Reklama:

Marek Hurník - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Amateur 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC AMATEUR 2016 - 3. - 6. 3. 2016, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Martin DajčJiří KováčJan Toušek
Michal Kulštejn (video)Marek Hurník
Strongmani před AC:
Jiří Vytiska (video)
výsledky strongman
Před Arnold Classic Amateur:
srazharmonogram
očima Jiřího Vytisky
Info z Arnold Classic Amateur:
prezentace semifinále
kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty, očima:
očima Jana Touška

Marek Hurník je nováček na soutěžním poli a pro svou premiéru si vybral prestižní amatérské Arnold Classic, které proběhne již o nadcházejícím víkendu v Americe a kde se představí v kategorii physique mužů. Co o své přípravě a soutěžních ambicích prozradil, se můžete dočíst v rozhovoru níže, který doplňujeme o několik fotografií Markovy aktuální formy.

Marku, mohl byste se na úvod představit čtenářům a říct něco o sobě?

Jmenuji se Marek Hurník, je mi 24 let a už sedmým rokem žiju v USA. Již od malička jsem byl velice sportovně založený, hrál jsem fotbal do svých 18 let, ale zraněni mě přinutilo skončit. Od té doby se věnuji cvičení a zdravému životnímu stylu. Posilovna se stala mým druhým domovem.

Pokud se nepletu, bude se jednat o váš první soutěžní start. Proč jste se rozhodl právě pro tuto prestižní soutěž? Jaká mate očekávání?

Ano, bude to moje premiéra. Vše to začalo před třemi lety, kdy jsem se seznámil s výborným trenérem, závodníkem a kamarádem Michalem Kulštejnem, který mě zasvětil do tohoto sportu a ukázal mi, kterým směrem jít. V plánu jsme měli Arnold Classic Europe 2015 ve Španělsku, ale bohužel jsem to musel kvůli osobním důvodům zrušit. S Michalem jsme konzultovali můj a taktéž jeho soutěžní plán a domluvili jsme se, že společně zkusíme Arnolda v Ohiu. Očekávání od závodu mám takové, že bych chtěl nabrat nové zkušenosti do budoucna, ukázat co nejlepší formu, ale hlavně si soutěž naplno užít.

Mohl byste nastínit podobu svých tréninků a přípravy celkově? Na co jste se nejvíce zaměřoval, jak často jste trénoval, jaká byla skladba stravy a podoba diety? Kdo vám v přípravě pomáhal?

Celková příprava na Arnold Classic Amateur 2016 začala hned po novém roce. Trénoval jsem podle pocitu a zaměřoval jsem se na zlepšení celkové kondice těla. Blížící se závody samozřejmě změnily intenzitu tréninků a dieta začala být přísnější. Hlavní podoba diety byly a jsou sacharidové vlny. Tenhle typ diety mi opravdu vyhovuje a jsem jejím velkým zastáncem. Momentálně trénuji každý den a samozřejmě zapojuji kardio po každém tréninku. Jak už jsem se zmiňoval, o veškerou stravu, tréninky a přípravu mi pečoval Michal Kulštejn.

Chtěl byste závěrem někomu poděkovat, případně něco vzkázat čtenářům?

Závěrem bych chtěl poděkovat Michalovi za výbornou spolupráci, své ženě, která o mě pečuje na 100 % a zároveň je jeden z nejlepších sparing partnerů. Své rodině děkuji za velkou podporu a motivaci. Sledujte a čtěte internetový portál Ronnie.cz a určitě se dozvíte spoustu nových a zajímavých věcí. :)


Marek Hurník - aktuální forma před Arnold Classic Amateur 2016Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (22:39) • ygg: no vidis.. shodneme.. celou dobu ti pisu,ze to je jednodusse cely nahlavu. k posle...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
jari (22:34) • Yggu, ty sis myslel, že se nějak testuje ve velkém. Ti čtyři, co zmiňuješ, byli pravděp...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:19) • Jinak technická ... u toho Hájka to bylo v první chvíli i o tom, že Dalibor byl přesvěd...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:16) • Já mám pocit, že my se v jednom shodneme ... že je to jednoduše levá. Jen u tebe mi při...
magazínNejvětší obr v historii naší kulturis...
Maj0 Lipták (20:37) • 125 kg a ešte k tomu v kvalite ! :)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra