Reklama:

Jan Turek - aktuální forma před nadcházejícími soutěžemi

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Jan Turek se v loňské sezóně poprvé postavil na pódium mezi muže a hned se mu dařilo, když na soutěži International Austrian Championship vybojoval stříbro v kulturistice mužů nad 95 kg. Nyní je před ním druhá sezóna a opět se chystá na mezinárodní klání. Nejprve se představí na IFBB Diamond Cupu, který se bude konat v Žilině již za necelé dva týdny, a poté budou jeho kroky směřovat do španělské Marbelly na Olympia Amateur Spain. Co o své přípravě Jan prozradil a jaká je jeho aktuální forma, se dozvíte v tomto článku.


[Text: Jan Turek] Zdravím čtenáře Ronnie.cz, tohle bude má druhá sezóna v kategorii mužů. Momentálně mám necelé dva týdny do Diamond Cupu v Žilině, takže příprava vrcholí. A forma jde docela na čas. Váha se pohybuje momentálně okolo 110 kg. Po Diamondu mě čeká to hlavní - Olympia Amateur Spain 2016. Velká výzva vyzkoušet si velké závody. :)

Teď už blíže k tomu, co je nového, a k přípravě samotné. Největší změna je, že se připravuji pod vedením profesionála Dalibora Hájka. Příprava je úplně jiná, než jsem doposud měl, a to už od začátku roku. Vše je přesně naplánováno. Ve stravě je hlavní rozdíl v tom, že používám minimum doplňků výživy a veškeré živiny přijímám z klasické stravy. A to jak v objemu, tak teď v dietě, kde je to hlavně o horách masa. :)

Co se týče tréninku, tak celý objem jsem jel systém jednou celé tělo dynamický trénink, podruhé pomalý trénink, kdy pozitivní i negativní fáze cviků trvají okolo 4 sekund. Díky tomuto tréninku jsem udělal nejvíce pokroků. V dietě se samozřejmě tempo postupně zrychluje a přibývají supersérie a ubývá volných dnů.

Posledních 5 týdnů do závodů trénuju takto:

  • pondělí: záda, lýtka
  • úterý: prsa, biceps, břicho
  • středa: nohy
  • čtvrtek: ramena, triceps
  • pátek: ráno záda, večer prsa
  • sobota: nohy
  • neděle: volno

Tolik k mé přípravě. Doufám, že se mi podaří se letos představit v lepší formě než v loňském roce. Sice mám zhruba stejnou váhu jako v loňském roce, ale v daleko větší kvalitě. Teď to jen správně dotáhnout do konce. :)

Poděkovat chci hlavně Daliborovi Hájkovi, který má plné ruce práce se zařizováním nového Hulk Gymu v Brně, ale kdykoliv potřebuji, tak probíráme přípravu a ladíme to, aby vše klaplo. :) Dále mým sponzorům FITO sport, stavební firmě Buildit, firmě Sara a autoservisu RR auto Hranice za velkou pomoc. Bez nich bych to nezvládl. A také bych chtěl poděkovat všem, co mě sledují na Facebooku.


Jan Turek - aktuální forma před nadcházejícími soutěžemiLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.05.14:41Petr Prielozny - Hezka plasticita vrsku tela. Nohy trochu pozadu, ale to je..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra