Reklama:

Jiří Kováč - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Amateur 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC AMATEUR 2016 - 3. - 6. 3. 2016, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Martin DajčJiří KováčJan Toušek
Michal Kulštejn (video)Marek Hurník
Strongmani před AC:
Jiří Vytiska (video)
výsledky strongman
Před Arnold Classic Amateur:
srazharmonogram
očima Jiřího Vytisky
Info z Arnold Classic Amateur:
prezentace semifinále
kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty, očima:
očima Jana Touška

Nominační sraz závodníků na Arnold Classic Amateur 2016
Jiří Kováč, který se na nadcházející prestižní mezinárodní soutěži představí v kategorii klasická kulturistika do 180 cm, naposled stál na soutěžním pódiu v roce 2014 na mistrovství ČR. Poté si dal pauzu, aby se nyní představil v Americe a předvedl formu, na které tvrdě pracoval. Níže pro Vás máme krátký rozhovor s tímto závodníkem a několik jeho aktuálních fotografií.

Jiří, naposled jste soutěžil, pokud se nemýlím, v roce 2014. Proč jste si dal delší pauzu a proč jste si nyní vybral start právě na této soutěži?

Ano, je to tak, byla tam pauza kvůli nabrání svalové hmoty a našetření peněz, protože výdaj na tyto závody prostě nebyl a nebude nejmenší.

Nastiňte trochu průběh své předsoutěžní přípravy. Kolikrát týdně či denně jste trénoval, na co jste se především zaměřoval, co složení stravy a doplňků výživy?

Vlastně od začátku "objemu" jsem začal spolupráci s Milanem Obořilem, což asi hodně lidí ví. Ono pokud člověk ví, že půjde někam na prkna, kde level soutěžících je opravdu hodně jinde než v Čechách, myslím, že bylo nutností se nespoléhat už jen sám na sebe. Takže s Milanem jsme začali řešit objem a pak dietu, v které jsem od začátku listopadu. Dieta se různě měnila a tréninky samozřejmě také. Bylo to krásně rozfázované, ale nejdůležitější, podle čeho jsme se řídili a dělali vždy další rozhodnutí, byla aktuální forma. Takže trénink byl 2+1, 3+1, 5+1, kde samozřejmě pak přibylo i kardio po tréninku. Snažil jsem se nejvíce zaměřovat na procítění, kontrakce, propojovat sval s mozkem a hlavně v tom tréninku myslet hlavou. Doplňky stravy byly úplně jiné, než jsem vždy míval, a jídlo také, takže jsem se toho upřímně bál skoro až do konce, ale věřil jsem svému trenérovi! Základní jídla byla např. brambory, maso, ryba a vajíčka a mezi doplňky bylo Vitargo, kreatin, protein, BCAA, různé vitamíny, minerály atd.

Jaké umístění by vás na Arnoldu uspokojilo?

Popravdě? Kdo se připravuje na závody s tím, že to jde jen "zkusit" a ukázat se? Já ne, já myslím stále pozitivně a samozřejmě chci myslet jen na tu nejvyšší metu. :)

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc v přípravě, případně někomu cokoli vzkázat?

Ano, velké děkuji patří mé přítelkyni, která je velká podpora a vždy byla, a proto ji tak strašně miluji. Celkově mé rodině, mamce, taťkovi, bratrovi, kteří jsou také naprosto skvělí. Svému okolí a fanouškům za výborný přísun energie po celou dobu. Pak opravdu velké díky Mildovi, který mě toho opravdu spoustu naučil a byl tady vždy pro mě! Dále také mému sponzorovi za přísun doplňků a panu Hrdličkovi za top maso po celou dobu přípravy. To je asi vše, co bych chtěl říct, vám děkuji za článek a držte všichni palce. :)


Jiří Kováč - aktuální forma před Arnold Classic Amateur 2016
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra