejn physique mužů do 178 cm / muscular physique open
Jan Švec physique mužů do 178 cm


Radim Mahovský

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2015 - 2. místo ve physique mužů do 178 cm
Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2015 - 3. místo ve physique mužů do 178 cm
GP Zbýšov 2015 - 2. místo ve physique mužů do 178 cm

V krátkém sledu za sebou se chystáte na Arnold Classic Europe a EVLS, jaké máte cíle pro tyto soutěže?

Zdravím všechny čtenáře stránek Ronnie.cz. Moje příprava se soustředila hlavně na EVLS , ale díky zájmu mého finančního sponzora jsem se rozhodl, že budu startovat i na Arnold Classic Europe, který se koná v Barceloně. Příprava na EVLS šla lépe, než bych čekal, proto rozhodnutí startovat na Arnold Classic Europe. V loňském roce jsem taktéž startoval na EVLS, kde jsem skončil ve finálové šestici. Pro tento rok je cíl jasný, určitě budu bojovat o bednu. Co se týče Arnold Classic Europe, tak s touto soutěží ještě nemám zkušenost, ale určitě ji nepodceňuji, snad to bude podobné jako na EVLS. Musel jsem poupravit přípravu, abych byl částečně dotažený, protože se tato soutěž koná týden před EVLS. Tam bych také rád stál na bedně, ale jdu tam hlavně dostat se do první finálové šestky, což si myslím, že nebude jednoduché. Ale cíl je nastavený a půjdu si pro co nejlepší umístění.

Jak probíhá váš trénink?

Delší dobu jsem cvičil 2+1. Tento způsob mi do určité chvíle vyhovoval, než jsem se začal víc a víc soustředit na slabší partie. Kvůli tomu, že jsem měl v jeden trénink malou a velkou partii, tak můj trénink trval docela dlouho a nezůstával mi dostatek energie na malou partii. Je to asi půl roku, co jsem začal cvičit od pondělí do pátku, to mi maximálně vyhovuje. V pondělí cvičím záda a břicho, v úterý mam prsa a ve středu nohy, kdy si horní část odpočine. Ve čtvrtek cvičím ramena a v pátek biceps s tricepsem plus břicho. Tak se mohu soustředit na jednotlivé partie, kdy na danou partii dělám pět nebo šest cviků po čtyřech nebo pěti sériích. V poslední době jsem se naučil cvičit pocitově, tak mi je jedno, kolik dělám opakování. V závěru přípravy jsou tréninky trochu jiné, intenzivní. Víkend mám pak odpočinkový a soustředím se na jiné věci než cvičení.

Kdo vám pomáhal s předsoutěžní přípravou?

Před nějakou dobou jsem oslovil mého kamaráda Denise Štěrbu, aby mi pomohl s přípravou a závěrem právě na tyto dvě prestižní soutěže. Nechtěl jsem nic podcenit a chtěl jsem být připravený nejlíp, jak to půjde. Denis je velice zkušený závodník kulturistiky a má za sebou spoustu úspěchů, to pro mě byla sázka na jistotu. Příprava probíhala pod maximálním dohledem. Stejně jako já, ani Denis nic nepodceňoval, takže jsem to neměl vůbec jednoduché.

Motivují vás nějací zahraniční závodníci, pokud ano, kteří to jsou?

Je spousta špičkových zahraničních závodníků, jako je Sadik Hadzovic nebo Jeremy Buendia, které momentálně sleduji na sociální síti. Vždy pro mě byla velkou motivací postava Lazara Angelova, právě on má velkou zásluhu na tom, že jsem začal soutěžit právě v této kategorii.

Komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

V první řadě bych chtěl poděkovat mé trenérce Zdeně Tvrdé, která při mně stála při začátcích mého soutěžení a měla velkou zásluhu na špičkovém dotažení mé formy. V další řadě bych chtěl moc poděkovat mému novému finančnímu sponzorovi za důvěru a neustálý přísun finančních prostředků, nesmírně si toho vážím. Dalšímu, komu bych chtěl poděkovat, je Martin Čada, který mě svými suplementy Velkesvaly.cz už dlouhodobě zásobuje. Také bych chtěl poděkovat mému momentálnímu trenérovi Denisu Štěrbovi, který mě posunul o velký kus dopředu. Patří mu stoprocentní zásluha na mé aktuální formě. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat svým kamarádům, kteří mě od začátku podporují, i jim patří velké díky. No a na závěr bych chtěl poděkovat své rodině, která při mně vždy stála, ve všem mě podporovala a fandila mi.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Radim Mahovský před Arnold Classic Europe 2016

Zpět na přehled


Michal Kulštejn

Vybrané úspěchy:

Arnold Classic Europe 2015 - 7. místo ve physique mužů do 181 cm
Arnold Classic Europe 2014 - 4. místo ve physique mužů do 181 cm

Michale, ač jste vystudovaný inženýr, našel jste se ve fitness, jste osobním trenérem, poradcem a publikujete. Co Vás naplňuje více, předávání zkušeností ostatním formou tréninků, nebo práce na sobě samém?

S postupem času se čím dál více profiluji do pozice trenéra. To je práce, která mě nejvíce naplňuje. Závodění je srdeční záležitost, ale jen doplněk k mé práci. V žádném případě mi to neovlivňuje klientelu, i když díky mé dietě jsem schopný lidem více naslouchat a radit jim v jejich proměnách. V poslední době jsem se opravdu ponořil do psaní knihy Sacharidové vlny II., kterou jsem ve středu těsně před odletem do Barcelony odevzdal nakladateli, takže můžu říct, že odjíždím s čistou hlavou. Když se člověk ponoří do určitého tématu a baví ho to, tak si umí představit dělat to i delší dobu. Takže v poslední době jsem byl hlavně pisatelem, potom závodníkem a až nakonec trenérem, což muselo jít stranou.

Často se zmiňujete o tom, že kategorie physique umožňuje "žít jako člověk". Byl toto důvod, proč jste nepokračoval dále v kategorii kulturistika?

To bylo kdysi. (úsměv) Dnes v roce 2016 je ta úroveň tak obrovská, že mám pocit, že kulturistika byl kdysi slabý odvar. Nicméně mluvím o připravenosti a vyrýsování, naštěstí ten objem, který mi osobně vadil nejvíce, stále v této kategorii nemusím podstupovat.

Jak probíhala vaše příprava na podzimní sezónu, připravujete se sám, nebo s někým? Bylo by pro vás obhájení loňského 4. místa úspěchem, nebo neúspěchem?

Tentokrát bylo vše jinak. Změnil jsem kategorii a jdu na Arnoldu do muscular physique, což by měla být obdoba classic physique v USA. Bohužel mě překvapili a v Evropě nám nechali ještě kraťasy, takže jsem nohy dřel zbytečně. (smích) Ne, sranda, nohy jsou základ. Další obrovskou změnou bylo to, že jsem požádal o pomoc Slávka Vinogradova. Cítil jsem, že potřebuji vést, a proto jsem chtěl spolupráci s tím nejzkušenějším. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a já opravdu odjíždím s formou, kterou jsem nikdy neměl.

Komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Těch lidí je spousta. Pokud se budu opakovat, tak velké díky Slávkovi za vedení, tam cítím tu největší změnu pro letošní rok. Obrovské díky všem sponzorům, protože mít za zády značku, jako je Nutrend, vám dává neskutečnu sílu. Starají se o nás jako o opravdové profesionály. Sponzorství a přátelství v jednom je spojeno se jménem Marcel Fujcík a jeho reklamní agenturou Marf. Člověk, který se mnou objel všechny závody, možná ho to stojí více nervů než mě. Jsem velmi rád, že i letos bude opět se mnou. Další změna byla ve formě sponzora Kimbex s.r.o, se kterým jsem navázal spolupráci v rámci knihy. Slovo dalo slovo a já měl po celou dobu přípravy ty nejlepší zdroje mořských ryb, o jakých se může lidem jenom zdát. De facto celá příprava byla založena na lososech z Aljašky. (úsměv) Možná i proto ten nárůst hmoty. Velké díky patří dále sponzorům RSBP, Ultimatesports.cz, SMS Fairplay a také mému domovskému fitku Fitpark Ostrava. Když si tam někdo zacvičí, už nechce jinde! A další a další lidé, kteří mi pomáhají. Velké díky rodině za podporu, přítelkyni za péči, kterou mi dávala. I přesto, že osud tomu chce nyní jinak. Chci tímto říci, že ji mockrát děkuji za vše, co pro mě udělala. Její čas přijde v knize Sacharidové vlny II., kde budou mít všichni možnost poznat člověka, který vnesl zcela jinou myšlenku do tohoto sportu, máte se na co těšit!

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Michal Kulštejn před Arnold Classic Europe 2016

Zpět na přehled


Jan Švec

Vybrané úspěchy:

FFF Cup 2016 - 1. místo ve physique mužů do 178 cm
BFC Extrifit Cup 2016 - 2. místo ve physique mužů do 178 cm
Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2016 - 4. místo ve physique mužů do 178 cm

Na jarních soutěžích jste se umisťoval na předních pozicích, jakou máte nyní formu?

Na jaře se forma vydařila a doufám, že teď se ukážu ještě v lepší formě než na jarních mistrovských a pohárových soutěžích. Dřel jsem na sobě opravdu tvrdě a věnoval přípravě mnoho času, tak věřím, že se vyplatí všechno úsilí, čas a energie, co jsem do toho dal.

Jak jste si soutěže užíval a jaké jste si z nich odnesl zážitky?

Všechny závody si užívám naplno. Je to pro mě takový kulturistický svátek. Díky vydařeným soutěžím a i všem závodníkům jsem si odvezl nejlepší zážitky. Na každém ze závodů bylo něco výjimečného. Každý měl jiný průběh, rozhodčí, a hlavně pózing volné sestavy, která byla vždy odlišná kvůli požadavkům pořadatelů.

Jak se těšíte na Arnold Classic Europe a s jakým umístěním budete spokojen?

Už jen zúčastnit se Arnold Classic Europe je snem každého kulturisty. A jsem rád, že se mi zanedlouho tento sen splní. Velmi si cením, že jsem byl vybrán, abych startoval na těchto závodech. Dal jsem si veliký cíl. Bude to pro mě opravdu těžká zkouška, kterou jsem připraven podstoupit, a věřím, že jsem na ni dostatečně připraven. Proto budu opravdu spokojen s umístěním v semifinálové patnáctce.

Jak probíhá váš trénink?

Účast na Arnold Classic Europe je pro mě obrovskou motivací. Přinutil jsem se jít do extrémů v trénincích i stravě. Není to jednoduché, protože přípravu táhnu už od skončení posledního jarního závodu. Obával jsem se, jestli to vydržím, ale tělo reaguje velmi dobře. Cítím se relativně fajn, samozřejmě se již projevuje únava, ale tak to chodí v přípravě každého závodníka. Trénink je klasický. Nejdříve kardio, poté rozcvička, strečink a silový trénink v pumpovací formě na prokrvení svalů. Jedu stále nadoraz ve zničujícím tempu, i když už nemám sílu.

Komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Na prvním místě bych chtěl poděkovat za velkou trpělivost a podporu své rodině. Můj velký dík patří Jakubovi Skokanovi a jeho firmě DS-rentmove, bez kterých bych na Arnold Classic Europe nemohl odcestovat. Dále bych chtěl poděkovat firmě se sportovní výživou Superior14 za sponzorování suplementů během mé přípravy a v neposlední řadě děkuji svému trenérovi, sparingpartnerovi a kamarádovi Martinu Lešenarovi za cenné rady po celou mou přípravu.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Jan Švec před Arnold Classic Europe 2016

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínGP Fitness Brno 2021 - výsledky
Majka (09:01) • Kategorie kondiční jsou tady již dlouho, jen byly vždy na kondičních soutěžích, které j...
magazínGP Fitness Brno 2021 - výsledky
fobo (22:51) • co je kondiční fyzik? Už máme kategorie skutečně pro každého?
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Neutralni typ (17:21) • Kde to je tocene ze tam porad prsi? Tady u nas prsi jednou za uhersky rok...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
maxpoint97 (16:21) • Díky moc, tohle nám asi ještě nikdo nepochválil!😁😊 Ono to je i tím, že jak jsme dva a z...
magazínGP Fitness Brno 2021 - výsledky
Qubevm (15:29) • Nechápu jak mohl dostat absolutku ve physique borec s gynem, za mě by neměl mít ani med...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie